,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مراکز آزمایشگاهی کیفیت را قربانی مسائل اقتصادی نکرده‌اند / غربالگری ۷۰ ناهنجاری از طریق پاشنه نوزادان
  تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت  [7:21]  

مشاوره ویژه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

مراکز آزمایشگاهی کیفیت را قربانی مسائل اقتصادی نکرده‌اند/ غربالگری ۷۰ ناهنجاری از طریق پاشنه نوزادان

خبرگزاری فارس: مراکز آزمایشگاهی کیفیت را قربانی مسائل اقتصادی نکرده‌اند/ غربالگری ۷۰ ناهنجاری از طریق پاشنه نوزادان
مشاوره ویژه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه علیرغم وجود مشکلات مراکز آزمایشگاهی کیفیت را قربانی مسائل مالی نکرده‌اند گفت موضوع تعرفه‌ها تکانه های ارزی و حجم مطالبات انباشته شده از بیمه‌ها بزرگترین دغدغه مراکز آزمایشگاهی به شمار می‌رود.
به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا زالی در افتتاحیه یازدهمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی اظهار داشت خدمات علوم آزمایشگاهی در حال حاضر در نقطه ممتاز قرار داشته و دستاوردهای علمی زیادی در این زمینه حاصل شده است.

وی افزود: در حال حاضر نیز جایگاه متفاوتی در زمینه خدمات علوم آزمایشگاهی داشته و اصالت خدمات در این حوزه مثال‌زدنی است و همکاران ما در حوزه علوم آزمایشگاهی گام های بزرگی برداشته و پیشتاز کیفیت ارائه خدمات در حوزه سلامت هستند.

مشاوره ویژه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: پزشکی فرد محور امروزه در جهان مورد توجه قرار گرفته و یک بحث جدی به شمار می رود پیش از این فقط در حوزه پاسخ به درمان و در زمینه فارماکولوژی بحث پزشکی فرد محور مطرح شد ولی امروزه حتی آزمایشگاه های کشور نیز خود را باید با این پارادایم تطبیق دهند.

زالی با بیان اینکه آزمایشگاه ها محل اتصال بخش دانشجویی و مهارت هستند، گفت: آزمایشگاه ها باید در مدار دگرگونی ها قرار گیرند تا بتوانند زنده و پویا باشند.

مشاور وزیر بهداشت در دبیرخانه شورای آموزشی و تخصصی و گسترش دانشگاههای علوم پزشکی اظهار کرد: مهم در آزمایشگاه ها در کیفیت آنها اثرگذار است که بخش مهم و کاربردی در واقع نیروی انسانی به شمار می رود. امروز خوشبختانه از زبده‌ترین نیروها در حوزه علوم آزمایشگاهی استفاده می کنیم و متاسفانه قسمت های صنفی و رفاهی در مورد این عزیزان صورت گرفته است همچنین در برخی از بیمارستان‌ها فضای فیزیکی مناسبی برای این دوستان در نظر گرفته نشده و امکان آنها بسیار محدود است.

زالی بیان داشت: دومین فاکتور و ضلع مهم در حوزه علوم آزمایشگاهی تجهیزات به شمار می‌رود و تجهیزات باید در آزمایشگاه ها همیشه به روز و نوین باشد البته در این حوزه امروزه تجهیزات آزمایشگاهی برای اینکه با چالش مواجه نشوند باید حمایت‌های لازم صورت گیرد در غیر اینصورت آزمایشگاه ها با مشکلات زیادی در این حوزه دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی گفت: مدیریت سومین ضلع مرتبط با ارتقای کیفیت آزمایشگاه ها بوده که خوشبختانه در سال‌های اخیر نیز ارائه خدمات موثری با مدیریت‌های درست صورت گرفته است. همچنین با همه پیشرفت ها و سختی های فرانسوی رشته علوم آزمایشگاهی چشم انداز این رشته را درخشان می بینم.

مشاور ویژه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: خوشبختانه با وجود مشکلات دوستان علوم آزمایشگاهی کیفیت را قربانی مشقات نکرده و این خصلت حرفه ای قابل تحصیل است البته یکی از مسائل حیاتی که در بقای علوم آزمایشگاهی موثر است موضوع تعرفه ها بوده که امروزه تبدیل به یک زخم کهنه شده است متاسفانه در آزمایشگاهها قیمت تمام شده و تعرفه ها شکاف بسیار زیادی داشته و این مسئله که بگوییم ورشکستگی آزمایشگاه‌ها وجود دارد در واقع سیاه نمایی نیست.

