,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  مصرف زیاد کلسیم با خطر بیماری قلبی و مرگ در ارتباط است
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۸ بهمن  [7:54]  

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از پایگاه خبری هلث دی نیوز آمریکا، محققان سوئدی در تحقیقات جدید خود دریافتند که زنانی که روزانه از مکمل های کلسیم بیش از ۱۴۰۰ میلی گرم در روز مصرف می کنند ممکن است با خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی مواجه شوند.

 

 

 

هم مردان و هم زنان به منظور جلوگیری از دست رفتن استخوان، کلسیم مصرف می کنند. یافته های جدید از تحقیقات اخیر دیگر همچنین نشان داد که مردان نیز با مصرف کلسیم با خطر افزایش مرگ و میر ناشی از آن روبرو خواهند بود.

 

 

 

دکتر گریگ فونارو سخنگوی انجمن قلب آمریکا گفت: بسیاری از افراد مسن به منظور جلوگیری از دست رفتن استخوان خود در رژیم غذایی خود کلسیم را افزایش دادند یا گمان داشته اند که افزایش کلسیم در رژیم غذایی با یا بدون ویتامین D می تواند سلامت قلبی عروقی را بهبود بخشد.

 

 

 

وی افزود: با این وجود تحقیقات جدید نشان داده است که مصرف زیاد کلسیم نه تنها سلامت قلب و عروق را بهبود نمی بخشد بلکه ممکن است باعث خطر بیشتری از مرگ و میر ناشی از حوادث قلبی و عروقی همراه باشد.

 

 

 

تیم محققان به رهبری دکتر کارل میچائلسون استاد بالینی گروه علوم ارتوپدی جراحی در دانشگاه اوپسالا در سوئد بیش از ۶۱ هزار زن را مورد تجریه و تحلیل قرار دادند.

 

 

 

محققان با بیش از ۱۹ سال پیگیری دریافتند که ۱۲ هزار زن فوت شده که تقریبا ۴ هزار مرگ ناشی از بیماری های قلبی و عروقی و در حدود ۱۹۰۰ بیماریهای قلبی و ۱۱۰۰ سکته مغزی بوده است.

 

 

 

محققان دریافتند که بیشترین نرخ مرگ و میر در میان زنانی بوده است که روزانه ۱۴۰۰ میلی گرم کلسیم مصرف کرده بودند. بعبارتی دیگر زنانی که کمتر از ۶۰۰ میلی گرم کلسیم در روز مصرف کرده بودند نیز در معرض خطر مرگ بودند.

 
0 نظرات  جدیدترین فامیل عمو جغد شاخدار!
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۸ بهمن  [7:53]  

 

 

 

 

 

 

محققان موفق شده اند تا گونه ای جدید از خانواده جغد کشف کنند که تنها در یکی از جزایر اندونزی زندگی می کند. این جغد آوایی با تنها یک نت سر می دهد؛ آوایی که به طرز جالبی با نام جزیره محل سکونتش هم آهنگ است. این گونه جدید با نام Rinanji Scops در جزیره لومبوک زندگی می کند و هنگام نغمه سرایی، آوایی شبیه به «پوک» از خود سر می دهد.

 

به گزارش دیسکاوری، کاشف این گونه جدید به افتخار همسرش نام علمی Otus jolandae را برای این جغد برگزیده است. گونه جدید برای مدت مدیدی بود که با یکی دیگر از جغدهای ساکن اندونزی اشتباه گرفته شده بود، چرا که هر دو گونه بال های زینتی مشابهی داشتند. با این وجود، دو عضو یک گروه تحقیقاتی به طور جداگانه کشف کردند که نغمه جغدهای ساکن جزیره لومبوک منحصر به فرد است و با تمام دیگر جغدهای ساکن اندونزی متفاوت است.

 

 

 

جرج سنگستر که رهبری مطالعه را بر عهده داشته است می گوید: «کاملا تصادفی بود که دو نفر از اعضای گروه ما، این گونه جدید را در قسمت های مختلف جزیره ای واحد شناسایی کردند. این اتفاق کاملا تصادفی بود، خصوصا با در نظر گرفتن این نکته که طی ۱۰۰ سال گذشته هیچ کس چیزی درباره این جغدها متوجه نشده بود.»

 

سنگستر، که به عنوان محقق در موزه تاریخ طبیعی سوئد کار می کند، و همکارانش جزایر همسایه لومبوک را نیز زیر پا گذاشتند؛ اما نتوانستند مدرکی دال بر وجود این جغدها در آنجا پیدا کنند. به همین دلیل آنها باور دارند که این جغد منحصر به جزیره لومبوک است. جالب اینجاست که بومیان جزیره این جغد را می شناختند و از آن با عنوان burung pok نام می بردند؛ نامی تقلیدی که بازتاب دهنده آوای این جغد چشم زرد است.

 

 

 

 

 
0 نظرات  سلول درمانی ضایعات نخاعی وارد فاز بالینی شد
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۸ بهمن  [7:51]  

 

 

 

 

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه استفاده از سلول های درمانی برای درمان ضایعات نخاعی به مرحله بالینی رسیده است، گفت: این روش هر چند که در بهبود کیفیت زندگی این بیماران موثر است ولی به عنوان یک روش درمانی تلقی نمی شود.

   دکتر امامی رضوی در حاشیه چهارمین کنگره ملی ضایعات نخاعی در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص سلول درمانی برای درمان بیماران ضایعات نخاعی افزود: در کلیه کشورهای دنیا روش های سلول درمانی برای درمان بیماران ضایعات نخاعی ارائه شده است که در این راستا در ایران نیز تجربیاتی در این زمینه صورت گرفته است.

  معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سرمایه گذاری های قابل توجه در این بخش از درمان اظهار داشت: بیماران ضایعات نخاعی دارای مشکلاتی از قبیل مشکلات حرکتی، فیزیولوژیکی، اختلالات ادراری، روحی می شوند که در کنار اقدامات درمانی نیاز به خدمات توانبخشی نیز دارند که در این زمینه استفاده از سلول های بنیادی به عنوان یکی از روش های درمانی پیشنهاد می شود.

   وی با اشاره به برخی از این تجربیات یادآور شد: سلول های بنیادی نتایج این تحقیقات نشان داد که سلول درمانی موجب بهبودی کیفیت زندگی بیماران ضایعات نخاعی شده است.

 امامی رضوی در عین حال تاکید کرد: سلول های بنیادی هر چند می تواند در بهبود کیفیت زندگی بیماران ضایعات نخاعی موثر باشد ولی روش درمانی محسوب نمی شود.

  معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فاز اجرایی استفاده از روش های سلول درمانی بر روی بیماران ضایعات نخاعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این روش ها بالینی شده ولی این روش تحت پوشش بیمه های خدمات درمانی قرار نگرفته است.

 امامی رضوی همچنین با تاکید بر آنکه بیشترین میزان ضایعات نخاعی ناشی از تصادفات جاده ای است، یادآور شد به منظور افزایش آگاهی جامعه اقدام به برگزاری نخستین جشنواره حمایت طلبی و پیشگیری از ضایعات نخاعی و همچنین چهارمین کنگره ملی ضایعات نخاعی کردیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 نظرات  بیماری های تیروئید با انسان چه می کنند؟
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۸ بهمن  [7:50]  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

علیرضا استقامتی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: تیروئید یک غده درون ریز است که جلوی گردن قرار گرفته و کارش ساخت هورمون های تیروئید است.

 

 

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: هورمون های تیروئید کارآیی های ویژه ای دارنداز جمله سوخت و ساز بدن را تنظیم می کنند، در کارکرد همه سلول های بدن نقش دارند و بدن نیز برای انجام تمام کارهایش نیاز به هورمون های تیروئید دارد.

 

 

 

 

 

 

 

وی گفت: این نیاز حتی از دوران جنینی وجود دارد یعنی اگر جنین،کمبود تیروئید داشته باشد ممکن است دچار اختلالات مغزی و عقب ماندگی ذهنی شود.

 

 

 

علیرضا استقامتی به بیماری های تیروئید اشاره کرد و گفت: کم کاری و پرکاری شایع ترین بیماری های تیروئید هستند.

 

 

 

این متخصص غددگفت: اگر غده تیروئید خوب کار نکند و بیش از حد فعال شود، هورمون زیادی تولید می کند که به این عارضه، پرکاری تیروئید می گویند اما اگر هورمون کمتر از حد مجاز ترشح شود بیماری کم کاری تیروئید ایجاد می شود.

 

 

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به پرسش فارس راه های تشخیص بیماریهای تیروئید را علاوه بر انجام آزمایش، مشاهده علائم بالینی دانست و افزود: کم کاری تیروئید علامت های کمبود هورمون را نشان می دهد که بسته به سن متفاوت است.

 

 

 

این متخصص غدد گفت: در نوزاد، کم کاری تیروئید به این صورت است که خوب شیر نمی خورد یا در رشد و تکامل اختلال دارد یا سر موقع دندان در نمی آورد یا دیر راه می افتد.

 

 

 

استقامتی افزود: در افراد بالغ کم کاری تیروئید می تواند علامت خاصی نداشته باشد و به صورت خستگی، بی حالی، احساس گرگرفتگی، خشکی پوست و گرفتگی عضلات بروز پیدا کند.

 

 

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در پرکاری تیروئید، زیادی هورمون وجود دارد پس علائمی مثل تپش قلب، تعریق، اضطراب، پوست گرم و مرطوب، چشم برجسته، عصبانیت مفرط و تغییرات فشار خون ازعلائم برجسته این عارضه هستند.

 

 

 

این متخصص غدد گفت: در مورد بیماری تیروئید یک بیماری شایع دیگر داریم به نام بیماری گواتر ساده که در این عارضه غده تیروئید فقط اندازه و حجمش بزرگ می شود اماکارکرد و تستهای تیروئید ثابت و طبیعی باقی می ماند.

 

 

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب که این بیماری ربطی به رژیم غذایی ندارد گفت: این بیماری به دلایل مختلف ایجاد می شود و برای درمان باید به پزشک متخصص مراجعه کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 نظرات  چربی برای مفاصل «سم» است
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۸ بهمن  [7:47]  

محمدمهدی امام در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: ایجاد تسهیل در حرکت اندام تحتانی بدن از وظایف زانوست. تصور کنید که زانویتان خم نشود چه اتفاقی برای اندام تحتانی می افتد و چقدر زندگی سخت می شود.

 

 

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: برای اینکه زانو حرکت خیلی خوبی داشته باشد عناصر مختلفی دخیل هستند تا عملیات خم شدن زانو با ثبات بیشتری انجام شود. این عناصرشامل لیگامانها، رباتها، منیسک ها، عضلات اطراف مفصلی و کپسولهای مفصلی هستندکه نقشی کلیدی در استحکام و عملکرد مناسب زانو دارند.

 

 

 

این متخصص روماتولوژی در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه چه آسیب هایی در کمین زانوست، گفت: آسیب به هر یک از عناصر زانو می تواند زانو دردهای خفیف و شدید ایجاد کند. دردهای خفیفی که خود به خود برطرف می شوند یا برخی دردهای شدید که با درمان دارویی نیز حل نمی شوند و نیاز به جراحی دارند.

 

 

 

وی ادامه داد: به عنوان مثال آسیب غضروف زانو در صورت درمان نشدن می تواند به آرتروز منجر شود. آسیب به منیسک زانو می تواند در ابتدا به پارگی منیسک و در ادامه به آرتروز مفصل منتهی شود. آسیب به رباط هم می تواند به پارگی رباط مفصلی منجر شود و در ادامه به آرتروز زانو تبدیل شود.

