,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  موفقیت محققان ایرانی در طراحی واکسن DNA در فاز حیوانی علیه عفونت HPV
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۳ آذر  [14:56]  

یک متخصص بیوشیمی بالینی گفت: با کلونینگ، بیان و تخلیص پروتئین فیوژن (E7CTgp96)، واکسن DNA علیه عفونت HPV در فاز حیوانی (موشی) با موفقیت در انستیتو پاستور ایران طراحی شد.

 

وی گفت: سرطان سرویکال از شایعترین سرطان‌ها در دنیا است که عامل اصلی این سرطان ویروس پاپیلومای انسانی است. واکسن هایی که برای پیشگیری از سرطان سرویکال وجود دارد با وجود مزیت های بالایی که دارند فقط برای انواع خاصی از ویروس پاپیلومای 16 و 18 کارایی دارد.

 

در کشورهای در حال توسعه و فقیر که دسترسی کاملی به واکسن ندارند و یا سرطان سرویکال نیز در آنها شایع است نیازمند یک واکسن قدرتمند برای مواجهه با بیماری هستیم.

 

این بیوشیمیست بالینی از طراحی واکسن برای کاهش رشد تومور در عفونت‌های HPV در فاز موشی در انستیتو پاستور خبر داد و تصریح کرد: ما در انستیتو پاستور، آنکوپروتئین E7 را با قسمت C ترمینال پروتئین برای اولین بار الحاق کردیم و بعد از تولید ساختار DNA همراه با تکنیک الکتروپروشن به موش‌ها تزریق کردیم.

 

وی گفت: اندازه گیری پاسخ های ایمنی همورال و سلولی نشانگر این بود که موش‌هایی که DNA واکسن کد کننده ( E7CTgp96) را دریافت کرده بودند، موفقیت بیشتری در تولید پاسخ‌های ایمنی همورال و سلولی داشتند و در نهایت موش هایی که ساختار فیوژن DNA را دریافت کرده بودند، موفقیت بیشتری در متوقف کردن تومور و تاخیر در رشد تومور نسبت به سایر گروه ها دارا بودند.

 

هم اکنون صد نوع ویروس پاپیلومای انسانی وجود دارد. واکسن های پیشگیری که در حال حاضر وجود دارد فقط برای نوع 16 و 18 جواب داده و مصونیتی برای انواع دیگر ایجاد نمی کند. همچنین برای عفونت های پاپیلومایی که ایجاد تومور کرده اند کارایی ندارند.

 

وی ادامه داد: هنوز واکسنی برای درمان کاملا موفق عفونت‌های تثبیت شده ویروس پاپیلومای انسانی در دنیا وجود ندارد. هم اکنون پاسخ این واکسن در مرحله فاز حیوانی موفقیت‌آمیزبوده و برای ورود به فاز انسانی نیازمند انجام آزمایش‌های تکمیلی و تکنیک های انتقال بهینه برای موفقیت بالاتری است.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

واکسن, پژوهشگر, گلیکوپروتئینی, عوامل بیماری زا , پشه دینگو, ناپروکسن, فاسیولیازیس, روغن های گیاهی, Calbiochem, رتینوپاتی, پيلوري, لومینسانس, انجام آزمایشات, فیوژن, ویتامین D و بیماری قلبی, میکروب, aquatica, آنتاگونیستی, ویتامین‌ها, عفونت‌های, گوش, واﮐﺴﻦ, SRID, سینوزیت, لپتین, گاستروپارس, تيترهاي, سمپلر, هیدروکسی, حسگرهای, یکویروس, چرا الکل 75% ضدعفونی کننده است؟, رشته پاتولوژی, Linked, نیمه‌پایا, اسیدهای مضر, پروبیوتیک،, برونشیت, اکسیژن و نیتروژن, چشم, چرب, haematobium, اگزالواستیک, نوتروفیل, معلولین جسمی, میکروارگانیزم, آنزیم‌های گوارشی, پروگزيمال, قاعدگی(LMP), لیپاز, پرونورموبلاست, محصولات سویا, دسترسی به خون طبیعی, سنتز اوره وابسته به بی کربنات (-HCO3), طب, سایر پارامترهای ادرار , هیدروفوبیسیتر, آمیلازی, کوکسی, گلومرونفریت, سلولز, تستهای آزمایشگاهی(BUN), بیماری ایدز, باكتري زباله خوار, گلیسرول, کربوهیدرات, دانشگاه علوم پزشکی یاسوج, نخستین, بیماری‌های پوستی حاد , منیزیم,