زالی تاکید کرد: یک بار هم که شده برای همیشه قیمت تمام شده خدمات آزمایشگاهی به عنوان ضلع اصلی تعرفه گذاری در این حوزه انجام شود و از طرفی باید توجه داشت که کیت‌های آزمایشگاهی با موضوع نوسانات ارزی مرتبط بوده و این مسئله از دستگاه‌های دیگر دغدغه‌های مراکز آزمایشگاهی بوده و به شدت تکانهای ارزی می‌تواند آسیب‌زا باشد.

مشاوره ویژه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه بقا و حیات اقتصادی مراکز آزمایشگاهی باید با رفع مشکلات آنها مورد توجه قرار گیرد، گفت: از طرف حجم مطالبات انباشته شده از بیمه ها بسیار زیاد بوده و یک معضل به شمار می رود که امیدوارم این مشکل نیز حل شود.

زالی در پایان با بیان اینکه غربالگری در کشور ما مورد غفلت قرار گرفته و جایگاه ممتازی برای آن نیست، گفت: پوشش بیمه کامل در این زمینه نیست و یکی دیگر از آسیب ها به شمار می رود در حالی که این مسئله بسیار ضرورت داشته و در شناسایی به موقع بیماری های غیر واگیر و کاهش و پیشگیری از آن اثرگذار است. همچنین امروز می توانیم از طریق پاشنه نوزادان 70 ناهنجاری را در آنها غربالگری کرد که این مسئله در کاهش معلولیت و ناهنجاری ها در جامعه بسیار تاثیر گذار است.
0 نظرات  کمبود آهن در مردان نشانه‌ای از ابتلا به سرطان
  تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت  [6:17]  

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد:

کمبود آهن در مردان نشانه‌ای از ابتلا به سرطان

خبرگزاری فارس: کمبود آهن در مردان نشانه‌ای از ابتلا به سرطان
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه کم‌خونی ناشی از کمبود آهن در مردان می‌تواند نشانه‌ای از ابتلا به سرطان باشد، گفت: مردان دچار این مشکل نباید پیش از شناسایی علت کم‌خونی، قرص آهن مصرف کنند.
شاهین مرآت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در ارتباط با ضرورت انجام کولونوسکوپی در برخی از افراد، اظهار داشت: کسانی که در خانواده درجه یک خود بیمار مبتلا به سرطان کلون یا روده بزرگ داشته‌اند، احتمال ابتلا به این بیماری در آنها بیشتر است،‌ بنابراین نسبت به انجام کولونوسکوپی باید اهتمام ورزند.

وی افزود: اگر فردی از خانواده این افراد به‌طور مثال در 50 سالگی مبتلا به سرطان کولون شده است، اقوام درجه یک آن باید 5 تا 10 سال زودتر نسبت به انجام کولونوسکوپی اقدام کنند و بسته به شرایط بیمار برای آن تکرار 5 تا 10 ساله توسط پزشک توصیه می‌شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: افرادی مبتلا به کولیت زخمی و یا کسانی که دچار پولیپ روده هستند نیز مستعد ابتلا به سرطان کولون هستند بنابراین انجام کولونوسکوپی برای آنها ضرورت دارد. سایر افراد با ریسک معمولی در میانگین سنی 50 تا 55 سالگی لازم است این غربالگری را انجام دهند تا با تشخیص به‌موقع مانع از ایجاد و پیشرفت سرطان کولون در آنها شد.


این فوق تخصص گوارش و کبد بیان داشت: افراد با ریسک معمولی ابتلا به سرطان کولون با آزمایش مدفوع نیز می‌توانند اقدام پیشگیرانه را انجام و تشخیص پیش‌هنگام سرطان را برایشان انجام داد، البته این آزمایش نسبت به کولونوسکوپی دقت کمتری دارد.

مرآت در مورد پولیپ روده گفت: پولیپ مقدمه سرطان است و اکثر مواقع مشابه یک قارچ یا زگیل بوده که عارضه نداشته ولی پس از مدتی تبدیل به سرطان می‌شود و می‌تواند پولیپ سبب انسداد و خونریزی گوارشی شود.

