,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
0 نظرات  رژیم های لاغری غیر اصولی
  تاریخ : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ آذر  [1:34]  

 پوست‌تان شل می‌شود

کاهش وزن سریع اغلب باعث شل شدن پوست در ناحیه شکم، بازوها و پاها می‌شود چراکه پوست در این حالت خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد و زمان کافی ندارد تا همراه سایر قسمت‌های بدن کوچک شود.

  

  عضلات‌تان از دست می‌رود

 با توجه به مطالعاتی که به تازگی منتشر شده کاهش وزن سریع می‌تواند به کاهش قابل توجه توده‌های بدون چربی‌ بافت‌های عضلانی و استخوان بینجامد. همین کاهش می‌تواند منجر به کندی سرعت سوخت و ساز بدن شده و اثرات سوء دیگری را در زمان توقف رژیم غذایی به دنبال داشته باشد

مراقب سنگ کیسه صفرا باشید

یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی از دست دادن سریع وزن ایجاد سنگ کیسه صفراست و این به دلیل کلسترولی است که در آن تشکیل می‌شود.

این بیماری می‌تواند بی‌خطر باشد اما بسیاری از افراد تجربه دردهای غیرطبیعی، تهوع و درد شکم جدی را داشته‌اند که در مقیاس زیاد حتی گاهی پزشکان مجبور به برداشتن کامل کیسه صفرای آنها شده‌اند.

 کبد‌تان مشکل‌ساز می‌شود

در حالی که بیماری کبد چرب با چاقی همراه است کاهش وزن سریع هم می‌تواند باعث صدمه به کبد شود. شاید این موضوع مربوط به تغییرات ناگهانی باشد که در اسیدهای چرب بعد از کاهش وزن به وجود می‌آید.

 این تغییرات می‌تواند باعث مشکلات پیچیده‌ای در سلامت شما شود که از جمله آنها می‌توان به سیروز کبدی، افزایش فشار خون، درد شکم و خستگی عمومی اشاره کرد که اثرات آن در سلامت شما طولانی‌مدت خواهد بود.

 خطر دیابت در راه است

برخی مطالعات نشان داده است افرادی که دچار کاهش وزن سریع می‌شوند احتمال دارد در آینده گرفتار بیماری دیابت شوند.

 در پاسخ به استرسی که کاهش وزن در شما ایجاد می‌کند ممکن است تعادل انسولین شما از بین برود و بدن پاسخی منفی نشان دهد چون سعی می‌کند برای اجتناب از عوارض جانبی بدن را سالم نگه دارد.

 موهایی که دیگر ندارید

رژیم‌های سخت می‌تواند منجر به شرایطی شود که در آن مو وارد فازی به نام تلوژن می‌شود. در این شرایط ممکن است شما بیش از 50 درصد از موهای طبیعی خود را از دست بدهید.

 این اتفاق به این دلیل می‌افتد که موها برای رشد به پروتئین نیاز دارند و با رژیم‌های مختلف ممکن است پروتئین به اندازه کافی به بدن نرسد و هورمون‌های استرس افزایش پیدا کند بنابراین باید اطمینان حاصل کنید برنامه رژیم غذایی‌تان آهسته و پیوسته و البته به اندازه کافی پرپروتئین است.

 سرگیجه می‌گیرید

در کاهش وزن به دلیل اینکه فشار خون پایین می‌آید احتمال سرگیجه و سقوط هم وجود دارد. اگر فشار خون‌تان خوب است و در حال مصرف داروهای ضد فشار خون بالا برای کنترل آن هستید باید قبل از شروع هر برنامه کاهش وزن شدید با پزشک مشورت کنید.
0 نظرات  درد سینه ها نشانه چیست؟
  تاریخ : ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  [0:56]  

 درد سینه یا ماستالژیا ناراحتی شایعی بین خانمهاست.به طوری که از هر 10 خانم 7 نفر در طول زندگی آن را تجربه می کنند.

 
درد سینه یا ماستالژیا مشکل شایعی بین خانمهاست.به طوری که از هر 10 خانم 7 نفر در طول زندگی آن را تجربه می کنند.در واقع در حدود 10 درصد از زنان درد متوسط تا شدید سینه را در حدود 5 روز از ماه تجربه می کنند و در برخی موارد در سرتاسر دوران قاعدگی درد شدیدی وجود دارد.

