,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف ویتامین «ای» پس از سکته مانع مرگ سلول‌های مغزی می‌شود
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱ آذر  [21:40]  

مصرف ویتامین «ای» در افرادی که سکته کرده‌اند باعث پاک شدن مواد سمی از سلول‌های عصبی مغز شده و از مرگ این سلول‌ها جلوگیری می‌کند.

یک داروی طبیعی از ویتامین «ای» به نام آلفا – توکوترینول، می‌تواند مکانیسمی را در مغز فعال کند که در پی آن مواد سمی که به دلیل سکته در سلول‌های عصبی مغز به وجود آمده‌اند را از بین ببرد.

آلفا – توکوترینول یکی از سه فرآورده‌ای است که تاکنون از ویتامین E ساخته شده است. این دارو برای محافظت از سلول‌های مغزی پس از سکته بسیار موثر است.

بر اساس تحقیقات دانشمندان آمریکایی، این دارو از بسیاری داروهای دیگر که برای پیشگیری از اثرات سکته به کار می‌رود قوی‌تر است.

به گزارش محققان دانشگاه اوهایوی امریکا، آلفا توکوترینول می‌تواند با تولید پروتئینی در مغز  افرادی که سکته کرده‌اند، مواد سمی را از سلول‌های عصبی مغز آن‌ها پاک کند و مانع از مرگ این سلول‌ها شود.

این فرآورده ویتامینی که به صورت قرص خورده می‌شود می‌تواند باعث افزایش تولید این نوع پروتئین شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ترموسايكلرها, فعالسازی سیستم ایمنی بدن, هورمون, پیری, ریاجنتهای, TRAP, تکنیک, سلول های اندوکاردیوم, آلرژی, محیط کشت آگار پایه تری بوتیرین, صحت و دقت بیشتر نتایج آزمایشات, میکروبیولوژِی, محمودیان, پراكسيداز, کاریوزوم, ليپوپلي, Hypersegmentation, چربی, لوگل, گلومرولي, ایوانوسکی, رپلیکاسیون, Aplastic, وارونگی, گلوکوکورتیکوئیدها, پلاسمایی, بیماری های ارثی و متابولیکی, ویتامین, اصول آنتی بیوگرام, نوکلئیک, ماژور, Perzijski, F. oxysporum, مقطع ارشد, درد و التهاب مفاصل, توكسوپلاسموز, كروموزمي, میکروگرم, سلول های قرمز خون, ماکروفاژها, آلدوهگزوزها, رتینو, دوغ و ماست , اسمولالیته, هماچوري, محصولات برنزه کننده , آزﻣﺎﯾﺶ, ﻣﺎﺗﺮﯾﮑﺲ, CA15-3, تعيين گروه خوني, پژوهشگران و محققان, تخمدانها, سنتز پروتئین, آلفاگلوبولین, BIOKIT, auxotroph, لوپوس, همولیز, فیلدوپلاتین, formula, نفروتیک, لاروها, فوليك اسيد, عفونت, گلبول, ایزوآنزیم, سندرم فریاد گربه, كيت T3 الايزا, باکتری فتوسنتزکننده, واﮐﺴﻦ,