,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  محققان در ژاپن موفق به ساخت واکسن فشار خون شدند
  تاریخ : ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ خرداد  [4:58]  


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه اوزاکای ژاپن موفق به ساخت واکسن فشار خون شدند. نمونه تجربی این واکسن روی موش های آزمایشگاهی قادر به کنترل فشار خون این موجودات تا 6 ماه بوده است.

فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ ها وارد می شود تا خون در سراسر رگ ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا کند و در طول زمان ثابت باقی بماند ، بدن با مشکلات زیادی روبرو می شود.

به طور متوسط از بین هر سه فرد میانسال ، یک نفر به این عارضه مبتلا است . فشار خون بالا عامل اصلی بیماری های قلبی عروقی ، کلیوی ، سکته مغزی و اختلالات چشمی محسوب می شود.

محققان برای حل این مشکل واکسنی تولید کرده اند که قادر به کنترل فشار خون در مدل های حیوانی است. مدیر این پروژه معتقد است که با وجود موفقیت آمیز بودن این دستاورد در نمونه های حیوانی ، به زودی برای آزمایش های انسانی آماده می شود و با صرف کمترین زمان و هزینه ، این عارضه را کنترل می کند.

واکسن فشار خون به ویژه برای افرادی که در کشورهای فقیر زندگی می کنند و دسترسی به درمان و داروی های روزمره کاهش فشار خون برایشان دشوار است ، توسعه داده شده است.

بر اساس آمار ، حدود 1.8 میلیارد نفر در سراسر جهان از فشار خون بالا رنج می برند و نکته حائز اهمیت این است که حدود 50 درصد این افراد، از شرایط خود بی اطلاع هستند و به هیچ اقدامی برای کاهش فشار خون دست نمی زنند.

نتایج این تحقیقات در نشریه Hypertension منتشر شده است.

 

 

برگرفته از پزشکان بدون مرز
0 نظرات  با روزه هورمون های بدن خود را تنظیم کنید
  تاریخ : ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ خرداد  [4:19]  

روزه می تواند بر کنترل ترشح هورمون ها ، تنظیم و عملکرد آنها در بدن تاثیر داشته باشد .
زیرا دلیل بسیاری از اختلالات هورمونی رژیم غذایی نامتعادل و ناسالم که باعث اختلال در سوخت و ساز بدن می شود به وجود می آید. یک رژیم غذایی متعادل و مناسب می تواند تا حد زیادی باعث تنظیم فعالیت هورمون ها ،متابولیسم و تنظیم قند خون شود که تنظیم نبودن قند خون منجر به بسیاری از بیماری ها می شود .البته روزه با کاهش قند خون کبد را کنترل می نماید و با سوختن گلیکوژن ها کبد پاک سازی می شود.
ماه مبارک زمان فرصتی است که با رژیم غذایی سالم و متعادل سیستم هورمونی بدن را تنظیم نماییم.
 
0 نظرات  ارتباط اسید شیکوریک در گیاهان و مقابله با آلزایمر
  تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۶ خرداد  [5:9]  

 
نتایج تحقیقات جدید که بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شده نشان می دهد اسید شیکوریک سبب بهبود حافظه در تست های رفتاری می شود. بنابراین احتمالاً اسید شیکوریک می تواند به حفظ حافظه در بیماران مبتلا به آلزایمر و سایر بیماری های عصبی کمک کند. اسید شیکوریک ترکیبی است که در حداقل 63 نوع از گیاهان و سبزیجات مانند کاسنی ، کاهو و ریحان یافت می شود. اسید شیکوریک خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و می تواند با برخی آسیب های سلولی که توسط استرس اکسیداتیو ایجاد می شوند، مقابله کند.
بیماری آلزایمر رایج ترین شکل دمانس ( زوال عقل ) بوده و حدود 80-60 درصد موارد دمانس را شامل می شود. تخمین زده می شود که در هر 66 ثانیه یک نفر در ایالات متحده به بیماری آلزایمر مبتلا می شود و این بیماری ششمین علت عمده مرگ در این کشور است.
یکی از اولین علائم بیماری آلزایمر از دست دادن حافظه است. علائم بیماری در مراحل ابتدایی خفیف بوده و بیماران مشکلاتی در به خاطر آوردن وقایع و اتفاقات اخیر دارند. در مراحل انتهایی ، بیمار ممکن است در شناخت افراد خانواده ، به یاد آوردن نام آن ها یا تشخیص محیط اطراف با مشکل روبرو شود.
هرچند داروهایی برای کاهش شدت بیماری به مدت محدود وجود دارد اما در حال حاضر هیچ راهکاری برای مقابله با کاهش حافظه مرتبط با آلزایمر وجود ندارد. 


منبع:Chicoric acid supplementation prevents systemic inflammation-induced memory impairment and amyloidogenesis via inhibition of NF-κB. The FASEB Journal, 2016.

