راه های پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی

۱۳۹۶ جمعه ۲۹ دي 21:21 | DONYA66

نظرات : 0

 رئیس متخصص قلب و عروق بیمارستان کلمبیا ، دکتر  Anil Bansal می گوید: “پیاده روی سریع  روزانه  بمدت 20-30 دقیقه   بهترین گزینه برای جلوگیری از بیماری های قلبی است.” با پیاده روی کردن بدن فعال می شود . پیاده روی  گردش خون را بهبود و اکسیژن رسانی  را بهتر میکند. راه رفتن سبب تقویت قلب می شود. پیاده روی همچنین  فشار، چربی و دیابت را کاهش میدهد رژیم غذایی برای جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی:  دکتر آنیل ا عتقاد دارد “یک رژیم غذایی مناسب،” یعنی خوردن در حد متوسط ​​با کنترل آن، مصرف میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی روزانه بگنجانید. جلوگیری از چربی های ترانس و چربی های اشباع.   زندگی کم تحرک این متخصص قلب و عروق “تغییر سبک زندگی را مهمترین مورد برای پیشگیری بیماریهای قلب و عروق میداند !”. عدم فعالیت بدنی یک عامل خطر برای ابتلا به بیماری های قلبی است. چربی وکلسترول بالا، سبب ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می شود. دکتر Anil Bansal، می گوید  یو پی اس باید به طور منظم چک شود تا  از بیماری های قلبی جلوگیری شود، به ویژه  “اگر در خانواده شما سابقه بیماری قلبی وجودارد باید مرتبا بررسی شود ورزش: “اگر  نمیتوانید حداقل  سه بار در هفته  سریع پیاده روی بکنید،” بجای آن چند ورزش  سبک در دراز مدت چربی را کاهش میدهد .کاهش چربی های بدن نیز سبب پیشگیری از دیابت و  چاقی دیگر بیماری های مرتبط با شیوه زندگی است ورزش آئروبیک: دکترAnil Bansal میگوید ورزش هایی مانند شنا، تنیس، بدمینتون و یا دوچرخه سواری ، برای کاهش کلسترول خون  و پیشگیری از بیماری های قلبی مفید می باشد.   “ترک سیگار و الکل   دکتر سیگار و الکل  را از مهمترین عوامل خطر بیماریهای قلبی میداند  این دو باعث اعتیاد می شود، و  کلسترول را افزایش میدهد   عامل سن: سن و کم تحرکی می تواند سبب ابتلا به بیماری های قلبی شود   مدیریت استرس: استرس   یکی از بزرگترین عوامل خطر  ابتلا به بیماری های قلبی است. استرس  بر سیستم عصبی سمپاتیک تاثیر میگذارد،   سطح کورتیزول را افزایش می دهد   انتخاب  مواد غذایی تخمیر شده: افزایش مصرف  ویتامین K2، در غذاهای تخمیر شده مانند ماست است. K2 کلسیم  استخوان ها و دندان ها را بیشتر میکند خواب: محرومیت از خواب سبب فشار خون بالا می شود، که می تواند به بیماری های قلبی عروقی منجر شود . خواب کافی  از بیماری های قلبی پیشگیری میکند   مواد غذایی آنتی اکسیدان: غذاهای غنی از آنتی اکسیدان  به مبارزه با رادیکال های آزاد و بازسازی آسیب  عروق خونی میپردازد. یک وعده غذایی شامل مواد طبیعیمختلف در رژیم غذایی است   فیبر محلول: فیبر محلول سموم و کلسترول را از خون پاک میکند. این خطر بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهد، بنابراین مصرف حبوبات، سیب زمینی شیرین، شلغم، سیب و جو توصیه می شود.   مصرف آجیل: آجیل حاوی لیپوپروتئین (HDL) سالم برای بدن است که به کاهش کلسترول بد کمک کرده و کلسترول خوب را افزایش میدهد. برچسب مواد غذایی: پردازش مواد غذایی سرنخ برای سلامت قلب است. چربی، آرد تصفیه شده، نمک و شربت ذرت با فروکتوز بالا می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.  

