,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف ویتامین «ای» پس از سکته مانع مرگ سلول‌های مغزی می‌شود
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱ آذر  [21:40]  

مصرف ویتامین «ای» در افرادی که سکته کرده‌اند باعث پاک شدن مواد سمی از سلول‌های عصبی مغز شده و از مرگ این سلول‌ها جلوگیری می‌کند.

یک داروی طبیعی از ویتامین «ای» به نام آلفا – توکوترینول، می‌تواند مکانیسمی را در مغز فعال کند که در پی آن مواد سمی که به دلیل سکته در سلول‌های عصبی مغز به وجود آمده‌اند را از بین ببرد.

آلفا – توکوترینول یکی از سه فرآورده‌ای است که تاکنون از ویتامین E ساخته شده است. این دارو برای محافظت از سلول‌های مغزی پس از سکته بسیار موثر است.

بر اساس تحقیقات دانشمندان آمریکایی، این دارو از بسیاری داروهای دیگر که برای پیشگیری از اثرات سکته به کار می‌رود قوی‌تر است.

به گزارش محققان دانشگاه اوهایوی امریکا، آلفا توکوترینول می‌تواند با تولید پروتئینی در مغز  افرادی که سکته کرده‌اند، مواد سمی را از سلول‌های عصبی مغز آن‌ها پاک کند و مانع از مرگ این سلول‌ها شود.

این فرآورده ویتامینی که به صورت قرص خورده می‌شود می‌تواند باعث افزایش تولید این نوع پروتئین شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

لومینسانس, آبلیمو, هایپرهیدروز, انجمن دکترای آسیب شناسی, نوروساينس, کارسينوم, SigmaAldrich–Invitrogen-, خونگیری, هیپرکلسترولمی, الکترولیتها, نانوداروی, كليوي, ویتامین, ذبح اسلامي, کانتر, CLIA, میلوئید, اسیدهای مضر, پتاسيم, کارسینوما, ویتامین, کلسیفیکاسیون, سنجش الکتولیتها, دكتراي, تست AFP, مانيتول, لاکتوتروپ, ویروس, typhoid, آمونیوم, نانوالیاف, کموتاکسی, محيط EMB, سلول های بدن, ویتامین, ویروس, هموگلوبین, چشایی, سانترومری, واژینالیس, Cephalic, مالتیپل, هيدروليز, ویکتیوتا, اسیدوفیل, ZatokaPerska, کارشناسان, تراكوماتيس, رادیكال‌های, استیکوزوم, لوزالمعده, میکروسکوپی, لکوسیتوز, انتروتوكسين, استفراغ و تهوع بارداری, lymphoblastic, گروه, فاکتورهای, کورینه, گلوکوکورتیکوئیدها, اپیدمی, کوشینگ, ميوگلوبين, تاثیر روغن زیتون, سرولوپلاسمی, میکروارگانیسم, مولکول DNA در اينترفاز, دستکش برای تایپ, H2o, گلبولین,