,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  «کهیر سرد» چیست؟
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۷ آبان  [17:57]  

«کهیر سرد» یک عارضه‌ پوستی است که افراد مبتلا به آن به سرما آلرژی پیدا می‌کنند و این عارضه خود را با واکنش‌های مزمن پوستی نشان می‌دهد.

 

 مبتلایان به کهیر سرد تمایلی ندارند در سرمای زمستان از خانه خارج شوند و در برخی از آنان این خانه‌نشینی سلامت‌شان را به طور جدی به خطر می‌اندازد.

 

به گفته پزشکان آمار دقیق افراد مبتلا به این نوع آلرژی هنوز مشخص نیست. این عارضه نادر موجب بروز کهیر، ورم و در موارد حاد حتی منجر به شوک «آنافیلاکسی» می‌شود. آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک جدی است که به طور ناگهانی آغاز می‌شود و می‌تواند منجر به مرگ شود. آنافیلاکسی معمولا با علایمی همچون جوش همراه با خارش، تورم گلو و فشارخون پایین همراه است. عوامل معمول آنافیلاکسی شامل نیش حشرات، موادغذایی و داروها هستند.

 

افرادی که علائم بیماری کهیر سرد در آنها شدید است اغلب نمی‌توانند در ماه‌های سرد سال بیرون بروند، در آب خنک شنا کنند و یا حتی نوشیدنی حاوی تکه‌های یخ بپوشند.

 

همچنین علت بروز کهیر سرد در بسیاری از مبتلایان نامشخص است اما به نظر می‌رسد که در افراد مبتلا سرما باعث می‌شود سلول‌های بدن هیستامین ترشح کنند و این ماده به نوبه خود به واکنش‌های آلرژی منجر می‌شود.

 

این عارضه نادر اغلب با ترکیب آنتی‌هیستامین و اپی‌نفرین درمان می‌شود اما برای برخی از بیماران روند تشخیص سریع انجام نمی‌شود. 
0 4 4
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

آترواسکلروزیس،, مسمومیت, همولیتیک, هیپرکلسترولمی, HEMOGLOBIN, آلفاگلوبولین, سوماتیک, کلسترول خوب خون, کوشینگ, سرطانزا, هليکوباکترپيلوري, کالیفرنیا, تصلب شرائین, سلولها و موکوس, نوتروفیل, توبولهای, آدرنال, هستک, کروموزومهای, مركز مديريت بيماريهاي واگير دار, اختصارات و اصطلاحات آزمايشگاهي , کالیفرنی, پشه‌های, رتینوپاتی, اشريشيا, کروموزومها, Sandwich, اندوسکوپی, لوکوسیت, ویروس, میکرومتر, TNF‌ يك فاكتور التهابي, با سيلوس آنتراسيس, آندوکرین, متخصصان علوم ‌آزمایشگاهی, كلسترول, مونتنگرو, سرماخوردگی, هیالین, سرطان گاستریک, منیزیم, نفروتيك،, دیواره داخلی معده , کلامپهای, توضیحات, گلومرولهای, مانیتورینگ, ویروسها, ویروس, شته‌ها, کپسول بومن, کالری, سایایکلین, تست, کلونالدارای, تالاب, شيوع كمبود ويتامين دي, كلسیم, اصطلاحات بيوشيمي , تاموکسی, لیسانس, هماتوکریت, دهیدروژناز, آنتی زن - آنتی بادی, نانومتر, SRID, ویروس, بیماری MS, پروتئوس سوارمینگ, Calbiotech,