 

 

 

این متخصص افزود: کلاً آسیب هایی که به تخریب مفصل منجر می شوند به آرتروز منتهی شده که در ادامه باعث می شود فرد علاوه بر مشکل در خم و راست کردن زانو در هنگام ایستادن هم دچارضعف شود.

 

 

 

امام گفت: مراقبت از زانو، مسئله بسیار مهمی است که باید از دوران نوزادی آن را در نظر گرفت.

 

 

 

وی گفت: انحراف اندام تحتانی در نوزادی و کودکی که به عنوان پا پرانتزی و پا ضربدری عنوان می شود به علاوه التهاب در غضروف های زانو یا نرمی کشکک یا درد زانو یا آسیب منیسک و رباط در سنین جوانی را باید از همان ابتدا بررسی کرد.

 

 

 

امام در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه چه زمانی باید درد زانو را جدی گرفت گفت: بسیاری از افراد بعد از آسیب هایی که به رباط و منیسک شان وارد می شود به پزشک مراجعه نمی کنند چرا که درد خود به خود کاهش می یابد؛برخی نیز برای کم کردن درد، کمتر فعالیت اجتماعی می کنند اما نمی دانند که آسیب به تدریج بیشتر می شود و در سنین بالاتر به آرتروز و بیماری رماتیسمی منجر می شود.

 

 

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بهترین راه درمان درد زانو را پیدا کردن علت آن دانست و گفت: در آسیب منیسک و رباط در همان مراحل اولیه لازم است که فرد بی حرکت بماند و در مرحله بعد به درمان های دارویی و در مراحل پیشرفته به جراحی نیازمندیم.

 

 

 

این فوق تخصص روماتولوژی افزود: در درمان آرتروز زانو می توان از درمان های خوراکی دارویی استفاده کرد؛ اخیراً از تجویز سلول های بنیادی و ترمیم کننده نیز در زانو استفاده شده و در مراحل پیشرفته آسیب زانو، فرد به تعویض مفصل زانو با پروتز مصنوعی نیازمند است.

 

 

 

وی پیشگیری از آسیب به زانو را مهم و جدی دانست و پیشنهاد داد: افراد آسیب های مفصلی را جدی بگیرند و دردهایی با بیش از سه روز ماندگاری به پزشک متخصص مراجعه کنند.

 

 

 

ایشان ادامه داد: گاهی آسیب های مفصلی بدون علامت است مثل پا ضربدری و پا پرانتزی که باید به پزشک مراجعه کرد حتی اگر درد وجود نداشته باشد.

 

 

 

امام در ادامه افزایش وزن را از علل ابتلا به زانو درد دانست و افزود: به ازاء هر ۵ کیلو اضافه وزن، پیشرفت آرتروز و درد مفصلی ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می یابد.

 

 

 

این پزشک متخصص روماتولوژی بابیان این مطلب که منبع چربی می تواند با ترشح مواد سمی به ایجاد آسیب در بدن، از جمله آسیب در مفاصل منجر شود، افزود: افراد باید با پزشک خود مشورت کنند و ورزش مناسب، مستمر و مناسب با وضعیت بدن خود انجام دهند تا عضلات مفصلشان تقویت و در نهایت حفاظت شوند.

 

 

 

امام در ادامه رژیم غذایی مناسب را مورد مهم دیگری ارزیابی کرد و گفت: استفاده از سبزیها با رنگ های مختلف سبز، زرد، نارنجی، بنفش و مصرف بعضی از ترکیبات مثل آووکادو، زنجبیل و سویا در برنامه غذایی می تواند نقش محافظتی بر روی غضروف و مفاصل داشته باشد.

 

 

 

وی کمبود ویتامین C و D را در تسریع آسیب به مفاصل جدی دانست و گفت: مصرف غضروف کوسه یا غضروف گاو نیز می تواند از پیشرفت بیماری در بیماران مبتلا به آرتروز جلوگیری کند و درکاهش درد نیز مؤثر باشد.

 

 

 

امام گفت:در چند ماه اخیر ثابت شده بعضی از عناصر مثل استرانسیوم به صورت دارویی می تواند جلوی پیشرفت آرتروز زانو را بگیرد.
0 نظرات  پاشنه آشیل سرطان خون کشف شد
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۸ بهمن  [7:42]  

 

 
     

بر اساس نتایج منتشر شده در نشریه سلول سرطانی دانشمندان با استفاده از مولکول درمانی روشی که در این مقاله آن را توصیف کرده اند این امید را یافته اند تا راه های مستقیمی برای درمان های کنونی پیدا کنند.

 

این تحقیق با مدیریت محققان مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سینسیناتی آمریکا و انستیتو تحقیقات آزمایشگاهی مونترال نشان داد که سلول های سرطان خون برای بقا نیازمند پروتئینی به نام Gfi ۱ هستند. از بین بردن این نوع پروتئین در موش ها منجر به تضعیف و از بین رفتن سلول های سرطان خون شد.

 

به گفته دانشمندان این روش می تواند سلول های لوسمی را در برابر شیمی درمانی و پرتو درمانی آسیب پذیر کند که درمان کنونی برای همه مبتلایان به این بیماری است.

 

این شیوه می تواند کمک کند که از پرتوهای کمتر آسیب رسانی استفاده شود که نتایج بهتری در بیماران را ایجاد کند.

 

سرطانی که سلول های خونی و سیستم ایمنی را تحت تأثیر قرار می دهد رایج ترین نوع لوسمی در کودکان از نوزادی تا ۱۹ سالگی است. این نوع سرطان اغلب در دهه نخست زندگی بروز پیدا می کند اما در کهنسالی نیز شایع است. بر اساس آمار انستیتو ملی سرطان آمریکا میزان زنده ماندن از این بیماری در میان همه گروه های سنی ۶۶.۴ درصد است که این میزان برای کودکان زیر ۵ سال ۹۰.۸ درصد است.

 

هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری است تا اثبات کند آیا استفاده از این روش در سوژه های انسانی نیز موثر است. محققان با تزریق سلول های سرطان خون انسانی به موش ها این آزمایشات را انجام داده اند
0 نظرات  چگونه بیشتر از ۱۰۰ سال عمر کنیم؟
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۸ بهمن  [7:41]  

بعد از اینکه عنوان این مطلب را خوانده اید به احتمال زیاد لبخند زده اید و با خودتان فکر کرده اید که این هم یکی دیگر از آن مطالبی است که تظاهر می کند می تواند یک چیز غیر ممکن را ممکن کند. اما همه ما بارها و بارها شنیده ایم که هیچ غیر ممکنی وجود ندارد این حقیقت در مورد طول عمر ما هم صدق می کند. اگر می خواهید طول عمر بیشتری داشته باشید باید خیلی سخت تلاش کنید تا بتوانید زندگی قانونمندی داشته باشید.

 

۱ از خورد فست فود پرهیز کنید – بنا بر نتیجه تحقیقی که توسط مجله بهداشت عمومی آمریکا منتشر شد ه است، اگر شما دائما" از غذاهای فست فودی مثل پیتزا ، همبرگر ، هات داگ و غیره استفاده کنید در دراز مدت دچار افسردگی می شوید .هر چقدر که بیشتر غذاهای فست فودی مصرف کنید فعالیت فیزیکی شما کمتر می شود و کم کم تمایل خود برای مصرف موادغذایی مفید مثل آجیل ، ماهی ، میوه و سبزیجات را از دست می دهید

 

۲ خوب بخوابید و مراقب باشید که اضافه وزن نداشته باشید اگر خواب خوب و کافی داشته باشید می توانید از اضافه وزن و اضطراب جلوگیری کنید، آیا می دانید که بی خوابی باعث ترشح گرلین بیشتر می شود و گرلین همان هورمونی است که سیگنالهای گرسنگی را به مغز شما می فرستد .

 

۳ برنج سفید نخورید برنج سفید دیابت نوع دوم را تشدید می کند زیرا خیلی سریع به قند تبدیل می شود و قند خون را بالا می برد . مردم غربی هفته ای یک یا دو وعده برنج مصرف می کنند در حالیکه مردم آسیا سه تا چهار وعده در هفته برنج مصرف می کنند

 

۴ ذرت بوداده بخورید – ذرت بو داده سرشار از آنتی اکسیدان و فیبر است.

 

۵ ورزش کنید – اگر می خواهید همیشه سالم باشید ورزش کنید . را ه رفتن یکی از بهترین ورزشهایی است که می توانید انجام دهد. برای این ورزش به هیچ تجهیزاتی نیاز ندارید ، فقط یک جفت کفش خوب لازم دارید.

 

۷ باغبانی کنید – باغبانی به شما کمک می کند که با طبیعت ارتباط برقرار کنید.حتی اگر در آپارتمان هم زندگی می کنید می توانید گوجه فرنگی ، سبزی و گل بکارید.

 

۸ زنجبیل مصرف کنید زنجبیل به هضم غذا کمک می کند ، تهوع را رفع می کند و پوشش مخاطی دستگاه گوارش را تقویت می کند .

 

۹ ماهی بخورید – هر هفته حداقل دو وعده ماهی بخورید و کلم بروکلی را نیز هرگز فراموش نکنید.
0 نظرات  توسط محققان ایرانی صورت گرفت؛
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۸ بهمن  [7:38]  

 


 
 

 
 
    محقق ایرانی بخش مهندسی زیست پزشکی در بیمارستان بریگهام و زنان موفق به تولید قطعات نوآورانه قلب شده که از فناوری نانو برای ارتقای رسانایی مواد در تحریک شکل گیری بافت قلب مورد استفاده قرار می گیرد.
 
 
 
     

محقق ایرانی بخش مهندسی زیست پزشکی در بیمارستان بریگهام و زنان موفق به تولید قطعات نوآورانه قلب شده که از فناوری نانو برای ارتقای رسانایی مواد در تحریک شکل گیری بافت قلب مورد استفاده قرار می گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، تولید این قطعات فوق باریک قلب، علم پزشکی را یک گام به تولید بافتهای مصنوعی با عملکرد بالا که برای درمان قلب آسیب دیده یا سایر اندامها نزدیک تر می کند.

 

این قطعات بافت قلبی از یک بستر هیدروژل استفاده می کند که با نانوماده تقویت می شود و به آن نانو لوله های کربنی گفته می شود.

 

محققان برای تولید این قطعات قلبی از بافت ماهیچه قلبی نوزاد موش و نانولوله های کربن با هیدروژل استفاده کردند. این قطعات جدید همچنین نشان دهنده یکپارچگی مکانیکی عادی و کارکردهای پیشرفته الکتروفیزیولو ژیکی بود.

 

علاوه بر این محققان موفق شدند که این قطعات نوآورانه دارای تأثیر حفاظتی مثبتی درمقابل سموم شیمیایی هستند.

 

دکتر علی خادم حسینی استاد یار دانشکده پزشکی هاروارد، بخش علم سلامت و فناوری هاروارد ام آی تی و موسسه مهندسی الهام گرفته از زیست شناسی ویس به همراه دکتر مهدی نیکخواه، مسعود خبیری، محمد عزیزی، سو ریون شین، سانگ می جونگ مومن زلابانی ، کیکیونگ کیم، پینار زولتون، سانگ بوک کیم ، جیک کونگ، کای تاک وان، توماس پالاسیوس ، محمت دوکمسی، جوحی بائه، شیاوو تانگ این تحقیقات را ارائه کرده است.

