,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
2 نظرات  دانلود کتاب ایمونولوژی ابوالعباس (Abul K. Abbas)
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۲۷ تير  [15:10]  

سلام به دوستان عزیز

این هم از دانلود بعدی که قولش رو بهتون داده بودم . امروز کتاب ایمونولوژی ابوالعباس رو برای دانلود قرار دادم . امیدوارم که مفید باشه براتون.

کتاب ایمونولوژی ابوالعباس کتاب رفرانس معرفی شده برای بسیاری از گرایش های است که واحد ایمنی را باید پاس کنند و یا امتحان بدهند . این کتاب به زبان فارسی هم ترجمه شده است . کتابی که برای دانلود معرفی شده است به صورت کاملا رنگی و با فرمت CHM است . تمامی مباحث تئوری ایمنی شناسی در 5 بخش معرفی شده است . ویرایش 5 کتاب در وبلاگ معرفی شده است در حالی که ویرایش 6 این کتاب هم روانه بازار شده است و اگر لینکی ازش پیدا کردیم در وبلاگ معرفی خواهیم کرد .

  • حجم کتاب 47 مگابایت است .
  • برای دانلود کلیک کنید |
  • پس از دانلود ،  نظر فراموش نشود5 نظرات  دانلود نرم افزار آزمایشگاهی مخصوص موبایل
  تاریخ : ۱۳۹۱ دوشنبه ۱۹ تير  [9:37]  

دوستان عزیز سلام از نظرات دوستانی که ابراز علاقه کرده بودند به ایجاد بخش دانلود در وبلاگ من ممنون هستم .همونطور که قبلا وعده داده بودم از امروز شروع کردم به گذاشتن نرم افزارهایی جالب در مورد علوم آزمایشگاهی .لطفا بعد از دانلود نظر یادتون نره.

نرم افزار موبایل بنام quick lab reference که قابل نصب بر روی ورژن های ۱.۶ به بالای سیستم های ANDROID می باشد.نرم افزاری که دارای تست های بسیار عالی و روتین آزمایشگاهی هستش و به نظرم بسیار پر کاربرد.نمایی از نرم افزار

نصب کنید و ازش استفاده کنید و اگر حالشو داشتید مارو دعا کنید

ناگفته نماند سعی دارم که نسخه جاوا رو هم تهیه کنم تا همگی دوستان بتونن ازش استفاده کنن.

موضوعات : خون شناسی ، باکتری شناسی ، بیوشیمی ، سم شناسی ، ویروس شناسی ، ایمنی شناسی و دیگر شناسی ها!!!

حجم دانلود : ۳.۶ مگابایت

لطفا برای دانلود کلیک کنید

لظفا بعد از دانلود نظر فراموش نشه

 
6 نظرات  آیا با ایجاد بخش دانلود نرم افزار و کتاب و مقاله علوم آزمایشگاهی در وبلاگ من موافقید؟؟؟
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۳ تير  [12:52]  

دوستان عزیز فاسکویی سلام

امروز چند نرم افزار جالب برای موبایل و کامپیوتر در رابطه با علوم آزمایشگاهی و همچنین کتاب و مقالاتی رو پیدا کردم که خیلی جالب هستن .

میخواستم بزارمشون توی وبلاگم برای دانلود ولی با خودم گفتم بزار اول از دوستان فاسکوییم نظرسنجی کنم ببینم کسی علاقه داره تا براش بزارم دانلود کنهو

پس لطف کنید نظر خودتون رو در بخش نظر دهی به این پست ارسال کنید
0 نظرات  با موافقت وزارت بهداشت ، کلیه مشاغل آزمایشگاهی در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار گرفت.
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۳ تير  [12:50]  

وزارت بهداشت  موافقت خود را با قرارگیری کلیه مشاغل آزمایشگاه (اعم از تکنسین، کمک تکنسین،کاردان، کارشناس و…) در زمره مشاغل سخت و زیان آور اعلام کرد. جا دارد از زحمات مدیریت و اعضای انجمن فناوران علوم آزمایشگاهی جهت پیگیری این امر تقدیر و تشکر شود.