وی با تأکید بر اینکه کم‌خونی در مردان ناشی از کمبود آهن باید جدی گرفته شود، گفت: بدترین کار در این هنگام برای مردان تجویز قرص آهن است؛ چرا که کمبود آهن در مردان و زنانی که یائسه شده‌اند می‌تواند نشانه‌ای از سرطان باشد، بنابراین این مشکل باید پیگیری و دلیل کم‌خونی مشخص شود.
0 نظرات  تجمع تعدادی از کارشناسان علوم آزمایشگاهی مقابل سازمان نظام پزشکی
  تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت  [5:51]  

تجمع تعدادی از کارشناسان علوم آزمایشگاهی مقابل سازمان نظام پزشکی

خبرگزاری فارس: تجمع تعدادی از کارشناسان علوم آزمایشگاهی مقابل سازمان نظام پزشکی
جمعی از کارشناسان حوزه علوم آزمایشگاهی در اعتراض به نداشتن شماره نظام پزشکی، اجرایی نبودن قانون مشاغل سخت، عدم ورود منطقی به بحث تحصیلات تکمیلی و متعادل نشدن حقوق دریافتی، دیروز در مقابل سازمان نظام پزشکی تجمع کردند.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، روز گذشته تعدادی از کارشناسان و کاردانان حوزه علوم آزمایشگاهی در مقابل سازمان نظام پزشکی تجمع کردند و خواستار رفع مشکلاتشان از جانب سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت شدند.

آقایی که در جمع معترضان قرار داشت، گفت: من به نمایندگی از یک جامعه 30 هزار نفری کاردان و کارشناس علوم آزمایشگاهی برای رفع مشکلاتمان در این جمع حضور یافتم اما تاکنون هیچ نهاد و ارگانی پاسخگو نبوده‌اند در حالی که امروز بازوی قدرتمند تشخیص بیماری‌ها آزمایشگاه‌ها هستند.

وی گفت: نداشتن شماره نظام پزشکی برای هر کاردان و کارشناس علوم آزمایشگاهی بالینی حق مسلم و قانونی بوده که ارائه نمی‌شود و ما نسبت به این مسئله معترض هستیم.

خانم دیگری که نیز در این تجمع حضور دارد به خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، گفت: قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای علوم آزمایشگاهیان که با نمونه‌های آلوده و مواد سرطانی دست و پنجه نرم می‌کنند و در معرض ابتلا به انواع بیماری‌های ویروسی و باکتریایی هستند اجرا نمی‌شود و از طرفی اجازه ورود به فارغ‌التحصیلان رشته‌های غیرمرتبط جهت کار و ادامه تحصیل که باعث حضور غیرمرتبط‌ها و پایین آمدن کیفیت تشخیص می‌شود از دیگر دلایل اعتراض ما است.


وی افزود: عدم ورود منطقی و هوشمندانه به بحث تحصیلات تکمیلی آزمایشگاهیان و ادامه تحصیل در مقطع دکترای حرفه‌ای همچنین عدم متعادل‌سازی حقوق دریافتی بین پزشکان و پیراپزشکان و دریافت حقوق کارگری 900 هزار تومانی برای فارغ‌التحصیلان باسواد و زحمتکش این جامعه از دیگر دلایل اعتراضمان است.

یکی دیگر از کارشناسان علوم آزمایشگاهی نیز در ارتباط با علت حضورش در این تجمع به خبرنگار فارس، گفت: قانون ارتقا و بهره‌وری برای علوم آزمایشگاهیان که باعث تجمیع غیرمرتبطان در کنار آزمایشگاهیان متخصص و درس‌ خوانده می‌شود، اجرا نمی‌شود و از طرفی نبودن بازار استخدامی و قراردادی بودن تمام نیروها به صورت دو ماهه و 6 ماهه از مشکلات عمده ما بوده که به شدت پیگیر آن هستیم ولی متأسفانه تاکنون گام‌های مؤثری توسط وزارت بهداشت یا سازمان نظام پزشکی صورت نگرفته و امیدواریم برنامه‌های درستی در این زمینه و در جهت احقاق حقوق آزمایشگاهیان برداشته شود. 
0 نظرات  تشخیص سرطان در ژاپن با نمونه ادرار ممکن شد
  تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت  [4:2]  

تشخیص سرطان در ژاپن با نمونه ادرار ممکن شد

خبرگزاری فارس: تشخیص سرطان در ژاپن با نمونه ادرار ممکن شد. محققان ژاپنی برای اولین بار در جهان موفق به طراحی ابزاری برای تشخیص ابتلای افراد به بیماری سرطان از طریق بررسی نمونه ادرار آنها شدند.
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از تک تایمز، شرکت هیتاچی اعلام کرد این فناوری را به طور اختصاصی به دست آورده و فعلاً از آن می‌توان برای بررسی ابتلای مردم به سرطان‌های مرگبار روده بزرگ و سینه استفاده کرد.

روش ابداعی شرکت هیتاچی بر روی نمونه ادرار 250 نفر به طور آزمایشی و با موفقیت آزمایش شده است. دقت نتایج به دست آمده از این طریق بالا توصیف شده است.

