,هورمونی,الایزا,کیت,آزمایشگاه,فاسکو
 
 
5 نظرات  چگونه بدون زحمت، وزن کم کنیم ؟!
  تاریخ : ۱۳۸۹ شنبه ۳۰ بهمن  [0:10]  

می دانیم که ما حتی در خواب هم انرژی مصرف می کنیم. در واقع، در تمام لحظات، بدن ما باید یک سری فعالیت های اساسی، برای مثال نفس کشیدن، را انجام دهد.

یکی دیگر از عملکردهای بدن که انرژی مصرف می کند، ایجاد گرماست. هنگامی که دمای محیط عادی و مناسب است، مانند دمایی که غالباً در محل کار یا دفترما حاکم است، بدن انرژی مصرف می کند ولی به میزان متعادل. در عوض، از زمانی که دما کاهش یابد، به همان میزان یا بیشتر انرژی به جریان می افتد که در مقابل سرما، انرژی گرمایی تولید کند تا دمای بدن را ۳۷ درجۀ سانتیگراد نگه دارد.

در تعادل انرژی ها، تمام مصرف انرژی همان میزان انرژی ورودی است. وزن ما، چه زیاد و چه کم، از این تعادل پیروی می کند.

حفظ کردن بدن در دمای مناسب مستلزم مصرف انرژی است

این طرح به این معنا نیست که کسانی که می خواهند وزن کم کنند، به قطب شمال بروند و در آنجا اقامت کنند. ولی آیا کم کردن چند درجه از دمای محل زندگی و محل کار می تواند در کم کردن وزن مان سهیم باشد؟

این سئوالی است که اخیراً گروهی از محققین به آن پاسخ داده اند.

مصرف انرژی در بین دو گروه از داوطلبان که در شرایط متفاوتی قرار گرفتند، محاسبه شد: در یک مکان دمای محیط، ۲۴ درجه و در محیط دیگر ۱۹ درجۀ سانتیگراد بود.

محققان همچنین مشاهده کردند که کاهش متوسط دمای محیط برای مصرف انرژی کافیست.

با ۵ درجه کاهش دمای محیط، بدون انجام هیچ فعالیت جسمی خاصی، مصرف انرژی ۶% افزایش می یابد!

۶% مصرف بیشتر، خیلی زیاد است، خصوصاً وقتی که بدانیم کم کردن یک کیلو وزن با استفاده از رژیم غذایی، دویدن، ژیمناستیک، پیاده روی و …. چه قدر زحمت دارد!

عملاً با استفاده از این روش، به شرطی که میزان غدای دریافتی افزایش نیابد، می توان ۳ تا ۴ کیلوگرم وزن کم کرد.

به خاطر داشته باشید که در این تحقیق، مصرف انرژی اضافی همراه است با افزایش اسیدهای چرب آزاد، انسولین و کاهش گلوکز، همۀ این ها پارامترهایی هستند که حس خوب سلامتی به فرد می دهند.

هر کسی که می تواند چند درجه دمای کمتر را تحمل کند، خوب است که ترموستات را کم کند، هم برای وزنش، هم برای سلامتی اش و هم برای محیط زیستش!
4 نظرات  اخذ ويزيت مجدد پزشكان براي ديدن آزمايش غيراخلاقي است
  تاریخ : ۱۳۸۹ جمعه ۲۹ بهمن  [0:14]  


