,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  علائم بیماری MS
  تاریخ : ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ آذر  [21:54]  

معمولاً افراد بعد از بروز علایمی مانند بی حسی و سوزن شدن دست و پا و یا از دست دادن تعادل به پزشک مراجعه می کنند و با انجام آزمایش و معاینه متوجه می شوند که به بیماری MS مبتلا شده اند.

در این مطلب  به علایمی که می تواند نشانه ای از این بیماری باشد اشاره می کنیم.

 

سوزش در انگشتان:این حالت ممکن است برای هر فردی به وجود بیاید اما در صورت دائمی شدن آن، بهتر است به پزشک مراجعه کنید شاید این نشانه ام اس نباشد اما می تواند با یک مشکل عضله یا عصب در ارتباط باشد. بنابراین بهتر است که به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید.

التهاب عصب بینایی و مشکلات چشم:این مشکل برای بیش از ۵۰ درصد مبتلایان به ام اس ایجاد می شود و در ۱۵ درصد افراد، جزو اولین علایم است. این مشکل می تواند به شکل دوبینی، چشم درد و دید غیرواضح بروز کند.


خستگی مفرط:خستگی مفرط در بیماری های متعددی دیده می شود از جمله «ام اس»؛ در مرحله اول این بیماری، حدود ۲۰ درصد بیماران دچار خستگی مفرط می شوند.

 

احساس ضعف در دست و پاها و ضعف عضله!

احساس ضعف، خستگی یا سستی دست و پا علامت شایع این بیماری است.

 

از دست دادن تعادل:در موارد متعدد، نداشتن تعادل یا راه رفتن به صورت غیرعادی می تواند علایم اولیه این بیماری باشد. برخی از مبتلایان در مستقیم راه رفتن مشکل دارند و به آسانی تعادل خود را از دست می دهند.

 

نوعی احساس شوک الکتریکی:علامت لرمیت یا نوعی حس الکتریکی شوک که به پشت و اندام تحتانی انتشار می یابد و اغلب هنگام خم کردن گردن بروز می کند، می تواند نشانه ام اس باشد.

 

اسپاستیسیتی (Spasticity):این حالت، ناتوانی در کنترل عضله است که در مبتلایان به ام اس، بسیار شایع است.


بی اختیاری ادرار:مشکل مثانه یا روده در مبتلایان به ام اس شایع است. در صورت مشکل ساز بودن این مسئله بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

علایم دیگر:سرگیجه، لرزش، درد صورت، اسپاسم عضله، مشکل گفتاری، علایم دیگر بیماری ام اس است. 
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

C-Peptide, کلاین, viruria, خطاهای, سونوگرافیک, نوتروفیل, LDL, افزایش سوءهاضمه, كانت, کروماتینی, تست CRP, هیبرپلاریزاسیون, مسکن غیراستروئیدی, دورنر, PLT, Psychological, آبريزش, هپاتیت C , اکسیداسیون, سيفليس در زنان باردار , لكوسيت, نانوگرم, باکتریواستاتیک, انسولین 2 ساعته, کلونیگ, ویتامین, اتوآگلوتیناسیون, محصولات, لوزالمعده, کروموزوم‌‌‌‌‌‌‌ها, ایمنی شناسی, ماکروسیتوز, toxin, پروماستيگوت‌ها, پرونوروموبلاست, هماتولوژی, کمبود ویتامین D, وراثتی, میکروسکوپها, فسفولیپید‌ها, ‏Multibatch, کوشینگ, هيدروفيلا, مروارید, نرمال, لاپلاس, عفونت‌های فوزاریوم در بیماران گرانولوسیتوپنیک , Persian, عشق به کار, اریتوبلاستها, آپوپروتئین, اچ‌آی‌وی, وسیکورکتال, پاپانيكولا, نخستين داروي گياهي انعقاد خون, کرومات, میکروسکوپ, بروز بیماری‌های قلبی, اورات, Hymenolepis nana scolex, هپارينه, T3, ميكروسكوپ, لکوپلاکی, کاربرگولین, کونژوگه, ميكروارگانيسم‌ها, Gas-tight, اندوتلیال, دیکلوفناک,