زنانی که یائسه شده اند نیز ممکن است دچار درد سینه شوند البته این علائم بیشتر در زنان جوانتر و حوالی یائسگی رخ می دهند.اگر درد سینه شدید باشد،می تواند زندگی فرد و فعالیت روزانه را تحت تاثیر قرار دهد.اینکه درد سینه به تنهایی،نشان دهنده ی سرطان سینه باشد اتفاق نادری است وتنها در 2 تا 7 درصد از زنان درد سینه ممکن است نشانه سرطان باشد.اما اگر شما درد غیر قابل توجیهی دارید که زندگی شما را مختل کرده و یا اگر به هر دلیلی در مورد سرطان سینه نگران هستید به پزشک مراجعه کنید تا مشکل شما بررسی شود.  

علت درد سینه چیست؟

بیشتر موارد تعیین علت دقیق درد سینه امکان پذیر نیست. اما علل احتمالی شامل این موارد هستند

هورمونها:

درد سینه اگر به صورت دوره ای باشد و با قاعدگی ارتباط داشته باشد احتمالا با هورمونهای جنسی مرتبط است.کاهش یا از بین رفتن این نوع درد با بارداری یا یائسگی نشان می دهد که احتمالا هورمونها در این مورد نقش دارند.به هر حال مطالعات تا کنون نتوانسته اند اختلال هورمونی خاصی را شناسایی کنند که عامل قطعی ایجاد درد دوره ای سینه ها باشد

اختلال در تعادل اسید چرب:


اختلال در تعادل اسید های چرب در داخل سلولها ممکن است حساسیت بافت سینه ها را به هورمونها افزایش دهد.این نظریه بر این اساس ارائه شد که در مواردی مصرف مکملهای حاوی گاما لینولئیک اسید موجب کاهش درد می شود.این ماده یک نوع اسید چرب است.به نظر می رسد گاما لینولئیک اسید موجب تعادل اسید های چرب شده و حساسیت بافت سینه به هورمونها را کاهش میدهد.  

درمان


برای درمان باید علت زمینه ای ایجاد کننده برطرف شود. پوشیدن لباس زیر مناسبی که به بافتها فشار وارد نکند و حمایت کافی از بافت سینه ایجاد کند و تغییر روش جلوگیری از بارداری ایده ی مناسبی است

استفاده از ضد دردهای موضعی در ناحیه دردناک برای تسکین دردهای غیر دوره ای کمک کننده است.اگر در دوران یائسگی هستید و هورمون درمانی برای شما انجام می شود ممکن است نیاز باشد که هورمون درمانی را متوقف کنید.در دردهای دوره ای شدید ممکن است پزشک با توجه به یافته های بالینی و آزمایشگاهی داروهایی مانند دانازول، بروموکریپتین، تاموکسیفن یا سایر داروها را برای شما تجویز کند.مصرف برخی مکملها مانند مکملهای حاوی گاما لینولئیک اسید و یا مکمل ویتامین Eبه برخی از افراد کمک کند.

برگرفته از مجله اینترنتی عصر ایران دو 
0 نظرات  عوارض کمبود ویتامین D
  تاریخ : ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان  [23:21]  

 

عوارض کمبود ویتامین d

علائم کمبود ویتامین د (  VITAMIN D) در بسیاری اوقات مبهم و غیراختصاصی است و به همین علت در بسیاری اوقات دیر تشخیص داده می شود.مهم ترین عارضه در کودکان، بیماری راشیتیسم است که به علت کمبود ویتامینD  ایجاد شده و سبب می شود کودکان بیمار زانوهای پرانتزی شکل و مچ دست کلفت داشته  باشند.

دیر راه افتادن و  کوتاهی قد کودکان را یکی دیگر از علائم کمبود ویتامینD است . کمبود شدید ویتامین  دی می تواند منجر به کاهش کلسیم و متعاقب آن دچار اسپاسم عضلانی ،تشنج  و مشکل تنفسی نیز شود.

علائم کمبود ویتامین دی در بزرگسالان با درد مبهم و پراکنده در تمام بدن، ضعف کلی بدن و نیز ضعف در ایستادن و بالا رفتن از پله و در مراحل پیشرفته تر  لنگیدن ، درد استخوان بخصوص در دنده ، مفصل ران ، کف پا و ران می توان عنوان کرد.
0 نظرات  پیشگیری از سرما خوردگی در اوایل پاییز
  تاریخ : ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان  [23:5]  

 سرفه و عطسه کردن اشتباه

عطسه و سرفه کردن بسیار عادی است اما اینکه چگونه عطسه کنیم بسیار مهم است. خیلی از افراد هنگام عطسه یا سرفه کردن دستشان را جلوی دهان و بینی شان می گیرند و همین امر موجب می شود تا ویروس پخش شود. به فرزندانتان و همه اطرافیانتان یاد بدهید که یکی از بهترین راه ها زمانی که دستمال یک بار مصرف در اطرافتان نیست این است که روی آرنج تان عطسه و یا سرفه کنید. این کار باعث می شود تا اگر شما به غذا و یا جایی دست زدید ویروسی در دستان شما نباشد تا منتشر شود. هم چنین کمتر به صورتتان دست بزنید تا ویروس ها نتوانند از طریق بینی و دهانتان وارد شوند.

