,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
5 نظرات  پیامک های نوروزی در فاسکو
  تاریخ : ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۴ اسفند  [23:18]  

لطفا پیامک های نوروزی خود را در قسمت نظرات بنویسید

بی اجازت دفتر ۳۶۵ برگ جدیدتو دادم به خدا تا بهترین تقدیر رو برات نقاشی کنه نوروز ۹۰ مبارک

یادت باشه:تعطیلات بزودی تموم میشه وبعدش سرکار رفتنه که انتظار تورو میکشه. بازم ۱سال کار و خستگی!

(ستاد کوفت کردن تعطیلات نوروزی)

امروز ۲ نفر آدرس و شماره تلفنت رو ازم خواستن منم بهشون دادم یکیشون خوشبختی و اون یکی سعادت


با تو از خاطره ها سرشارم.جشن نوروز تو را کم دارم

سال تحویل دلم می گیرد با تو تا اخر خط بیدارم . . .
1 نظرات  مسواك نزدن مرگ مي آورد !
  تاریخ : ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۳ اسفند  [23:48]  


دانشمندان متوجه شدند كه چرا مسواك نزدن مي تواند باعث مرگ شود.
    قبلاهم رابطه بين بهداشت پايين دهان و دندان و خطر ابتلابه بيماري هاي قلبي مورد توجه دانشمندان قرار گرفته بود. اما تاكنون هيچ كسي نتوانسته بود به طور دقيق اعلام كند كه چرا مسواك نزدن به طور منظم مي تواند باعث مرگ شخصي شود.
    اما اكنون دانشمندان دانشگاه پريستول متوجه شدند كه يك باكتري معمولي كه باعث فساد دندان ها و بيماري لثه ها مي شود مي تواند وارد جريان خون شده و به لخته شدن خون در رگها كمك كند.
    به عبارت ديگر اين باكتري مي تواند در نهايت باعث حمله قلبي و سكته شود كه به تنهايي باعث مرگ 200 هزار نفر در بريتانيا شده است.
    در اكثر مواقع باكتري Streptococcus در دهان وجود دارد، اما زماني كه شخصي دچار خونريزي لثه مي شود اين باكتري مي تواند وارد جريان خون مي شود.
    اين باكتري مي تواند از يك پروتئين در سطح لثه به نام PadA استفاده كند تا پلاكت هاي خوني را مجبور به قرارگيري در كنار يكديگر كرده و يك لايه محافظتي توليد نمايد.
    «هاوارد جكينسون» استاد ميكروبيولوژي دهاني در اين باره گفت: ما به يك مولكول پروتئيني در سطح باكتري ها رسيديم كه مي تواند باعث فعال سازي و شكل گيري پلاكت ها شود.
    اين اولين بار است كه داشمندان متوجه شدند فعاليت يك باكتري مي تواند باعث فعال شدن پلاكت ها شده و منجر به پخش آنها در جريان خون شود. او در توضيح مكانيسم اين حالت گفت: زماني كه پلاكت ها در كنار يكديگر تجمع مي كنند به طور كامل يك باكتري را محاصره مي كنند. اين مكانيم نه تنها يك پوشش محافظي ايجاد مي كنند، بلكه باعث توليد آنتي بيوتيك هايي مي شود كه براي درمان عفونت مورد استفاده قرار مي گيرند.
    اما متاسفانه اين شيوه دفاعي علاوه بر فوايدي كه دارد مي تواند باعث تشكيل لخته هاي كوچك خوني شود كه روي دريچه هاي قلبي رشد كنند و حتي باعث تورم رگ هاي خوني شوند كه وظيفه انتقال خون به قلب و مغز را دارند.
    دانشمندان معتقدند مردم نه تنها بايد رژيم غذايي خود را به طور دائم چك و فشار خون و كلسترول خود را به دقت بررسي كنند. بلكه بايد به حفظ بهداشت دهان خود نيز توجه كافي داشته باشند.
0 نظرات  ابداع شيوه جديد آزمايش ژنتيكي
  تاریخ : ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۳ اسفند  [23:45]  


