,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
1 نظرات  چاشنی های مفید برای مغز شما
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت  [17:35]  

پژوهشگران آمریکایی در بررسی نمونه های خونی بیماران مبتلا به آلزایمر نشان داده اند که کورکومین مانع از بروز بیماری های فراموشی مثل آلزایمر می شود.

 
کورکومین (که یکی ماده شیمایی در ادویه کاری است) سلولهای ایمنی از نوع ماکروفاژ را تحریک می کند تا" بتاآمیلوئید" پروتئینی که پلاک های مغزی در بیماران آلزایمری را تشکیل می دهد) پاک کند.

این ماده شیمایی جزء فعال در ترکیبات" کورکومینوئیدی" (ماده طبیعی یافت شده در ریشه زرد چوبه است"

زردچوبه عنصر اصلی در پودرهای کاری است و برای محافظ مغز در برابر بیماری های بسیاری مانند فراموشی و آلزایمر نیز به کار می رود.

نکته: ادویه کاری را تا جایی که می توانید چاشنی بسیاری از غذاهای خود قرار دهید تا در آینده کم تر دچار مشکلات مغزی، آلزایمر و فراموشی شوید.0 نظرات  هشدار پزشکان نسبت به باکتری خطرناکتر از ایدز
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت  [17:32]  

پزشکان در رابطه با یک باکتری جدید هشدار داده اند که در نهایت می تواند کشنده تر از ایدز باشد.

 

این استرینهای مقاوم به آنتی بیوتیک گونورآ که اکنون به عنوان یک ابرباکتری در نظر گرفته می شوند دو سال پیش در ژاپن کشف شد.

کارشناسان هشدار داده اند که تأثیرات این باکتری شبیه ایدز است.

دکتر آلن کریستیانسون متخصص پزشکی طبیعی گفت: این باکتری می تواند در کوتاه مدت بسیار وخیم تر از ایدز باشد، چرا که این باکتری تهاجمی تر است و انسان را به سرعت آلوده می کند.

حتی با وجودی که حدود ۳۰ میلیون نفر از انسانها به علل مرتبط با ایدز در سراسر جهان جان خود را از دست داده اند، اما کریستیانسون اعتقاد دارد که تأثیر باکتری گونورآ مستقیم تر است.

وی اضافه کرد: آلودگی با این باکتری ممکن است فرد را دچار شوک عفونی کند و در عرض چند روز وی را به کام مرگ بکشد، این بیماری بسیار خطرناک است.

ویلیام اسمیت مدیر اجرایی موسسه ائتلاف ملی مدیران بیماریهای آمیزشی گفت: این وضعیت اضطراری است و با گذشت زمان خطرناک تر می شود.

این استرین گونوروا یا HO۴۱ دو سال پیش در ژاپن کشف شد و در مقوله بیماریهای آمیزشی قرار می گیرد. باکتری آن به درمانهای کنونی آنتی بیوتیکی مقاوم است و آن را در مقوله سایر باکتریهای مقاوم چون MRSA و CRE قرار می دهد.

این ابرباکتری نیمی از افرادی را که آلوده کند به کام مرگ می کشد.

اسمیت گفت: تاکنون هیچ مورد مرگ به این باکتری نسبت داده نشده است، اما تلاشها برای مبارزه با آن ادامه دارد و پزشکان همچنان به هشدار دادن درباره آن ادامه می دهند چرا که این ویروس از پتانسیل تبدیل شدن به یک فاجعه برخوردار است.0 نظرات  آبریزش بینی ممکن است ناشی از نشت مایع مغزی باشد
  تاریخ : ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت  [17:28]  

گاهی آبریزش بینی یک علامت ساده مربوط به آلرژی یا سرماخوردگی نیست، بلکه عارضه ای وخیم تر در کار است.

