,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  افسردگی ناتوان کننده ترین بیماری/ افسرده ترین کشور دنیا کجا است
  تاریخ : ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۵ آبان  [20:14]  

جدیدترین یافته های علمی حاکی از آن است که پس از کمر درد، افسردگی مهمترین ناتوانی در سراسر جهان محسوب می شود.
 

محققان در نشریه "پلاس مدیسین" تاکید کرده اند باید افسردگی به عنوان یک اولویت بهداشت عمومی جهانی درمان شود.

در این مطالعه افسردگی بالینی با بیش از 200 بیماری و آسیب دیدگی دیگری که موجب ناتوانی فرد می شوند مقایسه شده اند.

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی در سراسر جهان، تنها بخش کوچکی از بیماران به درمان دسترسی دارند.

افسردگی رتبه دوم جهانی را در ایجاد ناتوانی برای افراد دارد اما این بیماری در کشورها و مناطق مختلف به صورت متفاوتی بروز می کند. مثلا میزان افسردگی شدید در افغانستان در بالاترین میزان و در ژاپن در کمترین میزان است.

دکتر آلزی فراری از دانشکده بهداشت جمعیت دانشگاه کویینزلند که این پژوهش را رهبری کرده است می گوید افسردگی مشکل بزرگی است و ما قطعا باید توجه بیشتری به آن داشته باشیم.

وی افزود: باید کارهای بیشتری در زمینه آگاهی رسانی در مورد این بیماری صورت دهیم و شیوه های موفق و موثر بهتری برای درمان آن عرضه کنیم.

به گفته وی بار این بیماری نیز در کشورهای مختلف متفاوت است به طوری که کشورهای کم درآمد و با درامد متوسط بیشترین بار و کشورهای ثروتمند کمترین بار را از این بیماری متحمل می شوند.

دکتر "دانیل چشولم" اقتصاد دان سلامت در بخش سلامت روان و سوء مصرف مواد سازمان بهداشت جهانی در مورد این تحقیقات می گوید افسردگی یک بیماری بسیار ناتوان کننده است.

وی افزود: این یک چالش عمومی بزرگ برای سلامتی و یک مشکل عظیم برای روبه روشدن با آن است اما کارهای انجام شده برای درمان آن کافی نیست.

در سراسر جهان تنها بخش کوچکی از مردم به هر نوع درمان و یا شیوه تشخیصی افسردگی دسترسی دارند.

سازمان بهداشت جهانی به تازگی  برنامه بهداشت روان جهانی را برای ارتقای سطح آگاهی سیاست گذاران آغاز کرده است.
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

غلات کربوهیدرات‌دار, عفونت باكتريايي دستگاه گوارش, آپوپتوزيز چه پديده اي است؟, ملکول, هماگلوتیناسیون, گلیکوپروتئین, آگار, تعداد كلوني, مونونوکلئوز, واکسن, سیتوپلاسمی, ايمونواسي, مديترانه‌اي, اولتراسوند, Vector, ويروسها, لختگی, میکروبی, نوتروفيل, گلومرولي, ضربان قلب, لیزین, آپولو, اختصارات و اصطلاحات آزمايشگاهي – بيوشيمي, سينوزوئيد, پلیتش, باليني, ویروسیک, کلومیفن, متیل پردنیزولون, آنزيمها, كربوهيدراتي, محدوده نرمال tsh, آئروژینوزا, نوتروفيل, مک, گلیکوپروتئینی, مروارید, هماتولوژِی, Persiar, Slow, ماکروگلبولینمی, Pneumocystis, نابينايي, ترمیم و طراوت پوست, کربوهیدرات, کپک, Saturn-204, هیپوتیروئیدی, دینگو, WBC های موجود در ادرار نوتروفیل, myocardium, کالیبره, GolfoPérsico, لوکوسیت, فیلدوپلاتین, Hemoglobin, ایمنوگلوبین, آزمايشگاه تشخيص طبي دكتر همتي, عفونت‌زا, LDL, اوره, نياسين, تست های آزمایشگاهی, میکرولیتری, ترمیم بافت انسان, رادیوگرافی, عفونت, G6PD, آزمايشگاهيان,