,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
1 نظرات  کمی لومینسانس
  تاریخ : ۱۳۹۲ شنبه ۲۶ مرداد  [18:12]  

پدیده کمی لومی نسانس ، حاصل اکسیداسیون یک فراورده آلی  به وسیله اکسیدانهایی ( نظیر H2O2 ، هیپوکلریت یا اکسیژن ) می باشد. این اکسیداسـیون درحضور کاتالیستهایی چون آنزیمها ( مثل آلکالین فسفاتاز ، پراکسیداز ریشه خردل ، پراکسیدازهای میکروبی ) ، یونهای فلزی ( چون فتالوسیانین ، کمپلـکسهای آهن و مس ) و هِمین صورت می پذیرد. فراورده های تهییج شده ناشی از واکنـش اکسیداسیون  پس از بازگشت به حالت پایه انرژی ، کمی لومی نسانس ایجاد می کنند.
البته معمولاً در واکنشهای کمی لومی نسانس از یک بهبود دهنده ( Enhancer ) مانند مشتقات فنلی و فراورده های آروماتیک نیز استـفاده می کنند.

مشهورترین ماده مورد استفاده در کمی لومی نسانس ، لومینول است . لومینول برای اینکه خاصیت کمی لومی نسانس از خود نشان دهد ، ابتدا باید توسط یک اکسیدان فعال شود.معمولاً از یک محلول H2O2 و یک نمک هیدروکسـیدی در آب ، به عنوان فعال کننده استفاده میگردد . در حضور کاتالیستی همچون فراورده های آهن دار ، H2O2 به آب و اکسیژن تجزیه می شود ( این کار توسط پراکسیداز نیز انجام می شود ) . از طرف دیگر لومینول با نمک هیدروکسیدی واکنش داده و یک دی آنیون ایجاد می کند . واکنش اکسیژن تولید شده از H2O2 با دی آنیون مربوطه  سبب تشکیل یک پراکسید آلـی می گردد که بسیـار ناپایدار است و بلافاصله با از دست دادن نیتروژن به 5- آمینوفتـالات مبدل میشود که دارای الکترونهای تهییج شده است. این ماده نیز پس از بازگشت به حالت پایه انرژی ( Ground State ) ،  انرژی خود را به صورت نور آزاد می کند.

ترکـیب جدیدی که در سالهای اخـیر کشف شده و به طـور قابل توجهی با دیگر ترکـیبات کمی لومی نسانت  تفاوت دارد ،  AMPPD( آدامانتـیل 1و2- دی اکستان فنیل فسفات ) است که نیاز به هیچ مولکول افزودنی برای تابش نور ندارد ( برخـلاف لومینول که نیاز به فراورده های اکسیـداتیو داشت ) . این ترکیب در حضور آنزیم ALP ، ترکیـب  حد واسطی با الکتـرونهای برانگیخته شده ( Excited ) ایجـاد می کند که برگشت آن به حالت پایه ، می تواند سبب تابش نور گردد.

الکترو کمی لومی نسانس (ECL ) :
این تکنـیک از جـدیدترین متـدهای کمی لومی نسـانس بوده که از واکنشـهای الـکتروشیمـیایی برای تولـید کمی لومی نسانس استفاده می کند که این واکنشها با چرخه ای از واکنشهای اکسیداسیون و احیا ، لیـنک شده است .
1 0 1


admin۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد[23:37]
با سلام، لطفاً منابع مطالب پست هاي وبلاگ خود را ذكر كنيد. موفق تر، موثر تر و با انگيزه تر باشيد.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

پروتئینelF4F, آندروژنیکی, کروموزومی, این دایرکت, دالتون, کمیلومینسانس, الكتروفورز, CMV, پیشگیری و درمان بیماری‌های اسهالی, تحریک سیستم گوارش, داروی ضدویروسی ریباویرین, سایکولوژیک, افزایش تجویز آسپیرین, واﮐﺴـﻦ, افسردگی , پژوهشگاه, Халиҷи, پلی‌سیتمی, ایمونولوژی و هماتولوژی, چربی‌های سالم , نيتريت, شرکت سامان تجهیز, پژوهش, کونژوگه, Oligonucleotide, Hemosiderin, واکسن, فلوروژنیک, علم انتقال خون, CHYLOMICRONES, نیتروفورانتوئین, تفســــير آزمـــايش كامل ادرار , تعرفه, محمد حسن کهنسال, ويتامين, كيت عفوني به روش الايزا, ویروسها, مورفولوژیک, یک خواب آرام, سرطان گاستریک غیرکاردیا, کورتیزول, متابولیت, دایرکت, موتاسیونها, واﮐﺴﻦ, کلامپهای, غیرطبیعی, درمیزانESR, تست اویدیتی, پلاكهاي, محيطهاي, پليت, هماچوري, پنومونی یا عفونت ریه‌ها, G6PD: مخفف و مختصر شده براي glucose 6 phosphate dehydrogenase, قرص مولتی ویتامین, سالیسیلات, اگزاسیلین, هاسفال, سيفليس, بیماری‌های قلبی, norovirus, کمبوداشتها , سوگند نامه فارغ التحصیلی رشته علوم ازمایشگاهی, سیتوزبه, اروبيلينوژن, مولتی‌ویتامین‌ها, تبخال, مورفولوژی, drive.google.com,