,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  موفقیت محققان در شناسایی سرطان‌ پانکراس و پروستات با پروتئین‌های کلاژن مانند
  تاریخ : ۱۳۹۱ دوشنبه ۴ دي  [23:31]  

یک تیم تحقیقاتی با استفاده از این ویژگی سرطان که تومورها بافت اطراف سلول‌های بدخیم را تغییر می‌دهند، روشی یافته است که می‌توان با استفاده از آن سرطان را شناسایی کرد.
به گزارش سرویس فناوری ایسنا، در این روش با رشد تومور، کلاژن‌های موجود در اطراف سلول از بین می‌روند. با این کار می‌توان نوع جدیدی از فناوری تصویربرداری تشخیصی ارائه کرد که احتمالا روزی بتواند وجود سیگنال‌های بیماری را در بدن نشان دهد.
«مایکل یو» و «مارتین پومپر»، در مقاله‌ای که اخیرا در «Proceedings of the National Academy of Sciences» منتشر شده است، نشان دادند که با استفاده پروتئین‌ سنتزی در موش‌های آزمایشگاهی موفق به شناسایی سرطان‌های پانکراس، پروستات و همچنین فعالیت‌های غیرمعمول رشد استخوان‌ها شده‌اند. این پروژه با همکاری محققان مرکز عالی فناوری نانو سرطان جان هاپکینز انجام شده است.
پروتئین سنتز شده توسط تیم تحقیقات جان هاپکینز به‌ طور مستقیم در سلول‌های بیمار از بین نمی‌روند، بلکه به کلاژن‌های نزدیک آن چسبیده و به‌ دلیل بروز اختلالات در بدن از بین می‌روند. کلاژن فراوان‌ترین پروتئین بدن است که نوعی اسکلت برای رشد سلول‌های عصبی، پوست و استخوان است. ساخت و زوال کلاژن‌ها امری عادی است، اما سلول‌های ناسالم مانند سلول‌های سرطانی می‌توانند آنزیم‌هایی ایجاد کنند که این کلاژن‌ها را شکسته و تغییر شکل آنها را تسریع کند.
محققان می‌گویند این یک تغییر شکل غیر نرمال در کلاژن است که به‌ دلیل بیماری ایجاد می‌شود، پروتئین‌های سنتزی جدید می‌تواند این موضوع را شناسایی کنند.
«پمپر» می‌گوید: یکی از ضروریات موجود در حوزه تشخیص پزشکی، یافتن روشی غیرمخرب برای بررسی کلاژن‌های آسیب‌دیده است که در بسیاری از بیماری‌ها دیده می‌شود.
او می‌افزاید: «مایکل» توانست بفهمد که چه چیزی راه حل این مشکل است، در نهایت ما توانستیم این راه حل را به ابزاری برای شناسایی بیماری تبدیل کنیم.
پروتئین مورد استفاده در این مطالعه، پپتیدهای شبیه به کلاژن یا CMPs نام دارد. این پروتئین کوچک می‌تواند به‌ صورت فیزیکی به رشته‌های کلاژن آسیب‌دیده بچسبد به‌ ویژه‌ آنهایی که توسط عوامل بیماری شکسته شدند. روی هر یک از این پروتئین‌ها یک برچسب فلورسانس چسبیده می‌شود، به‌ طوری که با تصویربرداری میکروسکوپی این پروتئین قابل رویت خواهد شد. هر نقطه‌ای که درخشان بود، نشان دهنده وجود منطقه‌ای است که کلاژن آسیب‌دیده در آن تجمع یافته است.




0 0 0




نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
امین بصیری
amin.basiri
آرشيو نوشته ها
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

وارثتی, غيركونژوگه, ICSH, ساینس, هايپركروم, پزشك, Anemia, کاهش تعداد کارگران, تیموس, کولورکتال, ویتامینD, آنفولانزا, مينرالوکورتيکوئيدها, التهاب کیسه صفرا, کالیبراسیون لوپ میکروب شناسی, ارتقای کیفیت سلامت دهان و دندان, virion, مصرف زیاد سبزی, عكس‌برداري‌, تحقیقات, سرم كنترل‌هاي بين المللي بايورد, کورنل, بیماری DMD, اصول واکنش‌ در مراحل مختلف یک آزمون الایزا, باكتري‌ها, عوارض آميبيازيس, ويروس هاي ناشناخته, درمان بیولوژیک, علوم آزمايشگاهيان, الیگومنوره, فقرآهن, ویروس, اسپکتروفتومتر, ویروسی, سرطان لوزالعمده, لوپوس, كوآنتل, گيسما, جامعه آزمایشگاهی, کنوانسیون میناماتا, توضیحات, ائوزینوفیل, رشته های تخصصی آزمایشگاهی, آزﻣﺎﯾﺸﺎت, میکروبی, مقعرالطرفين, Diff: مخفف و مختصر شده differential, استرپتوکوکها, علوم آزمايشگاهي, الکل 75%, نیکوتین, هموگلوبین, HDL, باکتری لاکتوز مثبت, سارکوم, آلدوزستوز, اسپکترو, تاثیر سطح ویتامین D, رادیوگرافی, آسپتیک, هليکوباکترپيلوري, ديوكسي, گالاکتوز, رادیكال‌های, سمپلینگ استاندارد, سمپاتیک, اینترون, پژوهش‌ها, LDL, پيپت,