نظام جامع خدمات آزمایشگاهی تدوین می‌شود

۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين 6:12 | phasco

نظرات : 0

نظام جامع خدمات آزمایشگاهی تدوین می‌شود:  قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تدوین نظام جامع خدمات آزمایشگاهی توسط ‏معاونت درمان و معاونت آموزشی این وزارتخانه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، اسماعیل ایدنی روز پنج شنبه در افتتاحیه دوازدهمین کنگره بین المللی و هفدمین کنگره کشوری ‏ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران در برج میلاد تهران، افزود: وقتی طیف گسترده‌ای از ارائه ‏دهندگان خدمت وارد یک خدمت می‌شوند، تعارض‌ها و همپوشانی‌هایی شکل گرفته و چالش‌هایی ایجاد می‌شود.‏ وی اظهار کرد: سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی در حال تنزل است و نمی‌توان گفت که لزوما مقصر جامعه پزشکی است. نتوانستیم به ‏موقع آسیب شناسی کنیم و باید خود را به عنوان فعالان جامعه پزشکی مقصر بدانیم. در سال‌های اخیر جامعه پزشکی در تریبون‌های ‏مختلف مورد تهاجم قرار گرفته است. گاهی انتقادهایی مطرح می‌شود که شاید به حق باشد، اما فراوانی بد اخلاقی‌ها در جامعه پزشکی ‏نسبت به سایر اقشار اجتماعی پایین‌تر است.‏ مشاور سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: همبستگی اجتماعی جامعه پزشکی کاهش یافته، زیرا دچار تعارض بین رشته‌ای و درون ‏صنفی شده است. بسیاری از چالش‌ها به جای اینکه در مسیر درست خود مطرح و حل شود، به صحنه عمومی جامعه کشیده شده است. ‏مسائل مختلفی بین رشته‌های گوناگون وجود داشته و به مکان‌هایی خارج از سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت کشیده شده است. ‏حاصل این موضوع این است که دچار انشقاق در جامعه پزشکی شدیم و قدرت سازمان نظام پزشکی برای مطرح کردن مشکلات ‏جامعه پزشکی کاهش یافته است. ایدنی افزود: باید این فرصت فراهم شود تا همه افرادی که در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند، نقش خود را ایفا کنند.‏ رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی نیز پیش از سخنان قائم مقام وزیر بهداشت از وضعیت کمبود کیت و تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه‌ها انتقاد کرد و گفت: نظارت وزارت ‏بهداشت در این بخش ضعیف است. محمد صاحب الزمانی افزود: درنظرگرفتن کمترین تعرفه برای فعالان حوزه علوم آزمایشگاهی باعث بروز مشکلات برای بیماران می شود. رئیس دوازدهمین کنگره بین المللی و هفدمین کنگره کشوری ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران بیان کرد: قرار ‏است سازمان تامین اجتماعی 3 ماه از مطالبات معوقه آزمایشگاهیان را پرداخت کند که یک ماه روز گذشته پرداخت و 2 ماه دیگر از ‏مطالبات در اردیبهشت ماه پرداخت می‌شود.‏

ضربه زدن به آزمایشگاه‌ها با اجرای طرح شبکه آزمایشگاهی

۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين 6:8 | phasco

نظرات : 0

ضربه زدن به آزمایشگاه‌ها با اجرای طرح شبکه آزمایشگاهی نایب رئیس انجمن آسیب شناسان ایران گفت: اجرای طرح‌ شبکه آزمایشگاهی در شرایط فعلی باعث ضربه زدن به آزمایشگاه‌های دایر می‌شود. به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، حسین فاطمی شب جمعه در مراسم روز آزمایشگاه که در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار شد، ضمن تبریک نیمه شعبان و روز آزمایشگاه افزود: در کنار تعرفه تعیین شده برای جامعه پزشکی، این جامعه همواره کنار مردم حضور داشته و هیچ‌وقت از کیفیت کار کم نکرده است. رئیس انجمن متخصصان علوم آزمایشگاهی گفت: افزایش تعرفه‌ای که امسال برای آزمایشگاه‌ها در نظر گرفته شده 13 درصد است و به نظر می‌رسد در برابر هزینه 3 برابری تجهیزات پزشکی، معقول نیست و در همین زمینه رئیس سازمان نظام پزشکی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری نوشت. در ادامه فرید کرمی، نایب رئیس انجمن آسیب شناسان ایران نیز در این مراسم بیان کرد: سال گذشته مشکلات زیادی در اداره آزمایشگاه‌های تشخیص طبی وجود داشت و برخی از همکاران ما مجبور شدند آزمایشگاه خود را تعطیل کنند. وی افزود: امیدواریم در سال جاری این اتفاق نیفتد. البته باید از بیمه‌ها تشکر کرد که بخشی از مطالبات معوقه را پرداخت کردند تا آزمایشگاه‌ها بتوانند روی پای خود بایستند. کرمی ادامه داد: از مسئولان وزارت بهداشت انتظار داریم توجه کنند که اجرای طرح‌های بلند پروازانه مانند شبکه آزمایشگاهی در شرایط فعلی باعث ضربه زدن به آزمایشگاه‌های دایر می‌شود. گفتنی است، در زادروز حکیم «سید اسماعیل جرجانی» و بزرگداشت روز آزمایشگاه از منتخبان انجمن های علوم آزمایشگاهی تقدیر شد.

افزایش ریسک سرطان روده حتی با مصرف کم گوشت قرمز و فرآوری شده

۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين 3:11 | phasco

نظرات : 0

محققان انگلیسی می گویند؛ افزایش ریسک سرطان روده حتی با مصرف کم گوشت قرمز و فرآوری شده:  محققان عنوان می کنند حتی مصرف کم و روزانه گوشت قرمز و فرآوری شده هم می تواند ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش دهد. به گزارش خبرنگار مهر، محققان دریافتند افرادی که روزانه سه ورقه گوشت فرآوری شده (بیکن) می‌خورند با افزایش ۲۰ درصدی ریسک ابتلاء به سرطان روده روبرو هستند. در این مطالعه حدود ۵۰۰ هزار مرد و زن بریتانیایی در رده سنی ۴۰ تا ۶۹ سال به مدت میانگین ۵.۷ سال تحت نظر بودند. در طول این مدت ۲۶۰۹ نفر مبتلا به سرطان روده شدند. محققان مشاهده کردند به ازای هر ۱۰ هزار نفر در مطالعه که روزانه ۲۱ گرم گوشت قرمز و فرآوری شده می‌خوردند، ۴۰ نفر مبتلا به سرطان روده تشخیص داده شدند. این تعداد با مصرف روزانه ۷۶ گرم، به ۴۸ نفر افزایش یافت. طبق دستورالعمل فعلی خدمات بهداشت ملی بریتانیا، مصرف روزانه گوشت قرمز و فرآوری شده نباید بیش از ۷۰ گرم در روز باشد.