محقق ايــراني موسسه تکنولوژي استکهلم به همراه گروهي ديگر از محققان اين موسسه موفق به ارائه شيوه اي جديد شده اند که مي توان با استفاده از آن به صورت همزمان توالي ژنتيکي پنجهزار نمونه DNA را مورد بررسي قرار داد.
    به گزارش مهر محققان تا به امروز تنها مي توانستند تعدادي محدود از نمونه هاي DNA را به صورت همزمان تحليل و بررسي کنند که هزينه آن نيز در حدود 16 هزار دلار براي هر نمونه بود اما اکنون محقق ايراني موسسه تکنولوژي استکهلم به همراه گروهي از همکارانش شيوه اي را ارائه کرده است که مي توان با همين ميزان هزينه در حدود پنج هزار نمونه DNA در آن واحد، مورد آزمايش و تجزيه و تحليل توالي ژنتيکي قرار داد.
    اين شيوه مي تواند هزينه بررسي هر نمونه را تا اندازه اي قابل توجه کاهش داده و رکورد جهاني براي تعداد آزمايش هايي که براي تحليل توالي ژنتيکي يک تک DNA انجام مي گيرند را تجديد کند.
    افشين احمديان و همکارانش معتقدند: انسان به صورت مجازي ناچار به يافتن شيوه هايي است که بتواند در لحظه تعداد زيادي از آزمايش هاي توالي ژنتيکي را به اجرا بگذارد و در عين حال مقادير زيادي از هزينه هاي معمول را ذخيره سازد. در غير اين صورت اين نوع از آزمايش ها در مدت زماني بسيار طولاني و با هزينه اي بسيار گزاف انجام خواهد گرفت.
    احمديان به کمک همکارانش اين شيوه جديد را به گونه اي ابداع کرده است که روند ترسيم توالي ژنتيکي مي تواند به صورت همزمان کم هزينه و در زماني کوتاه انجام بگيرد. يکي از کاربردي ترين موارد استفاده از اين ابداع در زمينه مطالعات سرطان است، حوزه اي که در آن بايد تعداد زيادي از سلول ها از بدن انسان هاي مختلف مورد آزمايش قرار گيرند.
    پيوند عضو نيز از کاربردهاي ديگر اين پروژه است زيرا دانشمندان بسياري چشم انتظار راه اندازي بانک DNA هستند تا با استفاده از آن اندام هاي متناسب با بيماران را سريعتر يافته و به بدن بيمار پيوند بزنند.
    به گفته احمديان، همچنين قابل انطباق بودن از ديگر ويژگي هاي منحصر به فرد اين شيوه است زيرا مي توان تعداد ترسيم توالي هاي ژنتيکي نمونه هاي DNA را بصورت همزمان افزايش داد.
    بر اساس اين گزارش براي جلوگيري از ترکيب شدن نتايج اين توالي هاي ژنتيکي، نمونه ها به نشانه هاي شناسايي مجهز هستند تا به راحتي از يکديگر قابل تشخيص باشند.
    
    
    
 روزنامه ايران، شماره 4747 به تاريخ 23/12/89، صفحه 5 (دانش)
1 نظرات  مردان به انجام آزمايش هاي درماني بيشتر توجه كنند!
  تاریخ : ۱۳۸۹ يکشنبه ۱۵ اسفند  [22:28]  