 

نتایج این تحقیقات روز ۳۰ ژانویه در مجله ACS Nano منتشر شده است


 
0 نظرات  روشهای خانگی ساده برای از بین بردن سیاهی دور چشم
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۲۸ بهمن  [7:35]  

 
 
 
  دلایل مختلفی مثل کم خوابی ، فقدان استراحت ، اضطراب بیش از حد و کم آبی بدن می توانند منجر به سیاهی و تیرگی دور چشم شوند . 
 
 
 
   دلایل مختلفی مثل کم خوابی ، فقدان استراحت ، اضطراب بیش از حد و کم آبی بدن می توانند منجر به سیاهی و تیرگی دور چشم شوند . پوشاندن این سیاهی کار سختی است اما شما می توانید به جای استفاده از لوسیونها و کرمهای گرانقیمت با استفاده از مواد طبیعی و روشهای خانگی این تیرگی ها را کم رنگ تر کنید و یا از بین ببرید.


دستورالعمل :


یک خیار را با چاقوی آشپزخانه حلقه حلقه کنید . این حلقه ها را در یک کیسه فریزر قرار دهید آن را حدود یک ساعت در یخچال بگذارید.


دو حلقه از این خیارها را بردارید و هر کدام از آنها را روی یکی از چشمهایتان قرار دهید و حدود ۱۵ دقیقه در همین حالت باقی بمانید . بقیه حلقه ها را در یخچال بگذارید تا بعدا" بتوانید از آنها استفاده کنید. خیار حلقه شده حدود یک هفته در یخچال سالم باقی می ماند.


علاوه بر خیار می توانید از چای کیسه ای هم استفاده کنید . چای کیسه ای های استفاده شده را در یک کیسه فریزر قرار دهید و آنها را در یخچال بگذارید.


هر وقت که احساس کردید دور چشمتان تیره شده است یک چای کیسه روی هر کدام از چشمهایتان قرار دهید و ۱۵ دقیقه صبر کنید.

 


 
 
 
0 نظرات  آیا حیات از فضا به زمین آمده است؟
  تاریخ : ۱۳۹۱ دوشنبه ۹ بهمن  [7:48]  

 

به‌تازگی شکلی از زندگی موجودات بیگانه کشف شده که به‌نظر می‌رسد به کمک آن بتوان چگونگی آغاز حیات روی کره زمین را توضیح داد. کاشف این پدیده آن قدر به خودش مطمئن است که دیگران را به مبارزه فراخوانده است.

دکتر ریچارد هومر، میکروب‌شناس مرکز پروازهای فضایی مارشال ناسا بعد از یک سال مطالعه روی باکتری‌های بسیار ریز در شهاب‌سنگ‌ها، ادعای شگفت‌آوری مبنی بر شناسایی گونه‌های جدیدی از حیات مطرح کرده است.

به گزارش دیلی‌میل، او این گونه توضیح می‌دهد که با سفر به قطب جنوب، سیبری و آلاسکا گونه بسیار نادری از شهاب‌سنگ‌ها را به نام کندریت کربنی CI1 مطالعه کرده است که تقریبا ۹ عدد از آن‌ها در سراسر کره زمین وجود دارد. این دانشمند با نگاه کردن به این شهاب‌ سنگ‌ها در زیر میکروسکوپ، چندین فسیل از باکتری‌ پیدا کرده که بعضی از آن‌ها مشابه با نمونه‌های زمینی هستند؛ اما برخی دیگر نیز به طور کامل متفاوت بوده و بیش‌تر شبیه به حیات بیگانه هستند.

او معتقد است که این شهاب‌ سنگ‌ها ارگانیسم‌ها را در سراسر جهان پراکنده کرده‌اند و ممکن است حیات روی کره زمین نیز توسط باکتری‌های موجود در سیارک کوچکی آغاز شده باشد که در سال‌های بسیار دور به سطح زمین برخورد کرده است.

در یکی از موارد، این دانشمند در یکی از این شهاب‌سنگ‌ها یک ارگانیسم با اندازه و ساختار مشابه با یک باکتری غول پیکر به نام Titanospirillum velox پیدا کرده که روی کره زمین وجود دارد. به این ترتیب اثبات می‌شود حیات بسیار گسترده‌تر از آن‌چیزی است که ما قبلا تصور می‌کردیم.

او در این باره به فاکس نیوز می‌گوید: «این یافته‌ها به ما نشان می‌دهند که حیات بسیار گسترده‌تر از یک منطقه محدود به نام زمین است. تاکنون مطالعات محدودی در این شاخه علم انجام گرفته است، چرا که بسیاری از دانشمندان این موضوع را کاملا غیر ممکن می‌دانند».

اما نکته جالب توجه این است که این باکتری‌ها در بسیاری از موارد به راحتی قابل شناسایی بوده و می‌تواند تا حد زیادی به گونه‌های کلی موجود روی کره زمین مرتبط باشند.»

او در ادامه اضافه کرد:« بعضی از این باکتری‌ها بسیار عجیب بوده و شبیه به هیچ چیزی روی کره زمین نیستند که من بتوانم آن‌ها را شناسایی کنم. من آن‌ها را به بسیاری از کارشناسان نشان داده‌ام و آن‌ها نیز از دادن هر توضیحی عاجز مانده‌اند.»

دکتر هوور تمام این سنگ‌های آسمانی را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در شرایط آزمایشگاهی تفکیک و تجزیه می‌کند تا بتواند با اسکن‌ کردن به دنبال بقایای فسیل‌ها باشد.

در این زمان بود که او این کشف را انجام داد و بقایای بیولوژیکی را پیدا کرد که دارای نیتروژن نبودند. ماده‌ای که تا کنون در تمام ارگانیسم‌های زنده وجود داشته است.وی در این باره گفت: «اگر شخصی بتواند توضیح بدهد که چگونه یک بقایای بیولوژیکی نوانسته بدون نیتروژن وجود داشته باشد، یا نیتروژن موجود در آن به قدری محدود باشد که قابل شناسایی نباشد، من مشتاقانه منتظرم تا توضیحات او را در این زمینه بشنوم. من تا کنون با دانشمندان زیادی در این مورد صحبت کردم اما هیچ کدام از آن‌ها نتوانسته‌اند در این باره توضیح دهند.»

این یافته‌ها در نشریه کاسمولوژی مارس ۲۰۱۱ به چاپ رسیده که در آن از جامعه دانشمندان جهان خواسته شده در مورد این کشف جدید توضیح بدهند.

دکتر سث شاستک، اخترشناس ارشد موسسه SETI در این باره گفت: «تردیدهای زیادی در مورد این یافته‌ وجود دارد. اگر این یافته‌ها درست باشد، آن‌گاه محدوده آن بسیار فراتر از علوم فعلی و ستاره‌شناسی خواهد بود. شاید حیات روی سیارک‌ها به وجود آمده و سپس در زمان برخورد این اجرام با کره زمین در سال‌های بسیار دور در این سیاره پراکنده شده‌ است. به این ترتیب شاید بتوان گفت که حیات روی کره زمین آغاز نشده بلکه در زمان شکل‌گیری منظومه شمسی آغاز شده است.»
0 نظرات  سرعت راه رفتن نشانگر میزان عمر
  تاریخ : ۱۳۹۱ دوشنبه ۹ بهمن  [7:46]  

سرعت راه رفتن،‌ مانند فشار خود و میزان کلسترول نشان می‌دهد که بدن‌تان چه‌قدر سالم است و چند سال دیگر می‌توانید به زندگی ادامه دهید، تا جایی که محققین براساس سرعت راه رفتن، جدول طول عمر طراحی کرده‌اند.

شما با چه سرعتی می‌توانید راه بروید؟ در واقع منظور بالاترین توان راه رفتن شما در حالی است که احساس راحتی می‌کنید و به زبان ساده‌تر،‌ سرعتی است که در آن فشاری را احساس نکنید. خصوصا اگر دوره جوانی را پشت سر گذاشته باشید، دانستن پاسخ این سوال به شما کمک می‌کند تخمینی از سلامت خود داشته باشید و بفهمید چه زمانی لازم است به پزشک خود مراجعه کنید.

به گزارش دیسکاوری، محققین مرکز پزشکی دانشگاه پیتزبورگ به این نتیجه رسیده‌اند که افراد مسنی که تندتر راه می‌روند، طول عمر بیشتری دارند. البته این یافته به هیچ عنوان بدین معنا نیست که افرادی که سرعت کمی در راه رفتن دارند،‌ چندان طولانی عمر نمی‌کنند.

بلکه این یافته پیشنهاد می‌کند که می‌توان درست مانند فشارخون و سطح کلسترول، از سرعت راه رفتن هم به عنوان شاخصی برای سلامت عمومی استفاده کرد. در واقع راه رفتن یک تست ساده در دست پزشکان و خود افراد است که به آن‌ها نشان می‌دهد چه زمانی لازم است آزمایش‌های تخصصی‌تری بدهند.

استیفانی استیودنسکی،‌ یکی از محققین این مطالعه می‌گوید: «ما نمی‌گوییم که اگر بروید بیرون و تندتر راه بروید،‌ بیشتر عمر خواهید کرد، قطعا نه! ما می‌گوییم که بدن شما بر اساس سلامتی کل سیستم‌های بدنی‌تان، ‌بهترین سرعت راه رفتن را برای شما انتخاب می‌کند. عمر طولانی و البته باکیفیت وابسته به سلامتی شما است و سرعت راه رفتن،‌ بازتابی از سلامت شما و در واقع ابزاری در دست شما برای نظارت بر آن است.»

استیودنسکی و همکارانش اطلاعات ۹ مطالعه بزرگ و بلندمدت را بررسی کردند. در این مطالعات جمعا ۳۵ هزار نفر بررسی شدند که همگی ۶۵ سال به بالا سن داشتند. بهترین عاملی که در کنار جنسیت و سن،‌ پیش‌بینی می‌کرد که فرد تا ۵ یا ۱۰ سال آینده زنده می‌ماند، مدت زمانی بود که طول می‌کشید تا فرد مسافت مشخصی را به راحتی بپیماید.

آن‌ها درست مانند منحنی رشد، جدولی تهیه کردند که بر اساس سن، جنسیت و سرعت راه رفتن،‌ انتظار طول عمر در افراد را تعیین می‌کرد. بر اساس این جدول،‌ فردی که با سرعت ۹۰ سانتیمتر بر ثانیه حرکت می‌کند، با احتمال بالا، به اندازه میانگین طول عمر همسالانش عمر خواهد کرد. به ازای هر ۱۰ سانتیمتر بر ثانیه‌ای که به این سرعت اضافه شود، احتمال این که فرد در دهه بعدی زندگی‌اش فوت کند، ‌۱۲ درصد کاهش می‌یابد.

به گفته محققین، ‌همه افراد با افزایش سن کندتر می‌شوند، ‌اما عواملی وجود دارد که این کندی را به تاخیر می‌اندازد. کسانی که فعالیت‌های جسمانی و البته اجتماعی خود را حفظ می‌کنند،‌ زندگی طولانی‌تری دارند. آن‌ها از نظر جسمانی و ذهنی سالم‌تر هستند.

منبع: خبر آن لاین
0 نظرات  علت غرق شدن تایتانیک کشف شد
  تاریخ : ۱۳۹۱ دوشنبه ۹ بهمن  [7:41]  

ستاره‌شناسان با طرح نظریه‌ای عجیب، مدعی تاثیرگذاری ماه در غرق شدن کشتی تایتانیک شده‌اند. به گفته محققان، سه ماه پیش از غرق شدن کشتی تایتانیک در ۱۴ آوریل ۱۹۱۲، ماه در روز ۱۲ ژانویه ۱۹۱۲ در نزدیکترین فاصله خود از زمین طی ۱۴۰۰ سال گذشته قرار داشته که منجر به تولید یک جزر و مد فوق‌العاده بالا و سست شدن ناوگان مرگباری از یخ‌توده‌ها شده بود.

