,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کشف ماده ضد سرطان معده در شیر گاو
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۰ آبان  [11:1]  

محققان تایوانی دریافته‌اند پپتید مشتق شده از شیر گاو موسوم به "لاکتوفریسین B25 یا به اختصار LFcinB25" خاصیتی ضد سرطانی را بر بافت‌های سرطانی معده از خود نشان می‌دهد.

 

وقوع سرطان‌های معده‌ای از شایع‌ترین علل مرگ ومیر در سراسر جهان و به ویژه در کشورهای آسیایی محسوب می‌شود.

 

یکی از درمان‌های اصلی سرطان‌های معده‌ای عمل جراحی و شیمی درمانی است و تنها زمانی موثر واقع می‌شود که سرطان در مراحل ابتدایی تشخیص داده شود.

 

محققان طی این پژوهش دریافتند که "LFcinB25" بقای سلول‌های آدوکارسینیوم معده "AGS" (سرطان غددی معده) را طی دوز و شیوه مستقل درمانی کاهش می‌دهد.

 

پژوهشگران با بررسی‌های میکروسکوپی مشاهده کردند که "LFcinB25" تنها پس از یک ساعت مواجهه با سلول‌های سرطان معده‌ای، به غشای سلول‌های "AGS" حرکت کرده و طی 24 ساعت سلول‌های سرطانی از نظر اندازه کوچک شده و قدرت خود در چسبیدن به سطوح را از دست می‌دهند.

 

طی مراحل این چرخه، "LFcinB25" با اعمال فرآیند "آپوپتوزیس" یا مرگ برنامه ریزی شده سلول و اتوفاژی (فروپاشی و بازیافت اجزای آسیب دیده و کهنه سلول‌ها) کار خود را آغاز می‌کند و با روند پیشرفت این چرخه، فرآیند اپوپتوزیس طی مکانیزم مستقل کاسپاز قالب شده و اتوفاژی از بین می‌رود.

 

محققان در این پژوهش به یافته دیگری نیز دست یافتند؛ آنها متوجه نقش "Beclin_1" در افزایش فعالیت سیتوتوکسیک (مسمومیت درون سلولی) "LFcinB25" و افزایش خاصیت ضد سرطانی آن شدند. این پروتئین نقش کاملا کلیدی را در اتوفاژ، رشد تومور و فساد نورون‌های انسانی دارد.

 

این نتایج می‌تواند گزینش و طراحی داروهای موثر سرطانی را ارتقا دهد.

 

این پژوهش در مجله "Dairy Science" منتشرشده است.
0 0 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

اسيکلووير, C1Q-C2-C3-C4-C5-9, هپاتیت, هموفيلى, کنژوگاسیون, تومورهای, تريگون, لخته, هایپرهیدروز, Rabodo, استرکوبیلی, VMA, ابرقرص جدید , میکروبیولوژی, هایدلبرگ, هیبرید, میکروبهای, نماز, نازائی, ویروس‌های, کیت‌های, جیوه, هیدروژن, هورمون‌ها, کلرانفنیکل, دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت, ایندومتاسین, پرنیسیوز, الایزا, اضافه وزن و چاقی, دانلود کتاب میکروبیولوژی جاوتز, روش های نفلومتری و توربیدومتری, ویروس, گلوبولینی, بالتیمور, LDH, فیکساتور, ویروس, ویروس, کاتالاز, گلوکورونیداسیون, پروتوانکوژن, پمفیگوس, ویروسها, هیپوفیزی،, آکانتوسفالا, جداسازي, پاپیلوماو, پليمريزاسيون, آزمایشگاه‌سم‌شناسی پزشکی قانونی, کورتیزول , كازئین, اسپوروزئیت, ویروس, آبله, فرانسیسیلا تولارنسیس مسری, سيستين, دینگو, واحد کنترل کیفی, DIAGNOSTIC, واﮐﺴﻦﻫـﺎي, آرتریت, متیلن, كارگاههاي, کورتیزول, ویروس, هموگلوبین, گروه, هیلکوباکترپیلوری, کلشی‌سین,