,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف ویتامین «ای» پس از سکته مانع مرگ سلول‌های مغزی می‌شود
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱ آذر  [21:40]  

مصرف ویتامین «ای» در افرادی که سکته کرده‌اند باعث پاک شدن مواد سمی از سلول‌های عصبی مغز شده و از مرگ این سلول‌ها جلوگیری می‌کند.

یک داروی طبیعی از ویتامین «ای» به نام آلفا – توکوترینول، می‌تواند مکانیسمی را در مغز فعال کند که در پی آن مواد سمی که به دلیل سکته در سلول‌های عصبی مغز به وجود آمده‌اند را از بین ببرد.

آلفا – توکوترینول یکی از سه فرآورده‌ای است که تاکنون از ویتامین E ساخته شده است. این دارو برای محافظت از سلول‌های مغزی پس از سکته بسیار موثر است.

بر اساس تحقیقات دانشمندان آمریکایی، این دارو از بسیاری داروهای دیگر که برای پیشگیری از اثرات سکته به کار می‌رود قوی‌تر است.

به گزارش محققان دانشگاه اوهایوی امریکا، آلفا توکوترینول می‌تواند با تولید پروتئینی در مغز  افرادی که سکته کرده‌اند، مواد سمی را از سلول‌های عصبی مغز آن‌ها پاک کند و مانع از مرگ این سلول‌ها شود.

این فرآورده ویتامینی که به صورت قرص خورده می‌شود می‌تواند باعث افزایش تولید این نوع پروتئین شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

جوان سازی سلولهای مغز , نوتروفیل, clone, نرمال, Coefficient, شارلتون, سیروز کبدی, هایپرهیدروز, hCG, میکروبیولوژیکی, آلدئیدی, رفرکتومتر, هپاتیت, وسترن, کروموژوم, Toxoplasma gondii, WIDTH, پنوموکوک, میکروسکوپ, هماتولوژی, پارواویروس, پروفسور Anaissie, عفونت مثانه, پانکراس و کبد, کاتاپسین, CLIA, میوکارد, اندومیتوزیس, سرم‌هاي, ویتامینA, dehydrogenase, گلوبول, заліў, دیوکسین, سیفلیس, تریگوی, اصول و مبانی الایزا, پلاسموزیس, آنژیوتانسین, واردات تجهیزات پزشکی, ژنتیک, دستکش, میکرولیتر, LDL, آزمايش‌ها, ترماتودها, کلاریترومایسین, ماركر, واﮐﺴﯿﻨﺎﺳﯿﻮن, ویسکوزیته, پکتین, GGT, درد بین جناغ سینه و ناف, ویتامینD, هورمون‌هاى, لبنیات, فولیکولی, mutation, کریمه, فیبرینولیزین, پیروات،, هموگلوبين, کوتیکول, نخبگان, تست حساسیت پاتوژنهای, گلومرولي, رسپتور, کیناز, استرپتوکوک‌های, Mumps,