,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  گستره های تشخیصی خونشناسی(هماتولوژی)- نوتروفیل باند
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۱ مرداد  [11:15]  

شمارش افتراقی گلبول های سفید یکی از چندین آزمایش شمارش کل سلول های خونی یا همان CBC هست. شکل و ریخت شناسی سلول های رده های مختلف خونی یکی از وظایف رشته علوم آژمایشگاهی است که با تجربه و  اطلاعات تئوری به دست می آید. در گذشته مطالبی را در مورد ریخت شناسی انواع سلول های خونی در وبلاگ مغرفی کرده بودیم در ادامه، سلول های نوتروفیل را با هم مرور می کنیم. هما طور که می دونید نوتروفیل ها بیشترین درصد سلول های غیر اریتروئیدی را خون شامل می شوند و جز سیستم فاگوسیت چند هسته ای یا PMNs و اصلی ترین عضو این گروه است. میزان این سلول ها با تغییر تعداد و یا ظهور گرانول های مختلف در سیتوپلاسم نشان دهنده وجود عفونت یا بیماری ارثی است.

نوتروفیل باند(stab هم گفته می شود) یکی از اشکال رده های تولیدی نوتروفیل ها هست و قبل اینکه نوتروفیل به صورت بالغ در خون ظاهر شود باید از مرحله باند بگذرد. ریخت شناسی  اتصالات هسته در این حالت از حالت متا نازک تر و از حالت بالغ کلفت تر است و هسته به صورت لوبوله دیده نمی شود.. نوتروفیل باند هم در مغز استخوان و هم در خون محیطی به مقدار مشخص(در افراد بالغ 3 تا 5 %) قابل روئیت است. افزایش بیش از حد آن را باندمی می گویند.

سلول باند نوتروفیل

سلول باند نوتروفیل
1 -1 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کروموزوم‌‌‌‌‌‌‌ها, دکتر سعید مهدوی, آمنوره, ترومبوسیت, ترانسفرين, گرانولهای, پستان, پتوزیس, قلبیTroponin, گلوتیناسیون, تست های روتین, هیپوگلیسمی, ایجاد آدنوكارسینوم , مارکرهای, مینور, اتیلیک, گرانولوماتوز, مخمرها, مايكروباكتريوم, دستگاه تمام اتوماتيك الايزا , پاتوژنهای, BIOKIT اسپانيا, لوزالمعده, لایه های فوقانی شاخی پوست, سودوموناس, مرفولوژی, میکروبی, تخم انگل در ادرار, ویتامین, عوامل هورمونی, Abiogenesis, گلیکوزید, مایکو, کورتیزول, ميراسيديوم, حساسیت و اختصاصیت, گلیکوپروتئین, ملکولهای, یوروبیلین, هلیکوباکتر , کربوکسیل, مجاری ادراری , بیماری های قلبی, مستند سازی در آزمایشگاه, ابتلا به سرطان معده, تگومنت, کوکوباسیل, Uric, فیبرینوژن, گردن, كيت الايزاي T3, CO2, سل ریوی, نئومایسین, شيميوتاكتيك, نوترکیب, کپسیر, سیلندروئید, هایپرسگمانتاسیون, باكتريوري, ذرات, کلیندا, لومی, سیتوپلاسمی, ویتامین, ويتامين3, ویتامین, آندروژن, كلم, استئومالاسی,