,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  تولد یک نوزاد سالم، سه ماه پس از مرگ مغزی مادر!
  تاریخ : ۱۳۹۲ شنبه ۲۵ آبان  [13:32]  

پزشکان مجارستانی موفق شدند جنین 15 هفته‌یی را بمدت سه ماه در رحم مادر دچار مرگ مغزی زنده نگه داشته و به سلامت به دنیا بیاورند.

 

 این مادر 31 ساله در هفته 15 بارداری در اثر سکته مغزی دچار مرگ مغزی شد، اما پزشکان موفق شدند با اتصال مادر به دستگاه های مختلف، او و جنین در رحم را زنده نگه دارند.

 

با وجود تشخیص قطعی مرگ مغزی مادر، سونوگرافی های انجام شده حاکی از سلامت جنین در رحم بود.

 

در طول این مدت، مادر باردار توسط مایعات خاص غنی از مواد مغذی تغذیه می‌شد و وضعیت سلامت و رشد جنین با کمک حسگرهای متعدد بطور مداوم تحت کنترل قرار داشت.

 

دکتر «بلا فولسدی» رئیس دانشگاه پزشکی دبرسن تأکید می‌کند: در دو روز نخست تلاش کردیم تا وضعیت مادر را ثابت نگه داریم و حتی با وجود توقف مقطعی گردش خون مادر، جنین در سلامت کامل بسر می برد.

 

به گفته دکتر «فولسدی»، در طول این مدت پدر و مادربزرگ نوزاد با حضور بر بالین مادر، با جنین در رحم صحبت کرده و یک متخصص موسیقی درمانی نیز از موسیقی برای تحریک جنین استفاده می‌کرد.

 

در طول این مدت پزشکان مجبور به مقابله با عفونت های مختلف بوده و برای جلوگیری از زخم بستر، مادر باردار را بطور مداوم جابجا می کردند.

 

جنین تا هفته 27 مراحل رشد خود را در رحم مادر سپری کرد، اما پس از گذشت سه ماه از مرگ مغزی و بدلیل ناپایدار شدن وضعیت گردش خون مادر، پزشکان با عمل سزارین نوزاد 1.5 کیلوگرمی را از رحم خارج کردند.

 

با گذشت دو روز از عمل سزارین و تولد نوزاد، دستگاه ها از مادر جدا شده و قلب، دو کلیه، کبد و لوزالمعده وی به چهار بیمار نیازمند اهدا شدند.

 

وضعیت سلامت نوزاد یک ماه پس از تولد و ترخیص از بیمارستان، کاملا رضایت بخش اعلام شده است.

 

در جهان تنها سه مورد تولد نوزاد از مادران دچار مرگ مغزی در هفته 15 بارداری گزارش شده است که یکی از سه نوزاد پس از تولد جان خود را از دست داد.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ترانسفراز”, چشم انسان‌, Potassium, آلارمون‌ها, تلسکوپیک, مایکوباکتریوم, ديوکسين (Dioxin) يک سم بسيار قوي, آرامبخشی, آزﻣﺎﯾﺶ, آنتی‌ژن‌های, Cystine, بازهاي پورين, کورتیزول, ویتامین, میکروبیولوژی, ترومبین, سندرم متابولیک, میکروب شناسی, ائوزینوفیل, فرانسیسیلا تولارنسیس مسری, ژنتیک, ویتامین, شلی عضلات لگن, آپلاستیک, دانشگاه لانژو, استرپتوکوک, نوتروفیلها, كمپلمان, سبزیجات سالم, ميكروب, پوست, دستگاه ویداس, پاراتيفي, كمپلمان, رشته پاتولوژی, گلبول, قرص های مکمل ویتامین, استات, طراحی پرایمر و پروب, MHC-I, توكسوپلاسموز, Primming‏, اتولیتیکی, گلبولین, Staphilococcus, transferrin, ﭘﻼﺳﻤﯿﺪي, بیماریهای مزمن, میکروارگانیسم, خال‌های بدخیم, انكلوزيونهاي, آرتروز, تسکین درد کمر, کالیبراسیون, هسته, باکتریمی, IFA, هیپوتالاموس, دیاستولیک, Carcinoma, بیماریهای خارج از کبدی, مونوسیتهای, پارازيتولوژيكي, هلیکوباکتر, يون‌هاي, كوتينگ, پلیت, انجام آزمایشات روتین, میتوکندری, همولیتیک,