,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  شناسایی یک میکروب کمیاب در استریل‌ترین جای زمین
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ آبان  [17:2]  

محققان نوعی میکروب بسیار کمیاب را در اتاق پاکسازی فضاپیما شناسایی کردند.

 

به گزارش پایگاه آی تریپل ای، این میکروب کمیاب که Tersicoccus phoenicis نام دارد و برای ادامه حیات خود به میزان بسیار کمی موادغذایی نیازمند است، در دو اتاق پاکسازی فضا پیما واقع در ایالت فلوریدا و آمریکای جنوبی یافت شد.

 

دراتاق های پاکسازی فضاپیما از انواع مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش، روش های میکروب زدایی و نابودکننده مواد مغذی مورد نیاز باکتری ها استفاده می شود و به همین علت در این اتاق ها در مقایسه با هر نقطه دیگر از کره زمین، کمترین میزان باکتری و میکروب یافت می شود. اما میکروب هایی که در این شرایط باقی می مانند معمولا در برابر سایر عوامل مانند حرارت و روش های استرلیزه کردن نیز مقاوم هستند.

 

بنابر این ممکن است این میکروب ها و باکتری ها بتوانند در فضا و روی بدنه فضاپیما برای مدتی طولانی به حیات خود ادامه دهند.

 

روش زندگی میکروب Tersicoccus phoenicis با سایر میکروب های شناخته شده بسیار متفاوت است و تقریبا به هیچ ماده مغذی برای ادامه حیات خود نیاز ندارد.

 

کارشناسان معمولا اتاق پاکسازی فضاپیما را برای یافتن انواع باکتری و میکروب بررسی می کنند. اهمیت این بررسی ها از این نظر است که اگر روزی گونه ناشناخته ای از حیات در فضا یافت شود، ابتدا آن را با اطلاعات به دست آمده از چندصد نمونه میکروب یافت شده در اتاق های پاکسازی مقایسه می کنند تا مطمئن شوند، از زمین به فضا منتقل نشده باشد.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کاهش جریان خون در به مرکز مغز, toxoplasma, ناقلین, آزمایش های بیوشیمی, ائوزینوفیل, ناحیه کمر و پشت, مخفف Enzyme Linked Fluorescent Assay, آرتریولها, روش استاندارد شمارش اسپرم, تزریق‌شدنی،, حملات قلبی, اکسیـداتیو, خونریزی دستگاه گوارش, بوی بد دهان , Pithovirus, میلیمترجیوه, متخصصین, میکروبی, پپتون, Plasmodium falciparum gametocytes, کاهش ویتامین D, فيزيولوژيك, داروهای استاتین , كلني هايي بسيار موكوئيدي, پروتئینی, گوارش, نانوذرات, Toxoplasma gondii infection, آزمون دستیاری, توكسوپلاسموز, C3b, ایران لب, هماچوري, بیماری عروقی, کراتینین, کمی لومینسانس, تشخيص سرطان خون, Sheikh Zayad Grand Mosque, فیتوکمیکال, گلوتاتیون, کفش های پاشنه بلند, غذاهای دارای کربوهیدرات‌, ورزش, الیزا, عامل بروز آکنه, کمبود ویتامین ‌D, بیومولکولهای, ویروسها, هماتولوژیک, بیمارستان شهدا 15 خرداد, آوندها, بیماری ایدز , hCG, هليكوباكتر, نوآوري, علائم غلظت خون, بوتولينوم, اندازه گیری سطح آنزیم LDH , فولوین, جلبک‎هایی, ترک‌خوردگی, Mucupolysaccharides, ریجنت, کراسینگ, ذبح اسلامي و رشد باكتري ها, کشف جدید برای مقابله با سوء هاضمه, غیراستیروئیدی, کریپتوکوکوس, هرمافرودیت, اختصارات و اصطلاحات آزمايشگاهي - هماتولوژي,