,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
1 نظرات  کاریوتایپ
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد  [12:51]  

کاریوتایپ تستی است برای تعیین اندازه, شکل و تعداد کروموزومها در یک سلول. افزایش, کاهش یا اشکال غیر

طبیعی قطعات کروموزومی می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در رشد, تمایزو اعمال مختلف بدن یک فرد شود.

چرا این تست انجام میشود؟

این تست در مارد زیر انجام می شود:


1-تعیین وجود یا عدم وجود کروموزوم ناقص در یک فرد. چون در صورت وجود نقص در کروموزوم سلولهای جنسی این نقص به فرزندان این فرد نیز منتقل می شود.


2-تعیین اینکه آیا علت نازایی در یک فرد بعلت نقص کروموزومی است یا خیر.

3-تعیین وجود یا عدم وجودکروموزوم ناقص در یک نوزاد.

4-تعیین علت نقص در تولد یک نوزاد.

5-کمک به تعیین درمان مناسب برای برخی سرطانها.

6-تعیین جنسیت یک فرد با توجه به بررسی حضور یا عدم حضور کروموزوم Y در نقشه ی کاریوتایپ آن. این کار معمولا زمانی انجام میشود که جنس نوزاد مشخص نیست یا برای تعیین جنسیت افرادی که علایم دوجنسی از خود نشان میدهند.

لازم به ذکر است که هر نوع نقص کروموزومی سبب ایجاد یک نوع بیماری می شود مثل سندرم داون(مونگولیسم), سندرم ترنر, سندرم فریاد گربه , هموفیلی و ... .

حال با تشخیص این بیماریها قبل از تولد نوزاد میتوان از تولد نوزاد با نقص ژنتیکی جلوگیری کرد. که برای تشخیص این بیماریها از کاریو تایپ استفاده میشود. با تعیین نقشه ی کاریو تایپ جنین که با استفاده از مایع آمنیون اطراف جنین بدست می آید میتوان کروموزومهای آن را بررسی کرد
0 3 3


admin۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد[23:36]
با سلام، لطفاً منابع مطالب پست هاي وبلاگ خود را ذكر كنيد. موفق تر، موثر تر و با انگيزه تر باشيد.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

مولکول DNA در اينترفاز, Persian, ماست‌های, لنفانژيوگرام‌, تضمین کیفیت در بخش نمونه گیری, کوشينگ, تكنيك‌هاي, عمل تنظیم سیستم ایمنی, رابطه بين ذبح اسلامي و رشد باكتري ها!, Cortisol, آزمایش‌های, کتاب بیوشیمی, کاردیولیپین, انسولین, Salmonella, virus, نيترات, برونشیت, FASTING, ویروس, اسمولالیته, لکوسیتها, محققان, آنتی‌بیوتیک‌ها, plant, اپیدمی, پاراتورمون, سولفوساليسيليك, آکنه, میکروسکوپ, موكوسي, سندرم دویک, کارشناس, سوبتيليس, تست آنتی بیوگرام, بیستوری, سوخت و ساز بدن, بیماریهای مزمن, سیفلیس, ویتامین, نانیانگ, ویروسها, ضعف دستگاه ایمنی, ویروس‌هایی, هلیکو باکتر, هپاتیت, منوسیت, پلی‌پپتیدی, آنزیمی, سوکروز, نيتريت, بافت, پیرویک, ایمونوتراپی, کوتیکول, پيلوري, آرتريت‌روماتوييد, ماکروفاژهای, اتوآنالايزرهاي, ال-تریپتوفان, میلون, contrast, رادیکال‌های, دانشگاه علوم پزشکی یاسوج, محصولات سویا, کربوکسیل, یکنواختی-حلالیت-فعالیت, پسودوافدرين, پستانداران, ويروسي‌,