,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  گستره های تشخیصی خونشناسی(هماتولوژی)- نوتروفیل باند
  تاریخ : ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۱ مرداد  [11:15]  

شمارش افتراقی گلبول های سفید یکی از چندین آزمایش شمارش کل سلول های خونی یا همان CBC هست. شکل و ریخت شناسی سلول های رده های مختلف خونی یکی از وظایف رشته علوم آژمایشگاهی است که با تجربه و  اطلاعات تئوری به دست می آید. در گذشته مطالبی را در مورد ریخت شناسی انواع سلول های خونی در وبلاگ مغرفی کرده بودیم در ادامه، سلول های نوتروفیل را با هم مرور می کنیم. هما طور که می دونید نوتروفیل ها بیشترین درصد سلول های غیر اریتروئیدی را خون شامل می شوند و جز سیستم فاگوسیت چند هسته ای یا PMNs و اصلی ترین عضو این گروه است. میزان این سلول ها با تغییر تعداد و یا ظهور گرانول های مختلف در سیتوپلاسم نشان دهنده وجود عفونت یا بیماری ارثی است.

نوتروفیل باند(stab هم گفته می شود) یکی از اشکال رده های تولیدی نوتروفیل ها هست و قبل اینکه نوتروفیل به صورت بالغ در خون ظاهر شود باید از مرحله باند بگذرد. ریخت شناسی  اتصالات هسته در این حالت از حالت متا نازک تر و از حالت بالغ کلفت تر است و هسته به صورت لوبوله دیده نمی شود.. نوتروفیل باند هم در مغز استخوان و هم در خون محیطی به مقدار مشخص(در افراد بالغ 3 تا 5 %) قابل روئیت است. افزایش بیش از حد آن را باندمی می گویند.

سلول باند نوتروفیل

سلول باند نوتروفیل
1 -1 0
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علی کیا
Ali Kia
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

سيستم استرپ – اويدين, ويتامين, اسمولاريته, Teluk, نفروپاتی, کورتیزول, كانولانيز, ضدویروسی, ویسکوزیته, GVHD, PBS: مخفف و مختصر شده براي peripheral blood smear, گزارش مرفولوژی RBC, saeedlab, میکروسکوپ, پروستات , ویتامین, نوترکیبی, Observational, هپاتیت, نیجر, نانوذرات, شته‌ها, شاپمن, کولورکتال, باند گاما و بتا در الکتروفورز چیست؟, Bioinspiration, دستکش برای تایپ, هیپوتالاموسی, كتاب بيوشيمي, کاپوزی, اروبيلينوژن, mirabilis, ترومبین, تليال, سیتوتوکسیک, انجمن آسیب شناسی ایران, هپاتوســلولار, سم اپسيلون, انافیلاکتیک, هورمون‌ها, Malaria, لنداشتاینر, peripheral, كوشينگ, پاندورا ویروس, فیلادلفیا, مگالوبلاستی, نانوبیوتیک, گلوبولینها, انجام تستهای سرولوژی , لوزالمعده, آپوسرولوپلاسمین, سیتوسکوپی, مجله PLOS ONE , اسپری بکلومتازون, تحقیقات, هموگلوبینهای, سودوموناس, فاسیولیازیس, میکروب شناسی, مایکو, پرمنگنات پتاسیم, نئوفرمانس, ویروس, اکسیتوسین, گرمایی, Hct, دکربوکسیل, نوتروفيل, پروتئينوري,