برای مشاهده آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور اینجا را کلیک کنید.
بطور مثال “سابقه بیمه مشاغل سخت و زیان آور به ازای هر سال یک و نیم سال محاسبه می شود ” (+) و یا اینکه “در قانون مشاغل سخت و زیان آور داشتن سابقه کار ۲۵ سال متناوب و یا ۲۰ سال متوالی مبنای محاسبه بازنشستگی  است.”(+)
0 نظرات  chimeric blood group
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۳ تير  [12:49]  

In 1953 a human chimera was reported in the British Medical Journal. A woman was found to have blood containing two different blood types. Apparently this resulted from cells from her twin brother living in her body.[10] More recently, a study found that such blood group chimerism is not rare.[11] An06 a woman was denied public assistance when DNA evidence showed that she was not related to her children. After hearing of a human chimera in New England, it was eventually found that she too was a chimera and thus had two sets of DNA.[13]

(http://en.wikipedia.org/wiki/Chimera_(genetics

NOTE: A small number of people have two different ABO blood types. They are not simply AB codominant. Apparently, most of these blood chimera individuals shared a blood supply with their non-identical twin before birth. In some cases, people are unaware that they had a twin because he or she other report of a human chimera was published in 1998, where a male human had some partially developed female organs due to chimerism. He was conceived by in-vitro fertilization.[12] In 20died early in gestation and was spontaneously aborted. As many as 8% of non-identical twins may have chimeric blood. Some people are microchimeric–they have a small amount of blood of a different type in their system that has persisted from a blood transfusion or passed across the placental barrier from their mother before birth. Likewise, fetal blood can pass into a mother’s system. This fact has led some researchers to suggest that the significantly higher frequency of autoimmune disorders in women is a result of the presence of foreign white blood cells that had come from their unborn children during pregnancy.

http://anthro.palomar.edu/blood/ABO_system.htm
0 نظرات  سمینارها و کنگره های تیر ماه 1391
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۳ تير  [12:46]  

عرض سلام و ادب خدمت دوستان و همراهان صمیمی وبلاگ... ضمن تبریک به مناسبت اعیاد با شکوه شعبانیه، یاد آور می شوم که یکی از الزامات رشد و ارتقای علمی اهالی جامعه علوم آزمایشگاهی، برگزاری دوره های آموزش مدون ( در غالب کنگره، سمینار، سمپوزیوم، کارگاه و... ) از سوی انجمن ها و مراکز علمی پژوهشی می باشد که بدون شک نقش مهمی در اعتلای کیفیت خدمات آزمایشگاهی خواهد داشت. به همین دلیل یکی از رسالت های مهم وبلاگ جامع علوم آزمایشگاهی، اطلاع رسانی درست و به موقع این دوره ها است. امیدوارم با برنامه ریزی و حضور در این قبیل برنامه ها ، گامی مهم در راستای افزایش سطح دانش خود برداریم.

  • سمينار عفونت هاي استافيلوکوکسي و چالش هاي پيش رو/ تهران، هتل میگون شمیرانات

کسب اطلاعات بیشتر

  • کارگاه نانوتکنولوژی مقدماتی و کاربرد آن در پزشکی، داروسازی و صنایع مختلف/ تهران، انستیتو پاستور ایران

کسب اطلاعات بیشتر

  • سیزدهمین کنگره سراسری و دومین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران/ دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

کسب اطلاعات بیشتر

  • کارگاه طیف سنجی مادون قرمز و کاربرد آن در علوم مختلف پزشکی، داروسازی، بیوشیمی و .../تهران، انستیتو پاستور ایران

کسب اطلاعات بیشتر
0 نظرات  کشت سلولی در ویروس شناسی
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۳ تير  [12:26]  

بحثی که امروز در این پست دنبال میکنیم در مورد کشت سلولی ( یا همون کشت بافت Cell Culture ) هست. امروزه یکی از روش هایی که برای ایزوله کردن ویروس ها در آزمایشگاه های میکروب شناسی انجام می دهیم استفاده از محیط های کشتی است که حاوی سلول های خاص است. این محیط ها باعث می شود که ویروس ما در محیط آزمایشگاهی یا In Vitro رشد کرده و بتوانیم آن را ایزوله کنیم. شاید دانشجویان دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی مثل خودم تنها تئوری این مطالب را آموزش دیده اند ولی امروزه استفاده از این روش ها به امر رایجی در کشور های پیشرفته تبدیل شده است بنابراین تک تک ما باید نسبت به این روش ها آشنایی مقدماتی داشته باشیم. ویروس میکروارگانیمسی است که با نفوذ به سلول اثرات مختلفی را بر روی ماکرومولکول ها و پروتئین های سلول هدف می گذارد یکی از راه های تشخیص این ویروس ها توسط بررسی اثرات آنها بر روی سلول های محیط کشت است.  انکلزیون ها یا تغییراتی که در سطح سلول ها می دهد برای شناسایی بسیاری از ویروس ها در کشت سلولی استفاده می شود.