متاسفانه برخي از پزشكان، بيماران را كامل معاينه نمي كنند، بلافاصله آزمايش مي نويسند و دوباره از بيمار هنگام ارائه جواب آزمايش ويزيت دريافت مي كنند و وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشكي وظيفه دارند اين روند نادرست را ساماندهي كنند.
    حسين علي شهرياري، رئيس كميسيون بهداشت مجلس در گفت و گو با فارس، درباره اين موضوع كه بسياري از پزشكان در مراكز مختلف هنگام مراجعه بيمار براي نشان دادن آزمايش دوباره ويزيت دريافت مي كنند، توضيح داد: اين موضوع كه پزشكان حق ندارند براي ديدن جواب آزمايش دوباره ويزيت دريافت كنند در قانون تعريف نشده است؛ البته اين كار نياز به قانون ندارد و ساماندهي آن در حوزه اختيارات وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشكي است.
    وي گفت: اين كار درستي نيست كه پزشكان يك بار از بيمار ويزيت دريافت كنند و برايش آزمايش بنويسند و يك بار ديگر هنگام ديدن جواب آزمايش دوباره ويزيت بگيرند. ديدن جواب آزمايش وقت زيادي از پزشك نمي گيرد، شايد يك تا دو دقيقه وقت بگيرد. البته ممكن است در مواقعي لازم باشد پزشك بعد از ديدن آزمايش دوباره بيمار را معاينه كند كه شايد در چنين مواقعي اخذ دوباره ويزيت توجيه داشته باشد؛ اما بايد تعريف شود كه پزشك به ازاي دريافت ويزيت چند دقيقه بايد براي معاينه بيمار وقت بگذارد.رئيس كميسيون بهداشت و درمان افزود: به جز قانون از نظر اخلاقي نيز درست نيست كه يك پزشك براي معاينه و درمان يك بيمار دوبار ويزيت دريافت كند، سازمان نظام پزشكي و وزارت بهداشت مي توانند به اين موضوع وارد شوند و اين مساله را حل كنند تا در حق بيماران اجحاف نشود.
    شهرياري گفت: متاسفانه كلا نظام ارائه خدمات پزشكي در ايران و بسياري از كشورها به سمت انجام خدمات پاراكلينيكي سوق پيدا كرده و مهارت پزشك براي معاينه و تشخيص بيماري كم شده است، در حالي كه قبلابر عكس بود، پزشك وظيفه دارد بيمار را كامل معاينه كند و اگر واقعا نتوانست بيماري را تشخيص دهد به سمت آزمايش هاي پاراكلينيكي برود.
3 نظرات  10 خاصيت باورنكردني فلفل
  تاریخ : ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن  [21:56]  


فلفل يك مسكن قوي است كه خواص متعددي دارد. خواصي كه باعث مي شود شما تا دوران سالمندان از سلامت جسمي مناسب برخوردار باشيد:
    1- كاپساسين ماده اي در فلفل است كه سبب گرم بودن اين گياه مي شود. هرچند كه فلفل گياهي گرم است، اما كاپساسين موجود در آن در واقع سبب كاهش درجه حرارت بدن مي شود كه يكي از دلايل اصلي تمايل مردم مناطق آب و هوايي گرم به مصرف زياد فلفل محسوب مي شود.
    2- فلفل موجب افزايش اشتها مي شود.
    3- كاپساسين موجود در فلفل، باعث كاهش بروز زخم معده مي شود. كاپسياسين موجب افزايش جريان خون در قسمت مخاطي معده و توليد موكوس به وسيله ديواره معده مي شود، بنابراين بافت معده در برابر ترشح اسيد معده مصون باقي مي ماند.
    4- كاپساسين سبب كاهش ميزان كلسترول خون مي شود، اين موضوع موجب كاهش احتمال گرفتگي رگ ها مي شود، اين گياه همچنين از انعقاد خون در رگ هاي خوني جلوگيري مي كند، اين دو خاصيت موجب مي شود كه مصرف فلفل به پيشگيري از بيماري هاي قلبي و آرترواسكلروز (سخت شدن رگ ها) كمك كند.
    5- فلفل خاصيت ضدسرطاني نيز دارد. كاپساسين موجود در فلفل، به عنوان يك تركيب ضدسرطاني عمل كرده و مانع از فعاليت تركيبات سرطان زا در بدن مي شود و از تشكيل تومورهاي بدخيم در بدن جلوگيري مي كند.
    6- ميزان بالاي ويتامين ث موجود در فلفل دلمه اي باعث مي شود، اين نوع فلفل براي پيشگيري و درمان سرماخوردگي مفيد باشد. بد نيست بدانيد يك فلفل دلمه اي متوسط، بيش از 3 برابر نياز روزانه بدن ويتامين ث دارد.
    7- فلفل يك مسكن قوي است. اين گياه ابتدا سبب تحريك درد مي شود، اما سپس شدت علايم درد را در بدن كاهش مي دهد. اين امر كاهش شدت سيگنال هاي درد در بدن است.
    8- فلفل موجب تحريك سيستم ايمني مي شود، به همين دليل مي تواند از ايجاد عفونت جلوگيري كند. تحقيقات نشان داده كساني كه به طور مرتب فلفل مي خورند، كمتر به بيماري هاي عفوني مبتلامي شوند.
    9- خاصيت ضدباكتري فلفل موجب پيشگيري و درمان اسهال عفوني مي شود.
    10- فلفل مانند يك داروي ضداحتقان، سبب رقيق شدن خلط و خارج شدن آن از ريه ها مي شود.
   