 

به گزارش لایو ساینس این همان واقعه ای بود که برای جو نگی ساکن آریزونای آمریکا رخ داد که پس از یک سال دچار بودن به آبریزش بینی به پزشک مراجعه کرد.

او می گوید به نقطه ای رسیده بودم که همیشه باید در جیبم دستمال کاغذی می گذاشتم.

دکتر نگی به او گفت که آبریزش بینی اش در واقع مربوط به مایع مغزی اش است که از طریق حفره بینی اش نشت می کند. نگی می گوید: " راستش را بخواهید تا سر حد مرگ ترسیده بودم. "

عارضه ای که او به آن دچار بود را" رینوره مایع مغزی نخاعی" می نامند که البته چندان شایع نیست.

این عارضه ناشی از پارگی های کوچک در غشای احاطه کننده مغز است. این وضعیت ممکن است به علت ضربه شدید مغزی، عوارض جراحی یا فشار بالا درون جمجمه ای رخ دهد.

از آنجایی که مغز در هر روز حدود ۵۰۰ میلی متر مایع مغزی- نخاعی تولید می کند، آبریزش بینی ممکن است به طور بی پایانی ادامه یابد.

به گفته متخصصان این عارضه ممکن است برای مدت زیادی تشخیص داده نشده باقی بماند، زیرا آن را به بیماری های شایع تر نسبت می دهند.

در برخی موارد این نشت مایع مغزی ممکن است به خودی خود متوقف شود، اما خطر واقعی نادیده گرفتن این عارضه است: نشت مایع مغزی- نخاعی در صورت درمان نشدن ممکن است به عفونت و ایجاد مننژیت مرگبار بینجامد.

در مورد نگی نیز ابتدا پزشکان مجبور شدند مننژیت او را درمان کنند تا بعد بتوانند با عمل جراحی جلوی نشت مایع مغزی- نخاعی را بگیرند.
این جراحی معمولا شامل ترمیم کردن سوراخی است که در غشاهای مغزی باعث نشت مایع شده است؛ این عمل جراحی در اغلب موارد از راه حفره بینی انجام می شود و نیاز به برش جمجمه یا مغز ندارد.
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
parvin heidari
persian golf
آرشيو نوشته ها
1392/2   1391/7   1391/2  
1391/9   1391/4   1391/10  
1391/8   1391/3  
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

micrograph, در معرض اشعه UV, مانيتورينك, بیوشیمیایی, ائوزينوفيلهاي, Biomedical, تولید استخوان, ارولوژي, نمونه, خوددرمانی , ارتقای کیفیت سلامت دهان و دندان, هیپوتالاموسی, PKU, ساركوما, هیدروکسی, پروفسور Anaissie, استراز, کەنداوی, کاربران, یازدهمین, لنفوسیتها, تغییرات در صورت مزد و حقوق کارکنان, گزیلوز, دستگاه الکترولیت آنالایزر, گردش, میکروسکوپی, دیژیتال, سرطان معده, هیپوریک, هورمون, اسيد فوليك, گلوکوز, مقطراستريل(DDW), میکروبی, رشته میکروبیولوژی, chromosome, ویتامین‌های, کیت الايزا, آئروسل, هماتولوژي, آپولو, عفونت‌ها, Rouleaux, هورمون, تست IgG Avidity, آلژینات و ژلان, دﺗﺮﺟﻨﺖ, قرص های مکمل ویتامین, ویروس شناسی , ویروسها, آندوسكوپ, کشتTributyrin, مرگبارترین نوع سرطان , stool, تخليص, مرفین, آنزیمولوژی, ویروس, viruses, ویروس, آزمایشگاه برای تولید خون مصنوعی, تخمک‌ها, ویروس, رنگ اورامین, ژن RB یا همان ژن رتینو بلاستوما, میکروبیولوژی, داروهای کشنده سرطان, میکروارگانیسم‌ها, پنمونیه, گلوتاتیون و کاتالاز و سوپراکسید دیس موتاز,