,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
1 نظرات  پاسخ به تهاجم فرهنگی
  تاریخ : ۱۳۹۱ يکشنبه ۲۸ خرداد  [22:47]  

پارس کردن سگ از ریشه پاس به معنای نگهبانی است نه از کلمه پارسی به معنای فارسی چون سگ پاس ( نگهبانی ) میدهد به مرور به علت سخت بودن تلفظ به پارس کردن تبدیل شده است ضمنا واق واق سگ را باید بصورت واغ واغ نوشت .

در مورد غذا اگر به همین صورت نوشته شود به معنای ادرار شتر است ولی اگر بصورت غذاء نوشته شود به معنای خوردنی میباشد.

در مورد ضرب المثل شاهنامه آخرش خوش است روایتی وجود دارد به این مضمون که چون در ابتدای شاهنامه به مدح و ستایش سلطان محمود غزنوی پرداخته شده است به خواننده سفارش میکردند که شاهنامه را تا آخر بخواند و زود قضاوت نکند زیرا در انتهای شاهنامه چهره واقعی سلطان محمود غزنوی با هجائیه ای که آمده مشخص میشود.
6 نظرات  وصیت نامه لوئی پاستور
  تاریخ : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۲۴ خرداد  [22:36]  

 در هر حرفه و شغلی که هستید نه اجازه دهید که به بدبینی های بی حاصل آلوده شوید و نه بگذارید که بعضی لحظات تاسف بار که برای هر ملتی پیش می آید شما را به یاس و نا امیدی بکشاند.

در آرامش حاکم بر آزمایشگاه ها و کتابخانه هایتان زندگی کنید.

نخست از خود بپرسید: “من برای یادگیری خود چه کرده ام؟”

سپس همچنان که پیش تر می روید بپرسید: “من برای کشورم چه کرده ام؟”

و این پرسش را آنقدر ادامه دهید تا به این احساس شادی بخش و هیجان انگیز برسید که: “شاید سهم کوچکی در پیشرفت و اعتلای بشریت داشته اید.”

 اما صرفه نظر از هر پاداشی که زندگی به تلاش هایمان بدهد یا ندهد، آنگاه که لحظه مرگ فرا می رسد هر کدام از ما باید این حق را داشته باشیم که با صدای بلند بگوییم:«من آنچه در توان داشته ام انجام داده ام»


 
0 نظرات  وحشت‌چينی‌هاازيك‌تجربه‌ژنتيكي
  تاریخ : ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۲ خرداد  [22:33]  

 به گزارش صراط به نقل از خبرگزاری مهر، حضور یک حیوان اسرار آمیز، ساکنان خیابانهای شهر شین‌شیانگ در استان هنان چین را به شدت ترسانده و موجب شده که آن را نتیجه یک آزمایش ژنتیکی غلط تلقی کنند.

شهر شین شیانگ در نزدیک چندین مرکز تحقیقات علمی و یک دانشکده پزشکی است، ساکنان محلی تصور می کردند که این موجود نمونه یک آزمایش است که نتایج اشتباهی دربر داشته و از یکی از آزمایشگاه های اطراف گریخته است.

یکی از شاهدان عینی گفت: پوست صورتی این موجود تداعی کننده یک خوک است که با انجام آزمایشهای ژنتیکی اشتباه ظاهر متفاوتی به خود گرفته است.


این درحالی است که پلیس اظهار داشت این موجود چیزی جز یک سگ نیست و نژاد آن چینی نام دارد، این نژاد از سگ بی مو بوده و از نژادهای گرانقیمت تلقی می شود.

براساس گزارش دیلی میل، یک سخنگوی پلیس گفت: به طور قطع این موجود یک سگ است، اما از نژادی نسبتاً گران قیمت.

این نژاد عجیب تنها مقدار اندکی مو روی سر و دم خود دارد و در سایر قسمتها بدون مو است که گفته می شود با این ظاهر می تواند مدعی قهرمانی در مسابقه زشت ترین سگ جهان باشد.

