,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
1 نظرات  کمی لومینسانس
  تاریخ : ۱۳۹۲ شنبه ۲۶ مرداد  [18:12]  

پدیده کمی لومی نسانس ، حاصل اکسیداسیون یک فراورده آلی  به وسیله اکسیدانهایی ( نظیر H2O2 ، هیپوکلریت یا اکسیژن ) می باشد. این اکسیداسـیون درحضور کاتالیستهایی چون آنزیمها ( مثل آلکالین فسفاتاز ، پراکسیداز ریشه خردل ، پراکسیدازهای میکروبی ) ، یونهای فلزی ( چون فتالوسیانین ، کمپلـکسهای آهن و مس ) و هِمین صورت می پذیرد. فراورده های تهییج شده ناشی از واکنـش اکسیداسیون  پس از بازگشت به حالت پایه انرژی ، کمی لومی نسانس ایجاد می کنند.
البته معمولاً در واکنشهای کمی لومی نسانس از یک بهبود دهنده ( Enhancer ) مانند مشتقات فنلی و فراورده های آروماتیک نیز استـفاده می کنند.

مشهورترین ماده مورد استفاده در کمی لومی نسانس ، لومینول است . لومینول برای اینکه خاصیت کمی لومی نسانس از خود نشان دهد ، ابتدا باید توسط یک اکسیدان فعال شود.معمولاً از یک محلول H2O2 و یک نمک هیدروکسـیدی در آب ، به عنوان فعال کننده استفاده میگردد . در حضور کاتالیستی همچون فراورده های آهن دار ، H2O2 به آب و اکسیژن تجزیه می شود ( این کار توسط پراکسیداز نیز انجام می شود ) . از طرف دیگر لومینول با نمک هیدروکسیدی واکنش داده و یک دی آنیون ایجاد می کند . واکنش اکسیژن تولید شده از H2O2 با دی آنیون مربوطه  سبب تشکیل یک پراکسید آلـی می گردد که بسیـار ناپایدار است و بلافاصله با از دست دادن نیتروژن به 5- آمینوفتـالات مبدل میشود که دارای الکترونهای تهییج شده است. این ماده نیز پس از بازگشت به حالت پایه انرژی ( Ground State ) ،  انرژی خود را به صورت نور آزاد می کند.

ترکـیب جدیدی که در سالهای اخـیر کشف شده و به طـور قابل توجهی با دیگر ترکـیبات کمی لومی نسانت  تفاوت دارد ،  AMPPD( آدامانتـیل 1و2- دی اکستان فنیل فسفات ) است که نیاز به هیچ مولکول افزودنی برای تابش نور ندارد ( برخـلاف لومینول که نیاز به فراورده های اکسیـداتیو داشت ) . این ترکیب در حضور آنزیم ALP ، ترکیـب  حد واسطی با الکتـرونهای برانگیخته شده ( Excited ) ایجـاد می کند که برگشت آن به حالت پایه ، می تواند سبب تابش نور گردد.

الکترو کمی لومی نسانس (ECL ) :
این تکنـیک از جـدیدترین متـدهای کمی لومی نسـانس بوده که از واکنشـهای الـکتروشیمـیایی برای تولـید کمی لومی نسانس استفاده می کند که این واکنشها با چرخه ای از واکنشهای اکسیداسیون و احیا ، لیـنک شده است .
1 0 1


admin۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ مرداد[23:37]
با سلام، لطفاً منابع مطالب پست هاي وبلاگ خود را ذكر كنيد. موفق تر، موثر تر و با انگيزه تر باشيد.


نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فرزانه خندان
farzaneh28
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ویروسها, عفونت های قارچی دستگاه گوارش, عفونت در مجاری ادراری , یوکاریوتی, مختصر, آلکالین, ویروس, کریپتوکوکوزیس, کتاب بیوشیمی تیتز, اعضای پیوندی, درد مفاصل و التهاب مفاصل, استاف اورئوس, ماركر, قبل از آزمایش کلسترول خون , مارکر, سیستولیک, GGT, گونادوتروپین, ملوئيدوزيس, میکروتوم, گرانولهاي سيتوپلاسمي, باكتري فرانسيسلاتولارنسيس, مصرف کاهو, بریگام, توموری, فولیکول‌ها, autoimmune, میکروب شناسی, پروتئوم کروموزوم Y , هيپربيلي, پژوهشی, مصرف چربی‌های اشباع, ميكروارگانيسم, CFU, خال‌های پوستی, نوتروفیل, رشته علوم آزمایشگاهی, سنگ کلیه, گرفتگی (انسداد) روده, الیگوساکاریدی, خطا های پره آنالیتیکال, استفراغ و تهوع بارداری, آنمی داسی شکل, کشت ارگانیسم های بی هوازی, هماتولوژی, اکسیداسیون, کومبس غیر مستقیم, واﮐﺴــﻦﻫــﺎي, میکروب هلیکوباکتر پیلوری, هیداتید, مصرف مکمل ویتامین D , روش لاتكس دستي, توکوفرول, ﻣﺎﯾﻊ, تب استخوان شکن , شمارش پلاکت خون, تروپونین, مواد قندی, سيلك‌هاي, گلوکومترهایی, ماکروفاژها, آﻧﺘﯽﺑﺎدي, كشت, نوکلوئیک, كانسر, Κόλπος, هموليز, نمونه مایع منی, فیلدوپلاتین, سوبستراهای,