,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  شناسایی یک میکروب کمیاب در استریل‌ترین جای زمین
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ آبان  [17:2]  

محققان نوعی میکروب بسیار کمیاب را در اتاق پاکسازی فضاپیما شناسایی کردند.

 

به گزارش پایگاه آی تریپل ای، این میکروب کمیاب که Tersicoccus phoenicis نام دارد و برای ادامه حیات خود به میزان بسیار کمی موادغذایی نیازمند است، در دو اتاق پاکسازی فضا پیما واقع در ایالت فلوریدا و آمریکای جنوبی یافت شد.

 

دراتاق های پاکسازی فضاپیما از انواع مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش، روش های میکروب زدایی و نابودکننده مواد مغذی مورد نیاز باکتری ها استفاده می شود و به همین علت در این اتاق ها در مقایسه با هر نقطه دیگر از کره زمین، کمترین میزان باکتری و میکروب یافت می شود. اما میکروب هایی که در این شرایط باقی می مانند معمولا در برابر سایر عوامل مانند حرارت و روش های استرلیزه کردن نیز مقاوم هستند.

 

بنابر این ممکن است این میکروب ها و باکتری ها بتوانند در فضا و روی بدنه فضاپیما برای مدتی طولانی به حیات خود ادامه دهند.

 

روش زندگی میکروب Tersicoccus phoenicis با سایر میکروب های شناخته شده بسیار متفاوت است و تقریبا به هیچ ماده مغذی برای ادامه حیات خود نیاز ندارد.

 

کارشناسان معمولا اتاق پاکسازی فضاپیما را برای یافتن انواع باکتری و میکروب بررسی می کنند. اهمیت این بررسی ها از این نظر است که اگر روزی گونه ناشناخته ای از حیات در فضا یافت شود، ابتدا آن را با اطلاعات به دست آمده از چندصد نمونه میکروب یافت شده در اتاق های پاکسازی مقایسه می کنند تا مطمئن شوند، از زمین به فضا منتقل نشده باشد.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هفتمین جشنواره کشوری رازی, نانوباکتر, تست عدم اعتیاد, میکروب شناسی, پیروفسفات, سمپلرهاي, منوساکاریدها, سمپلکس, عفونت H.پیلوری, ویتامین, آئروژينوزا, شقاق مقعد یا فیشر, مورژلونز, auxotroph, نمونه گیری, ویروسی, اختلالات متابولیسم اسیدهای امینه, ویسکوزیته, تقویت, Promonocyte, ویروسها, Alteribacillus, آمیلاز, کاهش مصرف نمک , رشته علوم ازمايشگاهي به پزشكي, سرطانزا, متاستاتیک, دگزامتازون, لیپوپلی, كورتيكواستروئيدها،, سرماخوردگی, هموگلوبین, لاکتوفرین, هورمونهای, Viro-Immun, میکروارگانیسم, معضل چاقی, میکروسکوبی, ویروسها, پلاسمید, دکتر فرزاد کتیرایی, کپسومرها, همولیز, پاتولوژیک, آنالیز, ليپوپروتئين, تست PPD, آکنه و جوش, فوليك, كيت هاي هورموني كالبيوتك, مارکر, کووت, مصرف مکمل ویتامین D , سولفیدریل, علت سپسیس, ترومای, داروهای کورتونی, آپاتیت, آگار, لنفوسیتیک, ﭘﭙﺘﯿــﺪي, بیجرینگ, ThunderBolt, فيناسترايد, انتي باديهاي بلوکان, stool, شته‌ها, هيدروليز, سیگنال, آجیل,