,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  شناسایی یک میکروب کمیاب در استریل‌ترین جای زمین
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ آبان  [17:2]  

محققان نوعی میکروب بسیار کمیاب را در اتاق پاکسازی فضاپیما شناسایی کردند.

 

به گزارش پایگاه آی تریپل ای، این میکروب کمیاب که Tersicoccus phoenicis نام دارد و برای ادامه حیات خود به میزان بسیار کمی موادغذایی نیازمند است، در دو اتاق پاکسازی فضا پیما واقع در ایالت فلوریدا و آمریکای جنوبی یافت شد.

 

دراتاق های پاکسازی فضاپیما از انواع مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش، روش های میکروب زدایی و نابودکننده مواد مغذی مورد نیاز باکتری ها استفاده می شود و به همین علت در این اتاق ها در مقایسه با هر نقطه دیگر از کره زمین، کمترین میزان باکتری و میکروب یافت می شود. اما میکروب هایی که در این شرایط باقی می مانند معمولا در برابر سایر عوامل مانند حرارت و روش های استرلیزه کردن نیز مقاوم هستند.

 

بنابر این ممکن است این میکروب ها و باکتری ها بتوانند در فضا و روی بدنه فضاپیما برای مدتی طولانی به حیات خود ادامه دهند.

 

روش زندگی میکروب Tersicoccus phoenicis با سایر میکروب های شناخته شده بسیار متفاوت است و تقریبا به هیچ ماده مغذی برای ادامه حیات خود نیاز ندارد.

 

کارشناسان معمولا اتاق پاکسازی فضاپیما را برای یافتن انواع باکتری و میکروب بررسی می کنند. اهمیت این بررسی ها از این نظر است که اگر روزی گونه ناشناخته ای از حیات در فضا یافت شود، ابتدا آن را با اطلاعات به دست آمده از چندصد نمونه میکروب یافت شده در اتاق های پاکسازی مقایسه می کنند تا مطمئن شوند، از زمین به فضا منتقل نشده باشد.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

یک ماده مغذی, باکتری, هرمافرودیت, باترپونم, ویروسها, زمان كوتاه انكوباسيون, ناراحتي معده , چرب, مگنتوزوم, تیفی, کوکوباسیل, هموگلوبین, سیتولوژیک, هماتوکریت, کمبود سلنیوم , پرونورموبلاست, کلرئیدریک, داروي گياهي انعقاد خون, نمونه خلط, مينور, نامیرای, بيوتروريسم, کوکوس, dropbox, Phase microscopy, ‏Real-Time, zaliv, تجهیزات پزشکی, ویتامین D3 (کوله کلسیفرول), Light microscopy, BPPV, مورنر, ضربان قلب، موسیقی مناسب , سلولها و موکوس, يرسينيا, كاربردي, بیماری های مزمن کبدی, فسفوایپید, hCG, واحدهای تخصصی توانبخشی, مرفولوژی, ماکروفاژها, واﮐﺴـﻦ, مولکولهای, درمان برگشت صفرا, Vaccination, مونوسیت, واﮐﺴﻦ, آنژین, وارثتی, فاكتور نكروز دهنده تومور, درمان نارسایی غده آدرنال, هیپوفیز, پیتاسیون, یوکاریوتی, ویتامین, بیولوژیکی, ویروس, كمپاني كالبيوتك , ASO, میکس, گروه, وﯾﺮوس, ترومبین, سارکوئیدوز, اگزالات, بهداشت دهان و دندان, ارتقای سطح سلامت, آدنوکارسینوم, Alpha-1,