همه چیز در مورد پیشگیری از کبد چرب

۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ دي 1:45 | DONYA66

نظرات : 0

 همه چیز در مورد پیشگیری از کبد چرب شایع ترین علت بیماری کبد چرب سندروم متابولیک دیابت-  فشار و چربی خون و  بالا ) می باشد. با توجه به اینکه این بیماری هیچ چربی علامت و دردی ندارد توصیه می شود تمام افرادی که چاق هستند با دادن آزمایش آنزیم های کبدیشان از وجود این بیماری مطلع شوند. این بیماری پیشرفت سه مرحله ای دارد که در ملحه اول تجمع چربی شکل می گیرد که اگر پیشرفت کند باعث التهاباتی در کبد می شود. در مرحله بعدی که مرحله نشر است بیمار مبتلا به سیروز کبدی می شود که در این مرحله اگر جدی گرفته نشود موجب از کار افتادن کبد میگردد. درسیروز کبدی که همراه با آب آوردن شکم و ورم در پاها می باشد منجر به از کارافتادگی کبد و تعویض آن با کبد  دیگر می گردد.  از آنجایی که این بیماری درمان دارویی ندارد و صرفا با تغییر شیوه زندگی می توان باعث بهبودی این بیماری شد در زیر نکات پیشگیرانه را مطالعه فرمایید. با کاهش غذای روزانه و مصرف فست فود ها که خود دلیل اصلی چاقی هستند می تواند از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد. افراد مبتلا به کبد چرب با ورزش روزانه می توانند بیماری خود را کنترل کنند. مصرف سیگار و مشروبات الکی باعث پیشرفت چند برابر این بیماری می شود. افراد چاق زودتر در افراد لاغر به این بیماری مبتلا می شوند امروز این افراد اگر اقدام به درمان نکنند ممکن است به بیماری بسیروزو سرطان کبد مبتلا شوند.  

پیشگیری از بروز زخم معده

۱۳۹۶ جمعه ۱۵ دي 21:10 | DONYA66

نظرات : 0

 عادت های غذائی و رفتاری برای پیشگیری از بروز زخم معده خوردن و نوشیدن بسیار داغ و  سرد  هر یک ساعت یک لیوان آب معمولی بنوشید. روزانه حتماً  از شیر کم چربی استفاده کنید.  سوسیس و کالباس و فست فود مصرف نکنید. از کشیدن سیگار اکیدن پرهیز کنید. ترشیجات و مواد شورخیارشور و ... مصرف نکنید. غصّه و عصبانیّت و هر نوع مشغله ناسالم باطنی پرهیز کنید  اگر برنج مصرف شود، به مقدار اندک و کاملاً پخته و بدون چربی باشد. خوردن نان سنگک یا هر نانی که حجیم بوده و یا غیر برشته است اجتناب کنید گوشت ها را بیشترآب پز و کباب شده مصرف کنید گوشت قرمز یا  سفید     غذا به میزان کم بخورید و بسیار بجوید تا میزانی که غذا در دهان تبدیل به مایعی رقیق شود.. هیچ گاه معده را خالی نگذارید همیشه غذا را در پنج وعده ولی به مقدار کم مصرف کنید. همراه غذا حتما ًروزانه یک عدد پیاز خام متوسط ( یا پیاز تر را بمقدار لازم ) مصرف کنید. چای پررنگ و داغ  و جوشیده را مصرف نکنید، از مصرف قهوه ، کاکائو ، شکلات و نوشابه گازدار به شدت بپرهیزید. از مصرف فلفل و ادویه جات تند مثل زنجبیل میخک و خردل پرهیز جدی داشته باشید. از نوشابه های گازدار و کنسروها  مخصوصاً کنسرو ماهی خودداری کنید.

