,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  زنان 2 برابر بیشتر از مردان دچار افسردگی فصلی می‌شوند
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۵ آذر  [20:11]  

یک روانپزشک اظهار کرد: حساسیت به تغییرات ناشی از نور خورشید موجب بروز افسردگی فصلی می‌شود. زمینه این نوع افسردگی ژنتیک افراد است و شیوع آن در خانم ها 2 برابر آقایان است.

 افسردگی فصلی یکی از انواع افسردگی است که به دلیل یک اختلال دو قطبی بروز می‌کند و استرس‌های روانی زندگی فرد نقشی در این بیماری ندارد چرا که علت اصلی آن کاهش نسبی نور در محیط به دلیل تغییر فصل است.

وی با بیان این که علت این افسردگی در اثر تغییرات میزان نور خورشید است، عنوان کرد: بنابراین نور درمانی در درمان این بیماری نقش مهمی دارد. روشن کردن چراغ‌ها هنگام بیدار شدن از خواب تا قبل از رفتن به رختخواب به صورت قوی و پرنور از راهکارهای درمان به شمار می رود.

این روانپزشک اختلال خواب، کاهش انرژی، کم حوصلگی، گریه کردن و حساسیت به نور را از علائم شایع افسردگی فصلی عنوان کرد و افزود: بی‌حوصلگی، خلق پایین، عدم تمرکز، اختلال خواب عمدتا پرخوابی و گاهی کم خوابی، کم اشتهایی و کاهش وزن ، کاهش انرژی و گاهی نیز افکار آسیب به خود و در نتیجه خودکشی از علائم این نوع از افسردگی است.

در فصول پاییز و زمستان که طول روز کوتاه است زمینه ریتمی مغزی و تغییرات هورمونی در بعضی افراد تغییر می‌کند و در نتیجه دچار افسردگی می‌شوند این افراد معمولا در تابستان و بهار نشانه‌ای از افسردگی ندارند.

وی در رابطه با درمان این بیماری به افرادی که دچار افسردگی فصلی می‌شوند، توصیه کرد: برای درمان این نوع افسردگی باید پس از بیدار شدن از خواب در فصول پاییز و زمستان با لامپ‌های روشن محیط خانه را روشن کنند تا محیط پر نور باشد چرا که حساسیت مغزی افراد مبتلا به افسردگی فصلی به دریافت نور بیشتر است.

 این روانپزشک افزود: افسردگی فصلی با استفاده از داروهای ضد افسردگی قابل درمان است و طول درمان کوتاه تری نسبت به انواع دیگر دارد و معمولا در همان فصل درمان می‌شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

pRB و E2F, نفرولوژي, میکروسکوپ, پروتوتايپ, گلوبین, هموسيستئين, ویتامین, عصبی, ملکول, نانوباکتر, دکترای تخصصی قارچ شناسی, اورولوژيك, ماركرهاي, ولژيونلا, viruses, كانسر كولوركتال, نوتروفيل, سرطان‌ها, RED BLOOD CELL, هایپوگلیسمی, رسپتورهای, متافاز, فلوکولاسیون, استفراغهای طولانی, اکولوژی, دترژنتهای, پروستات, والین, کتاب دکتر محمدی, همولیز, هیپوکامپ, کلاسيک, Mucupolysaccharides, Antibiotic, میلوفیتزی, HSV-1, اسپیروکت, هموليز, ویتامین د, کاهش ویتامین D, سولفاديازين‌, مخملک, پانکراس, نیتروفورانتوئین،, همولیتیک, زمان كوتاه انكوباسيون, محافظت, تیروزونومی, نمونه‌های, میکروب, آگاروال, Persianagulfo, ديابت, رنگ‌آميزي, انكوباتور, TIBC, نشاندهنده سلامت پاسخ ايمني, دانشگاه صنعتي اصفهان, غذاهای حاوی ویتامین C, نوتروفيلهاي پلي مورفونوكلئر, استافيلوكوك‌ها, مخاطرات, کلمبیا, ریبونوکلئاز, اگزالواستات, کورنل, اکسیـداتیو, استروژنها, تالاسمی, كيت هاي هپاتيت,