,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  علائم بیماری MS
  تاریخ : ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ آذر  [21:54]  

معمولاً افراد بعد از بروز علایمی مانند بی حسی و سوزن شدن دست و پا و یا از دست دادن تعادل به پزشک مراجعه می کنند و با انجام آزمایش و معاینه متوجه می شوند که به بیماری MS مبتلا شده اند.

در این مطلب  به علایمی که می تواند نشانه ای از این بیماری باشد اشاره می کنیم.

 

سوزش در انگشتان:این حالت ممکن است برای هر فردی به وجود بیاید اما در صورت دائمی شدن آن، بهتر است به پزشک مراجعه کنید شاید این نشانه ام اس نباشد اما می تواند با یک مشکل عضله یا عصب در ارتباط باشد. بنابراین بهتر است که به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید.

التهاب عصب بینایی و مشکلات چشم:این مشکل برای بیش از ۵۰ درصد مبتلایان به ام اس ایجاد می شود و در ۱۵ درصد افراد، جزو اولین علایم است. این مشکل می تواند به شکل دوبینی، چشم درد و دید غیرواضح بروز کند.


خستگی مفرط:خستگی مفرط در بیماری های متعددی دیده می شود از جمله «ام اس»؛ در مرحله اول این بیماری، حدود ۲۰ درصد بیماران دچار خستگی مفرط می شوند.

 

احساس ضعف در دست و پاها و ضعف عضله!

احساس ضعف، خستگی یا سستی دست و پا علامت شایع این بیماری است.

 

از دست دادن تعادل:در موارد متعدد، نداشتن تعادل یا راه رفتن به صورت غیرعادی می تواند علایم اولیه این بیماری باشد. برخی از مبتلایان در مستقیم راه رفتن مشکل دارند و به آسانی تعادل خود را از دست می دهند.

 

نوعی احساس شوک الکتریکی:علامت لرمیت یا نوعی حس الکتریکی شوک که به پشت و اندام تحتانی انتشار می یابد و اغلب هنگام خم کردن گردن بروز می کند، می تواند نشانه ام اس باشد.

 

اسپاستیسیتی (Spasticity):این حالت، ناتوانی در کنترل عضله است که در مبتلایان به ام اس، بسیار شایع است.


بی اختیاری ادرار:مشکل مثانه یا روده در مبتلایان به ام اس شایع است. در صورت مشکل ساز بودن این مسئله بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

علایم دیگر:سرگیجه، لرزش، درد صورت، اسپاسم عضله، مشکل گفتاری، علایم دیگر بیماری ام اس است. 
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

آپولیپوپروتئین, گلوبولینهای, گياهي, لاكتوباسیلوس, Trans, کرمهاي ضدآفتاب, واﮐﺴﻦ, هماتولوژی, غیر اشباع , آسپرژیلوس, virioloid, ویروسها, پروتئین FSP27, سيستميک, کلینیکی, ناشتا, ژنتیک, هیپوتالاموسی, آنتی‌بیوتیک‌ها, خونگیری, نوتروفيل, موكوئيدي, كمپاني Spinreact كشور اسپانيا, منیزیم, ACTH, نوترکیب, گیمسا, www.ibta.ir, ميوگلوبين, ژلاتیناز, سرئوس, سلول های عضلانی, سالیسیلات, IFA, مردانه, یوکاریوت, وندربیلت, دکترای تخصصی بیماری های داخلی, ترک‌خوردگی, هماتولوژی, تفسیر, شماره تماس شرکت فارمدآوران, ویروس, کارسینوم, محققین, اتیولوژیک, لیشمانیوز, صفراوی, گیزنده آنژیوتانسیون II, کنترل کیفی, لوئی پاستور, ويروس, گرانولهای, فارمد آوران , بیومولکولهای, میکروب شناسی, آمیلاز, پلیت, تأييديه FDA امريكا, تري‌سولفاپيريميدين‌ها, سيتوپلاسمش, كست هاي گرانولر و واكسي(waxy), بیماری میلوم مولتیپل, ریزلوله‌ای, سودوموناس, education, Trichomonas, Infectiosum, یوروبیلین, کانسر تیروئید,