  معاون بهداشتي دانشكده علوم پزشكي دزفول با تاكيد بر لزوم توجه بيشتر مردان به مسائل درماني و سلامت، از اين قشر خواست نسبت به انجام اين موضوع بسيار مهم بيشتر توجه داشته باشند.
    دكتر مسعود شريفيان افزود: استقبال از انجام آزمايش هاي پزشكي در ميان مردان، بسيار كمتر است و اين موضوع گاهي حتي در ميان پزشكان مرد هم ديده مي شود.
    وي تصريح كرد: اين در حالي است كه مردان در معرض ابتلابه بيماري هاي خطرناكي نظير سرطان پروستات قرار دارند و تنها ازطريق انجام آزمايش هاي لازم مي توان به اين بيماري و ميزان پيشرفت آن پي برد.
    دكتر شريفيان افزود: اين مشكل تنها به دزفول، استان خوزستان و يا كشور ايران اختصاص نداشته و مشكلي است كه در تمامي جهان ديده مي شود.
    رئيس مركز بهداشت دزفول گفت: انتظار مي رود كه اين قشر به ويژه در سنين بعد از 40 سالگي بصورت دوره اي اقدام به انجام آزمايش هاي مختلف كنند تا در صورت بروز هرگونه مشكل، بتوان نسبت به كنترل آن اقدام كرد.
    دكتر شريفيان به برنامه هاي مركز بهداشت دزفول نيز اشاره كرد و از توزيع بيش از دوهزار بروشور راهنما، ويزيت هاي رايگان و برگزاري آيين هاي ورزش همگاني درشهرستان مزبور خبر داد.
    
    
 روزنامه كيهان، شماره 19880 به تاريخ 15/12/89، صفحه 11 (شهرستانها)
4 نظرات  سرعت لاک پشتی اینترنت در ایران با رتبه ی ۱۸۱ در دنیا !
  تاریخ : ۱۳۸۹ چهارشنبه ۴ اسفند  [23:9]  

در حالی که سرعت اینترنت در دهه حاضر به عنوان یکی از شاخصه هایی ارزیابی میزان توسعه یافتگی کشورهای جهان قرار گرفته است ، ایران در لیست سرعت اینترنت در میان ۱۸۵ کشور جهان در رده ۱۸۱ قرار دارد!

از میان کشورهای منطقه تنها لبنان است که وضعیتی بدتر از ایران دارد و در رده ۱۸۵ قرار دارد و وضعیت کشورهایی چون افغانستان ،اوگاندا و  حتی بورکینافاسو در این لیست در جایگاهی بالاتر از ایران قرار دارد.

چهار کشوری که وضع بدتری در این فهرست نسبت به ایران دارند ، عبارتند از  “مجمع الجزایر وانوآتو ، کامرون ، بولیوی و لبنان”  ؛ وانواتو کشوری ذره بینی و متشکل از چند جزیره کوچک در جنوب اقیانوس آرام است.
از این رو ، اگر پرسیده شود که وجه اشتراک سرزمین کهن ، نامدار و بزرگ ایران با وانوآتو چیست ؟ می توان به این پرسش عجیب این گونه پاسخ داد که این دو کشور ، در قعر جدول سرعت اینترنت با همدیگر همسایه هستند!

طبق آمار وب سایت ” speedtest.com ” وضعیت کشورهای منطقه در مقام مقایسه با ایران به لحاظ “سرعت دانلود” در اینترنت به شرح زیر است:(رتبه بندی از آخر)

۱۸۵- لبنان : ۴۷ کیلو بایت بر ثانیه
۱۸۱- ایران : ۶۳
۱۷۸- عراق : ۷۷
۱۷۶- یمن :   ۸۰
۱۷۴- بورکینافاسو : ۸۴
۱۵۸- افغانستان : ۱۲۰
۱۵۶- مصر :  ۱۲۲
۱۴۹- سوریه : ۱۳۸
۱۴۷- فلسطین : ۱۴۹
۱۴۳- هند :   ۱۵۲
۱۳۷ – تاجیکستان : ۱۶۲
۱۳۲- پاکستان : ۱۷۰
۱۲۷ – لیبی : ۱۸۱
۱۲۶- اردن : ۱۸۲
۱۲۲- بحرین : ۲۰۲
۱۱۷- تونس : ۲۱۰
۱۰۸- ارمنستان : ۲۳۴
۸۹ – کویت : ۳۲۱
۷۹ – قطر : ۳۷۱
۷۷- عمان : ۴۲۷
۶۶- عربستان : ۵۴۵
۵۸- ترکیه : ۶۲۶
۲۹- امارات : ۱۱۸۱
1 نظرات  تشخيص سرطان پروستات با دقت 90 درصد
  تاریخ : ۱۳۸۹ چهارشنبه ۴ اسفند  [23:5]  


يك شركت انگليسي صفحه اي از نشانگرهاي زيستي ساخته است كه نمونه هاي سرطان پروستات را از نمونه هاي خوش خيم و يا سالم پروستات با دقت 90 درصد تشخيص مي دهد.
    