یکی از نمونه های مشهور در این رابطه "یودا" است این سگ در سال میلادی گذشته برنده جایزه زشت ترین سگ جهان شد.
2 نظرات  پ ن پ آزمایشگاهی
  تاریخ : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۷ خرداد  [23:0]  

 
2 نظرات  من نمونه ام !
  تاریخ : ۱۳۹۱ پنج شنبه ۱۱ خرداد  [19:2]  

باور كنيد من نمونه ام / دوست و دشمن اقرار مي كنند من نمونه ام / مليحه هم تأئيد مي كند من نمونه ام / اول باور نمي كردم من نمونه ام / حالا باور مي كنم من نمونه ام / لطفاً قبل از ساعت 8 / مرا به آزمايشگاه تحويل دهيد ( نمونه / اكبر اكسير )
2 نظرات  باران کوثري و رامبد جوان دريک «آزمايشگاه»
  تاریخ : ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۰ خرداد  [22:59]  

 
فیلم سینمائی آزمایشگاه بعد از 15 خرداد روی پرده میرود.

 

   «آزمايشگاه» ساخته حميد امجد درونمايه اي کميک دارد. باران کوثري، رامبد جوان و افشين هاشمي در اين فيلم ايفاي نقش کرده اند. «آزمايشگاه» که اولين تجربه کارگرداني امجد است، در بخش فيلم هاي اول سي امين جشنواره فيلم فجر حضور داشت. اين فيلم داستان يک جوان خجول شهرستاني است که با رتبه اول از دانشگاه فارغ التحصيل شده و براي استخدام به آزمايشگاه يک بيمارستان مي آيد، اما از لحظه اول با روابط و رقابت هاي آشکار و پنهان حرفه اي و عاطفي مواجه مي شود.
3 نظرات  معرفی یک شاعر آزمایشگاهی
  تاریخ : ۱۳۹۱ شنبه ۶ خرداد  [22:35]  

 حمید رضا اقبال دوست کارشناس آزمایشگاه برگزیده ششمین جشنواره شعر فجر میباشد از ایشان دعوت کرده ام تا در سایت فاسکو عوض شود امیدوارم قبول کند یکی از اشعار ایشان را برایتان آورده ام : 

(مدرک)

بعضی ها مدرک گرفته اند

بعضی خریده اند و

بعضی دیگر

آبش را می خورند

متخصص اطفال

وزیر خارجه می شود  و

تاریخ درس می دهد

قهرمان دو و میدانی

رییس فدراسیون فوتبال می شود و

گوش های وزیر اقتصاد

شکسته است

اصلا به من چه مربوط

که علوم آزمایشگاهی خوانده ام و

ادعای شاعری دارم

نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
كيوان پورسعيد
keivan-48
آرشيو نوشته ها
1391/8   1389/7   1389/1  
1391/3   1389/6   1388/9  
1391/2   1389/5   1388/8  
1390/9   1389/3   1388/7  
1390/8   1389/2   1388/6  
1390/2   1389/12   1388/5  
1390/1   1389/11   1388/4  
1389/9   1389/10   1388/3  
1389/8  
پیوندها
دوستان آزمايشگاهي
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

پیامک‌ها, ویروسی, پستانداران, سانترومری, HCG, کلسترول چیست, ميكروب, سرطان معده, دیورتیک, خونشناسی, باكتري Escherichia coli , ملاحظات اپيدميولوژيك, ویروس, sonnei, پره آنالیتیکال, لاسا, MICROBIOLOGY, انجام پاپ اسمیر , تیروزونومی, مصرف دارچین , پوكی, میکرومتر, مُسکن دردهای سرطانی, پکتین, بیماری ام‌اس, مگاویروس, اگزمای, دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی , نگه داشتن ادرار, وايرو ايميون , علل افزايش وزن مخصوص ادرار, ناشناخته, آنژیوتانسیون, ویتامین, بتا کروتین, نوتروفیلهای, نوترکیب, موکوس, پروتئین های شوک حرارتی, Vitamin, هیپوفیزی, آرتریت, مروارید, C-MYC, ليپيدوري, فشارخون بالا , ماستوسيت, بیماری‌های قلبی و عروقی, هاپلوتیپ های متیلاسیون, سندرم نفروتیک, ویروس‌هایی, کشت ارگانیسم های بی هوازی, آكريل, H.پیلوری, ماکرومولکولها, هموگلوبین, virus, نئوپلاستيك, هماچوري, آپلاستیک, محيطي, ﺗﺮﮐﯿﺒﺎت, جلبک‎های, مویرگهاست, پیوند, آلژینات, هموگلوبين, آنتاگونیستهای, محدوده نرمال, inflammation,