,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  پیاده روی خطر ابتلا به بیماری دیابت، بویژه دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد
  تاریخ : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۳۱ مرداد  [12:30]  

پژوهشگران علوم پزشکی در کشور امریکا می گویند کسانی که پیاده روی انجام می دهند، کمتر از سایر افراد به دیابت مبتلا می شوند. آنان تاکید دارند که واداشتن افراد به ایجاد تغییر در زندگی گرچه دشوار است اما می تواند میزان ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

 محققین بر این باورند که روزانه ۳ بار پیاده روی به مدت ۱۵ دقیقه حداقل به اندازه یک پیاده روی ۴۵ دقیقه ای موثر است.

محققان آمریکایی ثابت کردند که پیاده روی خطر ابتلا به بیماری دیابت را کاهش می دهد.

پیاده رویهای کوتاه مدت در سالخوردگان، همانند پیاده رویهای بلند مدت خطر ابتلا به بیماری دیابت و بویژه دیابت نوع ۲ را کاش می دهد.

تحقیقات بعمل آمده از سوی دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا نشان داد که پیاده رویها هر چند کوتاه مدت تا چه اندازه در حفظ سلامتی و جلوگیری از ابتلا به بیماریها مفید می باشد.

این تحقیقات که بر روی ۱۰ بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام گرفت، نشان داد که پیاده رویهای ۱۵ دقیقه ای پس از صرف غذا در پایین آوردن میزان قند خون بسیار موثر می باشد.

تا به امروز بسیاری بر این باور بودند که تنها پیاده رویهای ۳۰ الی ۴۵ دقیقه ای موثر می باشند.

محققین آمریکایی بر این باورند که روزانه ۳ بار پیاده روی به مدت ۱۵ دقیقه حداقل به اندازه یک پیاده روی ۴۵ دقیقه ای موثر می باشد.

تحقیقات گذشته نشان داده بود که پیاده روی از دیابت نوع دو پیشگیری می کند. برنامه های پیشگیری از دیابت نشان داده اند که ۱۵۰ دقیقه پیاده روی در طی هفته و کاهش فقط ۷ درصد از وزن بدن (حدود ۵ تا ۷ کیلوگرم) می تواند تا ۵۸ درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

پیشنهاد می شود ۳۰ دقیقه پیاده روی با شدت متوسط برای ۵ روز یا بیشتر در طول هفته داشته باشید البته می توانید این ۳۰ دقیقه را به دو زمان ۱۵ دقیقه ای یا ۳ زمان ۱۰ دقیقه ای تقسیم کنید. منظور از شدت متوسط، ایجاد گرما و نفس نفس زدن خفیف در فرد است.

همچنین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه پیاده روی مداوم برای ۳ تا ۵ روز در طول هفته که ضربان قلب را به ۶۰ تا ۹۰ درصد حداکثر ضربان برساند می تواند برای سلامتی شما و دوری از بیماری ها مفید باش
0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
Elnaz khakiani
elnazkhakiani
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

آدوکارسینیوم, فتومترهای, چربی, فعال شدن سلول های فیبروبلاست, ﭘﭙﺘﯿﺪﻫﺎ, تست کواگولاز, لوزالمعده, لخلیج, آزمایشگاهی, میروسیناس, ميكروائروفيل, جونز, spherocytosis, لیپاز, هورمون, اثر هوک بر چه تست هایی بیشترین تاثیر را دارد, سکته مغزی , BIORAD سرم کنترل , سوزش, گوگل سقوط کرد !, پروکاریوتی, نوکلئیک, هماتولوژی, فیبرینی, دکتر محمد کاظم امیر بیگی, نماتودهای, HIGH DENSITY LIPOPROTEIN, میکروارگانیسم‌ها, رتروویروس, هموگلوبین, viruses, چرب, آجیل, سنگ استروئیت, رزورسینول, مصرف غذاهای پائین آورنده كلسترول خون, ابرمغناطيسي, باكتريايي, ریباویرین, záliv, وسترن بلارت, نوتروفیل, باكتري كلستريديوم بوتولينوم, آگالاكتيه, اسيد فوليك, ویروس, اختلالات یادگیری در فرزندان, جونز, مایکوباکتریوم, محققان دانشگاه هاروارد , تشخیص آزمایشگاهی کاندیدا, گوارشی, لوپ, تیروئید, نوزادان, وپروتوزوئرها, هیبرید, پروتئین RB, مضرص(crenated), توهمات, دانشجویان نمونه کشوری, اریتروسیتهای, توليدكننده, عشق به کار, چشمتان, آسیب اپتلیوم مجاری کلیه, مقطع دکترای علوم آزمایشگاهی, سیستم ایمنی بدن, واژن, آﺳﭙﺮژﯾﻠﻮس,