علایم شدیدتر عفونت خون

۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين 18:36 | ghnazary

نظرات : 0

  در صورتی که عفونت پیشرفت کند علایم شدیدتری ممکن است پیدا شود مانند -          التهاب در سرتاسر بدن -          تشکیل بسیاری از لخته های کوچک در رگهای خونی کوچک -          افت فشار خطرناک درخون -          نارسایی یک یا چند اندام

علایم اولیه عفونت خون

۱۴۰۰ دوشنبه ۳۰ فروردين 18:34 | ghnazary

نظرات : 0

یک پزشک معالج زمانی درخواست کشت خون میدهد که فرد علامت ها و نشانه های سپتی سمی داشته باشد که نشان میدهد که باکتری ها یا قارچ ها یا محصولات سمی آنها به بدن آسیب میرسانند.افردی که سپتی سمی دارند ممکن است علایم زیر را داشته باشند -          تب -          تهوع -          تنفس سریع و ضربان قلب تند -          گیجی -          کم ادراری

آزمایش هایی که ممکن است همراه کشت خون درخواست شود - بخش دوم

۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين 18:24 | ghnazary

نظرات : 0

  اغلب یک CBC همراه و یا پیش از کشت خون درخواست میشود تا تعیین شود که فرد دچار افزایش و در برخی موارد دچار کاهش گلبولهای سفید شده است یا خیر.گاهی آزمایش های دیگر مانند پنل شیمی برای بررسی سلامت فرد درخواست میشود.گاهی کشت ادرار یا خلط یا CSF‌ درخواست میشود تا منبع عفونت معلوم شود.

آزمایشهایی که ممکن است همراه کشت خون درخواست شود - بخش اول

۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين 18:23 | ghnazary

نظرات : 0

 داشته باشد با این کشتهای خون معمول نمیتوان آنها را شناسایی کرد. آزمایش هایی که ممکن است همراه کشت خون درخواست شود رنگ آمیزی گرم – یک آزمایش نسبتا سریع برای شناسایی کلی باکتری ها است.بیشتر در مورد ادرار یا خلط استفاده میشود.رنگ آمیزی مستقیم خون برای شناسایی باکتریها حساس نیست. آزمایش تعیین حساسیت – نوع داروی ضد میکروبی را که موثر است تعیین میکند.

کاربرد کشت خون

۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۵ فروردين 18:40 | ghnazary

نظرات : 0

  کشت خون برای شناسایی وجود باکتری ها یا قارچ ها در خون و برای درمان بیماری بکار میرود.این آزمایش برای پی بردن و شناسایی عفونت خونی که به آن سپتی سمی گفته میشود انجام میشود.اگرچه ازنمونه های خونی برای شناسایی ویروس ها نیز استفاده میشود اما کشت های خون معمول نمیتوانند ویروس ها را رشد دهند و بنابراین اگر فردی ویرمی داشته باشد با این کشتهای خون معمول نمیتوان آنها را شناسایی کرد.