,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  رهایی از درد آمپول با دستگاه تزریق بدون سوزن محقق ایرانی
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۶ آبان  [12:4]  

محققان کشورمان موفق به ساخت دستگاه تزریق بدون سوزن شدند که بیماران را از درد ناشی از سوزن و خطر انتقال بیماری‌های واگیر‌دار و عفونی خلاص می‌کند.

 

 

علیرضا عباسیان، مخترع دستگاه تزریق بدون سوزن  با بیان این‌که این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی شارژ و در کمترین زمان ممکن و بدون ایجاد درد و خون‌ریزی، دارو را از طریق منافذ پوست به زیر پوست انتقال می‌دهد و قابلیت تنظیم برای انواع سنین را داراست، افزود: حجم کم و سهولت استفاده از آن برای همه افراد در تمام سنین، عدم تخریب بافت و جلوگیری از ایجاد نکروز، قرار‌گیری دارو پس از تخریب در بهترین حالت و جذب سریع‌ آن، تزریق دارو به وسیله خود فرد بدون خطر شکستگی سوزن و یا تزریق مستقیم دارو به درون رگ از جمله مزایای این دستگاه است.

 

به گفته وی همچنین استفاده از این دستگاه موجب کاهش انتقال بیماری‌های واگیر‌دار و عفونی می‌شود.

 

 

عباسیان به سهولت استفاده از این دستگاه خصوصا در کودکان و کهنسالان اشاره کرده و با بیان این که با وجود این دستگاه نیاز به استریلیزاسیون نیست، افزود: دستگاه تزریق بدون سوزن تنها وسیله درمانی است که تاکنون در رفع مشکلات مربوط به درمان بیماری‌هایی همچون دیابت برای تزریق انسولین و سایر بیماری‌هایی که به تزریق مداوم دارو نیاز دارند، ساخته شده است.

 

وی گفت: این دستگاه می‌تواند برای مبتلایان به سرطان و همچنین افرادی که آلوده به بیماری‌هایی همچون هپاتیت هستند مورد استفاده قرار گیرد تا درد ناشی از تزریق را احساس نکنند.

 

وی افزود: افراد مبتلا به بیماری‌های ذکر شده در تزریق روزانه خود توسط سرنگ‌های معمولی علاوه بر تحمل مشکلات ناشی از بیماری باید درد، سوزش، ترس و استرس‌های ناشی از استفاده سوزن برای تزریق را نیز به جان بخرند اما این دستگاه دارو را از طریق منافذ پوست به زیر پوست بدون ایجاد درد و خون‌ریزی انتقال می‌دهد.

 

عباسیان تاکید کرد: دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی شارژ شده و در کمترین زمان ممکن عمل تزریق را انجام می‌دهد. همچنین این دستگاه پس از شارژ، دارو را به مقدار لازم در داخل آمپول پر می‌کند و قابلیت تنظیم برای انواع سنین را داراست.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هموگلوبین, ﻋﻀﻼﻧﯽ, هیستون, لوازم, SCA, متیوین, انفوزیون گوشت, انزیمهای, عكسبرداري, کاندیدیازیس, میکروسکوپ, سلول های کبدی, لكوسيتي, مقطع کارشناسی به پزشکی عمومی, magnetotactium, بوی ادرار , کروموزوم‌‌‌‌‌‌‌ها, گلبولي, ويروس, Golpo, Biorad, ماكروسيتيك, پروفسور سمیعی, نانوذرات, سودوموناس, فیبرهای گیاهی , Persiske, باکتریوفاژ, ﭘﭙﺘﯿﺪﻫﺎ, انکولوژی, ریبونوکلئاز, آنژیوتانسین, محلول فنل اورامین, دکترای, پزشك, آنژيوگرافي, plasma, هماتولوژی, سیلین, يرسينيا, سیتوسکوپی, هورمون‌های, هیبرپلاریزاسیون, ویتامین, جوان سازی, لوزالمعده, گرانول هاي نوع سوم, اسپورولیزه شدن, شیوع هلیکوباکتر پیلوری, عقب ماندگی ذهنی, فعالیت پروتئین C, مرفولوژی, کلبسیلا, Scientific Reports, كست WBC, سایت رسمی سازمان جهانی بهداشت, ماركرهاي, تارتارات, باسیلوس, آزمایشگاه سم شناسی, نانومتر, تست, MNS, نیمه‌پایا, آنتی بادی موجود در کف چاهک ها, ترومبوسیتوپنی, سولفانیلیک, لکوسیتوز, میکرو, تخمیری,