,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  موفقیت محققان جهاد دانشگاهی در راستای تولید آنتی‌بادی‌های منوکلونال
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ مرداد  [13:55]  

رییس پژوهشکده نانو بیوتکنولوژی پژوهشگاه ابن‌سینای جهاد دانشگاهی از دستیابی محققان این پژوهشگاه به تولید ستون پروتئین A خبر داد که امکان تخلیص ایمونوگلوبولین‌های پلی‌کلونال و منوکلونال با درجه خلوص بالا را به صورت آسان، بسیار سریع و کارآمد با قیمت بسیار ارزان فراهم می‌کند.

 

دکتر امیرحسن زرنانی  با بیان این مطلب گفت:‌امروزه طیف وسیعی از آنتی‌بادی‌های منوکلونال در دنیا تولید می‌شوند که به سبب نقش آنها در درمان بسیاری از بیماری‌ها به خصوص سرطان و بیماری‌های خود ایمنی توجه خاصی به آنها شده است. از سوی دیگر به سبب استفاده از آنها در بخش کلینیک و درمان توجه زیادی به خلوص بالای این آنتی‌بادی‌ها می‌شود.

 

وی افزود: از آنجایی که در پروسه خلوص یک پروتئین نیاز به روش ساده، سریع و آسان است، استفاده از ستون‌های تمایلی یا affinity بسیار کارآمد خواهد بود. همچنین به سبب میل تمایل بالای پروتئین A نوترکیب باکتری استافیلوکوکوس اورئوس به زنجیره ثابت آنتی‌بادی، این پروتئین بسیار مورد توجه بیوتکنولوژیست‌ها و شرکت‌های بزرگ تولید آنتی‌بادی قرار دارد.

 

رییس پژوهشکده نانو بیوتکنولوژی پژوهشگاه ابن‌سینا با بیان اینکه هدف این پروژه تهیه ستون‌های کروماتوگرافی تمایلی بر پایه پروتئین A نوترکیب باکتری استافیلوکوکوس اورئوس است که در کروماتوگرافی جذبی برای جداسازی IgG سرم استفاده می‌شود، تصریح کرد: در این پروژه ابتدا ژن پروتئین A از باکتری استافیلوکوکوس اورئوس استخراج شد و پس از کلونیگ ژن در پلاسمید بیانی مناسب مقدار زیادی پروتئین A نوترکیب تولید و بعد از مراحل خالص‌سازی بر روی ماتریکس مناسب سفارز B4 فعال شده با سیانوژن بروماید تثبیت شد. این ستون امکان تخلیص ایمونوگلوبولین‌های پلی‌کلونال و منوکلونال با درجه خلوص بالا را به صورت آسان، بسیار سریع و کارآمد با قیمت بسیار ارزانتر از نمونه خارجی و با کارایی مشابه ایجاد می‌کند.

 

به گفته وی این محصول در فاز آزمایشگاهی تولید شده و در صورت حمایت مالی امکان تولید انبوه آن وجود دارد.
0 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

محفظه‌هاي, پيلوري, فاویسم, پیستیوسپورم, ویتامین‌ها, ATP, فیلادلفیا, ریزمغذی‌ها, كلبسيلا, Staphilococcus, داروي گياهي انعقاد خون, نوشیدن, گزارش مرفولوژیRBC, ودئودنوم, فهلینگ, مولکول های قند موجود در مخاط معده , تستهای آزمایشگاهی, باند گاما و بتا در الکتروفورز چیست؟, کربوهیدرات, دندانپزشکان, هیبریدایسین, ویتامین, کیت های کالبایوتک, منوسیت, هليکوباکترپيلوري, سولفوساليسيليك, پانكراتيت, تخمدان, ائوزينوفيل, متابولیک, میکروبی, ژنهای, كلسیم, ‏Post-PCR‏, میکروبی, toxoplasma, تومورهای, میکروب‌ها, یاختگان, تومورهای, ورزش, ملانوم, انتروكوليتيكا, آسپریلوس فلاووس, CRF, آرتریت, لکوسیت, كروي, آزمایشهای مربوط به چربی خون, انجام آزمایش , Copper, HIGH, مکانیسمی, رسپتورها, ویسکوزیته, سيلندرهاي گلبول سفيد در عفونت كليوي, ویروس, کورتکس, نوکلئاز, نوزادان, کروموزوم‌‌‌‌‌‌‌ها, كيت هاي كالبيوتك, میکروب شناسی, جلبک‎های, کنترل میزان قند خون , انجمن علمی انتقال خون ایران, ماژور, جونیور, واکسن, میکرومتر,