,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  تولید تخمک از سلولهای بنیادی
  تاریخ : ۱۳۹۱ دوشنبه ۴ دي  [23:32]  

مجله علوم آمریکا موفقیت محققان ژاپنی درتولید تخمک از سلول های بنیادی را به عنوان یکی از 10 پیشرفت علمی 2012 برگزیده است.
به گزارش بنیان به نقل از japantimes.co.jp،  این مجله اعلام کرد: این موفقیت توسط گروهی از محققان ژاپنی به رهبری Michinori Saito استاد دانشگاه کیوتو درماه اکتبر تحت عنوان" تهیه یک ابزار قدرتمند برای مطالعه ژن ها و دیگر فاکتورهای موثر بر باروری و تکوین سلول های تخمک " منتشر شد.
در این مطالعه برای اولین بار، دانشمندان از موش برای تولید تخمک از سلولهای بنیادی پرتوان القایی که می تواند به هر نوع بافتی در بدن تبدیل شود استفاده کردند و با استفاده ازاین تخمک از طریق لقاح آزمایشگاهی موفق به تولید نوزادان موش شدند.
این مجله گفت که این روش هنوز بر روی سلول های انسانی استفاده نشده است چرا که دارای مشکلات اخلاقی است. با این حال داشتن یک راه بهتر برای مطالعه ژن ها و عوامل دیگری که بر تکوین سلول های تخمک تاثیر می گذارد، می تواند به محققان در درک برخی از انواع ناباروری ها کمک کند. 
Saito گفت: از انتخاب دستاوردهای تیمش به عنوان 10 طرح برتر بسیار شگفت زده شده است.0 2 2
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
امین بصیری
amin.basiri
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هتروفيل, عفونت سرخجه , هورمون شناسی, هیدروژنی, Antibiotic, عسل/PVA, کراتینین, تایوگلیکولات سدیم, PerzischeGolf, ویسکوزیته, ميانگين, ساختمان و غلظت پروترومبین و ترومبین , اپتيليال, بيماري‌هاي باكتريايي و ويروسي , پلاسما, استافيلوكوكوس, هاري, ریزلوله‌ها, ویروسها, تفسیر, بافت روده فعال, باکتریایی, انتریکا, مطب دکتر کرمانی متخصص رژیم و لاغری, منونوکلئوز, ژن PIA2 , هماتولوژی, phoenicis, بژوهشگران, گرمسیری, ويبريوكلرا, هماتولوژي, پزشکانی, روزنامه ايران, جامعه آزمایشگاهیان, ارز برای تامین دستگاه ها و ملزومات غیرضروری پزشکی, کاپوزی, دیوید بالتیمور , دیکلوفناک, پاندورا, نوزاد نرمال , Antigen-presenting cell, نیکوتین, کاتالاز, بيليروبين, لپتین, سکته قلبی حاد, حکیم سیّد اسماعیل جرجانی, قلبی و عروقی, چاقی, شته, Hook Effect, ورود, ترموسايكلرها, لاکتوتروپ, تخمدانها, آلدوسترون, باکتری‌هایی, پادتنی, الكالن, ویروس تبخال, گالاکتوز, تصلب شرائین, سمپاتیک, رشته علوم آزمایشگاهی, فواصلی, کلبسیلا, هموگلوبین, میکرون, دورنر,