برگرفته از YOUR DOCTOR
0 نظرات  نتیجه بررسی کمپانی BIORAD برای تمام کیت های ویتامین D
  تاریخ : ۱۳۹۶ جمعه ۵ خرداد  [22:32]  

آیا می دانستید ؟؟؟؟؟


نتیجه ارزیابی کنترل کیفی خارجی بر روی اندازه گیری مقدار ویتامین D توسط شرکت BIORAD از بین 22 نوع کیت ویتامین D کمپانی های بزرگ آزمایشگاهی نشان می دهد که فقط 2 نوع کیت توانسته اند در تمام 4 سطح سرم کنترل های
 Liquichek شرکت BIORAD در محدوده مجاز اندازه گیری نمایند که یکی از این کیت ها، Calbiotech امریکا می باشد. تنیجه این بررسی همخوانی کیت ویتامین D کمپانی Calbiotech را با دو روش بسیار حساس و دقیق، یعنی گاما و HPLC نشان می دهد.

کارشناسان ایرانی، لایق بهترین ها هستند و برای کارکردن با برترین برند آزمایشگاهی دنیا می توانید با شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز نماینده انحصاری کمپانی CALBIOTECH در ایران تماس حاصل فرمایید.       73 - 44711870 -021

 
0 نظرات  کشف اهمیت آزمایش ادرار در آزمایشکاه
  تاریخ : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳ خرداد  [23:29]  


محققان به تازگی دریافته اند که با استفاده از آزمایش ادرار می توان سلامت رژیم غذایی افراد را بررسی نمود . یک آزمایش 5 دقیقه ای می تواند شاخص های بیولوژیکی ناشی از تجزیه مواد غذایی مانند گوشت قرمز ، مرغ ، ماهی ، میوه ها و سبزیجات را در ادرار اندازه گیری نماید. این آزمایش نشان می دهد که یک شخص چه مقدار چربی ، شکر ، فیبر و پروتئین مصرف کرده است. در مطالعه حاضر از 19 نفر خواسته شد که 4 نوع رژیم غذایی مختلف از بسیار سالم تا بسیار ناسالم را رعایت کنند. سپس نمونه ادرار افراد از نظر صدها نوع ترکیب که متابولیت نامیده شده و از تجزیه مواد غذایی در بدن تشکیل می شوند، اندازه گیری شد.
اگرچه این تحقیق در مراحل ابتدایی است اما محققان امیدوارند که در آینده با توسعه این روش قادر به پیگیری رژیم غذایی افراد باشند. این آزمایش همچنین می تواند در برنامه های کاهش وزن به منظور نظارت بر مصرف مواد غذایی بکار رود. شواهد نشان می دهد که افراد رژیم غذایی خود را به طور نادرست ثبت می کنند. به طوریکه افراد چاق یا مبتلا به اضافه وزن معمولاً مصرف مواد غذایی ناسالم را کم و مصرف میوه و سبزیجات را بیش از میزانی که مصرف کرده اند، گزارش می کنند. به گفته محققان در حال حاضر ضعف بزرگ تمام مطالعات انجام شده در زمینه تغذیه و رژیم غذایی این است که امکان اندازه گیری دقیق آنچه افراد می خورند، وجود ندارد. تحقیقات تنها بر گزارشاتی که مردم در مورد رژیم روزانه خود می دهند، استوار است. درحالیکه بررسی ها نشان داده حدود 60 درصد افراد آنچه را که می خورند، به اشتباه گزارش می کنند.


منبع:


Objective assessment of dietary patterns by use of metabolic phenotyping: a randomised, controlled, crossover trial .Lancet Diabetes and Endocrinology, 2017.
برگرفته از YOUR DOCTOR
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه عرب
fatemeh arab
آرشيو نوشته ها
1396/3   1396/1   1395/11  
1396/2   1395/12  
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

SigmaAldrich–Invitrogen-, شيميوتاكتيك, آپاندیس, Diphyllobothrium latum scolex, HCG, Персијски, کاندیدا, هموگلوبین, کلومیفن, ژلاتینی, سکته مغزی, ویروس, کورینه, الكتروفورز, سلول های عادی, ویروسها, آبدوست, مصرف لبنیات, کامپوزيت, آدرنال, آنزیم فوماریل استواستات هیدرولاز, ليشمانيوز, Myeloblastosis, گرانولهای, روش كيت ويتامين دي, هپاتیت, هیپوتالاموس, هیپوفیز, توربيدو, لزیون‌های جلدی, هیبرپلاریزاسیون, میکروارگانیسم‌ها, آنتی‌اکسیدان‌های, واكوئل گليكوژني, سیوز, استرپتوكوكوس, مصرف مواد فيبردار, ویروسها, تست های اعتیاد, لوکوسیت, کیسه‌ی صفرا, ویتامین, هموگلوبین, TG, micrograph, متیلن, انکوباتور37, کمبود ویتامین d, بیکربنات, کاهش کراتینین , هموگلوبین, متیل پردنیزولون, فلور, آﺑﮕﺮﯾﺰ, سروتونین, پکتین, دانشگاه آکسفورد, پیگمانت, گیلاس, گرانولها, دیگوکسین, پیگمان, داروهای كاهش دهنده ی كلسترول خون , ابتلا به چاقی, پپتیدهای, ویروس , بيمارستاني, سوزش, ویروس, تست آمفتامين ,