,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کشف ماده دارویی ضد آلزایمر در جلبک‌های خلیج فارس
  تاریخ : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۴ مرداد  [16:20]  

مدیر گروه علوم زیستی دریا پژوهشگاه ملی اقیانوس‎شناسی وعلوم جوی از شناسایی نوعی ماده در جلبک دریایی برای درمان بیماری آلزایمر خبر داد.

 

دکتر علی مهدی‎نیا با اشاره به تحقیقات انجام شده در دنیا برای تولید این ماده از جلبک‎ها اظهارداشت: تولید این ماده در دنیا در فاز سوم دارویی است. ضمن‎آن که در سال ۲۰۱۰ میلادی نیز یک گروه مطالعاتی ایتالیایی وجود این ماده را در جلبکی گزارش کرد.

 

وی با بیان این‎که بیماری آلزایمر یکی از بیماری‎های مطرح در دنیاست که مورد توجه قرار گرفته است، گفت: با توجه به هزینه‎های بالای درمان این بیماری و نگداری از بیماران مبتلا، شناخت ترکیباتی که خاصیت درمانی برای این بیماری را دارد از اهمیت به‎سزایی برخوردار است.

 

مهدی نیا، ماده هموتائورین را از جمله این ترکیبات برای درمان بیماری آلزایمر معرفی کرد و گفت: این ماده نوعی آمینواسید است که توسط جلبک‎ها به عنوان متابولیک تولید می‎شود.

 

وی با تاکید بر این‎که در این تحقیقات ۱۲ گونه جلبک از جمله جلبک‎های سبز، قرمز و قهوه‎‌یی که از جلبک‎های بومی منطقه خلیج فارس بودند مورد بررسی قرار گرفتند، افزود: در این تحقیق بر آن شدیم تا با بررسی امکان وجود این ماده در جلبک‎های بومی دریایی ایران بتوانیم جلبک‎هایی که توانایی تولید ماده هموتائورین را دارند شناسایی کنیم.

 

مهدی‎نیا همچنین با اشاره به نتایج این تحقیقات تصریح کرد: در این تحقیقات در ۱۰ نمونه از جلبک‎ها وجود ماده هموتائورین به اثبات رسید، ضمن این‎که بیشترین مقدار این ماده در جلبکی به نام ویکتیوتا وجود دارد. این جلبک از دسته جلبک‎های قهوه‎‌یی است.

 

مدیر گروه علوم زیستی دریا پژوهشگاه ملی اقیانوس‎شناسی و علوم جوی ابراز امیدواری کرد تا با پشت سرگذاشتن آزمایش‎های مربوط به سمیت و سایر آزمایش‎ها بتواند این جلبک بومی را به عنوان مکمل غذایی به جامعه معرفی کند.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کنژوگاسیون, آنمی همولیتیک نوزادان با استفاده از سرم مادر, سنتز پروتئین, ويمنتين, هموگلوبین, سندرم, پروتئوم کروموزوم Y , سوماتیک, اختصارات و اصطلاحات بيوشيمي , پاراسنتریک, نوکلئیک, باکتری, ویتامین, inhibitor, فلوئورسانس, دیسنتریک, مکیدن, شرایط ناشتایی, ژن ها پس از مرگ انسان, کروموزم 13, گلبول, مالتیپل, myeloblastic, واکسن, شرکت سازنده پودر لباسشوئی, اکسیـداتیو, کتون اوری, باکتری باکتریوفاژها, ضدویروسی, ماركرها, پاپیلاری, Carcinoma, محيطي, mutation, Persianagulfo, میکروبی, هلیکوباکتر, دانشکده دارو سازی, داروهای اسپرين يا بروفن, داروهای کشنده سرطان, تري‌سولفاپيريميدين‌ها, كمپاني Spinreact, پرسنل آزمایشگاهی, فعالسازی سیستم ایمنی بدن, اگزیلاریس, لنفانژيوگرام‌, پنومونی یا عفونت ریه‌ها, نمونه گیری, ماکروگلوبولینمی, عفونت‌های فوزاریوم در بیماران گرانولوسیتوپنیک , هماتو, بیماران احساس گرسنگی, هماتولوژی, دیپلوکوکوس, كلني, میکروسیتوز, کاریوتایپ, ميكروب‌شناسي, سياهرگ, تستوسترون, شیستوزومیازیس, ميناي دندان, ویروس, دینگو, ميكروسكوپي, آمونیا, سمپلکس, عوارض داروهای کورتونی, موکوس, سیستم گردش خون کرونر,