ماندن در محیط های بسته

یکی از علل سرما خوردگی در فصول سرد این است که افراد در مکان های سربسته مانند کلاس درس و اتوبوس و … بیشتر به سر می برند و وقت کمتری را در محیط های باز می گذرانند. افراد در فصل سرما ترجیح می دهند که به جای پیاده روی در یک پارک به سینما بروند. ویروس ها از طریق دست و یا از طریق سرفه و عطسه از راه هوا منتقل می شوند. اگر بودن در محیط های سربسته برایتان اجتناب ناپذیر است حتما دست هایتان را به خوبی با آب و صابون بشویید. هم چنین برخی مطالعات نشان داده است که ویروس سرما خوردگی در محل های مرطوب زنده نمی ماند. بنابراین دستگاه های مرطوب کننده هوا مانند دستگاه بخور سرد نیز روش خوبی برای جلوگیری از سرما خوردگی است.

فقط به ویتامین C اکتفا کردن

خیلی ها وقتی سرما می خورند فقط از ویتامین سی استفاده می کنند. مثلا آب پرتقال می نوشند. اما تحقیقات نشان داده که ویتامین سی ممکن است فقط دوره سرما خوردگی شما را کوتاه تر کند البته هنگامی که در اوایل بیماری استفاده شود. قرص های مکیدنی ویتامین C و روی و برخی گیاهان دارویی مانند چای کوهی بسیار موثر در کاهش علائم هستند اما باید بدانید که فقط با یکبار خوردن آن ها علائم کاهش پیدا نمی کند بلکه باید چندین بار در روز مصرف شوند تا موثر باشند.

قرنطینه نشدن در خانه

بسیاری هستند که وقتی سرما می خورند به محل کار یا دانشگاه و مدرسه رفتنشان ادامه میدهند. اما باید بدانید که فردی که حتی نشانه های اولیه یک سرما خوردگی را دارد حاوی ویروس است و باید در خانه بماند. همچنین تمام لباس ها و حوله و لیف حمام، قاشق، رو بالشی و تمام وسایل شخصی او باید ایزوله و تمیز شوند. بقیه افراد خانه نیز باید مرتب دست هایشان رو بشویند. در صورت دیدن اولین علائم خود را قرنطینه کنید تا ویروس را پخش نکنید

زیاد لباس پوشیدن

خیلی از افراد تصور می کنند که هوای سرد موجب سرما خوردگی آنان شده است و به همین دلیل لباس زیادی می پوشند. این تصور کاملا نادرست است چرا که سرما خوردگی به علت ویروس است نه لرز کردن. پس اگر می خواهید در فصول سرد کمتر سرما بخورید لباس هایی را انتخاب کنید که گرم و راحت باشند و کمتر در برف و باران خیس بشوند تا با احساس راحتی با ان ها وقت بیشتری را در هوای تازه بیرون بگذرانید. زمانی که در محیط های سربسته رقابت ویروس ها برای منتشر شدن هر لحظه بیشتر می شود شما می توانید از هوای سالم محیط بیرون لذت ببرید. البته تذکر این نکته مهم است که بگوییم زمانی که بدن شما احساس سرما می کند، سیستم ایمنی بدن شما  ضعیف تر می شود و اگر در معرض ویروسی قرار بگیرید احتمال بیمار شدن شما بیشتر می شود.