3 نظرات  تست ازدواج ویژه دختر و پسران مجرد
  تاریخ : ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن  [23:31]  

در بین ما افرادی وجود دارند که مجردند و ترجیح می‌دهند هر چه زودتر تشکیل خانواده بدهند، اما در این بین هستند اشخاصی که ترجیح می‌دهند همچنان مجرد بمانند و یا دیر تر ازدواج کنند. باید اشاره داشت در بیشتر افرادی که تشکیل خانواده می‌دهند میل به ازدواج احساس می‌شود، یعنی زمانی که این احساس در آنها به وجود آمد تشکیل خانواده می‌دهند… حال شاید شما بپرسید، این نیاز را چگونه باید در وجود خودمان بشناسیم تا ازدواج کنیم… آیا اصلاً چنین احساسی در ما به وجود می‌آید یا نه؟ تست های زیر را پاسخ دهید تا متوجه شوید که در وجودتان چنین میلی دارید یا خیر؟

۱ ) آیا زمانی که مادر و پدری را به همراه فرزند کوچکشان می‌بینید، غبطه می‌خورید؟
الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۲ ) آیا زمانی که یک زوج جوان را در حال خنده می‌بینید، افسوس می‌خورید؟
الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۳-آیا همچون گذشته از اوقات تنهایی تان لذت می‌برید؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۴ ) زمانی که در جمع دوستان متاهل هستید،به خود می‌گویید که ای کاش من هم متاهل بودم؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۵ ) آیا شده که تا به حال حضور شخصی از جنس مخالف، شما را دگرگون کند؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۶ ) آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که تنهایی دیگر بس است؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۷ ) آیا تا کنون برایتان پیش آمده که شادی تان را بخواهید به کسی از جنس مخالف، انتقال دهید؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۸ ) آیا شما موسیقی های آرام گوش می‌دهید؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۹ ) آیا شده زمانی که پشت ویترین یک فروشگاه هستید، احساستان به شما بگوید برای کسی هدیه ای بخرید؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۱۰ ) آیا رنگ زندگی برای شما تغییر کرده است؟ امیدواریم که حضور شخصی زندگی تان را دگرگون کند.

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۱۱ ) آیا شده در چند ماه اخیر، لبخند فردی، امید را در دلتان زنده کند و نگاه شما به زندگی تغییر کند؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۱۲ ) زمانی که پدر مادرتان می‌گویند، دیگر زمان ازدواج فرا رسیده است، اخم نمی‌کنید؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۱۳ ) آیا به تازگی در خیالتان مراسم خواستگاری را مرور می‌کنید؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

۱۴ ) آیا اخیرا برایتان پیش آمده عاشق کسی شده باشید، اما حجب و حیا اجازه ندهد، آن را با او در میان بگذارید؟

الف) بله ب) خیر ج) گاهی اوقات

 

نتیجه:

اگر از ۱۴ پرسش بالا به ده گزینه پاسخ بلی داده اید، به این معنی است که نیاز به ازدواج در وجودتان احساس شده است.

اگر به ده گزینه پاسخ خیر داده اید، به این معنی است که نیاز به ازدواج هنوز در وجودتان احساس نشده است .
اگر به هفت گزینه پاسخ گاهی اوقات داده اید به این معنی است که هنوز سر در گم هستید و نمی‌دانید که باید ازدواج کنید یا نه، همچنان مجرد بمانید.
2 نظرات  کالری چیست و جدول تناسب قد و وزن
  تاریخ : ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۱ بهمن  [0:26]  

کالری چیست؟

کالری  واحد انرژی غذایی است. یکی از اثرات غذایی که ما می خوریم تامین انرژی برای بدن ما می باشد تا بدن ما بتواند نیروی لازم را برای حرکات و کارهای ارادی و غیر ارادی خود به دست آورد. حرکات و کاهایی مانند راه رفتن، انجام کارهای شخصی، ورزش و کارهای بدنی در حرفه های مختلف ارادی است. اما حرکات غیر عادی مانند حرکات قلب و دستگاه گردش خون، دستگاه تنفس، حرکات معده و روده ها و غیره می باشد باید دانست که تولید و ساخته شدن بعضی از مواد در بدن احتیاج به انرژی دارد.

