,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  شناسایی یک میکروب کمیاب در استریل‌ترین جای زمین
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ آبان  [17:2]  

محققان نوعی میکروب بسیار کمیاب را در اتاق پاکسازی فضاپیما شناسایی کردند.

 

به گزارش پایگاه آی تریپل ای، این میکروب کمیاب که Tersicoccus phoenicis نام دارد و برای ادامه حیات خود به میزان بسیار کمی موادغذایی نیازمند است، در دو اتاق پاکسازی فضا پیما واقع در ایالت فلوریدا و آمریکای جنوبی یافت شد.

 

دراتاق های پاکسازی فضاپیما از انواع مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش، روش های میکروب زدایی و نابودکننده مواد مغذی مورد نیاز باکتری ها استفاده می شود و به همین علت در این اتاق ها در مقایسه با هر نقطه دیگر از کره زمین، کمترین میزان باکتری و میکروب یافت می شود. اما میکروب هایی که در این شرایط باقی می مانند معمولا در برابر سایر عوامل مانند حرارت و روش های استرلیزه کردن نیز مقاوم هستند.

 

بنابر این ممکن است این میکروب ها و باکتری ها بتوانند در فضا و روی بدنه فضاپیما برای مدتی طولانی به حیات خود ادامه دهند.

 

روش زندگی میکروب Tersicoccus phoenicis با سایر میکروب های شناخته شده بسیار متفاوت است و تقریبا به هیچ ماده مغذی برای ادامه حیات خود نیاز ندارد.

 

کارشناسان معمولا اتاق پاکسازی فضاپیما را برای یافتن انواع باکتری و میکروب بررسی می کنند. اهمیت این بررسی ها از این نظر است که اگر روزی گونه ناشناخته ای از حیات در فضا یافت شود، ابتدا آن را با اطلاعات به دست آمده از چندصد نمونه میکروب یافت شده در اتاق های پاکسازی مقایسه می کنند تا مطمئن شوند، از زمین به فضا منتقل نشده باشد.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

C Reactive Protein , سیلسیوس, عجیب ترین چیزهایی که باعث سرطان می شوند, میکروبها, نمک, هیدروفوب‌تر, میکرومتر, کورتیکوئید, داروهای کورتونی, كلوني شبيه چشم گاو, كست fatty, پره آنالیتیکال, دترژنتهای, میکروب, مانيتول, عضلاني, گوجه‌فرنگی, سیفیلیس, کاریوزوم, ایمپلنت, چشایی, نوتروفیلها, Aplastic, هیدرولیز, سيلندر گرانولار, مایکو, میکروتوم, نهاد ریاست جمهوری, اوره, ليزوزوم, پترزبورگ, پرده بیرونی سفیدی چشم ملتحمه, اریتروپویتین, موارد استفاده از کومبس مستقیم, ویروس, SRID, ريسك مرگ و مير, پلیمریزاسیون, خونریزی زیر پوستی (کبود شدن), موکوپلی, بيماران هموفيلي, هماتوکریت, Triglycerides, falciparum, گلبولهاي سفيد خون, سيترات, اریتروسیتهای, همولیتیک, سرطان رکتوم راست روده, حکیم جرجانی, ویروسها, وزنه, مقطع دستیاری, اندوسپور, باكتري, پاندورا, كروميا, دستگاه ویداس, آندروستندیون, نورموسیت, غيرهوچکيني, ميكروبي, کریستالها, استراويت, کلوسل, التهاب مفاصل, سيستم استرپ – اويدين, پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی , تيترهاي, واژن,