,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  تشخیص آلزایمر با کره بادام‌ زمینی
  تاریخ : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۶ آبان  [16:54]  

دانشمندان این دانشگاه بر این باورند، توانایی بوییدن با نخستین عصب جمجمه مرتبط است و این عصب اغلب یکی از اولین اجزایی است که تحت تاثیر زوال شناختی قرار می‌گیرد.
 

 محققان دانشگاه فلوریدا اعلام کردند: استفاده از کره بادام‌ زمینی می‌تواند به شیوه‌ای غیرتهاجمی و ارزان برای آزمایش امکان ابتلای بیماران به آلزایمر تبدیل شود.

در مورد بیماران آلزایمر، حس بویایی به شیوه‌ای خاص تحت تاثیر قرار می‌گیرد و در آن سوراخ چپ دماغ به طور قابل ‌توجهی بیش از سوراخ سمت راست تاثیر می‌پذیرد.

آزمایش انجام‌شده در دانشگاه فلوریدا شامل پوشاندن یک سوراخ و اندازه‌گیری فاصله‌ای بود که در آن بیمار می‌توانست بوی حدود یک قاشق از کره بادام‌زمینی را شناسایی کند.

در بیماران مبتلا به آلزایمر، سوراخ چپ دارای نارسایی بود و از حدود 10 درصد طیف کمتری در شناسایی بو در مقایسه با روزنه راست برخوردار بود.

در حالت کلی، بویایی انسان دو حس مجزا را شامل می‌شود که عبارت‌اند از: حس بویایی یا «بو» و همچنین حس trigeminal که مانند حس سوزش فیزیکی یا خارش است.

کره بادام زمینی دارای هیچ عنصر trigeminal نیست و بوی خالص است که این موضوع آن را برای آزمایش‌ مبتلایان به آلزایمر ایده‌ال می‌کند.

استفاده از شیوه جدید می‌تواند روشی ارزان برای هشدارهای اولیه افراد مبتلا به آلزایمر باشد. شناسایی این بیماری آسان نیست و مستلزم معاینات نورولوژیکی و روحی است و باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شوند.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ویروس, آمیلاز, سرطان , لکوسیتها, جراح و متخصص زنان, علوم آزمایشگاهی, ژن RB1, ویتامین, يوگا, باكتريوري, رشته هماتولوژی, carinii, هليكوباكتر, Persesche, سانتری‌فیوژ, الایزا چیست؟, ميكروسكوپ, گلوبولين, اشرشیاکلی, UBT, ویتامینD, ابرمغناطيسي, آزﻣﺎﯾﺶ, آپاتیت, کریپتوکوکوزیس, اوروبيلينوژن, CDC, اریتروسیت, Alkaline, می‌ترسید, دستگاه کمیلونسانس, شماتیک, اوسپونین‌ها, هليكو, ليشمانيوز, سانتریک, باكتري زباله خوار, سودوموناس،, تولید بیش از حد آلدوسترون, ايمونوالكتروفورز, میکروتوم, مولکول DNA, واکسن, اینترون, yeast, دیژیتالیس, ایمونولوژی پایه و بالینی, پلاسمودیوم, علت سوارمینگ, ميكروبها, بيماريهاي مخاطي, ویروسها, کست سلولهای توبولار کلیوی, HCG, بروسلاها, هورمونهاي, لبنیات, ﻣﯿﺴﻞ, آندورفین, sample, مونوسیت, آنیزوسیتوز, استرپتوكوكوس, رحم, خطر حمله قلبی در بیماران التهاب مفاصل , نوتروفیلشم, سطح خونی ویتامین دی , ایمونوهماتولوژی, هیدروکسی, متیلن,