,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  زنجفیل
  تاریخ : ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۹ تير  [21:51]  

 

زنجفيل ادويه‌اي قديمي، درمانگري جديد
 
اثراتي را كه براي زنجفيل در طب سنتي جهان و ايران ذكر نموده‌اند شامل آثار مقوي قلب، ضد تهوع و استفراغ، افزايش قواي جنسي، ضد درد و درد مفاصل، ضد نفخ، افزايش دهنده هوش و حافظه، ادرارآور و آثار ارزشمند ديگر است.
 
زنجفيل يا زنجبيل گياهي است با نام علميZingiber officinalis و نام عمومي Ginger كه بومي نواحي قاره آسيا بوده ولي به علت استفاده وسيع در حال حاضر در استراليا، برزيل، چين، هند، جامائيكا و غرب آفريقا كشت مي‌گردد. قسمت مورد استفاده اندام زيرزميني آن است كه از قديم به عنوان گياه دارويي و غذايي مورد مصرف مي‌باشد. اين گياه در ايران نمي‌رويد و از قديم جزو اقلام وارداتي بوده است.
 
زنجفيل از زمان باستان در طب سنتي چين و هند (آيورودا) جايگاه خاصي داشته و در قرن 13 ميلادي به اروپا راه يافته است. اثراتي را كه براي زنجفيل در طب سنتي جهان و ايران ذكر نموده‌اند شامل آثار مقوي قلب، ضد تهوع و استفراغ، افزايش قواي جنسي، ضد درد و درد مفاصل، ضد نفخ، افزايش دهنده هوش و حافظه، ادرارآور و آثار ارزشمند ديگر است. ابن‌سينا در كتاب قانون راجع به زنجفيل چنين فرموده است: زنجفيل داراي مزاج گرم و خشك، داراي آثار ملين و بادشكن، افزايش دهنده هوش و حافظه، برطرف كننده تيرگي چشم، افزايش دهنده شهوت، بندآورنده اسهال، هضم كننده و مقوي كبد و پادزهر حشرات موذي است. همچنين در كتاب مخزن الدويه از منابع مهم طب سنتي ايران و جهان راجع به زنجفيل چنين نوشته است: زنجفيل مقوي قوت حافظه، هاضمه، معده و كبد است. ضد كرم، ادرارآور، ضد اسهال و رفع تشنگي مي‌كند. افزايش دهنده‌ قواي جنسي، رفع درد مفاصل و رفع سموم حيوانات را دارا است.
 
 
تحقيقات سال‌هاي اخير بر روي زنجفيل تمامي تجارب طب سنتي را تاييد نموده و به همين دليل صنايع دارويي جهان داروهاي زيادي از آن تهيه و به بازار عرضه نموده‌اند. براي استفاده راحت و صحيح زنجفيل، جديدا قطره‌اي از آن به بازار عرضه شده و از طريق داروخانه‌هاي سراسر كشور و بدون نسخه در اختيار مصرف كنندگان مي‌باشد. نام اين فرآورده آرومين (Arheumin) مي‌باشد و در مشكلات مفاصل (دردهاي دست، پا، كمر و گردن)، گوارشي (اسهال، نفخ، درد و اسپاسم)، تهوع و استفراغ (زمان حاملگي، مسافرت و شيمي درماني)، ناتواني جنسي، سرماخوردگي، اختلال هوش (آلزايمر) و ضعف ايمني بدن مورد مصرف است.
 0 نظرات  ریتالین
  تاریخ : ۱۳۹۰ شنبه ۱۸ تير  [21:41]  

ریتالین

مد شده است كه براي بيدار ماندن در شب‌هاي كنكور دانشجويان از داروي ريتالين استفاده مي‌كنند.

