فاکتورهای خطر و آزمایشات غربالگری سرطان پروستات - بخش چهارم

۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير 7:2 | ghnazary

نظرات : 0

 فاکتورهای خطر و آزمایشات غربالگری سرطان پروستات  فاکتورهای خطر از عوامل مهمی که باید هنگام آزمایش غربالگری باید در نظر داشت این است که خطر شخصی پیشرفت سرطان پروستات چقدر است. -          خطر متوسط : افراد سالم با هیچ فاکتور خطر. -          خطر افزایش یافته : مردان افریقایی امریکایی تبار یا مردانی که پدر یا برادر آنها قبل از سن 65 سالگی تشخیص داده شده اند. -          خطر بالا: مردان با بیش از یک وابسته خانوادگی که در سنین اول زندگی مبتلا شده اند.   آزمایشات اگر میخواهید آُزمایش بدهید آزمایشات زیر توصیه میشود. -          آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات .آزمایشی است که بر روی خون انجام میشود وسطح این آنتی ژن را در خون میسنجد.   -          آزمون مقعدی با انگشت.بخشی از آِزمون فیزیکی است که پزشک با استفاده از دست غده پروستات را آزمایش میکند.

تصمیم های آگاهانه در غربالگری سرطان پروستات - بخش سوم

۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير 6:59 | ghnazary

نظرات : 0

 تصمیم های آگاهانه در غربالگری سرطان پروستات  علی رغم اینکه پرسشهای زیادی که درباره غربالگری سرطان پروستات مطرح است بیشتر سازمانهای مرتبط با سلامت توافق دارند که مردان باید یک اطلاعات متعادلی درباره غربالگری سرطان پروستات دریافت کنند و توصیه میکنند که مردان باید در این باره با پزشک معالجشان بحث کنند.   شما باید خطرات-عدم قطعیت ها – مزایا و محدودیتهای آزمایش سرطان پروستات و درمان آن را بدانید و با پزشک معالجتان بحث کنید تا گزینه های موجود را شناخته و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهتر است.قبل از اینکه غربالگری پروستات را انتخاب کنید باید مزایا و معایب آزمایش را بر پایه سن – امید به زندگی – سابقه خانوادگی – نژاد – سلامت کلی – نتایج آزمایش های قبلی و تحمل خطر فردی ارزیابی کنید.

نکات مهم در غربالگری مردان از نظر سرطان پروستات - بخش دوم

۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير 6:25 | ghnazary

نظرات : 0

 نکات مهم در غربالگری مردان از نظر سرطان پروستات غربالگری مردان از نظر سرطان پروستات بسیار مهم است موضوعات مهمی که در این ارتباط مطرح است شامل : -          فناوری امروزی نمی تواند تشخیص دهد که کدام سرطان پروستات کند رشد و کدام تند رشد است.و اینکه کدام سرطان پروستات ممکن است هرگز سلامت و امید به زندگی فرد را هرگز تحت تاثیر قرار ندهد. -          آزمایشهای غربالگری برای آنتی ژن اختصاصی پروستات تمام موارد را شناسایی نمیکند.و تمام نتایج بالا برای آنتی ژن اختصاصی پروستات دلیل بر سرطان نیست. -          تشخیص از طریق بیوپسی (با کمترین خطر از نظر عفونت و خونریزی ) عوارض جانبی درمان ( که میتواند سبب اختلال در نعوظ و بی اختیاری گردد)میتواند بالقوه آسیب زا باشد.بیشتر سرطان های پروستات کند رشد بوده و ممکن است مشکلی ایجاد نکنند. -          نتایج بررسی های طولانی مدت در مورد اینکه آیا آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات نرخ بقا را در مبتلایان به این بیماری بهبود میبخشد یا خیر بی نتیجه بوده است.    

سرطان پروستات - بخش اول

۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير 6:22 | ghnazary

نظرات : 0

 سرطان پروستات  مقدمه  سرطان پروستات دومین سرطان تشخیص داده شده با فراوانی بالا در مردان پس از سرطان پوست است.از هر 7 مرد امریکایی یک نفر به سرطان پروستات مبتلا میشود این نرخ ابتلا در بین مردان 65 سال و به بالا دیده شده است.بعضی از سرطانهای پروستات سریع رشد میکنند و طی چند ماه یا چند سال منجر به مرگ میگردند اما بسیاری از آنها به آهستگی رشد کرده و تهدید جدی را برای سلامت فرد ایجاد نمیکنند.

توصیه ها در غربالگری پوکی استخوان - بخش ششم

۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير 7:2 | ghnazary

نظرات : 0

 توصیه ها در غربالگری پوکی استخوان    بنیاد ملی پوکی استخوان توصیه میکند: -          زنان 65 سال و بالاتر و نیز زنان جوان یائسه که دارای فاکتور خطر هستند و نیز زنانی که یکبار شکستگی استخوا ن داشته اند باید آزمایش غربالگری را انجام دهند. -          مردان با سن 70 و بالاتر و مردانی با سن 50 تا 69 که دارای فاکتور خطر هستند و یا کسانی که شکستگی داشته اند باید غربالگری را انجام دهند.   کالج پزشکان امریکا توصیه میکند:   -          توصیه میکند که برای مردان مسن ارزیابی دوره ای از نظر پوکی استخوان انجام شود و بررسی با اشعه ایکس برای کسانی انجام شود که در معرض خطر افزایش یافته بوده و دارو مصرف میکنند.