مواد خوراکی کاهش دهنده خستگی و افزایش انرژی را بشناسیم

۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين 2:52 | phasco

نظرات : 0

متخصصان توصیه می کنند؛ مواد خوراکی کاهش دهنده خستگی و افزایش انرژی را بشناسیم: محققان توصیه می کنند انجام برخی تغییرات در رژیم غذایی می تواند به مقابله با خستگی مداوم کمک کند. به گزارش خبرنگار مهر، متخصصان برای مقابله با خستگی مداوم مصرف برخی مواد خوراکی را توصیه می‌کنند. لیموترش:  مصرف یک لیوان آب همراه با آبلیمو می‌تواند به اندازه یک فنجان قهوه در صبح انرژی بخش باشد. مصرف آب یک لیموترش می‌تواند ۴۰ درصد نیاز روزانه ویتامین C بدن را تأمین کند. افزودن لیموترش به رژیم غذایی موجب تقویت متابولیسم بدن شده، از افزایش انسولین پیشگیری می‌کند، و پتاسیم موردنیاز برای کمک به بهبود عملکرد مغز و اعصاب را تأمین می‌کند. لوبیا:  لوبیا بهترین منبع غذایی حاوی فیبر است و انرژی بلندمدتی را برای بدن تأمین می‌کند. این ماده غذایی بخصوص برای افراد گیاهخوار می‌تواند منبع جایگزین پروتئین گوشت قرمز باشد. اسفناج: آهن به سلول‌های قرمز خون در انتقال اکسیژن به نقاط مختلف بدن کمک می‌کند. از اینرو کمبود آهن  با خستگی همراه است. سبزیجات پربرگ یکی از مواد خوراکی جذب سریع آهن تلقی می‌شوند. اسفناج هم حاوی منیزیم، ماده معدنی مهم فرآوری انرژی بدن است. تخم مرغ:  تخم مرغ یک ماده غذایی ارزشمند برای افرادی است که ورزش‌های استقامتی انجام می‌دهند و نیاز به دریافت انرژی زیادی دارند. تخم مرغ دارای اسیدآمینه ضروری است که می‌تواند نحوه استفاده گلوکز توسط ماهیچه‌ها را بهبود بخشد. تخم مرغ همچنین منبع خوب آهن، پروتئین، آنتی اکسیدان، و ویتامین‌های متعددی است. جو دوسر:  صبحانه حاوی مقادیر مناسب پروتئین و کربوهیدرات می‌تواند به حفظ انرژی در طول روز کمک کند. جو دوسر یکی از مواد خوراکی همراه با بالاترین میزان فیبر محلول است. فیبر محلول برای ساعت‌ها در معده می‌ماند و در نتیجه احساس سیری برای مدت طولانی ادامه می‌یابد. شکلات:  مطالعات نشان می‌دهد که شکلات تلخ منبع خوب آنتی اکسیدان‌ها بوده و موجب بهبود خلق و خو و همچنین سطح هوشیاری می‌شود. مصرف یک چهارم شکلات تلخ می‌تواند یک دسر پرانرژی باشد. به گفته محققان هر چقدر درصد میزان کاکائو بیشتر باشد (حداقل ۷۰ درصد) فواید آن بیشتر خواهد بود.

تسریع غربالگری روش‌های درمانی در Synthetic Biology

۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين 3:6 | phasco

نظرات : 0

☑️ تسریع غربالگری روش‌های درمانی در Synthetic Biology: استفاده از میکروارگانیسم‌های مهندسی شده در درمان برخی از بیماری‌ها مانند سرطان یکی از جذاب‌ترین بخش‌های synthetic biology محسوب می‌شود. این ایده از توانایی باکتری‌ها برای رشد در سلول‌های توموری الهام گرفته شده است. یکی از محدودیت‌های این حوزه نیاز به غربالگری باکتری‌های مختلف در بافت‌های توموری مختلف است. در حال حاضر روش مرسوم، مطالعه اثر ضد سرطانی باکتری‌ها در حیوانات مدل آزمایشگاهی است که به نوبه خود یک فرایند زمان ‌بر با کارایی پایین محسوب می‌شود. یافته‌های جدید روشی تحت عنوان BSCC را ایجاد کرده است که علاوه بر کاهش چشمگیر زمان غربالگری دقت بسیار بالایی نیز دارد. در این روش سلول‌های توموری در یک محیط سه بعدی کشت داده شده و اثرات متقابل باکتری و سلول‌ها بعد از انتقال میکروارگانیسم مورد مطالعه ارزیابی می‌شود. استفاده از این روش موجب اثبات اثر ضد سرطانی تتا توکسین باکتری Salmonella Typhimurium در سرطان کولون شده است.  

آزمایشگاهیان روزتان مبارك باد

۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين 8:4 | phasco

نظرات : 3

آزمایشگاهی هر روز، روزت باد آن هنگام که مثبت و منفی تو دنیایی را زیر و رو می کند آن هنگام که حق لمس سلول ها فقط از آن توست و تویی که نظاره گر عظمت خدا درون میکروسکوپ هستی، ای ارزشمند روزت مبارک. هر روز که خدمت متعهدانه و كارشناسي تان مایع نجات انسانی می شود ان روز، روز توست.