بدن ما چه مقدار کالری احتیاج دارد؟

تعیین مقدار کالری مورد نیاز یک فرد احتیاج به محاسباتی دارد و با عواملی مانند سن، وزن بدن، جنس، شغل، میزان فعالیت بدنی و ورزش و غیره بستگی دارد. جداولی برای تعیین میزان کالری مورد نیاز افراد مختلف وجود دارد.

بعضی از سازمان های علمی نیاز به انرژی غذایی را در افرادی که وزن و قد متوسطی دارند و فعالیت بدنی آنها شدید نمی باشد برای زنان ۲۳۰۰ کالری و برای مردان ۳۲۰۰ کالری تعیین کرده اند.

آیا کالری که ما از راه غذا دریافت می کنیم کافی است؟

همه علاقه مند پیدا کردن جواب سوال بالا هستند. پزشک با معاینه شما می تواند بگوید شما در چه وضعیتی قرار دارید. اما یک راه ساده هم برای پیدا کردن جواب این سوال وجود دارد. اگر شما لاغر هستید یا چاق و یا وزن مناسبی با توجه به قد خود دارید. جداول استاندارد قد در این مورد به شما کمک می کند. اگر وزن شما نسبت به قدتان با ارقام جداول استاندارد تطبیق می کند، نشان می دهد که شما در گذشته کالری در حد نیاز بدن خود را به انرژی تبدیل نموده اید.

اگر وزن بدن شما از ارقام استاندار کمتر است لاغر هستید مفهوم آن این است که کالری دریافتی بدن شما کافی نبوده است. اگر شما وزن بیشتری نسبت به ارقام جداول استاندارد دارید چاق هستید نشان دهنده این واقعیت است که بیش از نیاز خود غذا خورده اید.اگر وزن شما نسبت به ارقام استاندارد تفاوت جزیی دارند و احساس ضعف نمی کنید و فعالیت روزانه شما خوب است و احساس سلامت و شادابی دارید و زود خسته نمی شوید، شما از نظر وزن مشکلی ندارید و مواظب باشید که وزن شما از ارقام استاندارد بیشتر فاصله پیدا نکند.

پروتئین کدام غذاها بهتر است؟

بدن ما در حالت سلامت می تواند هم از پروتئین غذاهای حیوانی و هم پروتئین غذاهای گیاهی استفاده نماید و اگر ما به اندازه کافی از غذاهای حیوانی و گیاهی مصرف نمائیم مشکلی از نظر دریافت پروتئین نخواهیم داشت. مهم این است که ما غذاهای غنی از نظر پروتئین را بشناسیم و هر کدام را که بیشتر دوست داریم و در اختیار ما هست مصرف نمائیم.

مقایسه وزن یا قد افراد در استخوان بندی های مختلف :

( ارقام طبیعی برای مردها )قدCMاستخوان بندی کوچک بر حسب

Kg
(کیلوگرم)استخوان بندی متوسط بر حسبkg(کیلوگرم)استخوان بندی بزرگ بر حسبkg(کیلوگرم)


۱۵۵


۵۱


۵۴


۵۹


۱۵۷


۵۲


۵۶


۶۰


۱۶۰


۵۳


۵۷


۶۲


۱۶۳


۵۵


۵۸


۶۳


۱۶۵


۵۷


۶۰


۶۵


۱۶۷


۵۸


۶۲


۶۷


۱۷۰


۶۰


۶۴


۶۹


۱۷۲


۶۲


۶۶


۷۰


۱۷۵


۶۴


۶۷


۷۳


۱۷۷


۶۶


۷۰


۷۵


۱۷۹


۶۷


۷۲


۷۷


۱۸۳


۶۹


۷۳


۷۹


۱۸۵


۷۲


۷۶


۸۱


۱۸۸


۷۳


۷۸


۸۵


۱۹۰


۷۵


۸۰


۸۶


( ارقام طبیعی برای زنها )قدCmاستخوان بندی کوچک بر حسب

Kg
(کیلوگرم)استخوان بندی متوسط بر حسبKg (کیلوگرم)استخوان بندی بزرگ بر حسبKg (کیلوگرم)


