,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
2 نظرات  آیا می دانید؟؟؟
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۴ آبان  [7:57]  

-آیا می دانید که هر ثانیه،عمر ۳ میلیون گلبول قرمز پایان گرفته و ۳ میلیون نسل جدید از گلبول های قرمز وارد گردش خون می شود؟
-آیا می دانید با وجودی که گلبول قرمز در دریای اکسیژن غوطه ور است ولی از سوخت و ساز غیر هوازی که حاصل آن انرژی اندک است روزگار می گذراند تا امانت اکسیژن را بدون کم و کاست به بافت ها تحویل دهد؟
-آیا می دانید که هر گللبول قرمز ۱۲۰ روز عمر کرده و در این مدت ۲۰۰کیلومتر راه پر پیچ و خم عروق را طی می کند؟
-آیا می دانید که گلبول قرمز ۷ میکرونی مویرگ های دو میکرونی را طی می کند؟
-آیا می دانید که در هر گلبول قرمز هزارن مولکول هموگلوبین به صورت تترامرهای زوج وجود دارند که حدود ۹۷٪ آنHbA=α2β2 و 1.5 تا 3.5% آن HbA2=α2β2 و کمتر از یک درصد آن HbF=α2γ2 در افراد بالغ می باشد؟
-آیا می دانید که در دوران جنینی هموگلوبین اصلی از نوع F است که به سهولت اکسیژن را از هموگلوبین A مادر ربوده و در اختیار جنین می گذارد؟
حال تصور کنید که سیستم خون ساز دست از کار بکشد!راستی ثانیه ای 3 میلیون گلبول قرمز چگونه جبران می شود؟
گفتنی است که سیستم خون ساز روزانه 2.5 میلیون گلبول قرمز و 2.5 بیلیون پلاکت و حدود یک بیلیون گلبول سفید به ازای هر کیلوگرم وزن تولید می کند و جالب این که در شرایط اضطراری می تواند تولید خود را تا 6 الی 8 برابر افزایش دهد.
0 6 6


saremlab۱۳۹۲ سه شنبه ۱۴ آبان[14:56]
خوب و خواندنی.ممنونم از شما.
admin۱۳۹۲ سه شنبه ۱۴ آبان[9:33]
بسيار جالب و خواندني بود. موفق تر باشيد.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علي چوپاني
marand
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کالچر, پلاكهاي, گرانول, گواتمالا, دیالیز, اسپورها, مرفین, پلی‌سیتمی, هضم و متابولیسم , میکروولها, سولفوریک, مثقال, Aquaspirillum, ویروسها, گرانولهای, آزمایشگاه تشخیص طبی, پاتریک والانس, بچه هاي آزمايشگاهي, روش الايزا, تكنيك‌هاي, کروموزومهایی, ویتامین, پلاسمودیوفوارل, مونوکلونال, فتالوسیانین, اشريشياكلي, زخم‌های گوارشی, ویتامین, Escherichia coli, داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی, سیوز, مشکلات گوارشی, تتراد, آپنه‌ی, سیستم اعصاب مرکزی, هورمون‌هاى, چربی های اشباع شده در پهلوها, تشخیص اتوآنتی بادی های ضد Vimentin سیترولین, گلوکوزینولات, میکروسکوپ, متیلن, سارکومرها, سیتوسکوپی, مشاورهٔ وراثت‌شناسى (ژنتيک), ویسکوزیته, اصل اسپور سازی, متابولیکی, بتاهیدروکسی, هپاتیکا, مخملک, hyphae, مایک رایدر, لوگل, HEMATOCRIT, رادیكال‌های, سانتری‌فیوژ, ژن TP53 که پروتئین p53 تولید میکند, میترامایسین, میکروسکوپ, PDW, IgE, هیپوفیز, کروماتوگرافی, Bio-Rad, ویروس, ليپيدوري, FlhD و FlhC, هموگلوبين, درد میگرن, كلوني,