کشت سلولی در واقع استفاده از سلول های یوکاریوت، پروکاریوت و یا گیاهی است که برای ایزوله کردن ویروس از آن ها استفاده می کنیم. این روش برای اولین بار در سال 1907 ( اگر درست یادم مونده باشه)توسط رز هانسون مورد استفاده قرار گرفت.  نکته بسیار مهم در این کشت ها این است که باید شرایط تحت کنترل باشد و تمامی شرایط اپتیم برای سلول ها در دسترس باشد چون در اینجا بر خلاف محیط های کشت باکتریایی، محیط ما زنده است و باید مثل پرستار مراقب آنها باشیم. امروزه بیشتر از محیط های کشتی که از سلول های جانوران مشتق شده است استفاده می شود و در کشور ما هم در دسترس هستند مثلا DMEM , EMEM. به طور خلاصه از سه نوع سلول ( بر اساس شکل و ظاهر) در محیط های کشت سلولی استفاده می کنیم:

  1. سلول های شبیه اپی تلیال( Epithelial-like cells)
  2. سلول های شبیه  لنفوبلاستی( Lymphoblast-like cells)
  3. سلول های شبیه فیبروبلاستی( Fibroblastic)

سلول های فیبروبلاست سلول های شبیه اپی تلیال سلول های لنفوبلاستیک

قبل از معرفی این سلول ها دو تکنیکی که در کشت سلولی استفاده می شود را باید بهتون معرفی کنیم:

یکی استفاده از سلول های چسبنده (Adherent Cell ) است. به زبان ساده نحوه کشت در این تکنیک بدین صورت است که سلول ها به هم چسبیده هستند و به راحتی نمی شود آنها را پاساژ ( ساب کالچر- Sub culture ) داد چون این سلول ها در داخل فلاسک های کشت ما متصل هستند و زمانی که می خواهیم آنها را پاساژ دهیم( زمانی که سلول های ما در فلاسک به اصطلاح سرریز می شوند) باید سلول ها را از هم جدا کنیم ولی این به سختی انجام می گیرد. در دهه های گذشته یکی از پیشرفت های کشت سلولی همین مشکل ما را حل کرده است. بیولوژیست ها آنزیمی هایی مانند کلاژناز متصل به EDTA را تولید کرده اند که به وسیله آن می توانیم این سلول ها را از هم جدا کنیم از طریق جداسازی سلول ها از طریق هضم کردن ماتریکس بین سلولی. پس این روش متصل به سطح هست. راستی برای شستشوی سلول ها هم در کشت سلولی از محلول PBS استفاده می کنیم.

روش دیگر استفاده از سوسپانسیون است، این روش بر خلاف روش بالایی به راحتی پاساژ داده می شود چون مایع هست و نیازی به این همه سختی ندارد. در این روش یک سوم فلاسک را خالی می کنیم و سپس با محلول محیط اولیه خودمان ( که قبلا گرم شده است) آن را پر می کنیم. به همینراحتی می توان آن را پاساژ داد.

سلول های اپی تلیال و سلول های فیبروبلاست  ( مثلا سلول های اپی تلیال کلیه میمون سبز آفریقایی که بهش Vero می گوئیم) در تکنیک اول یا همون سلول های چسبنده استفاده می شود در حالیکه از لنفوبلاست های معمولا در سوسپانسیون استفاده می شود.

از هر روشی که استفاده می کنیم به علت افزایش سلول ها و کاهش منابع غذایی باید سلول ها را ساب کالچر یا همان پاساژ داد. بدین ترتیب سلول ها در چرخه رشد خود باقی می مانند و نمی میرند. بعد از پاساژ دادن های مختلف بالاخره سلول های ما به دست می آید که به آنها لاین سلولی می گویند. در واقع ما در این لاین ها ویروس ها ( یا هر چیز دیگه که نیازش داریم ) را کشت می دهیم. این لاین های سلولی به صورت تجاری در دسترس هستند وانواع مختلفی دارند. با توجه به نوع سلولی که به آن نیاز داریم می توانیم از آنها استفاده کنیم. این چند نکته مواردی بود که الان تو ذهنم بود و براتون پست کردم اگر فرصت شد تو ادامه بیشتر در این زمینه بحث خواهیک کرد. از شما هم درخواست داریم که تجربیات خودتان در این زمینه را در اختیار بچه های علوم آزمایشگاهی قرار بدهید تا ما تازه وارد ها بیشتر با دنیای زیبای رشته خودمون آشنا شویم.
0 نظرات  رکورد جهانی اهدای خون با حضور 40 پزشک انتقال خون شکسته می شود
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۳ تير  [12:24]  

همزمان با سالروز میلاد حضرت بقیه الله اعظم (عج) قرار است با همكاری كانون دیده بانان شهر، ركورد جهانی اهدای خون در یك روز و در یك مكان با مشاركت هنرمندان، ورزشكاران، مسئولین و عموم مردم شكسته شود.