فواید آب گیلاس برای سلامت قلب و کنترل قندخون

۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين 6:45 | phasco

نظرات : 0

نتایج پژوهش های محققان؛ فواید آب گیلاس برای سلامت قلب و کنترل قندخون:  آب گیلاس به دلیل داشتن مواد مغذی ضروری نظیر پتاسیم و آنتی اکسیدان ها، دارای خواص متعددی برای سلامت است.  به گزارش خبرنگار مهر، آب گیلاس می‌تواند به طرق مختلف به حفظ سلامت بدن کمک کند که در ادامه به آنها اشاره می‌شود. حفظ سلامت قلب:  آب گیلاس سرشار از قدرتمندترین آنتی اکسیدان‌ها نظیر کورستین است. این آنتی اکسیدان می‌تواند به پیشگیری از آسیب اکسایشی ناشی از رادیکال‌های آزاد حاصل از کلسترول بد LDL کمک کند. از اینرو نوشیدن آب گیلاس بسیار برای سلامت قلب مفید است. تسریع بهبود ماهیچه‌ها: آب گیلاس دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی است که به کاهش حوادث ناشی از آسیب به ماهیچه‌ها در حین ورزش کمک می‌کند و همچنین در درمان درد عضلانی تأثیر دارد. از اینرو نوشیدن آب گیلاس با بهبود مقاومت، کاهش التهاب، و کاهش میزان لیپیدهای اکسیدشده امکان بهبود سریع دردهای عضلانی را بعد از ورزش تسهیل می‌نماید. مقابله با التهاب:  مطالعات زیادی نشان داده اند که خواص آنتی اکسیدانی آب گیلاس می‌تواند به کاهش درد و التهاب ناشی از پوکی استخوان کمک کند. بیماران مبتلا به پوکی استخوان در مورد میزان مصرف این نوشیدنی با پزشک شأن مشورت نمایند. کنترل میزان قندخون:  آب گیلاس حاوی ترکیبات آنتوسیانین است که بر ژن‌های کنترل کننده متابولیسم پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها تأثیر می‌گذارد. همچنین به کاهش میزان کلسترول و مقابله با چربی شکمی کمک می‌کند. البته به خاطر داشته باشید که این نوشیدنی نباید حاوی مواد شیرین کننده و افزودنی‌ها باشد چراکه به جای کنترل انسولین و قندخون، موجب افزایش آنها می‌شود. تقویت سیستم ایمنی: سیستم ایمنی ضعیف موجب بروز مشکلات زیادی برای سلامت می‌شود. اما آب گیلاس آنتی اکسیدان و آنتی ویروس قوی ای است. فلاوونوئیدها، نوعی آنتی اکسیدان موجود در آب گیلاس، به مقابله با عفونت کمک می‌کنند. تحقیقات زیادی نشان داده اند که این مواد شیمیایی می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر عملکرد سیستم ایمنی داشته باشند. خواب بهتر: آب گیلاس منبع طبیعی خوب ملاتونین است؛ هورمونی که به تنظیم الگوی خواب بدن کمک می‌کند. از اینرو این ملاتونین طبیعی موجود در آب گیلاس می‌تواند به ترغیب خواب بهتر کمک کند.

تشدید فصل آلرژی با بروز تغییرات اقلیمی

۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين 5:24 | phasco

نظرات : 0

یافته های تحقیقاتی نشان می دهد؛ تشدید فصل آلرژی با بروز تغییرات اقلیمی: به گفته محققان، تغییر آب و هوا و افزایش شمار گرده ها موجب تشدید فصل آلرژی شده است. به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان، با افزایش دما، وضعیت آلرژی وخیم‌تر می‌شود چرا که گیاهان شروع به گرده افشانی می‌کنند. محققان عنوان می‌کنند آب و هوای گرمتر به معنای این است که درختان زودتر و برای مدت طولانی‌تری گرده افشانی می‌کنند. محققان اذعان می‌کنند اگر روند افزایش دما با همین شدت ادامه داشته باشد پیش بینی می‌شود تا پایان قرن، در اکثر نقاط جهان فصل رویش و گرده افشانی تا حدود یک ماه طولانی‌تر شود. گیاهان تا حدودی دی اکسید کربن دوست دارند. از سوی دیگر به علت انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از تغییرات اب و هوایی، دی اکسید کربن بیشتری در جو وجود خواهد داشت که منجر به شکوفایی بیشتر آنها می‌شود. مطالعات بر روی گیاه اَمبروسیا نشان می‌دهد میزان گرده تولید شده توسط گیاه در میزان بالاتر دی اکسید کربن دو برابر می‌شود. این الگو در مورد گرده علف و سایر گیاهان هم مشابه است. بیماران مبتلا به آلرژی بهتر است تا حد امکان بین ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعدازظهر کمتر در فضای باز حاضر شوند.

عضلات قوی موجب طول عمر بیشتر می شود

۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين 5:17 | phasco

نظرات : 0

محققان برزیلی می گویند؛ عضلات قوی موجب طول عمر بیشتر می شود:  محققان دریافتند عضلات پرقدرت می تواند طول عمر را افزایش دهد. به گزارش خبرنگار مهر، مطالعه نشان می‌دهد قدرت به توانایی ایجاد نیرو و سرعت و هماهنگ کردن حرکات بستگی دارد. «کلودیو گیل آروخو»، سرپرست تیم تحقیق از کلینیک پزشکی ورزش در برزیل، در این باره می‌گوید: «بلندشدن از صندلی در دوره سالمندی و پرتاب توپ به قدرت عضلات بستگی دارد تا استقامت عضلات، و ورزش‌های تحمل وزنه عمدتاً در افزایش قدرت عضلات نقش دارند.» آروخو در ادامه می‌افزاید: «مطالعه ما نشان می‌دهد افراد دارای قدرت عضلانی بیشتر عمر طولانی‌تری دارند.» در این مطالعه، محققان ۳۸۷۸ شرکت کننده غیر ورزشکار در رده سنی ۴۱ تا ۸۵ سال را تحت آزمایشات قدرت عضلات بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶ قرار دادند. قدرت عضلات بعد از سن ۴۰ سال روند نزولی می‌یابد. آروخو عنوان می‌کند: «یافته های ما نشان می‌دهد قدرت رابطه قوی ای با مرگ به هر علتی دارد. اما خبر خوش این است که اگر میزان قدرت عضلات بیش از حد میانگین باشد، میزان زنده ماندن به مراتب بهتر خواهد بود.» محققان توصیه می‌کنند انجام چندین ورزش برای قسمت بالاتنه و قسمت تحتانی بدن، و وزنه زدن با بار حداکثر (یعنی نه خیلی سبک باشد و نه خیلی سنگین که قادر به بلند کردن آن نباشید) می‌تواند موجب افزایش قدرت عضلات شود.

خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه برای افراد دیابتی مفید است

۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين 5:7 | phasco

نظرات : 0

مطالعات نشان می دهد؛ خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه برای افراد دیابتی مفید است:  طبق نتایج یک مطالعه جدید، افراد دیابتی باید در وعده صبحانه تخم مرغ بخورند تا میزان قند خون شان کاهش یابد. به گزارش خبرنگار مهر، طبق یافته‌های بدست آمده، صبحانه پرچرب و با میزان کربوهیدرات پایین می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ در کنترل میزان قند خون شأن در طول روز کمک کند. «جاناتان لیتل»، سرپرست تیم تحقق از مجله تغذیه بالینی آمریکا، در این باره می‌گوید: «افزایش زیاد قندخون بعد از صبحانه ناشی از تلفیق مقاومت انسولین در صبح در افراد مبتلا به دیابت است و همچنان به دلیل داشتن رژیم غذایی غربی در صبحانه که مملو از کربوهیدرات هاست، نیز می‌باشد.» همواره وعده صبحانه یک وعده غذایی پرچالش برای افراد مبتلا به دیابت است. حال یافته‌ها نشان می‌دهد اولین وعده غذایی کم کربوهیدرات و پرچرب در صبح، می‌تواند شیوه ساده ای برای پیشگیری از افزایش چشمگیر قندخون و بهبود کنترل گلوکز در طول روز باشد و احتمالاً می‌تواند به کاهش سایر عوارض دیابت هم کمک کند. در این مطالعه شرکت کنندگان مبتلا به دیابت طی دو روز از لحاظ رژیم غذایی تحت کنترل بودند. یک روز در وعده صبحانه املت خوردند و روز بعد جو دوسر و مقداری میوه مصرف کردند. وعده ناهار و شام در هر دو روز یکسان بود. با استفاده از کنترل کننده گلوکز که به شکم وصل شده و میزان گلوکز را هر ۵ دقیقه یکبار اندازه گیری می‌کند، میزان افزایش قندخون شرکت کنندگان در طول روز ارزیابی شد. لیتل در این باره می‌گوید: «یافته ها نشان داد صبحانه کم کربوهیدرات و پرچرب کاملاً از افزایش ناگهانی قندخون بعد از صرف صبحانه پیشگیری می‌کند و همین مسئله می‌تواند برای بهبود ثبات میزان گلوکز در طول ۲۴ ساعت آینده کافی باشد.» محققان عنوان می‌کنند نوسانات ناگهانی قندخون به عروق خونی، چشم‌ها و کلیه‌ها آسیب می‌رساند.  لیتل اذعان می‌کند: «تغییر در رژیم غذایی می‌تواند گامی مهم در زمینه حفظ سلامت در همه، حتی افراد بدون دیابت باشد.»

