,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  زنان بدتر و طولانی‌تر از مردان سرما می‌خورند!
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۳ آبان  [20:8]  

پژوهش جدید یک شرکت داروسازی انگلیسی نشان داده که برخلاف شوخی‌های رایج در مورد سرماخوردگی شدید آقایان در حقیقت زنان بدتر سرما خورده و بیشتر با آن چالش دارند.

 

 سرماخوردگی و آنفلوانزا در زنان 20 درصد بیشتر طول کشیده و علائم بدتری نسبت به سرماخوردگی در مردان دارد که بر اساس آن 21 درصد از زنان در مقایسه با نرخ 16 درصدی مردان در روز اول سرماخوردگی مجبور می‌شوند در بستر بیماری بمانند.

 

بر اساس پژوهش شرکت داروسازی Beechams، زنان همچنین بیشتر در مورد بیماری خود شکایت می‌کنند اما یک چهارم از آنها اذعان کرده‌اند که این کار تنها برای جلب حس همدردی دیگران است!

 

در مقابل، 13 درصد مردان اظهار کرده‌اند که خواهان محبت زیاد برای کمک به افزایش نیروی خود بوده، در حالیکه 14 درصد گفته‌اند در زمان سرماخوردگی دوست دارند مردم آنها را بخندانند چون باعث احساس بهتری در آنها می‌شود.

 

آبریزش بینی یکی از علائمی است که زنان بیشتر در مورد آن شکایت داشته اند اما در مردان بیشترین شکایت‌ها به گلو درد مرتبط می‌شود.

 

بر اساس نتایج این پژوهش، هر دو جنسیت در زمان سرماخوردگی بی‌حوصله هستند. یک سوم افراد از کمبود انرژی‌شان ابراز تنفر کرده و یکی از هر سه زن و یکی از هر پنج مرد احساس خستگی و عدم تمرکز را یکی از بدترین علائم خوانده‌اند.

 

همچنین مادران دو برابر بیشتر از زنان بدون فرزند احتمال دارد که حداقل چهار روز را در سال برای سرماخوردگی مرخصی بگیرند.

 

9 درصد مردان و پنج درصد زنان در این پژوهش مدعی شدند که هرگز سرما نخورده‌اند.

 

مونا شیخ از شرکت داروسازی Beechams اظهار کرد: همه راجع به سرماخوردگی آقایان شنیده‌اند اما جالب اینجاست که نتایج پژوهش نشان‌دهنده بدتر و طولانی‌تر بودن سرماخوردگی در زنان است.

 

وی افزود: ما می‌دانیم که مراحل سرماخوردگی در افراد متفاوت است از این رو این پژوهش را برای درک بهتر از تاثیر سرماخوردگی بر زندگی افراد و چگونگی مقابله آنها با بیماری انجام دادیم.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

میکروبیولوژی, ویال, محیط کشت آگار, کریپتوکوکوس, اسپیروکت, سایکولوژیک, ﻓﻮﻣﯿﮕﺎﺗﻮس, پلاسمای سیتراته, گياه, دانشگاه آکسفورد, کاهش وزن , واکنشـهای, نویدبخش, حکیم جرجانی, WHITE BLOOD CELL, دفسفریلاسیون, لیز, کتاب دکتر محمدی, چربی‌های اشباع, یرسینیا انتروکولیتیکا, استانداردی, تست Tnf بیشتر درچه مواردی کاربرد دارد؟ , سندرم فریاد گربه, Immunology, شركت فارمد آوران , ریفلاکس یا برگشت صفرا , ویروس, هموگلوبین, بارتونلا, ژنوتایپ, گروه خونی, میکروسکوپی, هيپوولميك, آمنیون, ارگانیزم, آمپول کورتون, میکروسکوپی, هپاتیتها, آزمون دستیاری, روغن های گیاهی, Liberman-buchard, عضله, کمیلونسانس, تکنیک, UREAE, Troponine, كازئین, اپيدميولوژيك, هليكو, فیبروکیستیک, کلومیفن, کنکور دکترای بیوتکنولوژی, fermentation, کمبود ویتامین d, הפרסי, transcription, استخوان لگن, pRB, كونژوگاسيون, سینوس‌ ها , آناليز, لنفاوی, تخریب‌پذیر, کلسیمی, کرم لاغری, آنزيمدار, ورم غدد لنفاوی, محسوس, دانلود کتاب ایمونولوژی کوبای ویرایش پنجم, هموگلوبین,