,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  «کهیر سرد» چیست؟
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۷ آبان  [17:57]  

«کهیر سرد» یک عارضه‌ پوستی است که افراد مبتلا به آن به سرما آلرژی پیدا می‌کنند و این عارضه خود را با واکنش‌های مزمن پوستی نشان می‌دهد.

 

 مبتلایان به کهیر سرد تمایلی ندارند در سرمای زمستان از خانه خارج شوند و در برخی از آنان این خانه‌نشینی سلامت‌شان را به طور جدی به خطر می‌اندازد.

 

به گفته پزشکان آمار دقیق افراد مبتلا به این نوع آلرژی هنوز مشخص نیست. این عارضه نادر موجب بروز کهیر، ورم و در موارد حاد حتی منجر به شوک «آنافیلاکسی» می‌شود. آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک جدی است که به طور ناگهانی آغاز می‌شود و می‌تواند منجر به مرگ شود. آنافیلاکسی معمولا با علایمی همچون جوش همراه با خارش، تورم گلو و فشارخون پایین همراه است. عوامل معمول آنافیلاکسی شامل نیش حشرات، موادغذایی و داروها هستند.

 

افرادی که علائم بیماری کهیر سرد در آنها شدید است اغلب نمی‌توانند در ماه‌های سرد سال بیرون بروند، در آب خنک شنا کنند و یا حتی نوشیدنی حاوی تکه‌های یخ بپوشند.

 

همچنین علت بروز کهیر سرد در بسیاری از مبتلایان نامشخص است اما به نظر می‌رسد که در افراد مبتلا سرما باعث می‌شود سلول‌های بدن هیستامین ترشح کنند و این ماده به نوبه خود به واکنش‌های آلرژی منجر می‌شود.

 

این عارضه نادر اغلب با ترکیب آنتی‌هیستامین و اپی‌نفرین درمان می‌شود اما برای برخی از بیماران روند تشخیص سریع انجام نمی‌شود. 
0 4 4
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان, بیماری های التهابی روده, هماگلوتیناسیون, نوتروفيل, نوکلئیک, Sputum, تیروزین, علائم توکسیک و الرژیک روده ای, پليت, عضلانی_اسکلتی, ایمنولوژی, لکوسیتوز, لنفوییدی, ALT/SGPT, کراتین, کاتاراکت همراه با گلوکوم, مقعرالطرفين, سارکومرها, هایپرلیپمی, نانوداروی, آنتامبا هيستوليتيكا, كمپلمان, میکروپلیتها, ویروس, دانشجویان نمونه کشوری, محصولات, رئیس بنیاد شناخت سرطان آمریکا, نئوپلاستيك, باترپونم, دیپلوکوکوس, فكاليس, ويتامين ب 12, میکروسکوپ, لوول, موتاسیونهای, هتروفيل, عفونت باکتریایی, توت فرنگی, آلکالین, سابتیلیس, كروموزمي, اینترلوکین, شمارش اسپرم, نوری), مركز آموزشي درماني اكباتان, کووت, مواد شیمیایی, وزن, ناصر رزم‌آرایی داروسازی, فعال شدن ابشار کمپلمان, نانوباکترهای, شریان‌های کرونری, روز علوم آزمایشگاهی, نابينايي, هیدرولازهاست, هايپركروم, وﯾﺮوﺳﯽ, ترانسفورماسیون, فاگوسیت, بتامتازون, ویتامین, کوالانسی, گلیکوپروتئینی, ویتامین, IFA, ویتامین, ماتريكس, تستهای آزمایشگاهی (CEA), ویروس, تست حساسیت پاتوژنهای,