,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  تشخیص آلزایمر با کره بادام‌ زمینی
  تاریخ : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۶ آبان  [16:54]  

دانشمندان این دانشگاه بر این باورند، توانایی بوییدن با نخستین عصب جمجمه مرتبط است و این عصب اغلب یکی از اولین اجزایی است که تحت تاثیر زوال شناختی قرار می‌گیرد.
 

 محققان دانشگاه فلوریدا اعلام کردند: استفاده از کره بادام‌ زمینی می‌تواند به شیوه‌ای غیرتهاجمی و ارزان برای آزمایش امکان ابتلای بیماران به آلزایمر تبدیل شود.

در مورد بیماران آلزایمر، حس بویایی به شیوه‌ای خاص تحت تاثیر قرار می‌گیرد و در آن سوراخ چپ دماغ به طور قابل ‌توجهی بیش از سوراخ سمت راست تاثیر می‌پذیرد.

آزمایش انجام‌شده در دانشگاه فلوریدا شامل پوشاندن یک سوراخ و اندازه‌گیری فاصله‌ای بود که در آن بیمار می‌توانست بوی حدود یک قاشق از کره بادام‌زمینی را شناسایی کند.

در بیماران مبتلا به آلزایمر، سوراخ چپ دارای نارسایی بود و از حدود 10 درصد طیف کمتری در شناسایی بو در مقایسه با روزنه راست برخوردار بود.

در حالت کلی، بویایی انسان دو حس مجزا را شامل می‌شود که عبارت‌اند از: حس بویایی یا «بو» و همچنین حس trigeminal که مانند حس سوزش فیزیکی یا خارش است.

کره بادام زمینی دارای هیچ عنصر trigeminal نیست و بوی خالص است که این موضوع آن را برای آزمایش‌ مبتلایان به آلزایمر ایده‌ال می‌کند.

استفاده از شیوه جدید می‌تواند روشی ارزان برای هشدارهای اولیه افراد مبتلا به آلزایمر باشد. شناسایی این بیماری آسان نیست و مستلزم معاینات نورولوژیکی و روحی است و باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شوند.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هموگلوبین, ALP2, انجام تستهای سرولوژی , CFU/ml, گلومرولي, مزبور, کشت مولر هینتون, پانکراتیت،بیماری, کیتوزانی, كلسترول, كاريوزوم درشت, میوگلوبین, ویروس, آبريزش, كوليك, تيابندازول, سیناپسی, اداره غذا و داروي آمريكا (FDA), گلبول, درمان برگشت صفرا, ترانسفیوژن, اسموتیک, حالت‌ تهوع, آلرژی, باکتریوم Propionibacterium, گلیکول, گلومرولی, نمونه‌ها, Hairy Cell Leukemia, MHC-I, هماچوري, آمیناز, نانوباکتر, گروه, مکیدن, مورفولوژی, ضدویروسی, بیماری آمیلوئیدوز, تریامسینولون, HEMOGLOBIN, روغن کبد ماهي , ماركرها, ویتامین, ردوکتاز, میکروسکوپ, ASPARTATAE TRANSAMINASE, آزمایشگاه پاتوبیولوژی نور, اچ‌آی‌وی, اکولوژی, آرتروپودا, ماكروسيتيك, پاراتيفي, روش های غربالگری, مایسن, مقطع ارشد, هورمون DHT, سرکوزیس, هیدروپس, علوم آزمايشگاهيان, دفع پروتئین در ادرار, مقطع کارشناسی ارشد, پروستات, سلول‌های تومور فاقد FBP1, نئوپلاستيك, کلومیفن, الایزای, غذاهای دارای کربوهیدرات‌, ﻋﻀﻼﻧﯽ, آرتريت‌روماتوييد, همولیز,