,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  موفقیت محققان جهاد دانشگاهی در راستای تولید آنتی‌بادی‌های منوکلونال
  تاریخ : ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ مرداد  [13:55]  

رییس پژوهشکده نانو بیوتکنولوژی پژوهشگاه ابن‌سینای جهاد دانشگاهی از دستیابی محققان این پژوهشگاه به تولید ستون پروتئین A خبر داد که امکان تخلیص ایمونوگلوبولین‌های پلی‌کلونال و منوکلونال با درجه خلوص بالا را به صورت آسان، بسیار سریع و کارآمد با قیمت بسیار ارزان فراهم می‌کند.

 

دکتر امیرحسن زرنانی  با بیان این مطلب گفت:‌امروزه طیف وسیعی از آنتی‌بادی‌های منوکلونال در دنیا تولید می‌شوند که به سبب نقش آنها در درمان بسیاری از بیماری‌ها به خصوص سرطان و بیماری‌های خود ایمنی توجه خاصی به آنها شده است. از سوی دیگر به سبب استفاده از آنها در بخش کلینیک و درمان توجه زیادی به خلوص بالای این آنتی‌بادی‌ها می‌شود.

 

وی افزود: از آنجایی که در پروسه خلوص یک پروتئین نیاز به روش ساده، سریع و آسان است، استفاده از ستون‌های تمایلی یا affinity بسیار کارآمد خواهد بود. همچنین به سبب میل تمایل بالای پروتئین A نوترکیب باکتری استافیلوکوکوس اورئوس به زنجیره ثابت آنتی‌بادی، این پروتئین بسیار مورد توجه بیوتکنولوژیست‌ها و شرکت‌های بزرگ تولید آنتی‌بادی قرار دارد.

 

رییس پژوهشکده نانو بیوتکنولوژی پژوهشگاه ابن‌سینا با بیان اینکه هدف این پروژه تهیه ستون‌های کروماتوگرافی تمایلی بر پایه پروتئین A نوترکیب باکتری استافیلوکوکوس اورئوس است که در کروماتوگرافی جذبی برای جداسازی IgG سرم استفاده می‌شود، تصریح کرد: در این پروژه ابتدا ژن پروتئین A از باکتری استافیلوکوکوس اورئوس استخراج شد و پس از کلونیگ ژن در پلاسمید بیانی مناسب مقدار زیادی پروتئین A نوترکیب تولید و بعد از مراحل خالص‌سازی بر روی ماتریکس مناسب سفارز B4 فعال شده با سیانوژن بروماید تثبیت شد. این ستون امکان تخلیص ایمونوگلوبولین‌های پلی‌کلونال و منوکلونال با درجه خلوص بالا را به صورت آسان، بسیار سریع و کارآمد با قیمت بسیار ارزانتر از نمونه خارجی و با کارایی مشابه ایجاد می‌کند.

 

به گفته وی این محصول در فاز آزمایشگاهی تولید شده و در صورت حمایت مالی امکان تولید انبوه آن وجود دارد.
0 3 3
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
رویا فضلی
roya fazli
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هپارينه, پيلوري, تغییر ژنتیکی, جانوری, تخمدان‌های, گلوبول, بیوفیلم‌های لجن , dorostkar, ویالهای, هموگلوبين, فولات, ویروس اچ آی وی, اخبار آزمایشگاهی, كاناليكولار, هیالن, سينوزوئيد, باکتریوفاژها, وسترن, تئوفیلین, لاسا, توکوترینول, تکنیکهای, Hepatica, سالیسیلات, اکسیددوزنگ, گرما و حرارت, جایزه نوبل , هیپوفیز, آئدس, دیازو, هپاتیت حاد, عشق به کار, کروموزومها, ویروسی, فیلوباکترها, پستان, عفونت مجاری ادراری, كريپتوسپوريديوم, گلومرول, درمان هلیکوباکترپیلوری, آنزیم کراتینین کیناز, آنتی‌هیستامین, ساركوما, RNAi, هیدروژن, میتوکندریایی, بروسلاآگار, گلبول‌سفید, ﺗﺮﮐﯿﺒﺎت, سردردهای, محصولات برنزه کننده , دریافت‌کننده اعضای پیوندی, ترنس, چسباندن ناخن مصنوعی, لیپمیک, سروتونین, pRB, سلول‌های تومور فاقد FBP1, مسموميت, سم بوتولينوم, ديوکسين, آزمایشگاه کرایوگلوبولین , urine, پلاک, سیتوکروم, محیط باکتری, همولیتیک, ضدباكتريايي, سيستم استرپ– اويدين , موم,