دكتر 'مجید مسلمی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این روز نیروهای انتقال خون استان تهران با راه اندازی مركز سیار اهدای خون در یافت آباد و ایجاد 20 تخت فعال در دو شیفت صبح و عصر پذیرای اهداكنندگان خون هستند.

وی اظهار داشت: در این مركز سیار پس از ثبت نام اهدا كنندگان، انجام آزمایشات تست هموگلوبین به منظور طبیعی بودن آن، زیر نظر مسئولان مربوطه از داوطلبان خون گرفته می شود.

مسلمی با بیان اینكه امیدواریم در این روز شاهد استقبال گسترده مردم از اهدای خون باشیم، افزود: پس از اهدای خون در این مكان با رعایت تمام استانداردهای لازم، كیسه های خون اهدایی توسط مسئول مربوطه كنترل می شود.

وی یادآور شد: خون های اهدایی پس از انجام آزمایشات غربالگری، گروه بندی شده و به صورت فرآورده های خونی به بیمارستان های استان تهران توزیع می شود.
0 نظرات  دانلود اطلس هماتولوژی
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۳ تير  [12:22]  

 

 

دانلود اطلس هماتولوژی با حجم ۶٫۱ مگ : DOWNLOAD

 (Color Atlas of Hematology – Practical and Clinical Diagnosis (Thieme 2004
0 نظرات  دو ماهنامه آوای آزمایشگاه
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۳ تير  [12:15]  

سال دوم شماره هشتم – خرداد ماه ۹۱
در این شماره میخوانید:
شناسنامه فارسی
مقالات علمی
خطای های تشخیصی در بخش باکتری شناسی- ۱
Salmonella Typhi
آزمایش های غربالگری نوزادان بیماری Arginino Succinic Aciduria – ASA Lyase
Citrullinemia – ASA Synthase
استاندارد های تائید شده در حوزه مارکرهای سرمی
غربالگری مادران باردار از نظر اختلالات کروموزومی
معرفی انواع پانل های غربالگری سرمی و نحوه تفسیر آنها
چند سئوال اساسی در بانک خون
بررسی درصد فراوانی بیماری سل در دهه های سنی مختلف،
درمیان بیماران مبتلا به سل ریوی و خارج ریوی
بناهمخوانی در گزارش گروه ( Rh(D بیماری که سابقه اهدای خون داشته است.
با فن آوران
کنترل کیفیت درب خشا نگل شناسی
تازه ها و گزیده ها
استفاده از تکنولوژِی طیف سنجی جرمی MALDI-TOF در
عفونت های ادراری (UTI)
چرا یونهای کلسیم و فسفات در مایعات خارج سلولی رسوبن میکنند؟
فرهنگی و اجتماعی
هزینه مرده ها درایران

برای دانلود کلیک کنید
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
sajjad tardasti
sajad.petroleum
آرشيو نوشته ها
1392/9   1391/9   1391/4  
1392/4   1391/8   1391/3  
1392/2   1391/5  
پیوندها
علوم آزمایشگاهی واحد پزشکی تهران
علوم آزمایشگاه
علوم آزمایشگاهی
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

اکس-مارسی, همولیتیک, EDTA, ناخن ضخيم و زردرنگ , محسوس, پکتین, سم آفلاتوکسین, سیستم ایمنی بدن, مينرالوکورتيکوئيدها, محیط‌های, واﮐﺴـﻦ, هموليز, هماتولوژی, سکته قلبی حاد, قارچ پنی سیلیوم, نمونه, هماتولوژی, بیماری کوشینگ, باکتریوفاژها, Immunofinnation, حکیم جرجانی, فرمول FlhD4C2, استروژنی, انتروباكتر, میلوما, جداسازی, pseudocyst, کاهش وزن , رولوفورمیشن, اسپری بکلومتازون, BLAST, ماتریکس, تبریک روز علوم آزمایشگاهی, چای, مایکو, تست های تشخیص عدم اعتیاد , پولیپها, كازئین, سیلسیوس, تست های آزمایشگاهی, آزمایش های هورمونی, آدنیلیک, RPR, سمپلینگ, رزکسیون, دکتر بهزاد پوپک, انترفرون, لنفوییدی, پروتکل, تليال, میکروتوم, کفش های پاشنه بلند, لقاح, کولونوسکوپی, آنیزوسیتوز, استئومالاسی, کروماتوگرافی, پلی‌مورفیسم, همولیتیک, مولکولی, اتیولوژیک, منابع ایمنی شناسی, انمي ناشي از هموليز, RED, ایمونولوژیک, تامین داروی اینترفرون بتا, عفونت های قارچی دستگاه گوارش, پلی ساکاریدها, signaling, مکانیسمی,