,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  زنان بدتر و طولانی‌تر از مردان سرما می‌خورند!
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۳ آبان  [20:8]  

پژوهش جدید یک شرکت داروسازی انگلیسی نشان داده که برخلاف شوخی‌های رایج در مورد سرماخوردگی شدید آقایان در حقیقت زنان بدتر سرما خورده و بیشتر با آن چالش دارند.

 

 سرماخوردگی و آنفلوانزا در زنان 20 درصد بیشتر طول کشیده و علائم بدتری نسبت به سرماخوردگی در مردان دارد که بر اساس آن 21 درصد از زنان در مقایسه با نرخ 16 درصدی مردان در روز اول سرماخوردگی مجبور می‌شوند در بستر بیماری بمانند.

 

بر اساس پژوهش شرکت داروسازی Beechams، زنان همچنین بیشتر در مورد بیماری خود شکایت می‌کنند اما یک چهارم از آنها اذعان کرده‌اند که این کار تنها برای جلب حس همدردی دیگران است!

 

در مقابل، 13 درصد مردان اظهار کرده‌اند که خواهان محبت زیاد برای کمک به افزایش نیروی خود بوده، در حالیکه 14 درصد گفته‌اند در زمان سرماخوردگی دوست دارند مردم آنها را بخندانند چون باعث احساس بهتری در آنها می‌شود.

 

آبریزش بینی یکی از علائمی است که زنان بیشتر در مورد آن شکایت داشته اند اما در مردان بیشترین شکایت‌ها به گلو درد مرتبط می‌شود.

 

بر اساس نتایج این پژوهش، هر دو جنسیت در زمان سرماخوردگی بی‌حوصله هستند. یک سوم افراد از کمبود انرژی‌شان ابراز تنفر کرده و یکی از هر سه زن و یکی از هر پنج مرد احساس خستگی و عدم تمرکز را یکی از بدترین علائم خوانده‌اند.

 

همچنین مادران دو برابر بیشتر از زنان بدون فرزند احتمال دارد که حداقل چهار روز را در سال برای سرماخوردگی مرخصی بگیرند.

 

9 درصد مردان و پنج درصد زنان در این پژوهش مدعی شدند که هرگز سرما نخورده‌اند.

 

مونا شیخ از شرکت داروسازی Beechams اظهار کرد: همه راجع به سرماخوردگی آقایان شنیده‌اند اما جالب اینجاست که نتایج پژوهش نشان‌دهنده بدتر و طولانی‌تر بودن سرماخوردگی در زنان است.

 

وی افزود: ما می‌دانیم که مراحل سرماخوردگی در افراد متفاوت است از این رو این پژوهش را برای درک بهتر از تاثیر سرماخوردگی بر زندگی افراد و چگونگی مقابله آنها با بیماری انجام دادیم.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

عفونت كليوي والتهابهاي غير عفوني , ميكروسكوپي, مولکولی, نسبتPSA, آمینواسیدها, ائوزینوفیل, میکروبیولوژِی, کشف پنی سیلین, استخوان انسان, آپاتیت, اسید آسکوربیک , مواد آزمایشگاهی, گلبول های قرمز خون, آپلاستیک, متابولیک, آنتراسيس, میکروبها, نانومتر, الکترولیتها, هماتولوژی, عقب ماندگی ذهنی, هليكوباكتر, کارسينوم, رژیم چرب, کواگولاز, ایمونوگلوبولین, دکتر خیر اندیش, گلو, تجهیزات, لاروهای, گونادوتروپین, نمایشگاه بین المللی ایران لب, ایدیوپاتیــــــــک, ميكروتيشتر, بتاكاروتن, پادگنهای, Teluk, هماتولوژی, توکوترینول, آنمی همولیتیک بعد از انتقال خون, باکتری, نوتروفیلها, كستهاي, CREATININE‌, منابع ایمنی شناسی, تزریق, واژينيت, Dicrocoelidae, پزشك, تست های آزمایشگاهی, توبول, ترانسفورماسيون, اختصارات و اصطلاحات بيوشيمي , آسپرجیلوزیس ریوی, سی‌ام فروردین ماه, لوپوس, دیسک های اکسیداز, گرما و حرارت, ویروس, آنزیم های پودر ماشین, مجاری, Bioinspiration, تست‌های سرولوژی, ايمونولوژيك, هلیکوباکترپیلوری , تست SRID, لانگریز, ترشح سرتونین, لنفوپروليفراتيو, نوترکیب,