این جزر و مد باعث رانش یخ‌توده‌ها از آبهای کم عمق لابرادو و نیوفاوندلند به میان دریا شده و خطوط کشتیرانی را انباشتند. محدوده یخی در محل غرق شدن تایتانیک به قدری ضخیم بوده که کشتی‌های نجات در مسیر کمک به بازماندگان این فاجعه مجبور به کاهش سرعت خود شدند.

این رویداد یکبار برای همیشه به اجتماع نزدیکترین فاصله ماه از زمین در ۱۴۰۰ سال،‌ مواجهه نزدیک خورشید با زمین و یک جذر و مد با دامنه زیاد پرداخته بود.
به ادعای ستاره‌شناسان تمام این عوامل در بالا رفتن غیر عادی سطح دریا مشارکت داشته که به رانش یخ‌توده‌های به گل نشسته پرداخته و آنها را به سوی خطوط کشتیرانی در آتلانتیک شمالی هدایت کرده‌اند. معمولا، یخ‌توده‌ها در جای خود باقی مانده و نمی‌توانند به سمت جنوب حرکت کنند؛ مگر این که به حد کافی آب و مجددا شناور شده یا این که یک جزر و مد بالا آنها را آزاد سازد. یک یخ‌توده می‌تواند چندین بار در سفر خود به سمت جنوب در مناطقی گیر کند که ممکن است چندین سال به طول انجامد.
0 نظرات  دانشمندان اعلام کردند که مریخی ها وجود دارند اما نه به شکلی که برای ما قابل تشخیص باشد.
  تاریخ : ۱۳۹۱ دوشنبه ۹ بهمن  [7:39]  

دانشمندان اعلام کردند که مریخی ها وجود دارند اما نه به شکلی که برای ما قابل تشخیص باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان اعتقاد دارند کشف مواد معدنی در زیر سطح سیاره سرخ قویترین دلیل برای وجود حیات در مریخ است.

برخلاف آنچه که تصور می شد همسایه آسمانی ما سرزمین انسانهای کوچک اندام سبز و یا آبی رنگ نیست و به نظر می رسد که تنها شکل حیات در این سیاره میکروارگانیسمهای ساده هستند.

دهانه برخوردی بزرگ مک لاگلین که توسط یک خرده سیاره به وجود آمده و سطح مریخ را خورد کرده، این دهانه برخوردی نشانه هایی از حیات را در خود داشته است

دانشمندان دانشگاه ابردین با بررسی اطلاعات مدارگرد اکتشافی مریخ و فضاپیمای مریخ اکسپرس سازمان فضایی اروپا و همچنین تحلیل سنگها به این نتیجه رسیدند که سطح مریخ دربرگیرنده خاک رس و مواد معدنی که ساختار شیمیایی آنها به وسیله آب تغییر کرده است

تصویر ارائه شده توسط ناسا که سایه های ساعات پایانی روز را در مریخ نشان می دهد

تحقیقات جدید که با همکاری موزه تاریخ طبیعی و دانشگاه ابردین انجام شده نشان می دهد تمام عوامل حیات طی دوره طولانی از تاریخ این سیاره در زیر سطح آن قرار داشته اند.

وقتی که شهاب سنگها به سطح مریخ برخورد کردند آنها چون کاوشگران طبیعی عمل کردند و سنگهایی را از پوسته زیرین مریخ به روی سطح آوردند.

دانشمندان دانشگاه ابردین با بررسی اطلاعات مدارگرد اکتشافی مریخ و فضاپیمای مریخ اکسپرس سازمان فضایی اروپا و همچنین تحلیل سنگها به این نتیجه رسیدند که سطح مریخ دربرگیرنده خاک رس و مواد کانی که ساختار شیمیایی آنها به وسیله آب تغییر کرده، است.

درحالی که نیمی از حیات روی زمین از میکروارگانیسمهای ساده تشکیل شده که زیر سطح زندگی می کنند، دانشمندان پیشتر اعتقاد داشتند که همین وضعیت برای مریخ نیز صدق می کند.

جان پارنل 55 ساله زمین شناس دانشگاه ابردین که عرصه تحقیقات وی مطالعه ترکیب و تغییرات شیمیایی پوسته زمین است، یکی از نخستین متخصصانی است که از شواهد حیات در مریخ پرده برداری کرده است.

دکتر جوزف میشالسکی نویسنده این تحقیق و زمین شناس سیاره ای در موزه تاریخ طبیعی اظهار داشت: تمام عوامل حیات در مریخ وجود دارند اما در این شرایط تنها ارگانیسمهای تک سلولی می توانند زنده بمانند.

وی افزود: اگر هیچ گونه حیاتی در مریخ کشف نمی شد، من تعجب می کردم، حتی بیشتر از آنکه روزی کشف شود که شکل ساده حیات در محیط وجود دارد و باید گفت که اگر حیات در این سیاره وجود داشته است، این احتمال وجود دارد که امروز نیز وجود داشته باشد.

برخی از دهانه های برخوردی عمیق در مریخ نیز به عنوان حوضچه یا آبگیر عمل می کند که در آنها کانیهای کربنات وجود دارد. جریانهایی که این کانیها را شکل داده اند روزی می توانستند به ما اطلاعات بیشتری درباره حیات زیر سطح مریخ بدهند و همچنین سرنخهایی از چگونگی شکل گیری حیات در زمین ارائه کنند.
0 نظرات  پراهمیت‌ترین کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [16:24]  

در میان دستاوردهای بزرگ علمی سال 2012، نشنال جئوگرافیک 10 نمونه را به عنوان پرمخاطب‎ترین کشفیات این سال معرفی کرده است. این کشفیات در سه حوزه حیات وحش، فیزیک و اخترفیزیک و باستان شناسی حاصل شده اند.
در میان دستاوردهای بزرگ علمی سال 2012، نشنال جئوگرافیک 10 نمونه را به عنوان پرمخاطب‎ترین کشفیات این سال معرفی کرده است. این کشفیات در سه حوزه حیات وحش، فیزیک و اخترفیزیک و باستان شناسی حاصل شده اند.
10- کروکودیل رکوردشکن

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
با 6.17 متر طول، این کروکودیل آب شیرین رسما به عنوان بزرگ‌ترین کروکودیل در اسارت دنیا، جولای / تیرماه گذشته نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. این کروکودیل که گمان می‌رود مسول حمله به چند انسان و کشتن دو نفر بوده، در ماه سپتامبر 2011 / سهریور 1390 در شهر بوناوان فیلیپین به دام افتاد. فهرست گینس بر اساس داده‌های متخصصان مختلف تهیه شده است. از جمله این متخصصان، آدام برایتون جانورشناس و متخصص کروکودیل‌ها است، که در مرکز تحقیقاتی و پارک زیستی بوناوان فیلیپین این جانور وحشی را اندازه‌‌گیری کرده است.
9- کشف مولکول‌های قند در فضا

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
اخترشناسان موفق به انجام یک کشف شیرین شدند: آنها موفق شدند مولکول‌های تشکیل‌دهنده قندهای ساده را در حالی که در گازهای اطراف یک ‌ستاره با فاصله حدود 400 سال نوری از زمین شناورند، شناسایی کنند و این احتمال را بدهند که در سیارات دیگر نیز حیات وجود دارد. اگرچه این کشف که در شهریورماه انجام شد ثابت نمی‌کند که حیات در جایی دیگر در کیهان وجود دارد، اما بیانگر این است که دلیلی بر عدم وجود آن نیز وجود ندارد. این کشف باارزش نشان می‌دهد مولکول‌های غنی از کربن که واحدهای ساختاری حیات را تشکیل می‌دهند، می‌توانند حتی پیش از شکل گرفتن سیارات به وجود آمده باشند. محققان واژه قند را به مولکول‌های آلی اطلاق می‌کنند که اغلب ما به نام کربوهیدرات‌ها می‌شناسیم و از کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده‌اند.

8- کشف سیاره‌ای جدید در منظومه شمسی؟

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
بر اساس گزارشی که در ماه می / اردیبشت‌ماه منتشر شد، شاید یک سیاره هنوز کشف نشده وجود دارد که در حاشیه تاریک منظومه شمسی در حال گردش است. به گفته رودنی گومز، اخترشناس رصدخانه ملی برزیل در ریو دوژانیرو، به نظر می‌رسد این سیاره احتمالی دیده نشده که بسیار دورتر از آن است که به آسانی توسط تلسکوپ‌های زمینی شناسایی شود، حضور خود را با ایجاد اختلال در مدار اجسام کمربند کوئیپر نشان می‌دهد. اجرام کمربند کوئیپر توده‌های یخی کوچک -از جمله برخی سیارات کوتوله- هستند که در منظومه شمسی و فراتر از مدار نپتون قرار دارند.
7- کشف آخرین ذره ؟

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
در ماه جولای / تیرماه، دو گروهی که به طور مستقل در برخورددهنده بزرگ هادرونی (ال.اچ.سی) کار می‌کردند؛ گزارش کردند که با قطعیت بیش از 99 درصد مطمئن هستند که موفق به کشف بوزون هیگز شده‌اند، و یا حداقل یک نوع ذره جدید را دقیقا در جایی که انتظار حضور بوزون هیگز می‌رود پیدا کرده‌اند. این ذره که فیزیک‌دانان مدت‌ها به دنبال آن بوده‌اند، ممکن است بتواند با توضیح اینکه چطور اجسام در جهان ما جرم خود را به دست می‌آورند، مدل استاندارد فیزیک را تکمیل کند و توضیح دهد که چرا کهکشان‌ها، سیارات و حتی انسان‌ها وجود دارند.
6- کشف «دنیای گمشده» در قطب جنوب

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
گونه جدید نامگذاری نشده‌ای از خرچنگ یتی، در نزدیکی دهانه‌های گرمابی داغ و سرشار از مواد معدنی کف اقیانوس در قطب جنوب اجتماع کرده‌اند؛ مکانی که به گفته دانشمندان یک «دنیای گمشده» جدید از مخلوقات عجیب اعماق دریا است. یک زیردریایی رباتیک مجهز به دوربین در این منطقه از گونه‌هایی مانند بارناکل‌ها، خرچنگ‌ها، شقایق‌های دریایی و حتی اختاپوس‌ها فیلم گرفته است که اغلب آنها بی‌رنگ بوده و در تاریکی مطلق عمق 2400 متری دریا زندگی می‌کنند.
5- کشف منظومه ستاره‌ای با 9 سیاره؟

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
اخترشناسان ستاره‌ای در فاصله 127 سال نوری از زمین کشف کرده‌اند که احتمال دارد تعداد سیارات آن حتی از منظومه شمسی ما بیشتر باشد. در این صورت، این سامانه سیاره‌ای شلوغ‌ترین سامانه‌ای خواهد بود که تا کنون کشف شده است. بر اساس مطالعه‌ای که در ماه آوریل / فروردین‌ماه منتشر شد، ستاره HD 10180 ستاره‌ای خورشیدمانند در صورت فلکی مار آبی (Hydrus) واقع در نیم‌کره جنوبی زمین است که احتمالا با داشتن 9 سیاره، منظومه شمسی ما را که به طور رسمی تنها 8 سیاره دارد شکست می‌دهد.
4- بهشت گونه‌های جدید حیوانی در پرو

