,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  شناسایی یک میکروب کمیاب در استریل‌ترین جای زمین
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ آبان  [17:2]  

محققان نوعی میکروب بسیار کمیاب را در اتاق پاکسازی فضاپیما شناسایی کردند.

 

به گزارش پایگاه آی تریپل ای، این میکروب کمیاب که Tersicoccus phoenicis نام دارد و برای ادامه حیات خود به میزان بسیار کمی موادغذایی نیازمند است، در دو اتاق پاکسازی فضا پیما واقع در ایالت فلوریدا و آمریکای جنوبی یافت شد.

 

دراتاق های پاکسازی فضاپیما از انواع مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش، روش های میکروب زدایی و نابودکننده مواد مغذی مورد نیاز باکتری ها استفاده می شود و به همین علت در این اتاق ها در مقایسه با هر نقطه دیگر از کره زمین، کمترین میزان باکتری و میکروب یافت می شود. اما میکروب هایی که در این شرایط باقی می مانند معمولا در برابر سایر عوامل مانند حرارت و روش های استرلیزه کردن نیز مقاوم هستند.

 

بنابر این ممکن است این میکروب ها و باکتری ها بتوانند در فضا و روی بدنه فضاپیما برای مدتی طولانی به حیات خود ادامه دهند.

 

روش زندگی میکروب Tersicoccus phoenicis با سایر میکروب های شناخته شده بسیار متفاوت است و تقریبا به هیچ ماده مغذی برای ادامه حیات خود نیاز ندارد.

 

کارشناسان معمولا اتاق پاکسازی فضاپیما را برای یافتن انواع باکتری و میکروب بررسی می کنند. اهمیت این بررسی ها از این نظر است که اگر روزی گونه ناشناخته ای از حیات در فضا یافت شود، ابتدا آن را با اطلاعات به دست آمده از چندصد نمونه میکروب یافت شده در اتاق های پاکسازی مقایسه می کنند تا مطمئن شوند، از زمین به فضا منتقل نشده باشد.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

پرتونگاري, G6PD, آدنوزین, HDL, Vertigo, استئاتوپاتیت غیر الکلی, کلسی, فشارخون, اپيتليال, لیپیدها, سلول های انسانی, لپتین, هورمون hcg , نوکلئیک, منفی کاذب, نانوالیاف, میکروبی, اصطلاحات آزمايشگاهي - هماتولوژي , اریتماتوز, بيلي روبين, sediment, فرهيختگانه, آندوسكپي, مولکولی, فیبر و فلاوونوئید, بخش هماتولو‍‍‍زي, لوکوسیت, bacteria, تست کواگولاز, میکرولیتر, نایروویروس, Metamyelocyte, Sclerosis, toxoplasma, گلوکورونیداز, کتواسیدوز, carinii, استرپتوکوکوس, كاناليكولهاي, دکتر احمد قره باغیان, ترمبوسایتوپنی, کلنی کانت, میکروتوم, گلوكورونيد, فولیکولها, Observational, سان‌دیگو, CA27-29, باکتری, سبزیجات سالم, ویروس, تتراسیکلین, کنکور دکترای بیوتکنولوژی, لیزوژنتیک, تروپونین, تومورهاي, تب دانگ (Dengue fever) , ائوزینوفیلی, باكتري كلوني شبيه چشم گاو, عضله, پلاکتی, تومورهای, Κόλπος, محيطهاي, دكونژستان‌هاي, كاناليكولهاي, متاستاتيك, متاکروماتیکی, كتواسيدوز, C3b,