,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  شناسایی یک میکروب کمیاب در استریل‌ترین جای زمین
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ آبان  [17:2]  

محققان نوعی میکروب بسیار کمیاب را در اتاق پاکسازی فضاپیما شناسایی کردند.

 

به گزارش پایگاه آی تریپل ای، این میکروب کمیاب که Tersicoccus phoenicis نام دارد و برای ادامه حیات خود به میزان بسیار کمی موادغذایی نیازمند است، در دو اتاق پاکسازی فضا پیما واقع در ایالت فلوریدا و آمریکای جنوبی یافت شد.

 

دراتاق های پاکسازی فضاپیما از انواع مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش، روش های میکروب زدایی و نابودکننده مواد مغذی مورد نیاز باکتری ها استفاده می شود و به همین علت در این اتاق ها در مقایسه با هر نقطه دیگر از کره زمین، کمترین میزان باکتری و میکروب یافت می شود. اما میکروب هایی که در این شرایط باقی می مانند معمولا در برابر سایر عوامل مانند حرارت و روش های استرلیزه کردن نیز مقاوم هستند.

 

بنابر این ممکن است این میکروب ها و باکتری ها بتوانند در فضا و روی بدنه فضاپیما برای مدتی طولانی به حیات خود ادامه دهند.

 

روش زندگی میکروب Tersicoccus phoenicis با سایر میکروب های شناخته شده بسیار متفاوت است و تقریبا به هیچ ماده مغذی برای ادامه حیات خود نیاز ندارد.

 

کارشناسان معمولا اتاق پاکسازی فضاپیما را برای یافتن انواع باکتری و میکروب بررسی می کنند. اهمیت این بررسی ها از این نظر است که اگر روزی گونه ناشناخته ای از حیات در فضا یافت شود، ابتدا آن را با اطلاعات به دست آمده از چندصد نمونه میکروب یافت شده در اتاق های پاکسازی مقایسه می کنند تا مطمئن شوند، از زمین به فضا منتقل نشده باشد.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

گلومرول, گلوتامیک, مدیریت و اتوماسیون در آزمایشگاه ها , آنژیوتانسین, HbF, زخم معده, کاتیونی, ورم مزمن معده, ویروس, هيستوپلاسما, ریکامبینیت, LDL, ناشتا بودن , لوکوسیت, میکروتوم, پانکراس, ویتامین, ﻫﺮﭘﺲ, كوكسييلا, Kimiagar, پيلوري, پنیر پروبیوتیک, میکروپلیت, تستهای آزمایشگاهی (Bence jones protein ), پزشک, بالینی, باکتری‌های پاتوژن, بيوتروريسم, ویروس, مصرف لبنیات, DITRIBUTION, هماچوري, اینترفرون بتا, تجمع بیش از حد چربی , پنومونی یا عفونت ریه‌ها, آدنوزین, لخته, مدت زمان ناشتایی, فوليكولر, میکروسکوپ, میتوکندری, اگزالواستیک, واﮐﺴﯿﻨﺎﺳﯿﻮن, آئروسل, عوارض کمبود ویتامین D , نمونه csf, عفونت هلیکوباکترپیلوری معده, ائوزینوفیل, فنلی, کلونالدارای, کراسینگ, دامپزشكي, لكوسيتي, آزمایشگاه مجازی, نفلومتری, چای, جوابهای, سندرم تنفسی خاورمیانه, وكلبسيلا, درد میگرن, ویروس, آب لیمو, حکیم جرجانی, آروماتیک, لیپوپروتئین, متانل, ادرار , آجیل, پارافین, نانوکپسول‌هایی,