,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
2 نظرات  آیا می دانید؟؟؟
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۴ آبان  [7:57]  

-آیا می دانید که هر ثانیه،عمر ۳ میلیون گلبول قرمز پایان گرفته و ۳ میلیون نسل جدید از گلبول های قرمز وارد گردش خون می شود؟
-آیا می دانید با وجودی که گلبول قرمز در دریای اکسیژن غوطه ور است ولی از سوخت و ساز غیر هوازی که حاصل آن انرژی اندک است روزگار می گذراند تا امانت اکسیژن را بدون کم و کاست به بافت ها تحویل دهد؟
-آیا می دانید که هر گللبول قرمز ۱۲۰ روز عمر کرده و در این مدت ۲۰۰کیلومتر راه پر پیچ و خم عروق را طی می کند؟
-آیا می دانید که گلبول قرمز ۷ میکرونی مویرگ های دو میکرونی را طی می کند؟
-آیا می دانید که در هر گلبول قرمز هزارن مولکول هموگلوبین به صورت تترامرهای زوج وجود دارند که حدود ۹۷٪ آنHbA=α2β2 و 1.5 تا 3.5% آن HbA2=α2β2 و کمتر از یک درصد آن HbF=α2γ2 در افراد بالغ می باشد؟
-آیا می دانید که در دوران جنینی هموگلوبین اصلی از نوع F است که به سهولت اکسیژن را از هموگلوبین A مادر ربوده و در اختیار جنین می گذارد؟
حال تصور کنید که سیستم خون ساز دست از کار بکشد!راستی ثانیه ای 3 میلیون گلبول قرمز چگونه جبران می شود؟
گفتنی است که سیستم خون ساز روزانه 2.5 میلیون گلبول قرمز و 2.5 بیلیون پلاکت و حدود یک بیلیون گلبول سفید به ازای هر کیلوگرم وزن تولید می کند و جالب این که در شرایط اضطراری می تواند تولید خود را تا 6 الی 8 برابر افزایش دهد.
0 6 6


saremlab۱۳۹۲ سه شنبه ۱۴ آبان[14:56]
خوب و خواندنی.ممنونم از شما.
admin۱۳۹۲ سه شنبه ۱۴ آبان[9:33]
بسيار جالب و خواندني بود. موفق تر باشيد.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علي چوپاني
marand
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

الیگومنوره, میکرو, DENSITY, نمونه گیری, کاریوتایپ, ایدیوپاتیک, هیستامین, درد مزمن , شيلوميكرون – HDL- LDL, دیستوماتوز, هموگلوبین, تامین داروی اینترفرون بتا, Tyrosine, پلاسماي, هیالین, latum, قرصهای مکمل لپتین, period, Cruze, ناپروکسن, امینوپترین, ‏mRNA‏, گامتوگونی, G6PD, MRI, سرطان های سینه مردانه, آزمایشگاهی, خطاهای, میکرومتر, هماتوکریت, نماينده انحصاري, ميكوباكتريوم, مرفولوژی, کاهش اثرات آلودگی هوا در بدن, پاپووا, گروه های A، B، AB و O, گرانولها, پیتدکراتولایزیس, کروموزم, حرکت گروهی یا دست جمعی باکتری ها, اسيد فوليك, ویتامین, نمونه مایع منی, تزریق پنی‌سیلین, اﭘﯽﺗﻮپ, ویروسها, آنتی‌بیوگرام, غیر اشباع , هموگلوبين, هيدريشن, ویروسها, لوسمي, ﻫﻮﻣﻮرال, میگرن, مالتیپل, ویتامین, ELIZA, محلول فنل اورامین, گياهي, Latant, روان پزشک, پستانداران, اندوسکوپی, کاربرد کروموزوم پلی تن, ورزشكاران استقامتی, dropbox, سدیمان, رماتیسمی, علت سپسیس, دیکلوفناک همراه با آسپیرین,