,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  نرمی و لطافت پوست با استفاده از ترکیب زیره | زیره سیاه برای لاغری و کاهش وزن
  تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر  [21:26]  

نرمی و لطافت پوست با استفاده از ترکیب "زیره"


ترکیب پودر زیره با آب‌جوش می‌تواند باعث نرمی و لطافت پوست صورت شود؛ در این مطلب توضیحات آن را بخوانید.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ اگر "زیره" با آرد باقلا، پودر و خمیر شود و روی ورم‌ها گذاشته شود، التهاب‌ها ورم‌ها را از بین می‌برد.

می‌توانید غذاهای گوشتی را با زیره بپزید تا مضرات گوشت را کم و غذا را خوشمزه‌تر کند.

مخلوط کردن زیره با برنج و غذاهای دیگر باعث لاغری می‌شود چون بسیار گرم است، هر نوع ورم و چاقی را از بین می‌برد.

خیلی از افراد ترجیح می‌دهند برای لاغری و کاهش وزن از گیاهان دارویی استفاده کنند که یکی از این گیاهان دارویی "زیره سیاه" است.

اگر زیره را در ظرفی خیس کنید و با آب آن صورت خود را بشویید، رنگ صورتتان باز می‌شود.

پودر زیره را با آب‌جوش مخلوط کنید و روی صورت خود بگذارید و نرمی و لطافت را به صورت خود هدیه بدهید.
0 نظرات  ایران از کشورهای مطرح خاورمیانه در حوزه درمان دیسک بدون جراحی
  تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر  [21:16]  

ایران از کشورهای مطرح خاورمیانه در حوزه درمان دیسک بدون جراحی

یک فلوشیپ فوق تخصصی درد گفت: ایران از کشورهای مطرح خاورمیانه در حوزه درمان دیسک بدون جراحی شناخته می‌شود به طوریکه سالانه صدها نفر از بیماران کشورهای همسایه برای درمان وارد ایران می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد رضا کاظمی با اشاره به اینکه استفاده از شیوه های کمتر تهاجمی باعث سرعت در بهبودی، کاهش صدمه به عصب، عروق و بافت ها شده و احتمال عفونت های سطحی و عمقی ستون فقرات را به طور چشمگیری کاهش می دهد، اظهار داشت: در حال حاضر ایران به عنوان یکی از کشورهای مطرح خاورمیانه در حوزه درمان دیسک بدون جراحی شناخته می‌شود به طوریکه سالانه صدها نفر از بیماران کشورهای همسایه برای درمان وارد ایران می شوند.

وی تصریح کرد: برخی از بیماران تصور می‌کنند که هر اقدامی برای درمان ضایعه نخاعی باعث فلج شدن و یا از کار افتادگی آنها می شود درحالی که این افراد باید بدانند که اساس درمان دیسک کمر در جهت کاهش و یا تسکین درد و برطرف کردن بیرون زدگی دیسک و کاهش فشار به ریشه های عصبی است و شیوه های کمتر تهاجمی چنین عوارضی ندارند.

این پزشک ادامه داد: جراحی تنها راه درمان نیست بلکه بسیاری از دیسک ها می توانند با استراحت، دارو، تمرین های فیزیکی و درمان های غیرتهاجمی نظیر لیزر، مانیپولیشن و تزریقات، کنترل و بهبود یابند و درصورت عدم پاسخ به این شیوه های درمانی می توان مرحله درمانی بعد مبتنی بر دستکاری فتق بیرون زده دیسک را اجرایی کرد.

وی شیوه "آلترناتیو" عمل دیسک "اینترونشن" را یکی از مناسب ترین شیوه های کمتر تهاجمی ستون فقرات و گردن دانست و افزود: این عمل بدون برش جراحی انجام می شود که طی آن سوزن و وسایل خاص وارد دیسک معیوب شده و در داخل دیسک بیرون زده تغییراتی ایجاد می شود که فشار داخل دیسک و منطقه بیرون زده کاهش یابد و فشار از روی ریشه عصبی برداشته شود.

