,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  «کهیر سرد» چیست؟
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۷ آبان  [17:57]  

«کهیر سرد» یک عارضه‌ پوستی است که افراد مبتلا به آن به سرما آلرژی پیدا می‌کنند و این عارضه خود را با واکنش‌های مزمن پوستی نشان می‌دهد.

 

 مبتلایان به کهیر سرد تمایلی ندارند در سرمای زمستان از خانه خارج شوند و در برخی از آنان این خانه‌نشینی سلامت‌شان را به طور جدی به خطر می‌اندازد.

 

به گفته پزشکان آمار دقیق افراد مبتلا به این نوع آلرژی هنوز مشخص نیست. این عارضه نادر موجب بروز کهیر، ورم و در موارد حاد حتی منجر به شوک «آنافیلاکسی» می‌شود. آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک جدی است که به طور ناگهانی آغاز می‌شود و می‌تواند منجر به مرگ شود. آنافیلاکسی معمولا با علایمی همچون جوش همراه با خارش، تورم گلو و فشارخون پایین همراه است. عوامل معمول آنافیلاکسی شامل نیش حشرات، موادغذایی و داروها هستند.

 

افرادی که علائم بیماری کهیر سرد در آنها شدید است اغلب نمی‌توانند در ماه‌های سرد سال بیرون بروند، در آب خنک شنا کنند و یا حتی نوشیدنی حاوی تکه‌های یخ بپوشند.

 

همچنین علت بروز کهیر سرد در بسیاری از مبتلایان نامشخص است اما به نظر می‌رسد که در افراد مبتلا سرما باعث می‌شود سلول‌های بدن هیستامین ترشح کنند و این ماده به نوبه خود به واکنش‌های آلرژی منجر می‌شود.

 

این عارضه نادر اغلب با ترکیب آنتی‌هیستامین و اپی‌نفرین درمان می‌شود اما برای برخی از بیماران روند تشخیص سریع انجام نمی‌شود. 
0 4 4
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کیتریدیال, پیلوری, لنفوسیتها, هیالورونیک, تولید دپامین, نئوفرمانس, هپاتیت, significantly, آپاندیسیت, فیکساسیون, پروژه‏های, ویروس, مویرگهای, زیست شناسی سلولی و مولکولی, میکروارگانیسمها, آنتی‌اکسیدان‌های, آلانین, پاپ, سوزن انسولین, مانیتور, جنین, Checkpoint, لوپوس, اسامی دانشجویان نمونه دانشگاه علوم پزشکی, آنيزوسايتوزيس, ويمنتين, جامعه آزمایشگاهی, هپاتیت, لپتین, iron/TIBC), گلوتامیک پیروویک ترنس آمیناز(SGPT), سرماخوردگی, viruses, Applichem, نکروتیک, پيلوري, مونونوکلئوز, کیت, اپتيك, آپلاستیک, سرسمپلر, ضدویروسی, مختصر, نوزاد, آنیزوسیتوز, ایمونوگلوبولین, Ph.D علوم آزمایشگاهی, مونوکلونال, کپک, آرتریت روماتوئید, میکرولیتری, ترومبین, مهارکننده‌های, تترااستيك, گروه, گویچه, فاسیولا, كيت T3, تترااستیک, میکروارگانیسم, اتوآنالايزرها, کورینه, ویسکوزیته, CLIA, ثبت‌ نام آزمون بورد دندانپزشکی, پاتولوسیت, هضم, همودیالیز،, کالیبره, اكسيژناز,