,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف آسپرین قبل از خواب خطر حمله قلبی را کاهش می دهد
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱ آذر  [14:26]  

 محققان اعلام کردند: مصرف قرص های آسپیرین قبل از خواب شبانه خطر بروز حمله قلبی را کاهش می دهد. 

 نقل از یونایتدپرس، محققان هلندی به سرپرستی ˈتوبیاس بونتنˈ در مرکز پزشکی دانشگاه ˈلیدنˈ در هلند با انجام مطالعه ای اعلام کردند که مصرف قرص های آسپرین در شب به جای صبح، خطر بروز مشکلات قلبی مانند حمله قلبی را کاهش می دهد. 
 
محققان در این مطالعه وضعیت 290 بیمار قلبی را که آسپیرین مصرف می کردند، بررسی کردند. 
 
در این بررسی، افراد مورد مطالعه در دوره های سه ماهه قرص های آسپیرین 100 میلی گرم را در صبح و شب مصرف کردند و محققان نیز در پایان هر دوره فشار خون و میزان پلاکت های خونی آنها را بررسی کردند. 
 
آسپیرین خون را رقیق می کند و احتمال لخته شدن آن در رگ ها را کاهش می دهد. پلاکت های خونی یکی از اجزای اصلی لخته های خونی هستند و میزان فعالیت پلاکت های خونی در صبح به بیشترین میزان افزایش می یابد. 
 
این مطالعه نشان داد که میزان فعالیت پلاکت های خونی در افرادی که شب و قبل از خواب آسپیرین مصرف کردند در مقایسه با افرادی که صبح آسپیرین مصرف می کردند، کمتر بود. 
 
معمولا به افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند توصیه می شود که برای کاهش خطر بروز مشکلات قلبی، روزانه دوز پایین آسپیرین مصرف کنند. 
 
نتیجه این مطالعه در جلسات علمی America Heart Association ارائه شد.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

CFU, بایورد, گوش, ژنوحسگر, سی فروردین روز آزمایشگاهیان, میکروب شناسی, آبلیمو و نمک, اکسیتوسین, هموتائورین, اپیتلیال, میکروارگانیسم, فوليك اسيد, طبع سرد ماهی, نوتروفیلها, علائم زخم معده, دیواره‌ی عروق, آنژین, آپلاستیک, علوم ازمایشگاهی, فوزاریوم مونیلیفرم, میکروب, Kidneys, لوب, اکس-مارسی, جانسون, ﻟﯿﭙﯿـﺪي, INR, كاوشگرها, آگار, معرف, ویواکسی, میکروسکوپی, بیماران قلبی, ایزوآگلوتینین, آلرژی نسبت به شیر, وزﯾﮑـﻮل, PRO, بزرگترین ویروس, هماگلوتیناسیون, تومورمارکر, papilloma, باکتریوم, ناهمگام‌سازی, چای, سولفوساليسيليك, كلستريديوم, هرپس سیمپلکس, ليپيدي, سروتیپ, تولوئيدين, وزن اضافی بدن, ميكروسكوپ‌, تقویت سیستم ایمنی بدن, چند ساعت قبل از آزمایش خون نباید چیزی خورد, تروپونین, الکتروفورز, پروبیوتیك‌ها, ابولا, جوابدهي صحيح, یعنیPartial Thromboplastin Time, واحد کنترل کیفی, پروستات, HRP, يرسينيا, کاتابولیزم, Teluk, پيلوري, دفسفریله, ارگانیسمی, HIV ,