,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف ویتامین «ای» پس از سکته مانع مرگ سلول‌های مغزی می‌شود
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱ آذر  [21:40]  

مصرف ویتامین «ای» در افرادی که سکته کرده‌اند باعث پاک شدن مواد سمی از سلول‌های عصبی مغز شده و از مرگ این سلول‌ها جلوگیری می‌کند.

یک داروی طبیعی از ویتامین «ای» به نام آلفا – توکوترینول، می‌تواند مکانیسمی را در مغز فعال کند که در پی آن مواد سمی که به دلیل سکته در سلول‌های عصبی مغز به وجود آمده‌اند را از بین ببرد.

آلفا – توکوترینول یکی از سه فرآورده‌ای است که تاکنون از ویتامین E ساخته شده است. این دارو برای محافظت از سلول‌های مغزی پس از سکته بسیار موثر است.

بر اساس تحقیقات دانشمندان آمریکایی، این دارو از بسیاری داروهای دیگر که برای پیشگیری از اثرات سکته به کار می‌رود قوی‌تر است.

به گزارش محققان دانشگاه اوهایوی امریکا، آلفا توکوترینول می‌تواند با تولید پروتئینی در مغز  افرادی که سکته کرده‌اند، مواد سمی را از سلول‌های عصبی مغز آن‌ها پاک کند و مانع از مرگ این سلول‌ها شود.

این فرآورده ویتامینی که به صورت قرص خورده می‌شود می‌تواند باعث افزایش تولید این نوع پروتئین شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

نفلومتری و توربیدو متری, بدخیمی, کلسیم, پزشکان, هیدروستاتیک, کلسیفیه, تیفوئید, ماركرها, نالیدیکسیک, میکروولهای, گلومرول, انزیمهای, انجمن علمی انتقال خون ایران, لکوسیتهای, توکسیک, گلبولي, پيشگيري, متافیزیک, مستندات, کربوهیدرات, فولرتون, آنتي‌ژن اختصاصي پروستات, ویتامین D, Chediak-Higashi, آندومتریوم, آنزیم آکرازیناز, ویروس‌های, ميكروسيتوز هايپركروم, مثبت, ویروسی, بایدها و نبایدهای قبل از انجام آزمایش خون, نوروآندوکرین, شته‌ای, سمپلینگ استاندارد, هلیکوباکتر, آنتی بادی های ضد فاکتور روماتوئید(RF) , شيمي‌درماني‌, لوسین, ائوزینوفیلی, میکروب شناسی, متخصصان علوم آزمایشگاهی, هیستون, ناسی, تقویت سیستم ایمنی بدن, تورم , انسفاليت, کاوشگرها, lysis centrifugation , پروتوتروف, کشت ادرار, لوکوسیت, کورتيزول, لمفوم, کورتکس, G6PD, نوآوري, Pho-su-oan, protoporphyrin, پدیده هوک , شارلتون, اختصارات و اصطلاحات آزمایشگاهی, كانت, کواگولاز, كاتتريزاسيون, japonicum, magnification, هلمنت, لوپوس, گرانول, ویتامینه,