کدام مواد غذایی را در فصل بهار مصرف کنیم؟

۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ فروردين 1:13 | phasco

نظرات : 0

کدام مواد غذایی را در فصل بهار مصرف کنیم؟ متخصص طب سنتی با اشاره به مواد غذایی مناسب برای مصرف در فصل بهار، گفت: باید در این فصل بیشتر انواع آش‌ها، آلو، زرشک، سماق، رب انار و شربت سکنجبین استفاده شود. نعمت الله مسعودی، متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره «مواد غذایی مناسب برای مصرف در فصل بهار»، اظهار داشت: حکمای طب سنتی می‌گویند در فصل بهار باید کم خوردن را شروع کنیم، خوردن گوشت را کم کرده و انواع کباب‌ها، حلیم، شیرینی و ادویه‌جات کم‌ مصرف شود. وی با اشاره به مواد غذایی مناسب برای مصرف در فصل بهار، افزود: باید بیشتر انواع آش‌ها مصرف شود؛ ضمن اینکه مصرف زرشک، سماق، رب انار و شربت سکنجبین توصیه می‌شود. این متخصص طب سنتی یادآور شد: حکمای طب سنتی معتقد هستند باید در فصل بهار نسبت به زمستان ورزش کمتری انجام دهیم؛ ضمن اینکه باید لباس‌های پنبه‌ای و خنک مورد استفاده قرار گیرد. وی درباره «سستی و خواب‌آلودگی افراد در فصل بهار»، خاطرنشان کرد: ذوب شدن اخلاط موجود در بدن سبب کوفتگی، خواب‌آلودگی و آبریزش بینی می‌شود؛ در نتیجه باید خروجی بدن را بیشتر کنیم و باید اخلاط ذوب‌شده که در بدن پخش می‌شوند، خارج شوند. مسعودی اضافه کرد: باید به فکر روش‌های دفعی سالم مانند حجامت و فصد باشیم، کمتر غذا بخوریم و بیشتر غذاهای ملین، آلو، خاکشیر و انواع آش‌ها را مصرف کنیم تا باعث دفع شدن اخلاط اضافه بدن شود.

نکاتی که باید هنگام رادیولوژی بدانیم

۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ فروردين 1:9 | phasco

نظرات : 0

نکاتی که باید هنگام رادیولوژی بدانیم یک متخصص رادیولوژی با تأکید بر عدم اصرار مردم به پزشکان برای انجام آزمایش‌های خاص، گفت: زنان باردار هنگام ورود به هر آزمایشگاهی باید به پزشک و رادیولوژیست‌ها این موضوع را اطلاع دهند. نکاتی که باید هنگام رادیولوژی بدانیم به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، علی حکمت نیا دبیر علمی سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران در آستانه برگزاری سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران اظهار کرد: با اشاره به اینکه در رادیولوژی و تشخیص بیماری‌ها باید از روش‌های در دسترس و ارزان تر که عوارض کمتری دارند استفاده کنیم، گفت: در این کنگره در خصوص تمامی مسائل مربوط به رادیولوژی به بحث ‌و گفت‌وگو می‌پردازیم اما با توجه به نظرسنجی‌های سال گذشته سه موضوع در اولویت بیشتری قرار دارند. وی افزود: با توجه به زیاد شدن استفاده از اشعه ایکس در کل دنیا و در کشور ما، آموزش‌های لازم به رادیولوژیست‌ها در خصوص حفاظت در برابر اشعه ایکس به ویژه برای کودکان و زنان باردار داده می‌شود. دبیر علمی سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران ادامه داد: رادیولوژی سرطان در قسمت‌های مختلف بدن همچون از سیستم اعصاب مرکزی، سر و گردن، قفسه صدری، شکم و لگن، ارگان‌ها و اندام‌های تناسلی از موضوعاتی است که راجع به آنها به بحث و گفت‌و‌گو می پردازیم. دبیر علمی سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران عنوان کرد: مقوله جدیدی در رادیولوژی به نام «Hybrid imaging» چندین سال است به وجود آمده و استفاده از آن در کشور ما نیز شروع شده که این روش به تشخیص زودتر و بهتر بیماری‌ها کمک می‌کند؛ به این معنا که از ۲ روش رادیولوژی همزمان استفاده می‌کنیم. به طور مثال برای تشخیص سرطان پروستات از روش سونوگرافی با ام آر آی همزمان استفاده می کنیم. وی یادآور شد: در این کنگره در خصوص تصویربرداری سیستم زنان و مامایی و سیستم عصبی نیز با صاحب نظران این حوزه به بحث و گفت‌و‌گو می‌پردازیم و جدیدترین روش‌های تشخیصی مطرح می‌شوند. دبیر علمی سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران گفت: استفاده از اطلاعات و ایده‌های رادیولوژیست‌های ایرانی مقیم کشورهای غربی نیز از جمله مباحث مهم این کنگره است. همچنین یکی از مهمترین مباحث آموزش مبتنی بر «کیس» است که در این کنگره ۴ تا ۵ جلسه در حیطه‌های مختلف به صورت کیس محور بررسی می‌کنیم. حکمت‌نیا گفت: هیچ‌گاه بیماران بدون دلیل نباید به پزشک اصرار کنند که آزمایش خاصی را برای آنها انجام دهند؛ چرا که هر روش تشخیصی جای خود را دارد و باید در صورت لزوم انجام شود؛ لذا پزشک باید تشخیص دهد که آیا انجام روشی از تصویربرداری، برای بیمار سودی به همراه دارد یا ندارد. وی خاطر نشان کرد: در رادیولوژی باید از روش‌هایی که بیشتر در دسترس، ارزان تر و عوارض کمتری دارند استفاده کنیم؛ به طور مثال انجام سونوگرافی در کودکان روشی در دسترس بوده که عوارضی را به همراه ندارد. این استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به ضرورت استفاده از روپوش‌های حفاظت در هنگام انجام رادیولوژی، گفت: به طور مثال در هنگام انجام رادیولوژی‌های دندان باید از تیروئید حفاظت کنیم، هر چند مقدار اشعه کم باشد اما همچنان باید از روش‌های حفاظت و روپوش‌های حفاظ استفاده شود. حکمت‌نیا تاکید کرد: تمام افراد باید مدارک پزشکی و رادیولوژی خود را نگهداری کنند؛ چرا ممکن است که چندین ماه یا چندین سال بعد برای آنها مشکلی به وجود آید و اگر مدارک در دسترس باشد نیاز به انجام دوباره بسیاری از آزمایش‌ها و رادیولوژی‌ها نیست. دبیر علمی سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران خاطرنشان کرد: زنان باردار و حتی زنانی که احتمال می‌دهند باردار باشند حتماً هنگام ورود به هر آزمایشگاهی یا بیمارستان و... باید به پزشک، رادیولوژیست‌ها و پرستاران این موضوع را اطلاع دهند. وی گفت: سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران ۳ تا ۶ اردیبهشت ماه سال جاری در مرکز همایش‌های میلاد با حضور صاحب نظران، اساتید و رادیولوژیست‌های جوان این حوزه برگزار می‌شود و و اساتیدی از کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان، انگلستان، اتریش، سوئد و تعدادی از کشورهای آسیایی مهمان این کنگره هستند.