نکته حائز اهمیت این است که اجرای این روش آزمایشگاهی در دمای عادی اتاق ممکن است.
اگر این روش تشخیص سرطان تکمیل شود، به شناسایی ابتلا به سرطان در کودکان کم سن و سال نیز کمک شایانی خواهد شد. در حال حاضر برای تشخیص این موضوع در کودکان از روش‌های دردناکی استفاده می‌شود که مستلزم اتصال دستگاه‌های مختلف و سوزن زدن به بدن آنهاست.

مهم ترین مزیت این روش آن است که با استفاده از آن تشخیص ابتلای فرد به سرطان در همان مراحل اولیه ممکن می‌شود و لذا می‌توان مداوا را با سرعت و با امید بالایی به حل مشکل انجام داد. تکمیل فناوری مورد استفاده برای این کار حدود دو سال به طول انجامیده است.
0 نظرات  توصیه محققان؛ فواید دفع سموم بدن را بشناسیم
  تاریخ : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين  [16:44]  

توصیه محققان؛
فواید دفع سموم بدن را بشناسیم


سم زدایی بدن راهکار اصلی برای دفع سمومی است که می توانند منجر به بروز چندین نوع بیماری مزمن شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، محققان تاکید می کنند علاوه بر تغذیه سالم، برنامه های سم زدایی از بدن به افراد کمک می کند که از تمامی سموم بدن رهایی یافته و به کاهش وزن هم کمک می کند.

باید توجه داشت که یکی از بهترین روش های رهایی از سموم مضر بدن نوشیدن مقادیر زیاد آب در طول روز است. در ادامه به برخی فواید سم زدایی بدن اشاره می شود.

سیستم ایمنی قوی

سم زدایی بدن موجب تقویت سیستم ایمنی می شود چرا که اعضای بدن پاک و تمیز شده و به راحتی فعالیت می کنند.

کمک به کاهش وزن

سم زدایی بدن به کاهش وزن در کوتاه مدت کمک می کند. رژیم غذایی مرتبط با سم زدایی شیوه سالم تری برای ایجاد یک عادت غذایی خوب و رهایی از عادات غذایی ناسالم است.

مناسب برای پوست

یکی از مهم ترین فواید دفع سموم بدن این است که موجب نرمی و شادابی پوست می شود. همچنین به رهایی از آکنه پوست کمک می کند.

سلامت موها

دفع سموم بدن نه تنها برای سلامت بدن خوب است بلکه موجب سلامت موها هم می شود.

افزایش میزان انرژی

سم زدایی به معنای دفع تمامی سموم بدن است که موجب پرانرژی شدن و سرزندگی فرد می شود.

 
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
مدیر خبری سایت
phasco
آرشيو نوشته ها
1397/2   1396/11   1395/3  
1397/1   1396/10   1395/2  
1396/9   1396/1   1395/12  
1396/8   1395/9   1395/11  
1396/7   1395/7   1395/10  
1396/6   1395/6   1395/1  
1396/3   1395/5   1394/7  
1396/2   1395/4   1394/5  
1396/12  
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

نانوذرات, اوروبیلوژن, شیستوزوما, استریلیزاسیون, واکسن, بهداشت دهان و دندان, خون شناسی ازمایشگاهی و بانک خون , آزمایش خون, يرقان, نوکلئوتیدی, درمان دارویی, تروپونین, ایمونوگلوبولین, تزریق, پروتئین آمیلوئید A سرمی, استافیلوکوک, واکنش‌هاى فيزيکى و شيميائى, پنیر پروبیوتیک, گلوتامیکوم, قند خون بالا , لوپ, دکترای علوم آزمایشگاهی, مینرالوکورتیکوئید, اهداکنندگان, کنگره بین المللی دو سالانه ایمونولوژی, significantly, پروماستيگوت‌ها, Quality Control, رشد غیرطبیعی زخم‌ها , پلیمریزه, گاس, كوتينگ, آرتریت, پيلوري, آنتونیوس, هرپس, کووت, لاکتیس, formula, آکنه, Biomimetics, توتال پروتئین, طاسي, ایمپلنت, نرمال, کاندیدا, تخمیری, ژنتیک, روان پزشک, میکرولیتر, هورمون‌های, ميسليوم, سرطان خون (لوسمى), هلیکوباکتر, هموگلوبین, نانوذرات, میکرومتر, پلی‌سیتمی, اﯾﻤﻮﻧﯿﺰاﺳﯿﻮن, سرم(AST/SGOT), باکتری‌های بیماری‌زا , سیترات کربوهیدراتی, کورینه, هیدروکسی, arthritis, نئوپلاسم, ماژور, گليكوپروتئين, وﯾﺮوس, لكوسيت,