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
گونه جدیدی از میمون‌های شب‌رو، تنها یکی از هشت گونه پستاندار جدیدی هستند که طی یک کاوش در پناهگاه ملی تاباکوناس نامباله در شمال پرو کشف شدند؛ کشفی که خبر آن در ماه سپتامبر / شهریورماه اعلام شد. گروهی از جانورشنااسان مکزیکی و پرویی این «بهشت تازه از تنوع زیستی ناشناخته» را در سفر اکتشافی خود طی سال‌های 2009 تا 2011 / 1388 تا 1390 کشف کردند.
3- کشف دوزیستان بی دست و پا

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
این جانوران به هیچ وجه مار یا کرم نیستند. آنها دوزیستان بدون دست و پایی هستند که در نقب‌هایی درون خاک زندگی می‌کنند و برای دانشمندان کاملا ناشناخته هستند. جانوری که در این عکس در حال حفاظت از تخم‌هایش در زیستگاه بومی‌اش در شمال‌شرقی هند به تصویر کشیده شده است، یکی از شش گونه جدید احتمالی است که به خانواده مرموزی از دوزیستان موسوم به caecilian تعلق دارند.
2- نقاشی‌های باستانی مایاها که روز رستاخیز را رد می‌کردند

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
در آخرین کلان‌شهر شناخته شده مایاها که بخش اعظمی از آن کماکان حفاری نشده باقی مانده است، باستان‌شناسان موفق به کشف تنها نقاشی دیواری شناخته شده قوم مایا شدند که دیوارهای یک خانه باستانی را زینت داده بود. البته به گفته دانشمندان این نقاشی، یک نقاشی دیواری معمولی نیست. علاوه بر صحنه‌ای از یک شاه و ملازمانش که هنوز طراوت خود را حفظ کرده است، دیوارها مملو از محاسباتی هستند که به کاتبان باستانی کمک می‌کرده است تا مقادیر گسترده زمان را حساب و دنبال کنند. بر خلاف این ایده که مایاها پایان دنیا را برای سال 2012 پیش‌بینی کرده بودند (که مطمئنا اکنون می‌دانیم ادعای پوچی بوده است)، نشانه‌های روی دیوار تاریخ‌هایی از هزاران سال آینده را نشان می‌دهد.
1- کشف معبد «مهیج» مایاها

کشفیات علمی,کشفیات علمی در سال ۲۰۱۲,اخبار
حدود 1600 سال پیش، معبد خورشید شب، یک برج دیده‌بانی قرمز خونین بود که از کیلومترها دورتر دیده می‌شد و با نقاب‌های عظیمی از خدای خورشید مایا به شکل کوسه، آشامنده خون و پلنگ خالدار آمریکایی (جگوار) تزئین شده بود. مدت‌ها پس از گم شدن در جنگل‌های گواتمالا، بالاخره این معبد چهره خود را به باستان‌شناسان نشان داد و سرنخ‌های جدیدی درباره امپراطوری رشک برانگیز مایاها را آشکار ساخت. بر خلاف امپراطوری‌های نسبتا متمرکز اینکا و آزتک، تمدن مایا -که پراکندگی آن در محدوده‌ای بود که امروز گواتمالا، برزیل و ناحیه یوکاتان مکزیک را شامل می‌شود- اجتماعی پراکنده از کلان‌شهرها بود
0 نظرات  سفینه خورشیدی مزدا با طراحی ایرانی +عکس
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [16:22]  

مزدا یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی در دنیا است که تا به حال خودروهای مختلفی را تولید کرده است. این شرکت نیز در سال های اخیر دست به طراحی خودروهای مختلف برای آینده کرده است.
این شرکت چندی پیش مسابقه ای را با نام "Aurora Survivor 2050" برگزار کرد که در آن از طراحان جوان درخواست طراحی خودروی مخصوص آینده کرد.
"علی جعفری" یکی از جوانان طراخی ایرانی نیز در این مسابقه شرکت کرده بود که البته در انتها نیز توانست جایزه اصلی این مسابقه را به خود اختصاص دهد.

سفینه خورشیدی مزدا,مزدا ,شرکت های بزرگ خودروسازی
او برای این مسابقه یک طرح بسیار جالب ارائه داده بود که بیشتر به یک خودروی فضایی با سلول های خورشیدی شباهت دارد. این خودرو البته یک موتور الکتریکی نیز دارد.
در طراحی این خودرو او بیشتر به فکر آیرودینامیک بدنه بوده است و همچنین زیبایی و به صرفه بودن را در دستور کار خودش داشته است. این طرح همچنین بسیار سریع است و می تواند به سقف سرعت 150 کیلومتر برساعت برسد.
این طرح پس از برنده شدن در مسابقه مزدا برای سال 2013 و شرکت در مسابقه بهترین خودروهای خورشیدی دنیا آماده می شود.

سفینه خورشیدی مزدا,مزدا ,شرکت های بزرگ خودروسازی

سفینه خورشیدی مزدا,مزدا ,شرکت های بزرگ خودروسازی

سفینه خورشیدی مزدا,مزدا ,شرکت های بزرگ خودروسازی

سفینه خورشیدی مزدا,مزدا ,شرکت های بزرگ خودروسازی

منبع:
0 نظرات  رؤیاهای علمی که در 2012 به واقعیت پیوستند
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [16:20]  

 

سایت تخفیف,سایت نت برگ

 

رؤیاهای علمی که در 2012 به واقعیت پیوستند

بسیاری از ایده‌هایی که در کتاب‌ها و فیلم های علمی - تخیلی مطرح شده اند، با توسعه فناوری های مختلف در سال های اخیر محقق شده اند.

ایده جهان بی سیم که در سال 1945 میلادی توسط «آرتور سی. کلارک» مطرح شد، با ورود ماهواره ها به فضا محقق شد و ایده «ایزاک آسیموف» برای خلق ربات های شبه انسانی نیز با طراحی و ساخت ربات های iCub، Nao و ربات جراح BERT2‌ به واقعیت مبدل شده اند.

در این گزارش، برترین ایده های علمی - تخیلی که در 2012 به واقعیت پیوستند، مرور می‌شود.

اندام بیونیک

بحث سایبورگ (Cyborg)‌ به موجودی اطلاق می شود که علاوه بر اعضای طبیعی بدن از ارگان های عملکردی مصنوعی نیز برخوردار باشد.

این ایده در سال 1960 میلادی بوسیله «مانفرد ای. کلاینس» و «ناتان اس. کلین» مطرح شد و پس از آن در مجموعه های تلویزیونی مانند «پیشتازان فضا» و «مرد شش میلیون دلاری» تکرار شد.

در سال 2012 میلادی برای نخستین بار یک زن معلول موفق شد با قدرت ذهن، یک بازوی رباتیک را کنترل کرده و با کمک آن غذا بخورد.

این دستاورد نوید دهنده امکان استفاده از رابط کارآمد مغز - رایانه برای طراحی اندام مصنوعی با حرکات طبیعی تر است.

پیشگیری از بیماری های ژنتیکی

مهندسی ژنتیک برای داشتن نسلی سالم تر، ایده ای بود که توسط «آلدوس هوکسلی» در سال 1931 میلادی و زمانیکه هنوز ساختار پیچیده DNA‌ کشف نشده بود، مطرح شد.

از هر 200 نفر یک نفر با نقص میتوکندری بدنیا می آید و امکان درمان زودهنگام می تواند از بدنیا آمدن نوزادان با مشکلات ژنتیکی پیشگیری کند.

دانشمندان برای نخستین بار در سال 2012 میلادی موفق به انتقال هسته DNA‌ از یک سلول تخمک انسانی به سلول دیگر شدند؛ در اینحالت اختلالات میتوکندریال پیش از بدنیا آمدن نوزاد درمان می شود.

مترجم جهانی

امکان سفر به هر نقطه از دنیا و عدم نیاز به آموختن زبان کشور مقصد، رویایی است که در بسیاری از فیلم های علمی - تخیلی مطرح شده است.

در سال 2012 میلادی نرم افزارهای مختلفی با قابلیت ترجمه همزمان گفتار با استفاده از صدای کاربر طراحی شده اند.

عینک واقعیت افزوده

دسترسی سریع به داده های مختلف، برقراری تماس تصویری، امکان تهیه عکس و فیلمبرداری با استفاده از عینک دیگر به فیلم های علمی - تخیلی خلاصه نمی شود.

سال 2012 میلادی نمونه های مختلفی از عینک های واقعیت افزوده با کارآیی های مختلف رونمایی شدند که برجسته ترین آنها عینک طراحی شده توسط محققان شرکت گوگل بود که امکان دسترسی به اینترنت، دریافت و ذخیره داده ها، چت تصویری و متنی را برای کاربر فراهم می کند.

پرواز خصوصی به فضا

در سال 2012 میلادی یکی از مهمترین رویاهای انسان، با پرواز نخستین فضاپیمای خصوصی جهان به سمت ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)‌ محقق شد.

کپسول باری دراگون متعلق به شرکت اسپیس ایکس، بعنوان نخستین شرکت خصوصی جهان با حمل محموله برای ساکنان ISS‌، مسیر را برای تسهیل سفرهای تجاری فضایی هموار کرد.

این شرکت رویای بلند پروازانه ساخت نخستین مستعمره انسانی بر سطح کره مریخ را تا سال 2020 میلادی در سر دارد
0 نظرات  کشف سلول‌های دوستی در مغز
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [16:18]  

محققان سلولهایی را در مغز میمون ها شناسایی کرده اند که فقط وقتی فعال می شود که این حیوان، رفتار غیرخودخواهانه و فداکارانه از خود بروز می دهد؛ این کشف می تواند شواهدی را در مورد پایه و اساس عصبی و مغزی دوستی در انسان فراهم آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانش پژوهان می گویند این سلول ها در میمون های رزوس وقتی که آب میوه شان را به دیگران می بخشند، فعال می شود نه هنگامی که آب میوه را از دیگران می پذیرند.

این یافته ها می تواند مشخص کند چرا بسیاری از موجودات از جمله انسانها از خود رفتارهای مهربانانه و فداکارانه ای نشان می دهند که مستقیما برایشان فایده و سودی ندارد.

دکتر "ماتیو راش ورت" دانشمند اعصاب در دانشگاه اکسفورد و یکی از مجریان این پروژه گفت: این یافته های جدید، تصویر کاملی از فعالیت عصبی فراهم می کند که در شناخت اجتماعی نقش مهمی ایفا می کند.

اینکه چرا حیوانات رفتارهای فداکارانه و غیر خودخواهانه از خود نشان می دهند، یک راز طولانی مدت است.

میشائیل پلات یکی دیگر از پژوهشگران این مطالعه از دانشگاه دوک معتقد است، این رفتارها، در انسان به شکل دوستی ظهور پیدا کرده است.

پلات و همکارانش به میمونهای رزوس آموزش دادند تا یک بازی رایانه ای ساده را انجام دهند که در آن به اشکال مختلف نگاه می کردند تا یا خودشان آبمیوه دریافت کنند یا به میمونی دیگری که در کنارشان بود آبمیوه را بدهند.

به گفته پژوهشگران این میمون ها هر وقت که گزینه داشتند، آبمیوه را برای خود بر می داشتند.

محققان آزمون دیگری ترتیب دادند که در آن میمونها یا باید آبمیوه را به یکدیگر می دادند یا چیزی نمی گرفتند. محققان دیدند میمون بازیگر آبمیوه را برای خود بر نمی داشت.

در طول این آزمایش الکترودهایی در مغز میمون، فعالیت الکتریکی نورون ها را در مناطق مغزی ثبت کرد که در دوستی موثرند. این میمونها به طور مداوم ترجیح می دادند آبمیوه را به میمون های دیگر بدهند و خود چیزی برندارند.