علائمی که نشانه «پارگی رباط شانه» است

۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين 21:45 | phasco

نظرات : 0

علائمی که نشانه «پارگی رباط شانه» است متخصص ارتوپدی گفت: ضعف رباط شانه‌ها، ورزش نکردن و سن بالا از نشانه‌های پارگی رباط شانه است. به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، مسعود حیدرنژاد، دبیر اجرایی کنگره منطقه‌ای ارتوپدی جنوب کشور در آستانه برگزاری این کنگره درباره «پارگی رباط شانه»، اظهار کرد: پارگی رباط شانه معمولاً با نشانه‌هایی همچون درد شبانه شانه بروز می‌کند. وی افزود: درد شانه این افراد معمولاً موقع خوابیدن شدیدتر می‌شود؛ همچنین انجام کار سنگین و استفاده بیش از حد از شانه‌ها و حرکات مختلف می‌تواند سبب بروز این مشکل شود؛ حتی ضعف رباط شانه‌ها، ورزش نکردن و سن بالا از دیگر دلایل ابتلا به این بیماری است. این متخصص ارتوپدی با بیان اینکه تشخیص پارگی رباط شانه توسط MRI صورت می‌گیرد، عنوان کرد: در گذشته برای درمان بیماران از روش‌های جراحی باز استفاده می‌شد؛ در صورتی که امروزه بنا بر آسیبی که صورت گرفته از روش‌های غیر تهاجمی و ارتروسکوپی استفاده می‌شود که در این روش‌ها نیاز به بازکردن شانه بیمار نیست و مشکلات مربوطه مفصل‌های اطراف و چسبندگی‌های شانه و ... را نیز رفع می‌کند. حیدرنژاد خاطرنشان کرد: همایش سه روزه تازه‌های تشخیص «ارتوپدی» و «تروما» از ۲۸ تا ۳۰ فروردین سال جاری در یزد برگزار می‌شود که حدود ۲۰۰ نفر در این همایش شرکت کرده و ۶۳ سخنران درباره مطالب مختلف ارتوپدی، تروما و تازه‌های تشخیص به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند؛ همچنین پنل پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد. کنگره منطقه‌ای ارتوپدی جنوب و مرکز کشور مرتبط با استان‌های یزد، اصفهان، فارس، کرمان، خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بوشهر است. همچنین علاقه‌مندان سایر استانها از جمله تهران و ... در صورت تمایل می‌توانند در این همایش شرکت کنند.

محصولات سفید کننده دندان موجب آسیب دندانی می شود

۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين 8:2 | phasco

نظرات : 0

مطالعات نشان می دهد؛ محصولات سفید کننده دندان موجب آسیب دندانی می شود: محققان هشدار داده اند که استفاده از محصولات سفید کننده دندان در حالی که به زیبا شدن لبخند کمک می کند، اما منجر به آسیب دندان ها می شود. به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه استوکتون دریافتند پرکسید هیدروژن موجود در خمیر دندان‌های سفیدکننده می‌تواند به بافت عاج دندان غنی از پروتئین که در زیر مینای دندان قرار دارد آسیب برساند. دندان انسان متشکل از سه لایه است: مینای دندان بیرونی، لایه عاج دندان و بافت اتصالی که ریشه را به لثه متصل می‌کند. برخلاف اکثر مطالعاتی که بر مینای دندان متمرکز بوده، این مطالعه جدید بر عاج دندان متمرکز بوده است. عمده دندان از عاج تشکیل شده است و دارای میزان بالا پروتئین است. عمده این پروتئین را نیز کلاژن تشکیل می‌دهد. تیم تحقیق اثبات کرد پروتئین اصلی موجود در عاج دندان در زمان استفاده از پرکسید هیدروژن به قطعات کوچک‌تری تبدیل می‌شود. در نتیجه پروتئین کلاژن اصلی از بین می‌رود که همین موضوع منجر به آسیب به دندان می‌شود.

