,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
2 نظرات  آیا می دانید؟؟؟
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۴ آبان  [7:57]  

-آیا می دانید که هر ثانیه،عمر ۳ میلیون گلبول قرمز پایان گرفته و ۳ میلیون نسل جدید از گلبول های قرمز وارد گردش خون می شود؟
-آیا می دانید با وجودی که گلبول قرمز در دریای اکسیژن غوطه ور است ولی از سوخت و ساز غیر هوازی که حاصل آن انرژی اندک است روزگار می گذراند تا امانت اکسیژن را بدون کم و کاست به بافت ها تحویل دهد؟
-آیا می دانید که هر گللبول قرمز ۱۲۰ روز عمر کرده و در این مدت ۲۰۰کیلومتر راه پر پیچ و خم عروق را طی می کند؟
-آیا می دانید که گلبول قرمز ۷ میکرونی مویرگ های دو میکرونی را طی می کند؟
-آیا می دانید که در هر گلبول قرمز هزارن مولکول هموگلوبین به صورت تترامرهای زوج وجود دارند که حدود ۹۷٪ آنHbA=α2β2 و 1.5 تا 3.5% آن HbA2=α2β2 و کمتر از یک درصد آن HbF=α2γ2 در افراد بالغ می باشد؟
-آیا می دانید که در دوران جنینی هموگلوبین اصلی از نوع F است که به سهولت اکسیژن را از هموگلوبین A مادر ربوده و در اختیار جنین می گذارد؟
حال تصور کنید که سیستم خون ساز دست از کار بکشد!راستی ثانیه ای 3 میلیون گلبول قرمز چگونه جبران می شود؟
گفتنی است که سیستم خون ساز روزانه 2.5 میلیون گلبول قرمز و 2.5 بیلیون پلاکت و حدود یک بیلیون گلبول سفید به ازای هر کیلوگرم وزن تولید می کند و جالب این که در شرایط اضطراری می تواند تولید خود را تا 6 الی 8 برابر افزایش دهد.
0 6 6


saremlab۱۳۹۲ سه شنبه ۱۴ آبان[14:56]
خوب و خواندنی.ممنونم از شما.
admin۱۳۹۲ سه شنبه ۱۴ آبان[9:33]
بسيار جالب و خواندني بود. موفق تر باشيد.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علي چوپاني
marand
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

سمپلر, Roche, هموگلوبین, میگرن, clone, آلفا توکوفرول, هیبریدیزاسیون, گياه, بيولوژيكي, کمپلمان, ریجنت, اسيکلووير, FASTING BLOOD SUGAR, مبانی تئوری و عملی الایزا, کشت‌های خون مثبت, میکروفلورهای مفید روده, تزریقهای مغذی, رشته پاتولوژی, گلومرول, هماگلوتیناسیون, نورموسیت, اندازه کافی ویتامین دی در بدن, viremia, میکروسکوپ‌های, سه بار در روز مسواک, تأييديه FDA امريكا, سمپوزیوم, preparation, كلسیم, نوتروفیلها, دستکش برای تایپ, دیابت، بیماری MS، سرطان، بیماری های قلبی و افسردگی, لاکتیس, میسلیوم, Checkpoint, سیتولوژیک, هپاتیت, گلبول‌ها, اپیکتوگرام, بیماری‌های قلبی, ايزوآنزيم, چشمانتان, آگرانولوسیتها, بای پس عروق کرونر, رسپتورها, کاندیدا, هورمون‌ها, تخصص, کلسترول HDL, دندان درد, انسولین, آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر, HCT, همودیالیز،, کاروتن, گاموپاتی, پایگاهESI, پرفوزیون, خونریزی از بینی و دهان, الکتروفورز سرم, بیلی روبین خون, فیبرینی, اپسونین, залив, گرانولر, ائوزينوفيل, اصطلاحات آزمايشگاهي , GTT, Analysis, کالیبراسیون,