کاظمی اضافه کرد: درمانهای اینترونشنال با هدایت دستگاه مولد اشعه ایکس (فلوئوروسکوپی) و یا سی تی اسکن در اتاق عمل انجام می شود و با هدایت این دستگاهها، پزشک به وسیله سوزنهای خاص وارد مرکز دیسک شده و با استفاده از "ازن" یا "دیسکوژل" باعث تغییرات شیمیایی هسته و کاهش فشار دیسک شده که منتج به کاهش فشار و بیرون زدگی دیسک می شود. همچنین می توان با استفاده از لیزر و یا رادیو فرکوئنسی موجب افزایش دما و تبخیر قسمت کوچکی از هسته دیسک شده و فشار داخل دیسک را کاهش داد.

وی با بیان اینکه پیشرفت های فن آوری در کشور باعث شده، درمان دیسک کمر و گردن به روش عمل بسته "اینترادیسکال" انجام شود افزود: روش جراحی ستون فقرات بسته(MISS) شامل یک برش طولانی نمی شود و آسیب قابل توجهی را به عضلات مجاور ستون فقرات وارد نمی کند به همین دلیل این شیوه درد کمتر و ریکاوری سریعتری خواهد داشت، در روش های اینترادیسکال، با سوزنهای مخصوص و با هدایت دستگاه رادیولوژی(فلوروسکوپ) به صورت زنده از مسیر حرکت سوزن عکس برداری می‌شود، سوزن وارد مرکز دیسک شده و باعمال تغییرات شیمیایی و یا حرارتی در هسته دیسک، موجب کاهش فشار داخلی دیسک گردیده که در نهایت سبب برگشت پذیری ناحیه بیرون زده دیسک می شود.

کاظمی در پایان خاطر نشان کرد: اگر چه اعمال اینترونشنال و عمل بسته دیسک، انقلابی در درمان دیسک و بیماران دارای مشکلات تنگی کانال ستون فقرات به حساب می آید ولی آنچه مهم است مراجعه به موقع بیمار برای درمان است به همین دلیل بیمارانی که از این درد رنج می برند باید بدانند که با به تعویق انداختن روند درمان خود تنها باعث می شوند که درمان های کمتر تهاجمی در آنها غیرعملی و کارساز نباشد و مجبور شوند با شیوه های تهاجمی تری نظیر جراحی های باز مورد درمان قرار گیرند که البته عوارض و خطرات آن را نیز باید بپذیرند.
2 نظرات  افزایش خطر سکته مغزی با مصرف قرص‌های ضدبارداری
  تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر  [7:5]  

نتایج محققان نشان داد؛ افزایش خطر سکته مغزی با مصرف قرص‌های ضدبارداری: پژوهشگران می‌گویند قرص‌های ضد بارداری می‌توانند جلوی خون‌رسانی به مغز را بگیرند. به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس یک پژوهش تازه از دانشگاه لویولا در شیکاگوی آمریکا مصرف قرص‌های ضد بارداری خطر سکته‌های ایسکمی مغزی را افزایش می‌دهد. سکته ایسکمی اغلب به دلیل لخته خونی که رگ‌های خون‌رسان به مغز را مسدود کرده است رخ می‌دهد. به گفته متخصصان سکته در دانشگاه لویولا داروهای پیشگیری خوراکی خطر سکته ایسکمی را افزایش می‌دهد اما این خطر در زنانی که دیگر عوامل سکته را ندارند پایین است. در این پژوهش ساز و کارهای متعددی از جمله بالا بردن فشار و انعقاد خون مطرح شده که توضیح می‌دهد چرا داروهای پیشگیری خوراکی خطر سکته ایسکمی مغزی را افزایش می‌دهد. سارکیس مورالس ویدال، عصب‌شناس، توضیح می‌دهد: داروی مطلوب باید کمترین میزان استروژن و پروژستین را داشته باشد که در پیشگیری از بارداری موثرند و در عین حال آثار مضر آن به حداقل برسد. در زنانی که عوامل دیگر سکته را نیز دارند، خطر بیشتر است و در اغلب موارد داروهای پیشگیری خوراکی توصیه نمی‌شود. این عوامل، فشار خون بالا، استعمال دخانیات، سردرد میگرنی، و به ویژه میگن‌های اختلالات حسی (آورا)‌ را شامل می‌شود.
0 نظرات  خواص لوبیا قرمز برای لاغری، قلب و گوارش
  تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر  [7:1]  