۱۴۳


۴۲


۴۵


۵۰


۱۴۴


۴۳


۴۶


۵۱


۱۴۷


۴۴


۴۸


۵۲


۱۵۲


۴۶


۴۹


۵۳


۱۵۳


۴۷


۵۰


۵۵


۱۵۵


۴۸


۵۲


۵۶


۱۵۷


۵۰


۵۳


۵۸


۱۶۰


۵۱


۵۵


۶۰


۱۶۲


۵۳


۵۷


۶۲


۱۶۳


۵۵


۵۹


۶۳


۱۶۷


۵۷


۶۱


۶۵


۱۷۰


۵۸


۶۲


۶۷


۱۷۲


۶۰


۶۴


۶۹


۱۷۴


۶۲


۶۶


۷۱


۱۷۷


۶۴


۶۸


۷۳
5 نظرات  دلیلی برای اینکه زنان دوست های خوبی نیستند
  تاریخ : ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۱ بهمن  [0:20]  

در واقع خانومها دوستان خوبی نیستن و واسه همین به همه، چه آقا و چه خانوم توصیه می کنم که دوستاتون رو منحصرا از بین آقایون انتخاب کنین !!
خب مسلمه که همه می پرسن چرا ؟!
با یک مثال ساده توضیح می دهم واستون :
آقا و خانومی که چند وقتی بود باهم ازدواج کرده بودن پس از مدتی اتفاقات جالبی واسشون رخ می ده
یه شب خانوم نمی ره خونه
فردا صبح در بازگشت به خونه آقا از خانومش سوال می کنه که دیشب کجا بودی ؟
خانوم هم جواب می ده که خونه ی یکی از دوستام بودم !!!
آقا بلافاصله بعد ازین جواب به ۱۰ تا از بهترین دوستان خانوش تلفن می کنه و ازشون سوال می کنه که آیا خانومش دیشب پیش اونا بوده یا خیر ؟
همگی دوستان خانومه جواب می دن نه !!!!!
خب به همین راحتی می تونیم پی ببریم که خانوم ها دوستان خوبی نیستن و هیچ وقت نمیشه روشون حساب کرد
اما حالا چرا آقایون دوستان خوبی هستن و همیشه می تونین روشون حساب کنین
چند وقت بعد از این ماجرای آقا و خانومه !!!
آقا یه شب خونه نمی ره
و فردای اون شب در بازگشت به خونه این بار خانومه از آقا سوال می کنه که دیشب کجا بودی ؟
آقا بلافاصله جواب می ده که : خب، پیش یکی از دوستام بودم !!!
و خانوم بلافاصله به ۱۰ تا از بهترین دوستای آقا زنگ می زنه و می گه که :
آیا آقا دیشب پیش اونا بوده یا خیر ؟
۸ تا از دوستای آقا می گن که آره !!!!! آقا دیشب پیش ما بوده
و ۲ تا هم می گن که هنوز هم پیش ماست ولی خوابیده ، بیدار شد میگم زنگ بزنه !!!!!
به همین راحتی می تونین نتیجه بگیرین که دوستان مرد خیلی قابل اعتماد تر هستن و همیشه می شه روشون حساب کرد!
3 نظرات  ۱۰ غذایی که پوست شما را شاداب می کند
  تاریخ : ۱۳۸۹ چهارشنبه ۲۰ بهمن  [0:13]  

اگر می‌خواهید پوستی شاداب، با طراوت، نرم، درخشنده و جوان داشته باشید بهتر است مصرف ۱۰ ماد غذایی را هرگز فراموش نکنید :

۱- روغن زیتون خالص

۲- کاکائو

۳- گردو

۴- بادام

۵- تخم مرغ

۶- سویا

۷- سیب

۸- توت فرنگی

 

۹- گوجه فرنگی

۱۰- کاهو
1 نظرات  داستان کوتاه
  تاریخ : ۱۳۸۹ چهارشنبه ۲۰ بهمن  [0:7]  

روزی شیوانا پیر معرفت یکی از شاگردانش را دید که زانوی غم بغل گرفته و گوشه ای غمگین نشسته است. شیوانا نزد او رفت و جویای حالش شد. شاگرد لب به سخن گشود و از بی وفایی یار صحبت کرد و اینکه دختر مورد علاقه اش به او جواب منفی داده و پیشنهاد ازدواج دیگری را پذیرفته است…

شاگرد گفت که سالهای متمادی عشق دختر را در قلب خود حفظ کرده بود و بارفتن دختر به خانه مرد دیگر او احساس می کند باید برای همیشه با عشقش خداحافظی کند.