تماس با میکروب‌ها در پیشگیری از زخم روده موثر است

۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين 7:24 | phasco

نظرات : 0

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ تماس با میکروب‌ها در پیشگیری از زخم روده موثر است:  استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به نشانه‌های ابتلاء به زخم روده گفت: تماس با میکروب‌ها، طبیعت و آنتی ژن‌ها سبب می‌شود تا افراد کمتر به بیماری‌هایی همچون زخم روده مبتلا شوند. به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجعفر فرهوش، در آستانه برگزاری کنگره دو روزه کشوری در رشت (۲۹ و ۳۰ فروردین ۹۸)، در مورد بیماری‌های التهابی روده، اظهار کرد: بیماری‌های التهابی روده شامل کولیت اولسروز (زخم روده) و کرون است. وی افزود: کولیت اولسروز یا زخم روده بیماری است که روده بزرگ را درگیر می‌کند و علائم آن عبارتند از خونریزی، زخم، دل درد و دفع بلغم همچنین با شدت این بیماری وزن افراد کاهش پیدا کرده و ممکن است همراه با تب باشد. این فوق تخصص گوارش با اشاره به اینکه در جوامعی که بهداشت پایین‌تر است زخم روده کمتر مشاهده می‌شود، ادامه داد: در دهه‌های اخیر با بهبود بهداشت و سالم شدن آب آشامیدنی و مصرف مواد غذایی همچون انواع کنسرو، همچنین وجود استرس سبب شده تا سیستم ایمنی بدن علیه مخاط روده تحریک شده و شروع به آسیب و از بین بردن این مخاط کند. فرهوش اضافه کرد: تماس با میکروب‌ها، طبیعت و آنتی ژن‌ها سبب می‌شود تا افراد کمتر به بیماری‌هایی همچون کولیت اولسروز یا زخم روده مبتلا شوند هرچند هنوز علت اصلی این بیماری مشخص نشده است لذا محققان معتقدند که هنگامی که انسان‌ها در سال‌های اولیه رشد خود با میکروب‌ها و آنتی ژن‌های مختلف در تماس باشند سیستم ایمنی آنها در بزرگسالی مقاوم‌تر می‌شود اما اگر فرد در محیطی بسیار استریل و تمیز بزرگ شده باشد بیش از سایر افراد مبتلا به کولیت اولسروز می‌شود. استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در خانواده‌هایی که یکی از اعضای آن به این بیماری مبتلا می‌شوند ۲۰ درصد احتمال دارد که سایر افراد هم درگیر زخم روده شوند، لذا ژنتیک در بروز آن نیز نقش دارد. وی گفت: درمان‌های دارویی کولیت اولسروز در ابتدا شامل خوراکی، تزریقی و یا حتی استفاده از شیاف است اما اگر این راهکارها جواب نداد استفاده از دارویی که سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند توسط پزشک تجویز می‌شود و در نهایت درصد کمی از بیماران نیازمند جراحی هستند.

مهم ترین علائم و نشانه های سکته مغزی

۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين 6:54 | phasco

نظرات : 0

رئیس کنگره نورولوژی ایران مطرح کرد؛ مهم ترین علائم و نشانه های سکته مغزی: رئیس بیست و ششمین کنگره نورولوژی ایران، مهم ترین علائم و نشانه های سکته مغزی را تشریح کرد.  به گزارش خبرگزاری مهر، محسن فروغی پور، با اشاره به اینکه سکته‌های مغزی یکی از شایع‌ترین مشکلات جوامع بشری است، گفت: استفاده از روش‌های درمانی جدید منجر شده تا در زمان اولیه سکته مغزی بتوان لخته را از رگ داخل مغز بیمار خارج کرده و از شدت عوارض بعدی سکته مغزی پیشگیری کرد.  وی در آستانه برگزاری بیست و ششمین کنگره نورولوژی ایران، اظهارداشت: بیست و ششمین کنگره بین المللی نورولوژی ایران از ۱۰ تا ۱۳ ادیبهشت ۹۸ در محل هتل المپیک برگزار می‌شود و متخصصان مغز و اعصاب از سراسر کشور برای شرکت در این کنگره دعوت هستند. همچنین متخصصان ایرانی خارج از کشور به عنوان سخنران در این کنگره حضور دارند تا در خصوص مهم‌ترین دستاوردهای روز دنیا و همه مباحث مربوط به مغز و اعصاب، ام اس، سکته‌های مغزی، خونریزی‌های مغزی، اختلالات حافظه و اختلالات لرزشی همچون پارکینسون و…، به بحث و گفتگو بپردازند. فروغی پور با بیان اینکه سکته‌های مغزی یکی از شایع‌ترین مشکلات پزشکی است و عواملی همچون دیابت، فشار خون بالا، مصرف غذاهای چرب و فست فودها، استعمال دخانیات و…، افراد را در معرض این بیماری قرار می‌دهد، افزود: البته جنسیت و افزایش سن دو عامل غیرقابل پیشگیری در ابتلاء به سکته مغزی است. وی با تاکید بر اینکه فرد دچار سکته مغزی باید هر چه سریع‌تر به مرکز درمانی مجهز رسانده شود، افزود: این امر سبب شده تا با استفاده از روش‌های درمانی جدید لخته را از رگ داخل مغز بیمار خارج کنند البته باید این روش توسط پزشک متبحری که در این زمینه آموزش دیده است انجام شود چرا که اگر پزشک با این روش آشنایی کامل نداشته باشد می‌تواند بسیار پرخطر باشد. فروغی پور در مورد نشانه‌های سکته مغزی گفت: سردرد شدیدی که معمولی نیست و فرد تا به حال آن را تجربه نکرده، کاهش سطح هوشیاری، افتادگی در یک طرف صورت، کم حسی و بی حسی بخشی از صورت، اختلال در تکلم، مشکل در فهم کلام، مشکلات بینایی شامل دوبینی ناگهانی، کاهش شدید و نابینایی در یک طرف چشم، بی حسی یک طرف دست، ضعف ناگهانی دست، فلج پا و بی حسی پا از جمله علائم ناشی از سکته مغزی به شمار می‌رود.

کاهش سطح کلسترول با مصرف میوه انبه

۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين 22:57 | phasco

نظرات : 0

کاهش سطح کلسترول با مصرف انبه:  انبه یکی از میوه‌هایی است که سرشار از پتاسیم، ویتامین سی و فیبر است و همین امر موجب شده تا سطوح کلسترول را کاهش دهد.  به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، انبه یکی از بهترین و خوشمزه‌ترین میوه‌هایی است که سرشار از مواد مغذی است و از ابتلا به بیماری‌های مختلف جلوگیری می‌کند.  براساس گزارش «فودایت‌سیف»، دلایل زیادی برای مصرف روزانه انبه وجود دارد. در اینجا با برخی از خواص این میوه شگفت‌انگیز آشنا خواهید شد. کاهش خطر سرطان:  انبه منبع غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها است. محققان آزمایشاتی را درباره تاثیر انبه بر سرطان‌های خاص انجام دادند و دریافتند که این میوه به طور باور نکردنی سلول‌های سرطانی را سرکوب می‌کند. از طرفی انبه خطر ابتلا به سرطان‌های روده، سینه، ریه، لوسمی و سرطان پروستات را کاهش داده و به سلول‌های سالم آسیبی نمی‌رساند. کاهش سطح کلسترول:  انبه حاوی سطوح بالایی از ویتامین سی، پتاسیم، فیبر و پکتین است که می‌تواند سطوح کلسترول را کاهش دهد. البته این میوه میزان زیادی آب در خود جای داده که مصرف منظم آن به جلوگیری از کم‌ آبی بدن نیز کمک می‌کند. هضم راحت: انبه سرشار از فیبر است و این میزان فیبر به حرکت منظم روده کمک می‌کند. از طرفی مصرف این میوه گوارش غذاها را بهتر و به نوبه خود از ابتلا به یبوست‌های آزاردهنده جلوگیری می‌کند.

