,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کشف ماده دارویی ضد آلزایمر در جلبک‌های خلیج فارس
  تاریخ : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۴ مرداد  [16:20]  

مدیر گروه علوم زیستی دریا پژوهشگاه ملی اقیانوس‎شناسی وعلوم جوی از شناسایی نوعی ماده در جلبک دریایی برای درمان بیماری آلزایمر خبر داد.

 

دکتر علی مهدی‎نیا با اشاره به تحقیقات انجام شده در دنیا برای تولید این ماده از جلبک‎ها اظهارداشت: تولید این ماده در دنیا در فاز سوم دارویی است. ضمن‎آن که در سال ۲۰۱۰ میلادی نیز یک گروه مطالعاتی ایتالیایی وجود این ماده را در جلبکی گزارش کرد.

 

وی با بیان این‎که بیماری آلزایمر یکی از بیماری‎های مطرح در دنیاست که مورد توجه قرار گرفته است، گفت: با توجه به هزینه‎های بالای درمان این بیماری و نگداری از بیماران مبتلا، شناخت ترکیباتی که خاصیت درمانی برای این بیماری را دارد از اهمیت به‎سزایی برخوردار است.

 

مهدی نیا، ماده هموتائورین را از جمله این ترکیبات برای درمان بیماری آلزایمر معرفی کرد و گفت: این ماده نوعی آمینواسید است که توسط جلبک‎ها به عنوان متابولیک تولید می‎شود.

 

وی با تاکید بر این‎که در این تحقیقات ۱۲ گونه جلبک از جمله جلبک‎های سبز، قرمز و قهوه‎‌یی که از جلبک‎های بومی منطقه خلیج فارس بودند مورد بررسی قرار گرفتند، افزود: در این تحقیق بر آن شدیم تا با بررسی امکان وجود این ماده در جلبک‎های بومی دریایی ایران بتوانیم جلبک‎هایی که توانایی تولید ماده هموتائورین را دارند شناسایی کنیم.

 

مهدی‎نیا همچنین با اشاره به نتایج این تحقیقات تصریح کرد: در این تحقیقات در ۱۰ نمونه از جلبک‎ها وجود ماده هموتائورین به اثبات رسید، ضمن این‎که بیشترین مقدار این ماده در جلبکی به نام ویکتیوتا وجود دارد. این جلبک از دسته جلبک‎های قهوه‎‌یی است.

 

مدیر گروه علوم زیستی دریا پژوهشگاه ملی اقیانوس‎شناسی و علوم جوی ابراز امیدواری کرد تا با پشت سرگذاشتن آزمایش‎های مربوط به سمیت و سایر آزمایش‎ها بتواند این جلبک بومی را به عنوان مکمل غذایی به جامعه معرفی کند.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

آزمون بورد دندانپزشکی, مختصر, ضدسرطان, بتامتازون, بیومولکولهای, محیط‌های, محلول فنل اورامین, سیتوپلاسم, كورتيكواستروئيدها،, دپلاریزه, دیواره, واکسن, هیپوکسی, استرپتوکوکها, پروپلاسم, C1Q-C3-C4, آندوسكوپ, ترانسفرين, سلول های عضلانی, پارازيتولوژيكي, درد معده, لختگی, کارسینوم, مادران, آگاروز, شیستوزوما مامانسونی, تروپسیم, ميكروسيتوز, تومورهای, TG, تکنیم لیز سانتریفیوژ , درمان باکتری H پیلوری, منوکلونال, آنمي پرنيشيوز, نایسریا, آسپرجیلوزیس ریوی, rouleaux, سيلندرهاي گلبول سفيد, فلورای, هماچوري, سکته مغزی ترومبوتیک, مرکبات, لاکتیس،, پلی‌سیتمی, سنگوئینوم, سولفانیلیک, پورفیریا کوتانئا تاردا (porphyria cutanea tarda), امپرازول, آمیلوپکتین, فیلادلفیا, ترومبوبلاستین, مادرزادی, ایجاد محیط بی هوازی, تخمدانی, معجزه بادام, سیتوپلاسم, آزمایش‌های, سالیسیلات, موکوپلی, نمونه‌هاي, هموگلوبین, مایکوباکتریوم, کربوهیدرات, کمبود ویتامین B12, مگنتوزوم, toxoplasma, هیالورونیداز, سایتومگالو ویروس, Primming‏, مگالوبلاستيك,