,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  نقش آسپرین در پیشگیری از آلزایمر
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۱ آذر  [13:54]  

پزشکان معتقدند مصرف آسپرین نه تنها خطر بروز سکته قلبی و مغزی را کاهش می‌دهد بلکه در پیشگیری از سرطان و زوال عقل نیز موثر است.

در این بررسی 15 هزار داوطلب بالای 70 سال با هدف بررسی تاثیر مصرف آسپرین در پیشگیری از برخی بیماری‌ها در افراد مسن تحت آزمایش قرار گرفتند.

«مارک نلسون» از موسسه تحقیقاتی «هومارت منزیس» در استرالیا گفت: آسپرین از جمله داروهایی است که بدون نسخه مصرف می‌شود بنابراین در صورت موثر بودن می‌توان این دارو را به راحتی و با قیمت پایین تهیه و مصرف کرد.

امروزه میلیون‌ها نفری که از آسپرین برای پیشگیری از بیماری قلبی یا سکته مغزی استفاده می‌کنند از دیگر اثرات مثبت آن در رقیق ساختن خون و جلوگیری از لختگی خون نیز بهره‌مند می‌شوند. این دارو خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را حداقل تا 23 درصد کاهش می‌دهد.

بررسی‌ها  نشان می‌دهد افرادی که به طور مرتب از این دارو استفاده می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به بیماری آلزایمر هستند که شایعترین نوع زوال عقل است. پزشکان معتقدند تاثیر حفاظتی این دارو روی مغز ممکن است به دلیل خاصیت ضدلختگی آن باشد که به بهبود جریان خون در مغز کمک می‌کند.

همچنین آسپرین ممکن است در پیشگیری از سرطان‌ها از جمله سرطان دستگاه گوارش موثر باشد.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

rubella, نووانک, هماتولوژی, هپاتیت, باکتریمی, لوزالمعده, LDH, دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی, کپک, ترماتودها, ISO15189, معرف, ویروسHIV, جواب های منفی, كيت هاي تورچ و عفوني به روش الايزا, سطح خونی ویتامین دی , درد عضلاني و احساس خستگي, ﻓﺴـﻔﻮﻟﯿﭙﯿﺪي, هپاتیت, امور آزمایشگاهی, جرجانی, مکمل‌ها, اختلالات چندگانه اندامها, تکنیک, ميكروب, مغزی-نخائی, اسپورزایی, کبدی-صفراوی, هموسيستئين, دستگاه معدی- روده ای, میکروارگانیسم, کاربرد الایزا در تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های مختلف, Western, Ca+2, استافیلوکک, پروتئينوري, Immunofinnation, سمپاتیک, ویروس, Wolbachia, هپاتیت, هماگلوتیناسیون, ویروس،, کمپامان, اخبار بیوتکنولوژی, كانسر, Calibrators, سیستولیک, سيلندرهاي گلبول سفيد, رتینو, ام آر آی, محصولات, کورتیزول, وارفارين, مدفوع, Lysogenetic, هیدروکسی, مينور, سرخرگ های تاجی, ناباروری, بهداشت و درمان, جلوگیری از سرطان با مصرف آجیل, تلسکوپی, رنگ‌آميزي, toxoplasma, کراتین, درد معده, لوزالمعده, انفوزیون, میکروارگانیسم‌ها,