    به گزارش medicalnewstoday طبق مطالعات آزمايشي كه محققان انگليسي روي 73 نمونه سرطان پروستات و
    60 نمونه تحت كنترل انجام دادند، مجموعه اي از نشانگرهاي زيستي را يافتند كه نمونه هاي سرطان پروستات را با دقت 90 درصد از نمونه هاي تحت كنترل متمايز مي كرد. به گفته محققان، اين آزمايش بسيار دقيق تر از آزمايش هاي تشخيصي ديگر بوده و با دقت بيشتري توده سرطاني را شناسايي
    مي كند. محققان پروتئين اصلي را ساختند كه به وسيله آن آنتي بادي هاي خودكار را در نمونه هاي سرم سرطان پروستات شناسايي مي كنند. اين آنتي بادي ها، آنتي بادي هايي هستند كه سيستم ايمني براي حمله به پروتئين هاي بدن توليد مي كند ولي از سويي سرطان مي تواند باعث شود كه سيستم ايمني به دليل تغييرات ايجاد شده در پروتئين هاي طبيعي، اين آنتي بادي هاي خودكار را نيز توليد كند. محققان در اين آزمايش به دنبال مقادير بالاي آنتي بادي هاي خودكار هستند كه به منزله علائم اوليه سرطان پروستات محسوب مي شود. اين روش در تشخيص ساير سرطان ها هم كاربرد دارد. سرطان پروستات عبارت است از رشد سلول هاي بدخيم در داخل پروستات. بهتر است بدانيد احتمال بروز اين سرطان با افزايش سن زياد مي شود. به طوري كه مي توان گفت احتمال اينكه يك مرد 50 ساله تا آخر عمرش از نظر بافت شناختي به سرطان پروستات مبتلاشود نسبتاً زياد است.
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
كيوان پورسعيد
keivan-48
آرشيو نوشته ها
1391/8   1389/7   1389/1  
1391/3   1389/6   1388/9  
1391/2   1389/5   1388/8  
1390/9   1389/3   1388/7  
1390/8   1389/2   1388/6  
1390/2   1389/12   1388/5  
1390/1   1389/11   1388/4  
1389/9   1389/10   1388/3  
1389/8  
پیوندها
دوستان آزمايشگاهي
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

ترانسفورماسيون, هموگلوبين, گراويندکس, پس از مرگ, پتری, نورموسیت, RT-PCR, بورلیارا, محلول و آنتی بادی, هموگلوبین, cathepsin, تراكوماتيس, اسید فولیک, سيتوپلاسمي, نوتروفیلها, پراكسيدازها, مورفولوژي, مدیترانه‌ای, تعداد كلوني, جونز, بیماری های قلبی, آزمایش CBC, کم آبی بدن, میکروب شناسی, نیکولائو, هموگلوبين, موتاسیونی, تحقیقاتی, سيتوپلاسم, Ferritin, هموگلوبین, ائوزینوفیلها, اپیدمیولوژی, محیط نیم مک فارلند محیطی در تست آنتی بیوگرام , FASTING, آرتریت, CMV, ائوزینوفیل, هليکوباکترپيلوري, پلاسمیدها, هيدروليز, کشف دو گروه خونی جدید, نوترن بلارت, رینوویروس ها, کشت مولر هینتون, آنتي‌بادي, چشمتان, میکروب, نانوبیو, استفراغ, هایپرسگمنته, شریان کبدی, نازائی, CELL BLOOD COUNT, مینرالوکورتیکوئیدها, ميكروارگانيزم ها, پليمريزاسيون, MEAN CORPOSCULAR VOLUME مخفف MCV, فسفوتگستیک, گوارشی, هیپوکسی, هیپوگلیسمی, گلیسیرید, سمپلینگ, پسماندها, داروهای کشنده سرطان, هموگلوبین, لنفاوی, فاسيولوز, کروموژوم,