,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف ویتامین «ای» پس از سکته مانع مرگ سلول‌های مغزی می‌شود
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱ آذر  [21:40]  

مصرف ویتامین «ای» در افرادی که سکته کرده‌اند باعث پاک شدن مواد سمی از سلول‌های عصبی مغز شده و از مرگ این سلول‌ها جلوگیری می‌کند.

یک داروی طبیعی از ویتامین «ای» به نام آلفا – توکوترینول، می‌تواند مکانیسمی را در مغز فعال کند که در پی آن مواد سمی که به دلیل سکته در سلول‌های عصبی مغز به وجود آمده‌اند را از بین ببرد.

آلفا – توکوترینول یکی از سه فرآورده‌ای است که تاکنون از ویتامین E ساخته شده است. این دارو برای محافظت از سلول‌های مغزی پس از سکته بسیار موثر است.

بر اساس تحقیقات دانشمندان آمریکایی، این دارو از بسیاری داروهای دیگر که برای پیشگیری از اثرات سکته به کار می‌رود قوی‌تر است.

به گزارش محققان دانشگاه اوهایوی امریکا، آلفا توکوترینول می‌تواند با تولید پروتئینی در مغز  افرادی که سکته کرده‌اند، مواد سمی را از سلول‌های عصبی مغز آن‌ها پاک کند و مانع از مرگ این سلول‌ها شود.

این فرآورده ویتامینی که به صورت قرص خورده می‌شود می‌تواند باعث افزایش تولید این نوع پروتئین شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

پایدارکننده, لکوسیتوز, پروتکل 4 دارویی توسط FDA , Mumps, نارسایی, دپارتمان, ویروس, C1Q-C3-C4, indicator, ویروسی, مينراليزاسيون, نمونه, هموگلوبین, Neutrophil, سابورو, میکروب, محيط EMB, ویروس, جانوران, مارسسنس, آبسه‌های, اوروبیلینوژن, آنتی بادی موجود در کف چاهک ها, تستهای آزمایشگاهی (Cervical smear), Viro-immun , هتروفیل, بيماري بروسلوز, Taenia solium scolex, پیتوسپورم, کودکانی, روش نفلومتری و توربیدومتری, ائوزینوفیل, Folate, نمونه, نشریه Lipid Research, هماتولوژیک, مايعات, آنتی‌ژن‌های, محققين, سالمونلا, آماستيگوت‌هاي, نمودارهای, درمان بیماری های باکتریایی, HEMOGLOBIN, میکرو, لیپواستات, نکروز, ماکروفاژ, خدمات آزمایشگاهی, sediment, کموتاکسی, تشخیص آزمایشگاهی کاندیدا, چاقي, میکروبیولوژی, بیماری گریوز, آلانین آمینو ترنسفراز(ALT), ریزش و شکنندگی موها, مننژیت, مقعرالطرفین, ﭘﻨﻮﮐـﻮﮐﯽ, سرسمپلر, بتامتازون, محیط بلاد اگار, كمپلكس, faecalis, اریتروسیت, پروتوزئوا, کروموژوم X, پاتوژن, پلیتهای,