نحوه عمل کردن آنزیم ها در بدن موجودات زنده

۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين 7:55 | phasco

نظرات : 0

نحوه عمل آنزیم ها در بدن موجودات زنده آنزیم ها کاتالیزورهای زیستی هستند که سبب تسهیل و انجام واکنشهای شیمیایی و بیوشیمیایی در بدن موجودات زنده میشوند. آنزیم ها با پایین آوردن میزان انرژی فعال سازی واکنش دهنده ها انجام و سرعت واکنش ها را مقدور می سازند. مکان فعال انزیمی قسمتی از کل پروتیین آنزیم است که در آنجا واکنش انجام میشود. آنزیم ها با نزدیک کردن گروههای فعال روی واکنشگر ها و جهت گیری مناسب این گروه ها در زاویه ای درست و مناسب نسبت به هم سبب تسهیل واکنش میشوند. در مکان فعال آنزیم ها آمینو اسیدهای ساختمانی مهمی قرار گرفته اند که از طریق پایدار سازی حالتهای گذار واسطه های تشکیل شده سبب انجام واکنش و پیشرفت آنها میشود. بعضی از ترکیبات آلی و بعضی از فلزات که در ساختمان مکان فعال آنزیمی بکار رفته اند نیز با ایفای چنین نقشی در نقش کاتالیزوری همکاری اساسی دارند. ارسالی از کاربر GhNazary

فلفل قرمز روند پیشرفت سرطان ریه را کُند می کند

۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين 7:10 | phasco

نظرات : 0

یافته جدید تحقیقاتی؛ فلفل قرمز روند پیشرفت سرطان ریه را کُند می کند نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ترکیب عامل تندی فلفل قرمز به کُندشدن روند پیشرفت سرطان ریه کمک می کند و می تواند درمان احتمالی برای سرطان ریه باشد. به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان سرطان ریه آمادگی زیادی برای سرایت به سایر نقاط بدن نظیر مغز، کبد یا استخوان دارد که در نهایت درمان بیماری را دشوار می‌کند. «جمی فریدمن»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مارشال ویرجینیای غربی، در این باره می‌گوید: «مطالعه ما نشان می‌دهد ماده طبیعی کپسایسین موجود در فلفل قرمز می‌تواند نشاندهنده درمان جدیدی برای مقابله با متاستاز (پیشروی) در بیماران مبتلا به سرطان ریه باشد.» محققان مشاهده کردند کپسایسین مانع از تهاجم، اولین گام فرآیند متاستاز، در آزمایشات حاوی سه دسته از سلول‌های سرطان ریه انسانی در محیط آزمایشگاه شد. همچنین در موش‌های مبتلا به سرطان متاستاز شده که کپسایسین مصرف کردند در مقایسه با موش‌های که درمان دریافت نکرده بودند، مناطق کوچک‌تری از سلول‌های سرطانی متاستازشده در ریه وجود داشت. آنها دریافتند کپسایسین می‌تواند مانع از فعالیت پروتئین موسوم به Src که در سیگنال دهی کنترل کننده تکثیر، تفکیک، حرکت و چسبندگی سلول نقش دارد، شود. فریدمن در ادامه می‌افزاید: «ما امیدواریم بتوان روزی از کپسایسین در ترکیب با سایر شیمی درمانی‌ها برای درمان انواع سرطان ریه استفاده کرد.» 

خوردن ماهی ریسک ابتلا به آسم را تا ۷۰ درصد کاهش می دهد

۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين 1:55 | phasco

نظرات : 0

محققان استرالیایی می گویند؛ خوردن ماهی ریسک ابتلا به آسم را تا ۷۰ درصد کاهش می دهد نتایج مطالعات نشان می دهد مصرف روغن ماهی که سرشار از اسیدهای چرب اُمگا ۳ است می تواند ریسک ابتلا به آسم را تا ۷۰ درصد کاهش دهد.  به گزارش خبرنگار مهر، روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب پلی اشباع نشده و حاوی اسیدهای چرب اُمگا ۳ و ۶ است که نقش مهمی در رشد و عملکرد عادی مغز و سیستم عصبی مرکزی دارد.  «آندراس لوپاتا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جیمز کوک استرالیا، در این باره می‌گوید: «برخی انواع اسیدهای چرب پلی اشباع نشده از روغن‌های دریایی با کاهش قابل توجه ریسک ابتلاء به آسم یا علائم شبه آسم تا ۶۲ درصد مرتبط هستند، درحالیکه مصرف زیاد این اسیدهای حاصل از روغن‌های گیاهی با افزایش ریسک ابتلاء به آسم تا ۶۷ درصد مرتبط است.» حدود ۳۳۴ میلیون نفر در جهان مبتلا به بیماری آسم هستند و سالانه حدود ۲۵۰ هزار نفر به دلیل این بیماری می‌میرند. لوپاتا در ادامه می‌افزاید: «حتی با وجود احتمال وجود آلاینده‌های نظیر جیوه در برخی از ماهی‌ها، فواید ماهی و غذاهای دریایی به مراتب ارزشمندتر از ریسک‌های احتمالی آن است.» در این مطالعه، تیم تحقیق ۶۴۲ نفر را که در کارخانه فرآوری ماهی در روستای در آفریقای جنوبی کار می‌کردند بررسی کردند.

مواد غذایی کاهش دهنده میزان کلسترول را بشناسیم

۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ فروردين 5:37 | phasco

نظرات : 0

توصیه محققان؛ مواد غذایی کاهش دهنده میزان کلسترول را بشناسیم همواره امکان کاهش کلسترول از طریق رژیم غذایی به تنهایی وجود ندارد، چراکه گاهی اوقات بیماری ژنتیکی است و باید دارو مصرف شود.  به گزارش خبرنگار مهر، با این حال برخی مواد خوراکی می‌توانند موجب بهبود کلسترول شوند، یعنی هم کلسترول بد LDL را کاهش دهند و هم کلسترول خوب HDL را افزایش دهند.  ابتدا مواد غذایی حاوی فیبر محلول را انتخاب کنید. این نوع فیبر همچون یک آهنربا، کلسترول را از بدن خارج می‌کند. منابع خوب این فیبر شامل جو دوسر، لوبیا، بادمجان و بامیه است.  سیب، انگور، توت فرنگی و مرکبات هم از گزینه‌های خوبی هستند چرا که حاوی پکتین، نوعی فیبر محلول، است.  مصرف چربی‌های پلی اشباع نشده هم توصیه می‌شود. این چربی‌ها شامل روغن‌های گیاهی همچون کانولا و آفتابگردان و همچنین ماهی‌های چرب نظیر سالمون، ماهی‌های سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ و اکثر انواع دانه‌ها و مغزیجات آجیلی هستند.  غذاهای گیاهی هم که حاوی موادی موسوم به استرول‌ها و استانول های گیاهی هستند نیز می‌توانند بدن را در مقابل جذب کلسترول محافظت کنند. منابع خوب این مواد شامل کلم بروکسل یا فندقی، سبوس گندم، بادام زمینی و بادام، و روغن‌های زیتون، کنجد و کلزا است.  در مورد محدودیت مصرف برخی مواد خوراکی با پزشک تان مشورت کنید. مواد غذایی با کلسترول بالا نظیر صدف و تخم مرغ، آنقدر که تصور می‌شود خطرناک نیستند.  یک نوع چربی که باید کاملاً از مصرف آن اجتناب شود چربی ترانس است. سازمان غذا و دارو آمریکا در سال ۲۰۱۸، افزودن این چربی را به مواد غذایی ممنوع کرده است. 