وقتی محققان به میمون دوم یک بطری آبمیوه دادند، میمون اول دیگر ترجیحی برای بخشش آبمیوه نداشت.

منطقه ای از مغز موسوم به قشر اوربیتوفرونتال که در پردازش پاداش نقش دارد، زمانی که میمون ها آبمیوه را به یکدیگر می دادند فعال می شوند./
0 نظرات  قاشق و چنگال هوشمندی که لقمه‌ها را می‌شمارد/ عکس
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [16:4]  

 
 
 

 

 

 
 
قاشق و چنگال هوشمندی که لقمه‌ها را می‌شمارد/ عکس
 

به گزارش خبرگزاری مهر، درحالی که غذا می خورید قاشق و چنگال هوشمندتان تمام اطلاعاتی که درباره غذاخوردن شما ثبت می کند به یک برنامه اجرایی روی تلفن هوشمند شما با سیستم عامل اندروید و یا iOS ارسال می کند و شما با این اطلاعات و بازخوردها می توانید عادات غذاخوردنتان را بررسی کنید.

این اطلاعات همچنین از طریق یک رابط کاربری سبک ردگیری رکوردهای ورزشی در اینترنت قابل مشاهده می شود. از سوی دیگر برنامه های اجرایی بسیاری برای تلفنهای هوشمند این اطلاعات را دریافت می کند و این امکان را به کاربر می دهد که عادات غذاخوردن خود را دنبال کند.

یکی از ویژگهای جذاب این چنگال این است که وقتی به این نتیجه می رسد که شما تندتر از حد معمول غذا می خورید می لرزد و این لرزش را به لبهایتان منتقل می کند تا متوجه شده و غذاخوردن را آهسته تر کنید.

مدل کنونی از یک ارتباط یو اس بی سود می برد که می تواند اطلاعات خود را برای برنامه های اجرایی اینترنتی ارسال کند و مدل مجهز به بلوتوث آن نیز در راه است و به زودی وارد بازار می شود.


 

وزن این قاشق و چنگال چندان هم سبک نیست و از سوی دیگر قیمت آنها هم چندان کم نیست.

مغز این چنگال ها در داخل آن پنهان شده است و قسمت انتهای آن به گذرگاه یو اس بی متصل می شود. 

پوشش دسته ها برای تمیز شدن ساده تر کاملا جدا می شود و یک نور در انتهای دسته چنگال وجود دارد که وقتی خوب غذا می خورید سبز می شود و یا وقتی سرعت غذاخوردن خود را زیاد می کنیم علاوه بر این ه به لرزش در آمد، این نور قرمز می شود.

قاشق و چنگال هوشمندی که لقمه‌ها را می‌شمارد/ عکس

 


 0 نظرات  پیش بینی عمر انسان با آزمایش خون
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [16:0]  

 
پیش بینی عمر انسان با آزمایش خون
محققان از شیوه جدید تجزیه و تحلیل خون برای اندازه‌گیری طول عمر تقریبی انسان استفاده کردند.

بیش از یکصد شهروند انگلیسی برای انجام این آزمایش جدید به منظور اندازه گیری سالهای تقریبی عمر خود درخواست داده‌اند. بر پایه این گزارش، پیش بینی می‌شود که ده ها نفر دیگر نیز درخواست اجرای این آزمایش را با فرا رسیدن سال جدید میلادی امضا کنند.

این گزارش می‌افزاید: بیش از یکهراز نفر در سراسر جهان برای اجرای آزمایش درخواست داده‌اند و این در حالی است که شرکت انگلیسی ابداع کننده این روش آزمایش خون امیدوار است که هزینه آن از ۶۵ دلار افزایش نیابد تا شمار بیشتری با فرارسیدن سال ۲۰۱۷ میلادی تحت آزمایش قرار گیرند.
این آزمایش بر ترکیبهای شیمیایی کوچک در داخل DNA به نام "تلومر" متکی است که یکی از مهمترین علائمی است که سرعت پیر شدن انسان را نشان می‌دهد. آزمایش‌های اخیر روی حیوانات نشان داد که سطح بالای تلومرها نشانه‌ای دقیق از کاهش متوسط عمر تقریبی بود.
 

 
 

پیش بینی عمر انسان با آزمایش خون

 

کشف فرمول ضدپیری

 

 


 0 نظرات  کشف فرمول ضدپیری
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [15:58]  

 
فرمول ضدپیری
دانشمندان در هنگ کنگ به فرمولی دست یافته اند که می تواند فرآیند پیری را در موش به تعویق بیاندازد، کشفی که آنها امیدوارند بتوانند در انسانها نیز نتیجه بخش باشد.


به گزارش خبرگزاری مهر، نتیجه این تحقیقات که در شماره ماه دسامبر مجله " متابولیسم سلول" منتشر شده براساس تحقیقات آنها در سال 2005 است که روی پیری زودرس یا پیرکودکی انجام شده بود، بیماری نادر ژنتیکی که یک نفر از هر 4 میلیون نوزاد را تحت تأثیر خود قرار داده است.

پیرکودکی در ظاهر یک کودک پیش از رسیدن به یک سالگی مشخص است. اگرچه قوای ذهنی این کودکان عادی است اما رشد آنها متوقف می شود، آنها چربی بدنشان را از دست می دهند و از چروکیدگی پوست و از دست دادن موهایشان رنج می برند. این کودکان چون سالخوردگان با درد مفاصل، گرفتگی شریانهای خونی رو به رو هستند که این مسائل می تواند عاملی برای بیماریهای قلبی و یا سکته باشد. اکثر آنها پیش از رسیدن به 20 سالگی از دنیا می روند.

این گروه از دانشمندان هنگ کنگی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که یک جهش در پروتئین لامین A که در هسته سلولهای انسانی قرار دارد، فرآیند ترمیم را در سلولها مختل می کند و در نتیجه پیری تسریع می شود.

به طور عکس، آنها در آخرین تحقیقات خود با استفاده از موش و آزمایشهای روز ظروف آزمایشگاهی به این نتیجه رسیدند که داشتن لامین A سالم و عادی به فعال شدن ژن SIRT1 ارتباط دارد که کارشناسان مدتها است آن را به طول عمر نسبت می دهند.

لیو بائهوا استادیار زیست شیمی دانشگاه هنگ کنگ گفت: ما می توانیم داروهایی تولید کنیم که لامین A را تقلید کند و یا پیوند میان لامین A و SIRT1 را افزایش دهد.

این گروه همچنین به بررسی این موضوع پرداخته است که آیا پیوند موثر میان لامین A و SIRTI می تواند resveratrol را افزایش دهد یا خیر. Resveratrol یک ماده ای است که در پوست انگور قرمز و سایر میوه هایی که دانشمندان آنها را در کند شدن روند پیری و سالم ماندن موثر می دانند وجود دارد.

زو زونگجون که این تحقیقات را هدایت کرد اظهار داشت: موشهای سالم که با resveratrol غلیظ تغذیه شدند از سلامتی بیشتری نسبت به دیگر موشها برخوردار بودند. در حقیقت ما آغاز پیری آنها را به تعویق انداخته و طول عمر سالم آنها را گسترش دادیم.

موشهایی که به بیماری پیرکودکی مبتلا شده بودند توانستند با این ماده 30 درصد طول عمر بیشتری داشته باشند.

 
 

کشف فرمول ضدپیری

 

 


 0 نظرات  مولکول اخلاق کشف شد
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [15:56]  

 
مولکول اخلاق کشف شد
پاول کاز، عصب‌شناس دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به همراه همکارانش صورت‌های مختلف این آزمایش را انجام دادند. در یکی از این آزمایشات اکسی‌توسین به شرکت‌کنندگان داده و مشخص شد که سهیم کردن دیگران توسط آن‌ها تا 80 درصد افزایش یافت.

دانشمندان موفق به کشف مواد شیمیایی موجود در مغز شدند که می‌توانند بر میزان بخشندگی یا مغرور بودن شخص اثر بگذارند.

 
به گزارش ایسنا، در سال‌های اخیر، دانشمندان به دنبال شناسایی نقش اکسی‌توسین بوده‌اند که "مولکول اخلاق" نیز لقب گرفته است.

 
در یک آزمایش تحت عنوان بازی اولتیماتوم، به یکی از دو شخص حاضر در نمونه موردی 100 دلار داده شد و به وی گفته شد که باید این مبلغ را با شخص دیگر تقسیم کند. چنانچه شخص دوم از این تقسیم ناراضی باشد می‌تواند از پذیرش آن امتناع ورزد، اما پس از این امتناع پول غیب می‌شود و هیچ‌کدام از آن‌ها به آن نمی‌رسند.

 
پاول کاز، عصب‌شناس دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به همراه همکارانش صورت‌های مختلف این آزمایش را انجام دادند. در یکی از این آزمایشات اکسی‌توسین به شرکت‌کنندگان داده و مشخص شد که سهیم کردن دیگران توسط آن‌ها تا 80 درصد افزایش یافت.

 
این دانشمندان دریافتند که اکسی‌توسین که زمانی به عنوان هورمون ترشح‌شده طی تولد و شیرخوارگی شناخته شده بود، نقش مهمی در ارتقای رفتار اجتماعی ایفا می‌کند. این ماده همچنین به عنوان یک انتقال‌دهنده عصبی یا پیام‌رسان بین سلول‌های مغز عمل می‌کند.

 
به گفته زاک، اکسی‌توسین به ویژه همدردی را ارتقا می‌دهد و هنگامی که این ماه از شخصی منع می‌شود، وی در بروز رفتار گناه‌آمیز یا خودخواهانه بیشتر از خود تمایل نشان می‌دهد.

 
به ادعای این دانشمند، هورمون تستوسترون از ترشح اکسی‌توسین ممانعت می‌کند و در آزمایشات صورت گرفته هنگامی که به مردان تستوسترون داده شد، آن‌ها طی انجام آزمایش، 27 درصد کمتر نسبت به دیگران بخشنده بودند.

 
با این حال علی رغم این اثر، گفته می‌شود هورمون مزبور در حفظ نظم اجتماعی کمک می‌کند و در واقع افراد با سطوح بالای این ماده تمایل دارند که اشخاص حریص و عاری از رفتار همکاری‌گونه را تنبیه کنند.

 
هم‌اکنون تحققیات دیگری با موضوع کنکاش نقش اکسی‌توسین و اثرات پیچیده این پیام‌رسان شیمیایی که "داروی عشق" نیز نامیده می‌شود، در حال انجام هستند

مولکول اخلاق کشف شد

 


 0 نظرات  تولید داروی سکته از شیر بز
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [15:54]  

 


 

تولید داروی سکته از شیر بز

تولید داروی سکته از شیر بز
رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان با اشاره تولید داروی درمان سکته گفت: بهای این دارو بسیار زیاد است اما با تولید آن هزینه سنگین درمان سکته برای وزارت بهداشت و درمان کاهش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین نصر اصفهانی در بازدید اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از پژوهشکده رویان که سه شنبه شب انجام شد افزود: در حال حاضر این پژوهشکده در حال انجام تحقیق بر روی دارویی است که نمونه خارجی آن نزدیک به دو هزار و 500دلار قیمت دارد و خوشبختانه ما موفق به دستیابی تولید این دارو شده ایم.

وی ادامه داد: وقتی یک سکته اتفاق می افتد با مصرف این دارو دیگر نیازی به بستری شدن نیست و در واقع این دارو لخته خون را باز می کند.

