,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
1 نظرات  کاریوتایپ
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد  [12:51]  

کاریوتایپ تستی است برای تعیین اندازه, شکل و تعداد کروموزومها در یک سلول. افزایش, کاهش یا اشکال غیر

طبیعی قطعات کروموزومی می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در رشد, تمایزو اعمال مختلف بدن یک فرد شود.

چرا این تست انجام میشود؟

این تست در مارد زیر انجام می شود:


1-تعیین وجود یا عدم وجود کروموزوم ناقص در یک فرد. چون در صورت وجود نقص در کروموزوم سلولهای جنسی این نقص به فرزندان این فرد نیز منتقل می شود.


2-تعیین اینکه آیا علت نازایی در یک فرد بعلت نقص کروموزومی است یا خیر.

3-تعیین وجود یا عدم وجودکروموزوم ناقص در یک نوزاد.

4-تعیین علت نقص در تولد یک نوزاد.

5-کمک به تعیین درمان مناسب برای برخی سرطانها.

6-تعیین جنسیت یک فرد با توجه به بررسی حضور یا عدم حضور کروموزوم Y در نقشه ی کاریوتایپ آن. این کار معمولا زمانی انجام میشود که جنس نوزاد مشخص نیست یا برای تعیین جنسیت افرادی که علایم دوجنسی از خود نشان میدهند.

لازم به ذکر است که هر نوع نقص کروموزومی سبب ایجاد یک نوع بیماری می شود مثل سندرم داون(مونگولیسم), سندرم ترنر, سندرم فریاد گربه , هموفیلی و ... .

حال با تشخیص این بیماریها قبل از تولد نوزاد میتوان از تولد نوزاد با نقص ژنتیکی جلوگیری کرد. که برای تشخیص این بیماریها از کاریو تایپ استفاده میشود. با تعیین نقشه ی کاریو تایپ جنین که با استفاده از مایع آمنیون اطراف جنین بدست می آید میتوان کروموزومهای آن را بررسی کرد
0 3 3


admin۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد[23:36]
با سلام، لطفاً منابع مطالب پست هاي وبلاگ خود را ذكر كنيد. موفق تر، موثر تر و با انگيزه تر باشيد.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

دستکش, رتینوپاتی, Dizziness, لوب, بوفنر, اکسیتوسین, بیماری آدیسون, وارونگی, تيروئيدي, ویروس, پنمونیه, ESR, پليمريزاسيون, لوزالمعده, الرژیک, گلبولین, رادیکال‌های, Cholestrol, پیروات, ویروسها, phage, ویتامین, كلاميديا, بلارت, اگزوداي, اسيد فوليك, Պարսիցծոց, ورزش‌کردن, بررسي عفونت در محيط كشت, فوليك, کیسه‌ی صفرا, کلسترولی, ليزوزوم, SRID, ضد افسردگی, Plasmodium falciparum gametocytes, سلیکاژل, همگی, بیوشیمی, عارضه آترواسکلروز, هیپوگلیسمی, پرفوزیون, فیزیکوشیمیایی, سرولوژيك, ویروسها, c53c, WBC – RBC – HCT-HGB-PLT-MCH-MCV-MCHC-MPV-RDW, گونه‌های فوزاریوم , واﮐﺴﻦ, پوکی, لکوموئید, نمک, باکتری, کلبسیلانمونیا, کلسیفیه, مکانیزم, اداره سلامت دهان و دندان, دستگاه اتوآنالايزر, نرخ ارز آزاد و قيمت سكه, viropexis, CMV, حرکت سوارمینگ, همولیز, مزمن, هیستامین, ترامادول, کلینیکی, اریتروبلاستوزجنین, سیستئین, اچ‌آی‌وی,