در یک روش درمانی جدید؛ ویروس ایدز با موفقیت نابود شد

۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ فروردين 3:22 | phasco

نظرات : 0

 در یک روش درمانی جدید؛ ویروس ایدز با موفقیت نابود شد ویروس ایدز با موفقیت نابود شد اچ آی وی ویروسی فریب‌کار و باهوش است و از قابلیت‌های فراوانی برای مخفی کردن خود در سلول‌های دفاعی بدن برخوردار است، اما محققان برای مقابله با آن روشی خاص ابداع کرده اند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیوچریسم، روش‌های درمانی فعلی متداول برای مقابله با ویروس اچ آی وی، مبتنی بر مصرف داروهایی است که موجب مخفی شدن و توقف فعالیت‌های این ویروس می‌شود. اما مشکل اساسی این است که به محض توقف استفاده از داروهای مذکور ویروس اچ آی وی فعالیت‌های خود را به شیوه‌ای تهاجمی مجدداً آغاز می‌کند. از همین رو، روش‌های درمانی موجود برای مقابله با اچ آی وی باید در تمام طول عمر ادامه یافته و هرگز متوقف نشوند. اما محققان دانشگاه پیتسبورگ، روش تازه ای برای مقابله با ویروس مذکور ابداع کرده‌اند که نه تنها این ویروس موذی را از مخفیگاه خود در سلول‌های ایمنی بدن بیرون می‌کشد، بلکه می‌تواند ویروس یادشده را بکشد. این روش درمانی ایمن ساز به MDC1 شهرت یافته که نه تنها ویروس اچ آی وی را نابود می‌کند، بلکه قادر به نابودی ویروس دیگری موسوم به سی ام وی است که عامل ابتلای ۹۵ درصد مردم جهان به اچ آی وی است. در جریان اجرای عملیاتی این روش درمانی، ویروس اچ آی وی که خون را دچار عفونت کرده بود، شناسایی و با موفقیت نابود شد. محققان برای تکمیل این روش درمانی در تلاش برای تأمین منابع مادی هستند و معتقدند از همین طریق می‌توان روزی واکسن‌هایی تولید کرد که به جای داروهایی که باید روزانه توسط افراد مبتلا به اچ آی وی مصرف شوند، قابل استفاده باشد.

مصرف کم غلات و میوه عامل مرگ میلیون ها نفر در جهان

۱۳۹۸ جمعه ۱۶ فروردين 22:43 | phasco

نظرات : 0

یافته های مطالعات محقق ایرانی دانشگاه واشنگتن نشان می دهد؛ مصرف کم غلات و میوه عامل مرگ میلیون ها نفر در جهان طبق گزارش اخیر محققان، عدم مصرف میزان بهینه و مطلوب مواد خوراکی و مواد مغذی منجر به مرگ سالانه ۱۱ میلیون نفر در جهان می شود. به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه واشنگتن آمریکا در مطالعه خود به بررسی داده‌های بدست آمده از ۱۹۵ کشور پرداخته و دریافتند یک مرگ از هر ۵ مرگ در جهان (معادل ۱۱ میلیون مرگ) با کمبود میزان بهینه مصرف مواد خوراکی و مغذی مرتبط است. محققان دریافتند مصرف کم غلات کامل (کمتر از ۱۲۵ گرم در روز) فاکتور پرخطر اصلی ناشی از رژیم غذایی در رابطه با مرگ و بیماری در کشورهای هند، آمریکا، برزیل، پاکستان، نیجریه، روسیه، مصر، آلمان، ایران و ترکیه است. در بنگلادش، مصرف کم میوه (کمتر از ۲۵۰ گرم در روز) فاکتور پرخطر اصلی ناشی از رژیم غذایی است. در سال ۲۰۱۷، کشورهای دارای پایین‌ترین نرخ مرگ و میر ناشی از رژیم غذایی عبارت بودند از فرانسه، اسپانیا، ژاپن و آندورا. یافته‌ها بر نیاز فوری به تلاش‌های هماهنگ جهانی در راستای بهبود رژیم غذایی از طریق همکاری با بخش‌های مختلف سیستم غذایی تاکید دارد. «اشکان افشین»، استادیار دانشگاه و سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «خطرات ناشی از تغذیه بر طیف وسیعی از افراد در هر سن، جنسیت و وضعیت اقتصادی تأثیر می‌گذارد.» درحالیکه رژیم غذایی ضعیف عامل مرگ حدود ۱۱ میلیون نفر در جهان است، رژیم غذایی مملو از سدیم، میزان کم غلات کامل و میزان کم میوه عامل مرگ بیش از ۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ در جهان بوده است. علل این مرگ‌ها شامل ۱۰ میلیون مرگ به علات بیماری قلبی-عروقی، ۹۱۳ هزار مرگ مرتبط با سرطان و حدود ۳۳۹ هزار مرگ ناشی از دیابت نوع۲ بوده است. طبق این گزارش، مرگ و میر ناشی از رژیم غذایی از ۸ میلیون نفر در سال ۱۹۹۰ افزایش یافته که ناشی از افزایش در نرخ جمعیت و افزایش سن جمعیت است.

تشریح جزئیات تعرفه های پزشکی سال ۹۸

۱۳۹۸ جمعه ۱۶ فروردين 22:25 | phasco

نظرات : 0

دبیر شورای عالی بیمه سلامت اعلام کرد؛ تشریح جزئیات تعرفه های پزشکی سال ۹۸ دبیر شورای عالی بیمه سلامت از تصویب تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی سال ۹۸ خبر داد . به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا اولیایی منش، اظهار داشت: در آخرین جلسه هیأت وزیران در سال ۹۷، موضوع تعرفه‌های تشخیصی و درمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در نهایت مصوب شده است که تعرفه‌ها در بخش دولتی بطور میانگین ۱۰ و در بخش خصوصی ۱۳ درصد رشد داشته باشد و این مصوبه از ابتدای سال جاری قابل اجراست. وی تاکید کرد: اجزای تعرفه‌های تشخیصی و درمانی مصوب به تفکیک بخش خصوصی و دولتی، بزودی و پس از ابلاغ رسمی به این دبیرخانه، بصورت تفصیلی منتشر خواهد شد.

نظرات

نظرات :