خواص لوبیا قرمز برای لاغری، قلب و گوارش: پژوهشگران می‌گویند مصرف لوبیا قرمز منجر به کاهش اضافه وزن، کاهش خطر بیماری‌ها و حملات قلبی و بهبود عملکرد دستگاه گوارش می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر لوبیا قرمز مدت طولانی‌تری به شما احساس سیری می‌دهد زیرا فیبرهای حل‌شدنی دارد. پروتئین هم به شما احساس سیری می‌دهد و بنابراین به کاهش وزن کمک می‌کند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد کسانی که لوبیا قرمز بیشتری مصرف می‌کنند اضافه وزن کمتری دارند. لوبیا قرمز سرشار از اسید آمینه است که در ساخت پروتئین نقش دارد. پروتئین به ساختار سلول‌ها و تنظیم آن‌ها کمک می‌کند و در کارکرد بافت‌ها و اندام‌ها نقش دارد. بررسی اطلاعات ژنتیکی دی‌ان‌ای نشان می‌دهد که پروتئین به شکل‌گیری ملکول‌های تازه هم کمک می‌کند. لوبیا قرمز به سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند و فعالیت روده‌ها را منظم می‌کند زیرا میزان خوبی فیبر رژیمی دارد. همچنین سلامت روده را با بهبود کارکرد انسدادی افزایش می‌دهد و میزان باکتری های سالم که از بیماری های روده پیشگیری می‌کنند را بالا می‌برد. بر اساس پژوهش‌ها مصرف روزانه لوبیا قرمز خطر سکته، حمله قلبی و دیگر بیماری های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد. نوع خاصی از فیبر رژیمی که در لوبیا قرمز هست هم کلسترول بد LDL را کاهش و کلسترول خوب HDL را افزایش می‌دهد.
0 نظرات  طب سنتی | ۲ آنتی‌بیوتیک طبیعی قوی برای درمان آنفلوآنزا و سرماخوردگی
  تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۷ آذر  [5:20]  