نصر اصفهانی ادامه داد: در حال حاضر وقتی سکته اتفاق می افتد بعد از رفع شدن مشکل بیمار باید بالن بزند که این کار نیز در نهایت مشکلات خود را ایجاد می کند و باعث می شود بافتهای اطراف آن بمیرند، اما داروی حاضر به گونه ای است که در آمبولانس نیز بیمار می تواند از آن استفاده کند و مشکل مرتفع خواهد شد.

این محقق و پژوهشگر تصریح کرد: داروی حاضر یک درجه از داروهای موجود در بازار بالاتر است البته قیمت آن بالاست اما در صورت تولید آن کل هزینه وزارت بهداشت و درمان برای رسیدگی به بیمارانی که دچار سکته شده اند پایین خواهد آمد.

نصر اصفهانی تصریح کرد: در حال حاضر این دارو به مرحله تولید آزمایشگاهی رسیده که در شیر حیوانات تولید می شود و امید است این دارو به مرحله صنعتی شدن برسد.

رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: تا کنون نزدیک به هفت سال است که بر اجرای این پروژه کار شده است.

به گزارش مهر، نصر اصفهانی در بخش دیگری با اشاره به اینکه در زمانی که این مرکز پژوهشی در اصفهان فعالیت خود را آغاز کرد با یک خانه اجاره ای فعالیت خود را آغاز کردیم، گفت: خوشبتانه از آن زمان تا کنون فعالیت های قابل توجهی را به انجام رسانیده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم حمایت دولت و مجلس از پژوهشگران اظهار داشت: نباید فراموش کرد که فراهم کردن زیرساختهای لازم جهت انجام فعالیتهای پژوهشی به روند این اقدامات کمک شایانی خواهد کرد لذا انتظار می رود تا مجلس برای ساخت مراکز پژوهشی اقدامات لازم را به گونه ای به عمل آورد تا حداقل آنان در بحث انشعابات هزینه کمتری را پرداخت کنند.
 0 نظرات  تولید یک داروی پیچیده سرطان از جلبک سبز دریایی
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [15:52]  

 

تولید یک داروی پیچیده سرطان از جلبک سبز دریایی

 

تولید یک داروی پیچیده سرطان از جلبک سبز دریایی

 

زیست شناسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو موفق شدند با مهندسی ژنتیکی جلبک دریایی یک داروی پیچیده برای درمان سرطان تولید کنند.

 


به گزارش خبرگزاری مهر، دستاورد زیست شناسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو در استفاده از جلبک برای تولید داروی سرطان در مجله " مقالات آکادمی ملی علوم" منتشر شده و درهایی را برای تولید این پروتئین و پروتئینهای دیگر در کمیتهای بیشتر و ارزانتر باز کرده است.

استفان میفیلد استاد زیست شناسی دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو و رئیس مرکز زیست فناوری جلبک دریایی سن دیگو به عنوان موسسه پژوهشی که روی تولید سوخت زیستی از جلبک کار می کند، گفت: از آنجا که ما این دارو را از جلبک تهیه می کنیم، این امکان وجود دارد که بتوان هزینه تولید آن را کاهش داد.این روش می تواند برای طراحیهای پیشرفته و جدید دارو مورد استفاده قرار بگیرد تا این داروها برای درمان سرطان و سایر بیماریهای انسانی به اشکال جدیدی مورد استفاده قرار گیرند.

وی افزود: این داروها را نمی توان از باکتری تهیه کرد، چرا که باکتری ها فاقد این پروتئینهای تاشونده به اشکال سه بعدی پیچیده هستند. همچنین نمی توان این پروتئین ها را از سلولهای پستانداران تهیه کرد چرا که سم آنها را از بین خواهد برد.

این دستاورد در پی هفت سال کار در آزمایشگاه صورت گرفته است تا مشخص شود که " Chlamydomonas reinhardtii " جلبک سبزی که به طور عمده در آزمایشگاه های زیست شناسی استفاده می شود یک مدل ژنتیکی ارگانیسم است که می تواند دامنه وسیعی از پروتئینهای درمانی انسانی را در کمیتهای قابل توجه و حتی کم هزینه تر از باکتری و سلولهای پستاندارا تولید کند.

میفیلد و همکارانش پنج سال پیش به اولین پیشرفت در این زمینه دریافتند. آنها در آن زمان توانستند سرم پروتئین آمیلیود را از جلبک تهیه کنند. در سال پس از آن، این محققان توانستند از جلبک یک پروتئین پادتن انسانی به دست آورند و در سال 2010 آنها نشان دادند که یک پروتئین پیچیده تر که به عنوان یک داروی درمانی انسانی برای درمان بیماران مبتلا به آمفیزم ریوی مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند از جلبک دریایی نیز به دست آید.

این دانشمندان در آخرین دستاور خود توانستند با مهندسی ژنتیکی جلبک پروتئین پیچیده و سه بعدی را با قلمرو تولید کنند، یکی از این قلمروها دربرگیرنده یک پادتن است که به سلول سرطانی متصل می شود و یک قلمرو دیگر دربرگیرنده سمی است که سلولهای سرطانی را محدود می کند.

درحال حاضر این درهم آمیزی پروتئینی که توسط دانشمندان در آزمایشگاه از جلبک صورت گرفته فرآیند پیچیده ای است که توسط شرکتهای دارویی با هزینه ای بیشتر از 100 هزار دلار درحال تولید است اما از آنجا که این پروتئین در آزمایشگاه از جلبک تولید شده است شاید بتوان هزینه های آن را کاهش داد.
 1 نظرات  تولید نخستین موی طلا
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [15:50]  

تولید نخستین موی طلا

 

نخستین موی طلا تولید شد

 

در یک کشف بزرگ که از کاربردهای مختلف از رنگ مو گرفته تا حسگرهای الکترونیکی برای ساخت موادی با ویژگی‌های ارتقا یافته برخوردار است، دانشمندان مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه توانستند برای اولین بار، نانوذرات طلا را درون موی انسان ترکیب کنند.
به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این دستاورد می‌تواند به موهای سفید بطور دائمی یک رنگ قهوه‌ای را ارائه کند.
این فرایند شامل غرق کردن موهای سفید در یک محلول از ترکیب طلای کلروآریک اسید، هیدروکسید کلسیم و آب مقطر بوده که آنها را به رنگ شفاف طلایی درآورده و سپس به رنگ قهوه‌ای تیره در می‌آیند.
این محققان با استفاده از یک میکروسکوپ الکترونی تائید کردند که ذرات درون هسته مرکزی قشر مو شکل می‌گیرند و حتی پس از چندین بار شست‌وشو نیز رنگ مو تغییر نمی‌کند.
این ذرات که حدود 40 هزار تا 60 هزار بار باریک‌تر از عرض موی انسان هستند، همچنین باعث درخشش قرمزی مو در زیر نور آبی می‌شوند که کاربرد دیگر این دستاورد به عنوان یک ریزحسگر برای نمکهای فلزی را به نمایش می‌گذارد.
نتایج این یافته علمی در مجله Nano Letters منتشر شده است.0 نظرات  اینها مرگ می‌فروشند!
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [15:24]  

 

... "سریعا او را به بیمارستان منتقل کردیم پزشکان بیمارستان گفتند: «خدا به خواهر شما رحم کرد، چون آمپولی که تزریق کرده تاریخ مصرف گذشته بوده است و اگر دیرتر به بیمارستان می‌رسید کار از کار می‌گذشت"

 
خراسان نوشت: تاکنون بارها درباره بازار سیاه دارو و عرضه برخی داروهای غیرمجاز از سوی دلالان شنیده بودم، اما این بار برای تهیه گزارش عینی در این باره به محله‌ای قدم می‌گذارم که در تسخیر دلالان داروهای غیرمجاز است. اگر شما هم به این محله بیایید با کمی تأمل این افراد را می‌بینید که قدم به قدم با ژست‌های خاص ایستاده‌اند و با نگاه‌های معنادار دنبال مشتری و عرضه داروها با قیمتی چند برابر می‌گردند.

 
محله‌ای در پایین شهر

 
این محله در اطراف یکی از میدان‌های پایین شهر قرار دارد. به این محله سری می‌زنم و خود را مشتری و خریدار داروی اعصاب معرفی می‌کنم. به یکی از دستفروشانی که مشغول فروش اسباب بازی است نزدیک می‌شوم. از این جوان ۲۵- ۲۴ ساله می‌پرسم «اینجا چه کسی دارو می‌فروشد؟ به دارو نیاز دارم.» جواب می‌دهد: «چه دارویی نیاز داری؟» به او می‌گویم: «داروی اعصاب» با دست به داروخانه آن طرف خیابان اشاره می‌کند و می‌گوید: «از داروخانه تهیه کن».

 
پاساژی برای عرضه دارو

 
از مرد میانسالی که سوار بر موتورسیکلت کهنه‌اش در حال یافتن مشتری برای یکی از هتل‌های شهر است، درباره محل فروش دارو سوال می‌کنم.او می‌گوید: در حال حاضر چند سرباز نیروی انتظامی (روی پل) مکانی که همیشه محل فروش دارو بود ایستاده‌اند و دلالان به دلیل ترس از نیروی انتظامی در پیاده‌رو و حاشیه خیابان پراکنده شده‌اند اگر مشتری هستید، می‌توانید آنها را پیدا کنید. به همان سمتی که آدرس داده بود می‌روم. یک داروخانه هم اینجاست اما مشتری‌های دلالان به داروخانه مراجعه نمی‌کنند. به مردی نزدیک می‌شوم که تقریبا ۴۵-۴۰ ساله است با پیراهن چرکین و کاپشن مشکی و شلوار لی سیگار روشنی در دست دارد و پشت سر هم مشغول بیرون دادن نفس پردودش است.با فاصله یک متری از او می‌ایستم تا از دود سیگارش اذیت نشوم، از او می‌پرسم داروی آزاد داری؟ سرش را به حالت تایید تکان می‌دهد و می‌گوید: «بیا برویم» چند قدم به دنبالش می‌روم. می‌گوید: داخل پاساژ است.

 
داروی ترک اعتیاد می‌خواهی؟

 
به پاساژ مورد نظر نزدیک می‌شوم، پاساژ به هم ریخته‌ای که بیشتر شبیه انباری است تا پاساژ، ضربان قلبم تندتر می‌شود و وحشت تمام وجودم را فرا می‌گیرد. ناگهان از من می‌پرسد: «چه دارویی می‌خواهی؟» می‌گویم: «سترالین، داروی اعصاب»، می‌گوید: «نداریم اگر قرص ترامادول یا شربت متادون و ترک اعتیاد می‌خواهی داریم، این دارویی که شما می‌خواهی باید از داروخانه تهیه کنی، ما نداریم.» به او اصرار می‌کنم. می‌گوید: «برو از افراد دیگری که اینجا ایستاده‌اند بپرس، ولی این نوع داروها را در اینجا نمی‌فروشند.» از مرد دیگری که او هم منتظر مشتری است، می‌پرسم: «دارو دارید؟» می‌گوید: «بستگی دارد چه دارویی بخواهی»، می‌گویم: «داروی اعصاب» می‌گوید: «نه داروی ترک اعتیاد داریم، اگر می‌خواهی قیمت بدهم». می‌گویم: «نه نمی‌خواهم».

 
دلالان داروهای غیرمجاز

 
از خیابان شلوغ و پرتردد عبور می‌کنم و به پیاده‌روی آن سوی خیابان می‌روم. در آنجا هم چند نفر را می‌بینم که درباره قیمت یک دارو گفت وگو می‌کنند. دلال جوان گویا حاضر نیست جنس خود را ارزان‌تر بفروشد و می‌گوید: «این دارو را از هر کدام از دلالان بخواهی کمتر از این قیمت که من می‌گویم به تو نمی‌دهند.» با هم قرار می‌گذارند که فردا خریدار ساعت ۱۱ با ۲۰۰ هزار تومان پول برگردد و دارو را دریافت کند.

