,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
1 نظرات  کاریوتایپ
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد  [12:51]  

کاریوتایپ تستی است برای تعیین اندازه, شکل و تعداد کروموزومها در یک سلول. افزایش, کاهش یا اشکال غیر

طبیعی قطعات کروموزومی می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در رشد, تمایزو اعمال مختلف بدن یک فرد شود.

چرا این تست انجام میشود؟

این تست در مارد زیر انجام می شود:


1-تعیین وجود یا عدم وجود کروموزوم ناقص در یک فرد. چون در صورت وجود نقص در کروموزوم سلولهای جنسی این نقص به فرزندان این فرد نیز منتقل می شود.


2-تعیین اینکه آیا علت نازایی در یک فرد بعلت نقص کروموزومی است یا خیر.

3-تعیین وجود یا عدم وجودکروموزوم ناقص در یک نوزاد.

4-تعیین علت نقص در تولد یک نوزاد.

5-کمک به تعیین درمان مناسب برای برخی سرطانها.

6-تعیین جنسیت یک فرد با توجه به بررسی حضور یا عدم حضور کروموزوم Y در نقشه ی کاریوتایپ آن. این کار معمولا زمانی انجام میشود که جنس نوزاد مشخص نیست یا برای تعیین جنسیت افرادی که علایم دوجنسی از خود نشان میدهند.

لازم به ذکر است که هر نوع نقص کروموزومی سبب ایجاد یک نوع بیماری می شود مثل سندرم داون(مونگولیسم), سندرم ترنر, سندرم فریاد گربه , هموفیلی و ... .

حال با تشخیص این بیماریها قبل از تولد نوزاد میتوان از تولد نوزاد با نقص ژنتیکی جلوگیری کرد. که برای تشخیص این بیماریها از کاریو تایپ استفاده میشود. با تعیین نقشه ی کاریو تایپ جنین که با استفاده از مایع آمنیون اطراف جنین بدست می آید میتوان کروموزومهای آن را بررسی کرد
0 3 3


admin۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد[23:36]
با سلام، لطفاً منابع مطالب پست هاي وبلاگ خود را ذكر كنيد. موفق تر، موثر تر و با انگيزه تر باشيد.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

آرتریت روماتوئید, فلورسنتي, پوکی, آجیل, همولیزین, التهاب‌ و تورم‌, ویتامین, اسیدهای مضر, نمک, ويتامين ب 12, اسیداستیک, آپاندیس, مونوسیت, باکتریال, Sideroblastic, تومورها, پراکسیدازهای, پروتئینی, سندرم استكهلم, Fetalis, پماد پوست, روش نفلومتری و توربیدومتری, آنزیم کتو اسید دهیروژناز, عفونت‌های فوزاریوم, آنتروتوكسين, اختلالات خوني, سرم كنترل‌ بايورد, فاگوسيتوز, تست camp, سافرانین, گلبولهای قرمز, تومورزا, C-Peptide, میکروسکوپ ایمونوفلورسانس, ناپایا, کیتوزان, بیولوژیکی, وبیوسنتز, تروپونین, نفلومتری, نوکلئوتید, هلیکوباکتر, مولکولهای, تحقیقات, گونادوتروپین, نانوسیم, گونادوتروپین, خواص ضد سرطانی, سلولها و موکوس, کنژوگاسیون, آرتریت, شریان‌های کرونری, سولفورافن, تستوسترون, گونادوتروپین, میتوکندری, کلاسیک, اپتيك, نکروز, تفسیر الکتروفورز, سیستم فرار و گریز بدن, ویسکوزیته, سنتتاز, آنتی بیوگرام, نسبت کلسیم به پتاسیم , CA72-4, GacankaFaarsiga, میکروب شناسی, میکروب, پژوهشگر,