,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  زنان 2 برابر بیشتر از مردان دچار افسردگی فصلی می‌شوند
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۵ آذر  [20:11]  

یک روانپزشک اظهار کرد: حساسیت به تغییرات ناشی از نور خورشید موجب بروز افسردگی فصلی می‌شود. زمینه این نوع افسردگی ژنتیک افراد است و شیوع آن در خانم ها 2 برابر آقایان است.

 افسردگی فصلی یکی از انواع افسردگی است که به دلیل یک اختلال دو قطبی بروز می‌کند و استرس‌های روانی زندگی فرد نقشی در این بیماری ندارد چرا که علت اصلی آن کاهش نسبی نور در محیط به دلیل تغییر فصل است.

وی با بیان این که علت این افسردگی در اثر تغییرات میزان نور خورشید است، عنوان کرد: بنابراین نور درمانی در درمان این بیماری نقش مهمی دارد. روشن کردن چراغ‌ها هنگام بیدار شدن از خواب تا قبل از رفتن به رختخواب به صورت قوی و پرنور از راهکارهای درمان به شمار می رود.

این روانپزشک اختلال خواب، کاهش انرژی، کم حوصلگی، گریه کردن و حساسیت به نور را از علائم شایع افسردگی فصلی عنوان کرد و افزود: بی‌حوصلگی، خلق پایین، عدم تمرکز، اختلال خواب عمدتا پرخوابی و گاهی کم خوابی، کم اشتهایی و کاهش وزن ، کاهش انرژی و گاهی نیز افکار آسیب به خود و در نتیجه خودکشی از علائم این نوع از افسردگی است.

در فصول پاییز و زمستان که طول روز کوتاه است زمینه ریتمی مغزی و تغییرات هورمونی در بعضی افراد تغییر می‌کند و در نتیجه دچار افسردگی می‌شوند این افراد معمولا در تابستان و بهار نشانه‌ای از افسردگی ندارند.

وی در رابطه با درمان این بیماری به افرادی که دچار افسردگی فصلی می‌شوند، توصیه کرد: برای درمان این نوع افسردگی باید پس از بیدار شدن از خواب در فصول پاییز و زمستان با لامپ‌های روشن محیط خانه را روشن کنند تا محیط پر نور باشد چرا که حساسیت مغزی افراد مبتلا به افسردگی فصلی به دریافت نور بیشتر است.

 این روانپزشک افزود: افسردگی فصلی با استفاده از داروهای ضد افسردگی قابل درمان است و طول درمان کوتاه تری نسبت به انواع دیگر دارد و معمولا در همان فصل درمان می‌شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هیرسوتیسم،کاهش, disinfectant, گرانول, اكسیژنه, Western, قندخون, کروموزومها, تروپونین, ویروس, ائوزینوفیلی, میکروبی, لوسمی, آناتومی, رشته های طب انتقال خون, آمینواسید, دستگاه تمام اتوماتيك الايزا و كمولومينسنس ThunderBolt , آپولیپوپروتئین, تفسیر, لنفاوي, CML, مولکولی, کلومیفن, گلبول سفید , ديوكسي, متاستازهای, ميرابيليس, هموگلوبین, دانشگاه اسکس, نیمه‌پایا, مکمل‌ها, Methods for Estimation of PCR Amplification Efficiencies, خطر بروز سرطان, ویروسهایی, هیالن, نوتروفیلها, عفونت مزمن ریه, روده کوچک, تجهیزات آزمایشگاهی, دفسفریلاسیون, سرولوژیکی, رشد دندانهاي انسان , تری‌اسیل, مویرگهاست, هموگلوبين, نوارهای, از دست دادن اشتها , ميكروارگانيزم ها, تشخیص سندرم داون جنین, ویروسی, ساختمان ترومبین , ماکروسیتوز, کالیبراسیون, واﮐﺴـﻦ, موسسه Blackout Service, خارش و سوزش, لانستي, روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی, تیتر آنتی بادی, كيت سرولوژي , کلامیدیا پنمونیه, پژوهشگر, ماوراء, ازمایشگاه پاتوبیولوژی دانش, لومینسانس, B19, هیدروژن, گوارشی, مخمرهای, پروتئاز, میوگلوبین,