متيل فنيديت ، ( MPH ) ( Methgl phenidate ) با نام تجاري ريتالين يا نوارتيس در سال1954 به بازار دارويي دنيا عرضه شد. و در ابتدا قرار بود دارويي براي درمان افسردگي ، خواب‌آلودگي در طول روز و سندرم خستگي مزمن باشد ، اما به تدريج بعضي مطالعات نشان دادند كه مي‌شود از اين دارو در درمان بچه‌هايي كه دچار اختلال بيش فعالي و كم توجهي هستند ( ADHD ) استفاده كرد. 
تجویز ریتالین توسط پزشک متخصص باعث می‌شود تا 75 درصد این کودکان قدرت فکر کردن مداوم به موضوعی واحد را در حد کودکان عادی داشته باشند. قسمت قابل توجهی از این افراد در سنین نوجوانی و حتی بزرگسالی نیز نباید قرص‌ها را ترک کنند چون با کنار گذاشتن دارو تمرکز فکری خود را نیز از دست می‌دهند. 
کاربرد دوم ریتالین برای افراد مسنی است که به علت کهولت ، قسمت عمده شبانه‌روز را در خواب به سر می‌برند. آنها با خوردن یک قرص در ابتدای روز هوشیاری خود را حفظ می‌کنند. معمولاً به عوارض مصرف قرص در این گروه سنی چندان توجهی نمی‌‌شود مخصوصاً که این افراد در سال‌های آخر عمر خود هستند. 
غیر از این 2 کاربرد اصلی ، پزشکان متخصص اعصاب و روان ریتالین را به صورت محدود برای بیمارانی که دچار خواب‌آلودگی شدید باشند نیز تجویز می‌کنند. ریتالین ازجمله داروهایی است که هنوز مطالعه کافی بر روی آثار و عوارض آن انجام نشده است و به عنوان مثال فرضیاتی در مورد ارتباط آن با درمان پارکینسون وجود دارد. 
دوز این دارو براساس نیازها و عکس العمل‌های فردی تعیین می‌گردد. درکودکان ( 6 سال و بالاتر ) بادوز 5 تا 10 میلی گرم سه بار در روز شروع شده و درهفته 5 تا 10 میلی گرم در دوز روزانه افزوده می‌شود. حداکثر دوز روزانه 60 میلی گرم است. در بالغین دوز روزانه 30-20 میلی گرم می‌باشد. 
مدت هاست پزشكان و بعضي محققان مخالف دارو به دنبال اثبات عوارض جانبي مصرف اين دارو هستند، اما سال 1998 گروه مصرف‌كننده جديدي براي اين دارو معرفي شد ؛ دانشجويان ، دانش‌آموزان دبيرستاني و نوجواناني كه مي‌خواستند شب‌هاي امتحان كمي بيشتر بيدار بمانند.
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
gholamali nazary
ghnazary
آرشيو نوشته ها
1391/3   1390/6   1390/11  
1391/2   1390/5   1390/10  
1390/9   1390/4   1389/7  
1390/8   1390/3   1389/10  
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

هماگلوتیناسیون, سرماخوردگی, سيتوپلآسم, هيپوكروم, بيماري‌ هوچكين‌, ویتامین, محدوده, پیریمیدینی, عرق بیش از حد, ميكروارگانيسم, واﮐﺴﻦ, ائوزینوفیلی, داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی, لوب, اورمی, پستانداران, متاستازهای, مدفوع, کپسول بومن پرفوزیون یا فیلتراسیون, заліў, ميكروب, نوشابه‌های, میکروسکوپ, پورینی, فنازوپيريدين, اسموتیک, مکیدن, پنومونیا, محققان دانشگاه ویرجینیا, RF یک مارکر سرولوژیک, rubella, هموگلوبین, Electron microscopy, بيماري بومي, Sodium, کوهلر و میلستین, میکرودرم , هليكوباكتر, آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر, تالاسمی, بیماری کوشینگ, میکروسکوپ, تومورمارکر, تبریک, رسپتورها, نوتروفیلها, ویروسها, توبولی, درد مفاصل, ميكروائروفيل, ویروس, انتقال ویروس کرونا, پنومونی, گرانول, کاربرد باربادی, ويروس هاي ناشناخته, HCT-HGB-PLT-MCH-MCV-MCHC-MPV-RDW-……, هیپوتیروئیدی, میلوما, کریمه, کوتیکول, نوزادان, iron/serum, پاتولوژی و میکروب شناسی, فاسیولیازیس, كلونيزه, لیسانس, ویتامین, پیوند, کوشینگ,