طب سنتی | ۲ آنتی‌بیوتیک طبیعی قوی برای درمان آنفلوآنزا و سرماخوردگی: اگر مبتلا به سرماخوردگی شدید یا آنفلوآنزا شده‌اید‌، یکی از بهترین تدابیر درمانی استفاده از این دو آنتی‌بیوتیک طبیعی بسیار قوی است ... به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ یکی از مهمترین مشکلاتی که فصل پاییز می‌تواند در بسیاری از افراد ایجاد شود سرماخوردگی خصوصاً سرماخوردگی ویروسی آنفلوآنزاست که باید تدابیری را در این خصوص برای پیشگیری و یا درمان آن در نظر داشت. بدون تردید با انجام این تدابیر می‌توان در پیشگیری از بیماریهای فصل پاییز و نیز درمان آن گامی مؤثر برداشت. مهمترین تدبیر طب اسلامی و طب ایرانی در فصل پاییز‌، داشتن پوشش مناسب به‌منظور مبارزه با سرمای این فصل است؛ اگر می‌خواهید به بیماریهای صعب‌العلاج مبتلا نشوید لازم است به این نکته مهم اهتمام زیادی داشته باشید. باد و سرمای پاییزی‌، بیماری‌زاست؛ استارت بسیاری از بیماریهای صعب‌العلاج سرطانی از جمله سرطان خون و لنفومها‌، سرطان مغز استخوانها و ... با فرا رسیدن فصل پاییز کلید می‌خورد! در حدیثی از امیرالمؤمنین علی(ع) آمده است که ایشان فرمودند‌: "اغتنموا برد الربیع فانّه یعمل بابدانکم کما یعمل باشجارکم و اجتنبوا برد الخریف فانّه یعمل بابدانکم کما یعمل باشجارکم" یعنی "غنیمت شمرید باد بهاری را که با کالبدهای شما آن کند که با درختان شما و بپرهیزید از سرمای خزانی که با کالبدهای شما آن کند که با درختان شما". اگر مبتلاً به سرماخوردگی شدید یا آنفلوآنزا شده‌اید‌، یکی از بهترین تدابیر درمانی خوردن آب انار و زیتون استبه این طریق که اناری را دربسته و کامل روی شعله نگهداشته تا کامل از درون پخته شود‌، سپس آن را در دستهایتان با انگشت شست‌تان‌، خیلی سبک فشار می‌دهید تا آب دانه‌های انار چلانده شود‌، سپس با نی سوراخش کرده و درونش را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون پرکنید، دوباره روی بخاری گذاشته بعد از کمی گرم شدن آب انار و روغن زیتون داخل انار را بمکید. با پختن انار آنتی‌بیوتیک خیلی قوی به‌وجود می‌آید که هر عفونت ناشی از سرماخوردگی مثل گلودرد و گوش‌درد را درمان می‌کند؛ این مخلوط را هر شب به‌ مدت 5 شب موقع خواب میل کنید و بعد از آن چیزی نخورید. برای تکمیل در امر درمان‌، هر روز صبح ناشتا به‌ مدت 7 روز پیاز کاملی را سیخ زده و روی شعله نگهداشته تا کاملاً کباب شود سپس آن را از سیخ کشیده و لایه‌های داخلی پیاز کباب‌شده را میل کنید. این دو تدبیر درمانی را می‌توان برای پیشگیری و درمان عفونت فارنژیت، سرفه‌ها‌، عفونت سینوسها و سینوزیت‌، آسم و نفس‌تنگی و هر نوع سرماخوردگی در نظر گرفت. حمزه سام دلیری؛ پژوهشگر و مدرس طب ایرانی
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
1397/9   1396/2   1395/5  
1397/3   1396/12   1395/4  
1397/2   1396/11   1395/3  
1397/1   1396/10   1395/2  
1396/9   1396/1   1395/12  
1396/8   1395/9   1395/11  
1396/7   1395/7   1395/10  
1396/6   1395/6   1395/1  
1396/3  
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

لکوسیتهای, بیمار, رشته های طب انتقال خون, مایس), آسپريلوزيس, بيماري آنفولانزا, آزمايشاتي, ویتامین, آزمون دستیاری, قاعدگی(LMP), HIV1/2 , هیبرید, گرانولوما, اورئوس, لنفاوي, لوسین, RF, فولیکولها, مشخصات E.coli لاکتوز, آنافيلاكسي, فرانسيسلاتولارنسيس, marrow, لیز غیر طبیعی, منطقه خلیج فارس, خال‌های پوستی, فرانیسیسلا تولارنسیس باسیلهای پلی مورف, ايمونوساپرس, میکروسکوپ, آندروژنیک, هماتولوژی, اثرات ضدسرطانی, انواع سرطان خون, الـکتروشیمـیایی, هورمونهای, تفاوت اب مقطر و اب ديونيزه, کینین, مسموميت‌ها, نمونه مايع مفصل, مورفولوژیکی, ﺗﺮﮐﯿﺒﺎت, لومبار, دندانپزشکی, کروموزومها, پروتیئن, گوجه‌فرنگی, ویروسها, دکتر محمود محمودیان شوشتری, ایزومتریک, وسترن, بیماری DMD, پورفوبیلی, لكوسيت, معرف ریسازورین در محیط تایو, بيوتروريسم, گلومرولهای, میکروارگانیسمها, تروفوزوئیت, مادرزادی, مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری سال 92 , کلرانفنیکل, هماتولوژی, پروکاریوت, میکروب, كونژوگه, آنژيوگرافي, فوشين, پستانداران, میکروارگانیسم, تریام‌ترن, مصرف بی‌رویه و خودسرانه دارو ,