,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  پیاده روی خطر ابتلا به بیماری دیابت، بویژه دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد
  تاریخ : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۳۱ مرداد  [12:30]  

پژوهشگران علوم پزشکی در کشور امریکا می گویند کسانی که پیاده روی انجام می دهند، کمتر از سایر افراد به دیابت مبتلا می شوند. آنان تاکید دارند که واداشتن افراد به ایجاد تغییر در زندگی گرچه دشوار است اما می تواند میزان ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

 محققین بر این باورند که روزانه ۳ بار پیاده روی به مدت ۱۵ دقیقه حداقل به اندازه یک پیاده روی ۴۵ دقیقه ای موثر است.

محققان آمریکایی ثابت کردند که پیاده روی خطر ابتلا به بیماری دیابت را کاهش می دهد.

پیاده رویهای کوتاه مدت در سالخوردگان، همانند پیاده رویهای بلند مدت خطر ابتلا به بیماری دیابت و بویژه دیابت نوع ۲ را کاش می دهد.

تحقیقات بعمل آمده از سوی دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا نشان داد که پیاده رویها هر چند کوتاه مدت تا چه اندازه در حفظ سلامتی و جلوگیری از ابتلا به بیماریها مفید می باشد.

این تحقیقات که بر روی ۱۰ بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام گرفت، نشان داد که پیاده رویهای ۱۵ دقیقه ای پس از صرف غذا در پایین آوردن میزان قند خون بسیار موثر می باشد.

تا به امروز بسیاری بر این باور بودند که تنها پیاده رویهای ۳۰ الی ۴۵ دقیقه ای موثر می باشند.

محققین آمریکایی بر این باورند که روزانه ۳ بار پیاده روی به مدت ۱۵ دقیقه حداقل به اندازه یک پیاده روی ۴۵ دقیقه ای موثر می باشد.

تحقیقات گذشته نشان داده بود که پیاده روی از دیابت نوع دو پیشگیری می کند. برنامه های پیشگیری از دیابت نشان داده اند که ۱۵۰ دقیقه پیاده روی در طی هفته و کاهش فقط ۷ درصد از وزن بدن (حدود ۵ تا ۷ کیلوگرم) می تواند تا ۵۸ درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

پیشنهاد می شود ۳۰ دقیقه پیاده روی با شدت متوسط برای ۵ روز یا بیشتر در طول هفته داشته باشید البته می توانید این ۳۰ دقیقه را به دو زمان ۱۵ دقیقه ای یا ۳ زمان ۱۰ دقیقه ای تقسیم کنید. منظور از شدت متوسط، ایجاد گرما و نفس نفس زدن خفیف در فرد است.

همچنین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه پیاده روی مداوم برای ۳ تا ۵ روز در طول هفته که ضربان قلب را به ۶۰ تا ۹۰ درصد حداکثر ضربان برساند می تواند برای سلامتی شما و دوری از بیماری ها مفید باش
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
Elnaz khakiani
elnazkhakiani
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

پولیو, حملات قلبی, ترنس, لوگل, درجه حرارت بدن, پاتوژنزیز, نوتروفيلها متورم شده, پلاسمیدها, نماز, ویروس شناسی, دیواره داخلی معده , اسپرو باکتری, بررسي سديمان ادراري, هیدروکربن, ضدلختگی, کبد, کاهش خطر بیماری های قلبی, سانترومر, رماتیسمی, پیوند, بیفیدیوباکتریومبر, الکترولیتها, ترمیم, درد عصبی (نوروپاتی), نوکلوئیک, پارامدیکال, ايمونواسي, عفونت كليوي والتهابهاي غير عفوني , موم, پلی, سنجش الکتولیتها, سالمونلا, كوكسييلا, كونژوگه, دفسفریله, پرتونگاري, ISCOM, ضدهیپرتانسیون, متافاز, میکرو, ویسکوزیته, روشPCR, بیماری های قلبی و فشار خون , Alteribacillus, هماگلوتیناسیون, گوارشي, آنیزوسیتوز, FASTING BLOOD SUGAR, گزارش مرفولوژی RBC, گوارش و كبد, آنالیت, کنترل کیفی لوپ میکروب شناسی, Diff: مخفف و مختصر شده differential, احساس سرگیجه و خستگی , میکروسکوپ, پروتئینها, نوتروفیل, سولفوریک, گلوکز-مانوز-گلاکتوز-فروکتوز, فضاپیما, لوح کیفیت, باکتریهایی, ترنس, LDL, نوتروفیل, ویسکوزیته‌ای, رسپتورها, ویروسی, ‏Electrode‏, انواع میکروب ها,