,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  نقش آسپرین در پیشگیری از آلزایمر
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۱ آذر  [13:54]  

پزشکان معتقدند مصرف آسپرین نه تنها خطر بروز سکته قلبی و مغزی را کاهش می‌دهد بلکه در پیشگیری از سرطان و زوال عقل نیز موثر است.

در این بررسی 15 هزار داوطلب بالای 70 سال با هدف بررسی تاثیر مصرف آسپرین در پیشگیری از برخی بیماری‌ها در افراد مسن تحت آزمایش قرار گرفتند.

«مارک نلسون» از موسسه تحقیقاتی «هومارت منزیس» در استرالیا گفت: آسپرین از جمله داروهایی است که بدون نسخه مصرف می‌شود بنابراین در صورت موثر بودن می‌توان این دارو را به راحتی و با قیمت پایین تهیه و مصرف کرد.

امروزه میلیون‌ها نفری که از آسپرین برای پیشگیری از بیماری قلبی یا سکته مغزی استفاده می‌کنند از دیگر اثرات مثبت آن در رقیق ساختن خون و جلوگیری از لختگی خون نیز بهره‌مند می‌شوند. این دارو خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را حداقل تا 23 درصد کاهش می‌دهد.

بررسی‌ها  نشان می‌دهد افرادی که به طور مرتب از این دارو استفاده می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به بیماری آلزایمر هستند که شایعترین نوع زوال عقل است. پزشکان معتقدند تاثیر حفاظتی این دارو روی مغز ممکن است به دلیل خاصیت ضدلختگی آن باشد که به بهبود جریان خون در مغز کمک می‌کند.

همچنین آسپرین ممکن است در پیشگیری از سرطان‌ها از جمله سرطان دستگاه گوارش موثر باشد.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هماتولوژی, لیپوپروتئین‌ها, ‏Amplificatin, مستندات, Secondary, پاپیلوماو, Cholestrol, میلی‌گرم, بيوتيكي, پيكوگرم, کوکوسها, تفســــير آزمـــايش كامل ادرار, رتروسپکتیو, Mumps, بیماری‌های پوستی حاد , ویسکوزیته, دانشگاه صنعتي اصفهان, CA27-29, نوتروفیل, Arsenazo, هماتوکریت, تومور مغزی, ﭘﭙﺘﯿﺪي, سیستم اویدین - بایوتین , ThunderBolt, وسترن, کلومیفن, saturation, پردنیزولون, حکیم سیداسماعیل جرجانی, میکروب شناسی, Gulf, اسفروسيتوز, هماتوکریت, بتاتالاسمي, viroses, SCOTT'S, نانوذرات, میکروب, سیستم سم زدایی از بدن, نئوفورمنس, disinfectant, كمپلمان, آزمايشگاهيان روزتان مبارك, میکروسکوپ, caspases, گالاکتوز, اسید کلرئیدریک, آکنه, فولیکول, تستهای, آنفلوانزا, سرماخوردگی, آنتی اکسیدان‌های مفید, جامعه آزمایشگاهیان, ویتامین, RETIC, پزشکی, ليشمانيوز, هوچکین, گروه, HAT, میکروبی, کاتیونهای, مورژلونز, اگزوداي, پرولاکتینوما, پیستیوسپورم, نرمال, Залив,