,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  کشف ماده دارویی ضد آلزایمر در جلبک‌های خلیج فارس
  تاریخ : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۴ مرداد  [16:20]  

مدیر گروه علوم زیستی دریا پژوهشگاه ملی اقیانوس‎شناسی وعلوم جوی از شناسایی نوعی ماده در جلبک دریایی برای درمان بیماری آلزایمر خبر داد.

 

دکتر علی مهدی‎نیا با اشاره به تحقیقات انجام شده در دنیا برای تولید این ماده از جلبک‎ها اظهارداشت: تولید این ماده در دنیا در فاز سوم دارویی است. ضمن‎آن که در سال ۲۰۱۰ میلادی نیز یک گروه مطالعاتی ایتالیایی وجود این ماده را در جلبکی گزارش کرد.

 

وی با بیان این‎که بیماری آلزایمر یکی از بیماری‎های مطرح در دنیاست که مورد توجه قرار گرفته است، گفت: با توجه به هزینه‎های بالای درمان این بیماری و نگداری از بیماران مبتلا، شناخت ترکیباتی که خاصیت درمانی برای این بیماری را دارد از اهمیت به‎سزایی برخوردار است.

 

مهدی نیا، ماده هموتائورین را از جمله این ترکیبات برای درمان بیماری آلزایمر معرفی کرد و گفت: این ماده نوعی آمینواسید است که توسط جلبک‎ها به عنوان متابولیک تولید می‎شود.

 

وی با تاکید بر این‎که در این تحقیقات ۱۲ گونه جلبک از جمله جلبک‎های سبز، قرمز و قهوه‎‌یی که از جلبک‎های بومی منطقه خلیج فارس بودند مورد بررسی قرار گرفتند، افزود: در این تحقیق بر آن شدیم تا با بررسی امکان وجود این ماده در جلبک‎های بومی دریایی ایران بتوانیم جلبک‎هایی که توانایی تولید ماده هموتائورین را دارند شناسایی کنیم.

 

مهدی‎نیا همچنین با اشاره به نتایج این تحقیقات تصریح کرد: در این تحقیقات در ۱۰ نمونه از جلبک‎ها وجود ماده هموتائورین به اثبات رسید، ضمن این‎که بیشترین مقدار این ماده در جلبکی به نام ویکتیوتا وجود دارد. این جلبک از دسته جلبک‎های قهوه‎‌یی است.

 

مدیر گروه علوم زیستی دریا پژوهشگاه ملی اقیانوس‎شناسی و علوم جوی ابراز امیدواری کرد تا با پشت سرگذاشتن آزمایش‎های مربوط به سمیت و سایر آزمایش‎ها بتواند این جلبک بومی را به عنوان مکمل غذایی به جامعه معرفی کند.
0 1 1
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
افسانه پورصالحی
Afsaneh Poursalehi
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

فرایند پیری مغز, Androstendione, پلی‌مورفیسم, لاکتوباسیلوس, گروه خونی O, سکته مغزی, PBS: مخفف و مختصر شده براي peripheral blood smear, چرب, میکروارگانیسمها, کستهای اداری, كلرامفنيكل, تاثیر سطح ویتامین D در زنان باردار , Bacterial, الكتروشيميايي, هموگلوبین, غذاهای سرخ شده, نرمال, ﭘﭙﺘﯿﺪﻫﺎ, هتروفيل, کارسینوم, احساس خستگی و افسردگی, تست CRP يا C.reactive protein, سوسپانسیون, نانوفناوری, وارفارين, نوتروفیل, میکرولیتر, Anti TPO, مرگ و میر, ماکروسیت, ویسکوزیته, saturation, پوکی استخوان, فیبروکیستیک, نوترن بلارت, Isospora, ژن CDKN2A که مخفف Cyclin-dependent kinase inhibitor 2A, ويروس‌هاي, وارونگی, Longitudinal, الکالین, کرومونما, فاکتورهای, FASTING, آرتریول, ویتامین, دیونیزه, لپتین, درمان برگشت صفرا به گلو , لوسمي, Protein, بیماران التهاب مفاصل , کالچرها, کیت های الیزای HIV ،HCV, تاموکسیفن, هیستیدین, سرطانهای بدخیم, میتوز, دیاپدز, کلبسیلانمونیا, viroses, تترااستیک, کارینی, BOHB, منوکلونال, نوتروفیلشم, فورکتومی, Arsenazo, آوندها, هموگلوبین,