,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  گل مژه کودک را چطور درمان کنیم؟
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۷ آبان  [17:52]  

گل مژه بیماری محسوب نمی شود و بیشتر شبیه ناراحتی کوچکی است و اگر فرزندتان گل مژه زد به راحتی می توانید آن را در منزل درمان کنید.

گل مژه چیست؟
گل مژه برآمدگی قرمز و دردناکی است که روی پلک بالایی یا پایینی، داخل یا خارج آنها، و در لبه پلک جایی که مژه های رشد می کنند، ایجاد می شود. پلک های غدد چربی فراوانی دارند که بدون میکروسکوپ دیده نمی شوند. ولی مایعی تولید می کنند که به مرطوب کردن جلوی چشم کمک می کند.

گاهی این غده ها با چربی کهنه، سلول های مرده پوست و باکتری های کهنه پوستی مسدود می شوند. وقتی این غدد مسدود می شوند، مایع درون آنها جمع می شود و بیرون نمی آید. در نتیجه برآمدگی کوچکی روی پلک پدید می آورد که شبیه جوش است. گل مژه ممکن است عفونی شود و بسیار قرمز و برآمده شود.

درمان گل مژه
اگر کودکی مبتلا به گل مژه شد، باید چربی مسدود شده را درآورید. گرما به این کار کمک می کند. دستمال تمیزی را با گرم (نه داغ) خیس کنید. آب اضافی آن را بچلانید و دستمال را چند دقیقه روی چشم کودک بگذارید. این کار را چند بار در روز انجام دهید.

می توانید با صابون چشمی ویژه (که در داروخانه ها موجود است) یا با شامپو بچه پلک بچه را تمیز کنید. با گوش پاک کن از این محلول روی پلک بمالید. اگر کودک شما لنز چشمی استفاده می کند، از او بخواهید که فعلاً عینک بزند و لنزها را دربیاورد. قبل از آنکه او دوباره لنزها را به چشم بزند، خوب آنها را تمیز کنید.

اگر فرزندتان در کاسه چشمش احساس درد می کند یا مشکل دید دارد، با پزشک تماس بگیرید. اگر قرمزی یا ورم بیشتر از قسمت پلک بود (داخل چشم یا بخش های دیگر صورت) هم با پزشک تماس بگیرید.

اگر گل مژه بدتر شد چه کنیم؟
گل مژه معمولاً بعد از چند روز شروع به بهبود می کند. اگر بدتر شد، با پزشک تماس بگیرید. پزشک به شما کرم آنتی بیوتیک می دهد تا روی گل مژه بمالید یا داروی آنتی بیوتیک تجویز می کند. در موارد نادر، پزشک برشی روی پلک می زند تا ماده داخل آن خارج شود.

پیشگیری
کودکانی که یک گل مژه می زنند، در خطر بیشتری برای گل مژه بعدی هستند. برای کاهش ریسک این کارها را انجام دهید:

•    هر روز یا هر چند روز یک بار پلک ها را با شامپو بچه رقیق تمیز کنید.
•    لنزهای چشمی را طبق دستورالعمل مربوطه عفونت زدایی کنید.
    قبل از رفتن به رختخواب آرایش را پاک کنید.
    سه ماه بعد از اولین استفاده از ریمل، خط چشم مایع و سایه چشم، آنها را دور بیندازید.
•    هرگز از حوله یا دستمال افرادی که گل مژه دارند استفاده نکنید.
    دستها را زود به زود بشویید.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کربنیل, وایت, كيوان پورسعيد, تب خرگوش, سمپلر, سرسمپلر, کروموزوم سلولهای جنسی, دهيدريشن, میوگلوبین, گلبول, بیماری های ناشی از کمبود ویتامین دی, کتاب سرولوژی دکتر پاکزاد, بیماری های قلبی و عروقی , میلوما, پروب‌هاي, ﻣﺎﺗﺮﯾﮑﺲ, پنوموني, هیدروکربن, سیترات, RH+, کاهش چربی بدن, Smudge, مرتضوی, گلوتامیک, هورمون‌های, آگاروال, گروه غیرلنفوسیتی, میگرن, دیواره‌ی عروق, واحدهای تخصصی توانبخشی, تعيين اثر كمبود ويتامين دي روي سلامتي زنان, لكوسيت, ارگانیسمها, لگاریتمی, هموگلوبين خون, پرايمرهاي, آدرنال, فعال شدن سلول های فیبروبلاست, فاگولیزوزوم, تستهای آزمایشگاهی ( آپولیپوپروتئینها), هايپو, میکروسکوپ, هیدروکسیلاسیون, حرکت گروهی یا دست جمعی باکتری ها, كلينيكي, نوتروفیل, فیلتراسیون, جوابهای تکرارپذیری, هماتولو‍‍‍زي, پلاسمای پرندگان, نوتروفیلهایی, نمک, متخصصان فعال, جامعه آزمايشگاهيان, تست آزمایشگاهی, ایمونوگلوبولین های مونوکلونال, هیپوگلیسمی, AHG, عدم جذب ویتامین, سلول های ریه, کلسترول خون, viruses, تولارمي, گرانولهای, bhCG, گونادوتروپین, ارتروسیت, زخم سيفليس , دستياران, پیام دکتر محمد حسین اعرابی,