عدم دریافت مقادیر کافی ویتامین D

این ویتامین را در تابستان به مقدار کافی احتمالا دریافت خواهیم کرد اما در زمستان میزان کمی از vitamin D  جذب خواهد شد. مخصوصا در مناطقی که بیشتر فصول هوا ابری اسن باید افراد توجه بیشتری به میزان ویتامین D  بدن شان داشته باشند. تحقیقات نشان داده که بزرگسالانی که در خانه های سالمندان به سر می برند به علت کمبود ویتامین دی بیشتر در معرض آنفلونزا قرار دارند. کمبود ویتامین D موجب ضعف سیستم ایمنی بدن می شودهمچنین منجر به بیماری های مربوط به استخوان و حتی خطرات جدی مانند سرطان می شود. بنابراین اگر کمبود این ویتامین را دارید باید از مکمل تحت نظر پزشک استفاده کنید.
0 نظرات  پیشگیری از انواع بیماری در دهان و دندان
  تاریخ : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۰ آبان  [0:47]  

 

استرس و دندان‌های آسیاب

اگر شما تحت استرس ، اضطراب و افسردگی هستید ، ممکن است در معرض خطر بالاتری برای مشکلات بهداشت دهان  و دندان باشید. افراد تحت استرس ، سطح بالایی از هورمون کورتیزول تولید می‌کنند ، که در لثه‌ها و بدن خرابی به بار می‌آورد. استرس همچنین منجر به ضعف دهان و دندان می‌شود. بیش از ۵۰ درصد از مردمی که استرس دارند به طور منظم مسواک نمی‌زنند. دیگر عادت‌های مرتبط با استرس عبارتند از سیگار کشیدن، نوشیدن الکل، و فشار دادن دندان‌ها و دندان قروچه.

لثه رنگ پریده و کم‌خونی

اگر کم‌خونی دارید، دهان شما ممکن است رنگ پریده و درد داشته باشد و زبان شما می‌تواند متورم و ملتهب شود . وقتی کم‌خونی دارید، بدن شما به اندازه کافی گلبول‌های قرمز خون ندارد و یا سلول‌های قرمز خون شما حاوی هموگلوبین کافی نیست. در نتیجه، بدن اکسیژن کافی دریافت نمی‌کند. انواع مختلفی ازکم خونی وجود دارد، و  درمان‌ها متفاوت است. با دکتر خود را برای پیدا کردن نوع و چگونگی درمان آن گفتگو کنید.

لثه‌های سالم چگونه به نظر می‌رسد؟

 لثه سالم باید صورتی رنگ و سفت باشد و قرمز و متورم نباشد. برای سالم نگه داشتن لثه‌ها،بهداشت کامل دهان را رعایت کنید. دندان‌های خود را حداقل دو بار در روز مسواک بزنید، از نخ دندان حداقل یک بار در روز استفاده کنید،دندان های خود را به طور منظم ببینید و از سیگار کشیدن و یا جویدن تنباکو و نوشیدن الکل اجتناب کنید.

نکات بهداشتی و پزشکی فاسکو
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
فاطمه خسروي
DONYA66
آرشيو نوشته ها
1396/9   1395/12   1393/6  
1396/8   1395/11   1393/4  
1396/7   1395/1   1393/3  
1396/6   1394/5   1393/2  
1396/5   1394/4   1393/11  
1396/4   1394/3   1393/1  
1396/3   1394/2   1392/8  
1396/2   1394/12   1392/7  
1396/1  
پیوندها
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

درمان عفونت, اضطراب و استرس, تفسیر, ویسکوزیته, تغییر شکل استخوان, کەنداوی فارس, مبتلایان, کالیبراسیون, لگاریتمی, مستند, هیبرید, انسداد ریه, میکروارگانیسمها, هیپو فسفریله, ترومبین, ویروسها, ساركوما, چای حاوی فلوراید , هماتولوژی, پستانداران, زخمهاي معده و اثني عشر, كلم, هيستوپلاسموكاپسولاتوم, ایمونوگلوبولین, neutrophils, hCG, کروموزومها, مالتوز, فیبرینی, آنتی‌اکسیدانی, سروتونین, سایکلین, خدمات آزمایشگاهی, خطر مرگ , عضلاني, Creatinine, مايع, خونشناسی, موتاسیونی, ديوکسين (Dioxin), لوکوسیت, SUGAR, بیماری کوشینگ, ﻣﻨﻨﮕﻮﮐﻮﮐﯽ, BioRad Control, جوش, C Reactive Protein , بیومولکولهای, سالسیلات, آﻧﺘﯽ, بیماری کبد چرب, آئدس, دترژنتهای, ویروسها, آندروستندیون, باکتری‌ , بیماری منیر , سنگ‌های, هماتولوژی, يداستنبرگ, ترشحات عفونی, malariae, مونونوکلوز, هموگلوبين, Халиҷи, ﮐﻮﻧﮋوﮔـﻪ, آنژیوگرافی, پسوریازیس, ایمنوگلوبولین‌ها, قرص های مکمل ویتامین دی,