مواد خوراكي مفيد و موثر در بهبود علائم آنفلوآنزا و سرماخوردگي

۱۳۹۶ سه شنبه ۵ دي 3:5 | DONYA66

نظرات : 0

 برخي از مواد خوراكي مفيد و موثر در بهبود علائم آنفلوآنزا و سرماخوردگي و نحوه مصرف آن معرفی می شود:  1- شربت آبليمو كه دارويي شگفت انگيز براي درمان گلو درد، پاكسازي خون و همچنين نرم كردن بافت‌هاي مخاطي است.‌ 2- سوپ مرغ كه از قرن بيستم تاكنون به عنوان يك خوردني براي درمان آنفلوآنزا و سرماخوردگي شناخته شده و واقعا تاثيرگذار است. 3- خردل كه موجب كاهش تب، از بين رفتن مواد سمي و كمك به بهبود غشاء مخاطي در ريه‌ها مي‌شود. 4- زنجبيل كه اگر به صورت چاي زنجبيل مصرف شود، مي‌تواند به عنوان يك تركيب ضد ويروسي موثر ميكروب‌ها را نابود سازد و براي درمان اختلال و آشفتگي معده نيز بسيار مفيد است. 5- سير كه يك گياه فوق العاده مفيد هم به لحاظ پيشگيري و هم به جهت درمان علايم آنفلوآنزا و سرماخوردگي به شمار مي‌آيد. سيرخام خاصيت ضدقارچي و ضد باكتريايي و همچنين داراي خواص ضدويروسي فوق‌العاده‌اي است. متخصصان انگليسي نيز در چندين آزمايش دريافته‌اند كه سير مي‌تواند سرعت درمان آنفلوآنزا را افزايش دهد. 6- نعناع كه اگر به صورت چاي نعناع مصرف شود، مي‌تواند موجب تشديد تعريق در هنگام تب شود. پس از نوشيدن چاي نعناع، بلافاصله به رختخواب رفته و خود را گرم كنيد تا در اثر تعريق زياد، تب شما كاهش پيدا كند. 7- روغن كرچك كه اگر به شكل موضعي مصرف شده و روي قفسه سينه ماليده شود به باز شدن مجاري هوايي و بهبود گردش خون در ريه‌ها كمك مي‌كند. براي اين منظور قفسه سينه را با روغن كرچك ماساژ دهيد. سپس با يك تكه پارچه وال و نازك، روي سينه را بپوشانيد و با يك بطري حاوي آب داغ روي سينه را گرم نگه داريد. 8-  پرتقال و مركبات كه به دليل دارا بودن مقادير زيادي ويتامين C اگر به صورت روزانه مصرف شوند، طول دوره بيماري را كاهش مي‌دهند. 9- ماست كه مشكلات روده‌اي ناشي از آنفلوآنزا را تسكين مي‌دهد. 10- عسل كه خواص شفابخش فوق العاده‌اي دارد و براي درمان سرفه و افزايش توان سيستم ايمني بدن بسيار مفيد است. مصرف آن به همراه آب ليموي تازه و آب ولرم به صورت شربت ضد سرفه، توصيه مي‌شود. 11- نمك و محلول آب نمك كه مي‌تواند گلودرد را تسكين دهد و خاصيت ضدالتهابي دارد. همچنين شست و شوي مجاري بيني با محلول آب نمك به پاك شدن سينوس‌ها و جلوگيري و يا درمان احتقان بيني كمك مي‌كند. تميز كردن مجاري بيني نيز سرعت بهبود عفونت‌هاي سينوسي را افزايش مي‌دهد. 12- آب درماني كه روشي مفيد براي افزايش گردش خون است و حمام آب داغنيز در پايين آوردن تب موثر است. 13- مريم گلي نيز به عنوان يك دهان‌شويه مناسب مي‌تواند در درمان گلودرد موثر باشد.

نظرات

نظرات :