,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کاهش عوارض سرگیجه با پستانک!
  تاریخ : ۱۳۹۲ جمعه ۲۵ مرداد  [12:56]  

محققان انگلیسی دستگاه کوچکی به شکل پستانک کودکان طراحی کرده اند که با افزایش فشار خون در مغز به بهبود علائم سرگیجه به ویژه در سالمندان کمک می کند.

پس از زمان نسبتا طولانی سرپا ایستادن، خون در پاها جمع شده و به میزان کافی به مغز نمی رسد؛ در این شرایط فرد به صورت ناگهانی دچار افت فشار می شود که اصطلاحا افت فشار خون ارتواستاتیک (orthostatic) گفته می شود.

افت فشار ارتواستاتیک بیشتر در سالمندان روی می دهد و از هر 10 سالمند بالای 60 سال یک نفر به این مشکل دچار است؛ این مساله باعث بروز سرگیجه، از دست دادن تعادل و افتادن فرد می شود که می تواند به شکستگی استخوان منجر شود.

به طور معمول از حسگرهای فشار خون مخصوص در گردن برای تشخیص افت فشار استفاده می شود که به صورت خودکار اقدام به تنظیم فشار خون با ضربان قلب می کند؛ اما این حسگرها در برخی موارد از جمله برای سالمندان، بیماران قلبی و مبتلایان به دیابت چندان کاربرد ندارد.

محققان برای رفع این مشکل، دستگاه کوچکی طراحی کرده اند که شباهت زیادی به پستانک کودکان دارد.

این دستگاه در هنگام بروز علائم سرگیجه درون دهان قرار گرفته و با دشوار کردن تنفس فرد، باعث تغییر اندازه ریه ها و در نتیجه افزایش جریان خون در مغز می شود.

این دستگاه دارای یک لوله کوچک است که فرد از طریق آن تنفس می کند. لوله شامل فیلتری است که میزان هوای ورودی به دهان را محدود می کند.

فرد برای دریافت هوای بیشتر مجبور به مکیدن لوله است؛ مکیدن مداوم لوله باعت منبسط شدن ریه ها می شود و در این شرایط سیگنال هایی در خصوص نیاز بدن به هوای بیشتر ارسال می شوند که باعث بازگشت سریعتر خون به قلب و مغز می شود.

نتایج آزمایش‌های اولیه عملکرد این دستگاه حاکی از افزایش 50 درصدی فشار خون در مغز است. مطالعه دیگری نیز که در دانشگاه واندربیلت بر روی 100 بیمار دچار افت فشار خون ارتواستاتیک صورت گرفت، کارآیی این دستگاه را در افزایش جریان فشار خون در مغز نشان داد.

دکتر کریستوفر مورلی، سرپرست تیم طراحی این دستگاه در موسسه Blackout Service تأکید می کند: این گجت کوچک روش ساده ای برای افزایش جریان خون در مغز و برطرف کردن نشانه های افت فشار ارتواستاتیک محسوب می شود.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

يون‌هاي, کاتترها, محدوده نرمال tsh, گرانول, نیکلس, كرومي, Perzijski, NCCLS, ليشمانياي, هموگلوبین, مدیر کل آزمایشگاه مرجع, ویروسهایی, کروموزم, ويروسها, تیروگلوبولین, گلوتامیک پیروویک ترنس آمیناز(SGPT), Κόλπος, پتانسيل, سرطان گاستریک, پیروفسفات, هیومن, لوگل, باکتری ایرانی, میراسیدیوم, آنتی‌بادی, نازائی, کلنی‌ها, رضا فرجی دانا وزیر علوم, پزشکانی, ماسك, باکتری فتوسنتزکننده, دکربوکسیل, مزمن, arianpajooh, میکروب, ویتامین‌های, کونژوگه, بیوتکنولوژی, سانتریک, ائوزينوفيليك, کمبود ویتامین D, سرطان حاد خون (لوسمی حاد), ليشمانيا, عوامل افزايش دهنده جذب آهن, گرانول هاي نوع سوم, ویروس شناسی, نوتروفیلهای, برناردسولیر, هماتوکریت, اسپرم, بتاتالاسمي, آندوسکوپي, اشرشیا, کریپتوکوکوس, ویتامین, ماركرها, تلقيح, توكسيوئيد, Quality Control, اکسیدازC, هموگلوبین, سانتریفوژ, اينترفرون, هماتوکریت, norovirus, رقابتهای, لکوسیتها, داروهای جدید درمان سرطان, پروتکل, PCR,