شیوانا با تبسم گفت:” اما عشق تو به دخترک چه ربطی به دخترک دارد!؟”

شاگرد با حیرت گفت:” ولی اگر او نبود این عشق و شور و هیجان هم در وجود من نبود!؟”

شیوانا با لبخند گفت:” چه کسی چنین گفته است. تو اهل دل و عشق ورزیدن هستی و به همین دلیل آتش عشق و شوریدگی دل تو را هدف قرار داده است. این ربطی به دخترک ندارد. هرکس دیگر هم جای دختر بود تو این آتش عشق را به سمت او می فرستادی. بگذار دخترک برود!

این عشق را به سوی دختر دیگری بفرست. مهم این است که شعله این عشق را در دلت خاموش نکنی . معشوق فرقی نمی کند چه کسی باشد! دخترک اگر رفت با رفتنش پیغام داد که لیاقت این آتش ارزشمند را ندارد. چه بهتر! بگذار او برود تا صاحب واقعی این شور و هیجان فرصت جلوه گری و ظهور پیدا کند! به همین سادگی!”
4 نظرات  پیامک زد شبی لیلی به مجنون
  تاریخ : ۱۳۸۹ چهارشنبه ۲۰ بهمن  [0:5]  

که هر وقت آمدی از خانه بیرون

بیاور مدرک تحصیلی ات را
گواهی نامه ی پی اچ دی ات را

پدر باید ببیند دکترایت
زمانه بد شده جانم فدایت

دعا کن …

دعا کن مدرکت جعلی نباشد
زدانشگاه هاوایی نباشد

وگرنه وای بر احوالت ای مرد
که بابایم بگیرد حالت ای مرد

چو مجنون این پیامک خواند وارفت
به سوی دشت و صحرا کله پا رفت

اس ام اس زد ز آنجا سوی لیلی
که می خواهم تورا قد تریلی

دلم در دام عشقت بی قرار است
ولیکن مدرکم بی اعتبار است

شده از فاکسفورد این دکترا فاکس
مقصر است در این ماجرا فاکس

چه سنگین است بار این جدایی
امان از دست این مدرک گرایی
نظرات :
نام کاربری :
نام رمز :
 

آدرس این وب لاگ
 
كيوان پورسعيد
keivan-48
آرشيو نوشته ها
1391/8   1389/7   1389/1  
1391/3   1389/6   1388/9  
1391/2   1389/5   1388/8  
1390/9   1389/3   1388/7  
1390/8   1389/2   1388/6  
1390/2   1389/12   1388/5  
1390/1   1389/11   1388/4  
1389/9   1389/10   1388/3  
1389/8  
پیوندها
دوستان آزمايشگاهي
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت برای شرکت تحقیقاتی تولیدی فارمد آوران سبز محفوظ است 2017®

کاهش اوره, میکرولیتر, آبله, كونژوگه, کارسينوم, منبع غني ويتامين دي, CpG, HSV1, گزارشدهی, ماسك, Ca+2, سرفه‌هايي, محلول, ضد افسردگی, تئوفیلین, آندوسکوپي, فرآيندهاي, کنترل کیفی آزمایش ها و تجهیزات, مسواک زدن , احساس خستگی و افسردگی, کربوکسیل, سونوگرافیک, مانیتول, ميكرون, هلیکوباکتر, آنزيمها, فاگوسیتیک, نورمتانفرین, کمیلونسانس, سلامت دهان و دندان, روز آزمایشگاه, ‏Amplificatin, تست G6PD, بهداشت دهان و دندان, فوتومتری, ویروس, بيماريهاي مخاطي, فروکتوز, بیماری ناخن, سندرم پاتائو, مایسن, شاپمن, ايمونوفلورسنس, نوتروفیل, انكوباتور, تستهای آزمایشگاهی (Cervical smear), گروه های خونی, گوآتمالارا, استخوان لگن, PKU, ویروس, ویتامین, دیاستولیک, تستهای آزمایشگاهی ( آنتی کاردیولیپین), کانسر تیروئید, ميكروبيولوژي, سولفانیلیک, قارچ شناسی, Zebrina, غربالگری, هیپوتالاموس, میکروسکوپ, روز آزمایشگاه, HbA12, هليكو, هليکوباکترپيلوري, gamma-tocopherol،, اندازه گیری APO B, indicator, شته‌ها,