 
چانه زنی بر سر قیمت داروی سقط جنین

 
به یکی از این مشتری‌ها که زن میانسالی است و پالتوی کهنه‌ای پوشیده است می‌گویم: «آیا قیمت دارویی که این جوان می‌گوید مناسب است؟» پاسخ می‌دهد: «بله من چند بار از او دارو گرفته‌ام و خودم به افرادی که نیاز داشته‌اند فروخته‌ام. اگر شما هم داروی سقط جنین می‌خواهی من با قیمت مناسب‌تری حساب می‌کنم.» من می‌گویم: «قیمت داروها چقدر است؟» می‌گوید: «اگر قرص بخواهی هر قرص ۴۵ هزار تومان و اگر آمپول، آمپولی ۹۵ هزار تومان. از من می‌شنوی آمپول بهتر از قرص عمل می‌کند.» می گویم: «نه باید با کسی که به دارو نیاز دارد، مشورت کنم. اگر خواست دوباره می‌آیم.» این زن می‌رود و من با همان دلال جوان درباره داروی سقط جنین صحبت می‌کنم.

 
هر قرص ۴۰ هزار تومان و هر آمپول ۹۰ هزار تومان

 
در حالی که دست‌هایش را در جیب کاپشنش قرار داده است، می‌گوید: «چه دارویی می‌خواهی ترامادول ، ترک اعتیاد یا سقط جنین؟» می‌گویم: «می خواهم برای یکی از آشنایان داروی سقط جنین بخرم اما دنبال دارویی با قیمت مناسب می‌گردم.» می‌گوید: «هر قرص ۴۰ هزار تومان و هر آمپول ۹۰ هزار تومان، اگر پول داری که الان بروم و بیاورم.» می‌گویم: «الان که پول همراهم نیست ولی چند عدد قرص یا آمپول نیاز است؟» می‌گوید: «بستگی دارد به این که فرد چند ماه از بارداری اش می‌گذرد» می‌گویم: «۲، ۳ ماه»، می‌گوید: «۲، ۳ ماه زیاد است و با قرص جواب نمی‌گیرد، باید حتماً آمپول تهیه کنی، آن هم ۴، ۵ عدد که در کل می‌شود، ۴۵۰ هزار تومان، اگر می‌خواهی الان قرار بگذاریم که شما پول را بیاوری و من هم دارو را» می‌گویم: «شما همیشه اینجایید، می‌گوید: بله، به راحتی می‌توانید مرا در این محدوده پیدا کنید، اما شماره تلفن همراهم را یادداشت کن تا اذیت نشوی ۰۹۳۶۰۰۰۰۰۰۰» شماره‌اش را در تلفن همراهم ثبت و از او خداحافظی می‌کنم.

 
ارزان‌تر می‌فروشم!

 
از عرض این خیابان شلوغ به وسط خیابان می‌رسم که احساس می‌کنم جوانی قدم به قدم دنبالم می‌آید. به آن طرف خیابان می‌رسم. او هم شلوار لی و کاپشن مشکی به تن دارد مثل این که همه دلالان اینجا فرم خاص پوشیده‌اند. به من نزدیک می‌شود، می‌گوید: «داروی سقط می‌خواهی»، می‌گویم: «داری؟» می‌گوید: «بله اما ارزان‌تر از قیمتی که به تو گفته‌اند. من هر قرص را ۳۵ هزار تومان و هر آمپول را ۸۵ هزار تومان می‌فروشم. اگر الان پول داری به اندازه پولی که داری دارو به شما تحویل می‌دهم و بقیه‌اش را فردا بیاور و بقیه داروها را بگیر.» می‌گویم: «شاید تاریخ مصرف گذشته باشد، می‌گوید: برو به هر پزشکی که می‌خواهی نشان بده داروها هم تاریخ مصرف دارند و هم اصل اصل هستند، اگر همان مقدار که می‌گویم مصرف کنی حتماً جواب می‌گیری.» می‌گویم: «باشد هر وقت خواستم می‌آیم».

 
این داروها را نخر

 
به محض این که آن دلال جوان از من دور می‌شود ناگهان دختر جوانی را می‌بینم که از مغازه کفش فروشی خارج می‌شود و به سمت من می‌آید و می‌گوید: این داروها را نخر. می‌گویم: «چرا مگر چه اشکالی دارد؟» دختر جوان که ظاهری ساده دارد، می‌گوید: «خواهر من آمپول سقط جنین را از یکی از این دلالان گرفت و تزریق کرد اما با افت شدید فشار خون مواجه و حالش به شدت بد شد به طوری که همه فکر می‌کردیم می‌میرد، سریعا او را به بیمارستان منتقل کردیم پزشکان بیمارستان گفتند: «خدا به خواهر شما رحم کرد، چون آمپولی که تزریق کرده تاریخ مصرف گذشته بوده است و اگر دیرتر به بیمارستان می‌رسید کار از کار می‌گذشت. او ادامه می‌دهد: «از من گفتن بود»، این را گفت و رفت.در مسیر برگشت سوالی برایم ایجاد می‌شود و آن این که چطور ماموران حفظ سلامتی مردم (مسئولان وزارت بهداشت) دلالان بازار سیاه عرضه داروهای غیرمجاز که سلامتی مردم را قربانی خواسته‌های شوم خود می‌کنند شناسایی و بازداشت نمی‌کنند، آیا شناسایی این افراد برای آنها سخت است؟0 نظرات  خودروي 2 تكه ساخته شد!!! + عكس
  تاریخ : ۱۳۹۱ سه شنبه ۳ بهمن  [15:21]  

 

 
بعد از آن كه رستوران‌ها از دوچرخه و سپس موتورسيكلت‌هاي مخزن‌دار براي رساندن پيتزا و غذاهاي سفارشي مشتريان استفاده كردند، به نظر مي‌رسد در دنياي مدرن امروز اين خودروهاي هوشمند هستند كه پيتزا را به در منزل مشتريان مي‌رسانند.
 
شركت سوئيسي Rinspeed با تركيب خلاقيت و فناوري نمونه خاص و منحصر به فردي را توليد كرده است كه براحتي قابليت نصب و حذف يك كابين جداگانه در عقب يك خودروي كوچك را دارد و مي‌تواند با اهداف گوناگون كارايي‌هاي متفاوتي داشته باشد.

به گزارش جام‌جم‌آنلاين، نمايشگاه اتومبيل ژنو كه هر سال شاهد طراحي‌هاي خلاقانه و جديد شركت‌هاي خودروسازي است، اين‌بار با ارائه خودروي كوچك مدل Dock+go توسط شركت خودروسازي رين اسپيد علاقه‌مندان دنياي خودرو را غافلگير كرده است.

حتما براي شما هم پيش‌آمده كه براي يك خريد كوچك يا رفتن به سر كار مجبور شده‌ايد خودروي بزرگ خودتان را با آن همه صندلي و صندوق عقب بزرگ و تشكيلات مناسب براي يك سفر خانوادگي راه بيندازيد و راهي شهر شلوغ و پرسروصدا شويد.


حتما در اين حالت حسابي عذاب وجدان گرفته‌ايد و با خودتان فكر كرده‌ايد كاش مي‌شد همان بخشي از خودرو را كه مورد نيازتان بود جدا و با آن رانندگي كرد. حالا آرزوي شما برآورده شده است.

به اين ترتيب ديگر براي رفتن به خريد نيازي به استارت‌زدن خودروي بزرگ خانوادگي خود نداريد. خودرو «داك اند گو» قابليت آن را دارد كه براحتي با نصب يك كابين به عقب آن فضاي مناسب براي قرار دادن وسايل اضافه را فراهم كند و در نهايت در مقصد از خودرو جداشده و كنار گذاشته شود، همچنين براي رساندن سفارش غذا مي‌توان از كابين مجهز به محفظه گرم نگهداشتن غذا استفاده كرد يا از اين فناوري به شكل دلخواه ديگري بهره گرفت، بنابراين ايده ساخت اين خودرو همان چيزي است كه دنياي مدرن امروز انتظارش را مي‌كشيد.

اين كابين اضافه كه به عنوان تجهيزات جانبي «داك اند گو» فروخته مي‌شود، داراي قدرت الكتريكي مجزاست و با حركت دادن دو چرخ خود به صورت هماهنگ با موتور اصلي، از وارد آوردن فشار اضافي روي موتور خودرو كه خود نيز الكتريكي است، جلوگيري مي‌كند.

بررسي‌ها نشان مي‌دهد، مسافت طي شده توسط موتورهاي الكتريكي كابين عقب حدود ۱۲۰ كيلومتر است كه در زمان كاهش ذخيره باتري، موتور نصب شده در محور سوم، اين توانايي را دارد كه محور چرخان دوم را هدايت كند و همزمان امكان شارژ را نيز فراهم آورد.

به اين ترتيب اين كابين اضافه كه نه فضاي زيادي اشغال مي‌كند و نه وزن زيادي دارد براحتي مي‌تواند براي افزايش كارايي و فضاي مفيد قابل استفاده در اين خودرو ايفاي نقش كند.

از سوي ديگر اين خودروي الكتريكي به كاهش مصرف سوخت‌هاي فسيلي و انتشار گازهاي گلخانه‌اي منجر مي‌شود، از اين‌رو بي‌شك طرفداران زيادي خواهد داشت و بزودي به بازار عرضه خواهد شد.نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
علي چوپاني
marand
آرشيو نوشته ها
1394/8   1393/1   1391/6  
1394/4   1392/9   1391/5  
1394/3   1392/8   1391/4  
1393/8   1392/5   1391/3  
1393/7   1392/2   1391/12  
1393/6   1391/9   1391/11  
1393/5   1391/8   1391/10  
1393/12   1391/7   1390/4  
1393/10  
پیوندها
علوم آزمایشگاهی ایرانی
جهان بیوتکنولوژی پزشکی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

بی خوابی , ویروس اچ آی وی, بیماری های شایع گوارشی, همولیز, ملاحظات اپيدميولوژيك, میکروبیولوژی, مخفف, کفش های پاشنه بلند, پوکی‌استخوان،, آزمايشاتي, هماتولوژي, سرایت پارواویروس, مورژلونز, دکترای بیوتکنولوژی, آدنوزین, култыгы, میکروبی, كاربردي, پارازيت, ژنوميك, PPD, درمان آنتی بیوتیک , رمزگشایی, کمپلمانی, توکسیک, gondii, کلریدریک, ایماتینیب, تزریق پنی‌سیلین, فیکساتور, لاکتوز, كيت هاي سرولوژي, گیلاس, میکروب, گیرنده آلفا دو آدرنرژیک, هیپوتیروئیدی, آکانتوسفالا, کوشینگ, ميكروب‌هاي, nuclear, متیل, منوکلونال, هورمونهاي, دینگو, مگالوبلاستیک, کشتTributyrin, لنزهای, وزن, آنتی بیوتیک کلروامفینیکل , Persiese, آرکوآت, پروستات, حساسیت مراکز عصبی, Electron microscopy, توكسيوئيد, كمپاني اسپينريكت, سالین, هماتوکریت, آزمایشگاه های پاتولوژی ایران, واﮐﺴﻦ, ‏Amplificatin, حاد-مسمومیت, Microcytic, پستانداران, عفونتهاي ويروسي, مراقبت های بعداز میکرودرم, ایمرسیون, درماتوفیتهای, متابولیت, منطقه خلیج فارس,