,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  زنان بدتر و طولانی‌تر از مردان سرما می‌خورند!
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۳ آبان  [20:8]  

پژوهش جدید یک شرکت داروسازی انگلیسی نشان داده که برخلاف شوخی‌های رایج در مورد سرماخوردگی شدید آقایان در حقیقت زنان بدتر سرما خورده و بیشتر با آن چالش دارند.

 

 سرماخوردگی و آنفلوانزا در زنان 20 درصد بیشتر طول کشیده و علائم بدتری نسبت به سرماخوردگی در مردان دارد که بر اساس آن 21 درصد از زنان در مقایسه با نرخ 16 درصدی مردان در روز اول سرماخوردگی مجبور می‌شوند در بستر بیماری بمانند.

 

بر اساس پژوهش شرکت داروسازی Beechams، زنان همچنین بیشتر در مورد بیماری خود شکایت می‌کنند اما یک چهارم از آنها اذعان کرده‌اند که این کار تنها برای جلب حس همدردی دیگران است!

 

در مقابل، 13 درصد مردان اظهار کرده‌اند که خواهان محبت زیاد برای کمک به افزایش نیروی خود بوده، در حالیکه 14 درصد گفته‌اند در زمان سرماخوردگی دوست دارند مردم آنها را بخندانند چون باعث احساس بهتری در آنها می‌شود.

 

آبریزش بینی یکی از علائمی است که زنان بیشتر در مورد آن شکایت داشته اند اما در مردان بیشترین شکایت‌ها به گلو درد مرتبط می‌شود.

 

بر اساس نتایج این پژوهش، هر دو جنسیت در زمان سرماخوردگی بی‌حوصله هستند. یک سوم افراد از کمبود انرژی‌شان ابراز تنفر کرده و یکی از هر سه زن و یکی از هر پنج مرد احساس خستگی و عدم تمرکز را یکی از بدترین علائم خوانده‌اند.

 

همچنین مادران دو برابر بیشتر از زنان بدون فرزند احتمال دارد که حداقل چهار روز را در سال برای سرماخوردگی مرخصی بگیرند.

 

9 درصد مردان و پنج درصد زنان در این پژوهش مدعی شدند که هرگز سرما نخورده‌اند.

 

مونا شیخ از شرکت داروسازی Beechams اظهار کرد: همه راجع به سرماخوردگی آقایان شنیده‌اند اما جالب اینجاست که نتایج پژوهش نشان‌دهنده بدتر و طولانی‌تر بودن سرماخوردگی در زنان است.

 

وی افزود: ما می‌دانیم که مراحل سرماخوردگی در افراد متفاوت است از این رو این پژوهش را برای درک بهتر از تاثیر سرماخوردگی بر زندگی افراد و چگونگی مقابله آنها با بیماری انجام دادیم.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

اندوتوکیسن, نمایشگاه بین المللی ایران لب, آلفا توکوفرول, فاسکو, آکنه, کربوکسیل, quinqueradiata, ﻣﯿﺴﻞ, real-time, آگونیست, همولیتیک, مانیتورینگ, تروپونین, LDL, بوتیریک, تروپونین, دﺗﺮﺟﻨﺖ, ويروس, داروهای ضدانعقادی, Praziquantel, pipetting, حاملگیها, گونادوتروپین, HAuCl4, ژنوحسگر, نکروز, ماکروفاژها, آرتروپودها, trophozoite, اوکسی‌توسین, هلمنت, اثر هوک بر تست, کوشینگ, کپکهای مخاطی, میکروبها, ريسك مرگ و مير, میکروتوم, CORPOSCULAR, نور, آگلوتینوژن, مورفولوژی, تست مغز استخوان, پیام وزیر بهداشت, نياسين, لاپلاس, انتروکوکوس, هیپوکسی, علائم غلظت خون, هيدروفيلا, CA-15-3،Her2, پاتولوژیست, ویتامین, هفتمین جشنواره کشوری رازی, نتایج آزمایش, کریستالی, آبله, اپیتلیال, باکتری, میکرودرم, هيستوپلاسما, میس‌فیلد, فنل, گلیسیرید, کمبود اشتها, سولفانیلیک, اندازه گیری APO B, نوکلئیک, پلاکت, ابرقرص جدید , مویرگهای,