,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کاهش عوارض سرگیجه با پستانک!
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۲۵ مرداد  [12:56]  

محققان انگلیسی دستگاه کوچکی به شکل پستانک کودکان طراحی کرده اند که با افزایش فشار خون در مغز به بهبود علائم سرگیجه به ویژه در سالمندان کمک می کند.

پس از زمان نسبتا طولانی سرپا ایستادن، خون در پاها جمع شده و به میزان کافی به مغز نمی رسد؛ در این شرایط فرد به صورت ناگهانی دچار افت فشار می شود که اصطلاحا افت فشار خون ارتواستاتیک (orthostatic) گفته می شود.

افت فشار ارتواستاتیک بیشتر در سالمندان روی می دهد و از هر 10 سالمند بالای 60 سال یک نفر به این مشکل دچار است؛ این مساله باعث بروز سرگیجه، از دست دادن تعادل و افتادن فرد می شود که می تواند به شکستگی استخوان منجر شود.

به طور معمول از حسگرهای فشار خون مخصوص در گردن برای تشخیص افت فشار استفاده می شود که به صورت خودکار اقدام به تنظیم فشار خون با ضربان قلب می کند؛ اما این حسگرها در برخی موارد از جمله برای سالمندان، بیماران قلبی و مبتلایان به دیابت چندان کاربرد ندارد.

محققان برای رفع این مشکل، دستگاه کوچکی طراحی کرده اند که شباهت زیادی به پستانک کودکان دارد.

این دستگاه در هنگام بروز علائم سرگیجه درون دهان قرار گرفته و با دشوار کردن تنفس فرد، باعث تغییر اندازه ریه ها و در نتیجه افزایش جریان خون در مغز می شود.

این دستگاه دارای یک لوله کوچک است که فرد از طریق آن تنفس می کند. لوله شامل فیلتری است که میزان هوای ورودی به دهان را محدود می کند.

فرد برای دریافت هوای بیشتر مجبور به مکیدن لوله است؛ مکیدن مداوم لوله باعت منبسط شدن ریه ها می شود و در این شرایط سیگنال هایی در خصوص نیاز بدن به هوای بیشتر ارسال می شوند که باعث بازگشت سریعتر خون به قلب و مغز می شود.

نتایج آزمایش‌های اولیه عملکرد این دستگاه حاکی از افزایش 50 درصدی فشار خون در مغز است. مطالعه دیگری نیز که در دانشگاه واندربیلت بر روی 100 بیمار دچار افت فشار خون ارتواستاتیک صورت گرفت، کارآیی این دستگاه را در افزایش جریان فشار خون در مغز نشان داد.

دکتر کریستوفر مورلی، سرپرست تیم طراحی این دستگاه در موسسه Blackout Service تأکید می کند: این گجت کوچک روش ساده ای برای افزایش جریان خون در مغز و برطرف کردن نشانه های افت فشار ارتواستاتیک محسوب می شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

splenectomy, لجن, سونوگرافی, چربيهاي, انکلوژنهای, iron/serum, ویروسپس, كليه, تیروتوکسیکوز, ایمنوگلوبین, ميكروسكوپي, لپتین, ایمنولوژیک, جداسازی, نانومتر, Spinreact, هموگلوبين, شماتیک, WBC, توبرکولوزیس, تخمدان‌ها, حاملگی, بیماری کوشینگ, RH+, دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی, مجله American College of Cardiology , جلبک‎هایی, کوکوسها, حملات قلبی, سیتولوژیک, ترشح سرتونین, پنوموني, هیپوکلریت, GGT, سيتوپلاسمي, Pneumocystis, نالیدیکسیک, مقادیر IgM, متالوپورفيرينها, گرمایی, باکتری‌کش, کروماتوفیلی, افزایش وزن , گلیکوپروتئینی, تب کریمه کنگو, ژرمانیوم, آنزیمی, تبخال, دانشگاه علوم پزشکی تهران, سوارمینگ, جرجانی, ويروس‌هاي, نوتروفیلها, میکروبی, Darkfield, آندوتلیال, قدرت تفکیک چشم انسان, دهيدريشن, مدفوع, میکروارگانیسم, اپتيك, سمپوزیوم, هموگلوبین, UBT, كمپاني Spinreact, لوول, نامرپلیکاسیون, فعالیت‌های بیوشیمی, فیبرینولیزین, اسپیکول,